panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Tak oględnie napiszę: ponieważ nie znamy powodów, dla których kolega student dzieli się z nami swoimi przemyśleniami jak wyżej, ja bym radziła głównie [ciach]
    Szkoda nerwów na cokolwiek innego.

    Radę niezgodną z naszym Regulaminem usunęłam,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 maja 2020
  2. MOD_Cookie

    MOD_Cookie Wszystkowiedząca wyrocznia

    Dziewczyny spokojnie, wdech i wydech ;)

    Temat chyba dla wszystkich trudny, statystyki szybują w górę, a społeczeństwo ma swoje przyzwyczajenia i racje. Nie popadajmy jednak w skrajność i nie doprowadzajmy do jednoosobowej krucjaty, proszę ;)
    Sama trochę w strachu żyję, bo druga połówka u naszych zachodnich sąsiadów pracuje, ja można powiedzieć, że na terenie Europy ogólnie, a w dodatku nie obowiązuje mnie kwarantanna po powrocie do Polski (chociaż ludzi spotykam różnych i u mnie jest chyba większe prawdopodobieństwo, że "coś" ze sobą przywiozę). Powrót do domu to spore wyzwanie i jednocześnie ryzyko :oops:
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Raczej lincz się drobny zaczynał ;)
    No ale jak się ktoś aż tak podkłada.. ;)
    Dobra, ja osobiście już się zamykam.

    Wiadomo, dobrze nie jest i jeszcze przez jakiś czas nie będzie - ale damy radę, jak zwykle... choć co się człowiek nadenerwuje, to jego.
     
  4. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

  5. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Tylko trzeba wziąć po uwagę że w Niemczech był on szybciej niż w Polsce i w Niemczech jest więcej zarażonych niż w Polsce,Polska pierwsza zareagowała na zamknięcie granic, o noszeniu masek też itd

    Posłucham rady i już parę zdrowych wdechów i wydechów zrobiłam i kończę temat,idę do moich zwierzaków,aż pomyliłam sianie,teraz będę czekać 5 g na zbiory :) Miłego popołudnia życzę
     
  6. MOD_Cookie

    MOD_Cookie Wszystkowiedząca wyrocznia

    Chyba właściwsze określenie ;)

    Skłaniałabym się nawet ku temu, że ten jakiś czas będzie bardziej dłuższy niż krótszy- wycofywanie ograniczeń ze względu na datę 10.05 sporo namiesza i pewnie skończy się tym, że w czerwcu wyjście z domu będzie obowiązywało jedynie z kartką, jak we Francji (chociaż mam nadzieję, że jednak w osądzie się pomylę).
    Dobrze, że psa mam, to w najgorszym scenariuszu chociaż trochę słońca złapię :p Koty na szelkach raczej nie chciałyby współpracować... xD
     
  7. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Myślę że się nie mylisz w tym osądzie(bardzo bym chciała by to była pomyłka)samo otwarcie żłobków i przedszkoli to otworzenie wirusowi drzwi do dalszych zachorowań.
     
  8. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    To prawda .
    Syn i córka podjęli decyzję i dzieci zostają w domu . Mogą , ale nie muszą chodzić do przedszkola .
     
  9. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Pozostaję mieć nadzieję że sporo rodziców podejmie taką decyzje.
     
  10. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    To będzie zależało od wielu czynników , np pracy . Nasze dzieci siedzą w domu , ale za przedszkole trzeba płacić , wprawdzie 80% , ale zawsze to wydatek , nie wszyscy są zadowoleni z tego .
     
  11. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Najważniejszy czynnik to teraz powinno być racjonalne myślenie.
     
  12. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Racjonalne myślenie to zawsze powinien być najważniejszy czynnik , nie tylko teraz .
     
  13. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Nie o to mi chodzi a o to, że wirus na świecie jest podobno od listopada czy grudnia a obostrzenia wprowadzono dopiero w marcu. I tylko to mnie dziwi. W statystyki też się już nie będę mieszał, ale wg mnie niektórzy zmarli umarli przez choroby współistniejące, bo przecież koronawirus najważniejszy. Iza - nie przeczę, że jest on ważny, ale inne choroby nadal istnieją. A warszawskie przychodnie są zamknięte (no dobra, są teleporady, ale u mnie w przychodni, to nawet jak nie było pandemii, nie odbierali telefonu). I już idę sobie, bo widzę, że niedługo Was doprowadzę do białej gorączki.
     
  14. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Tomku nie doprowadzasz,ja tez siedzę w domu,udzielam teleporad(choć w moim przypadku to na niewiele one się zdają),jesteśmy w stanie wyjatkowym ,oczywiście ,że inne choroby istnieją i są ogromne problemy z ich leczeniem.
    Tak własnie przebiega stan gwałtowny,jak służba zdrowia jest niewydolna w czasie pokoju a nie tylko w czasie wojny.
    Twoja przychodnia pewnie posiada stronę internetowa ,gdzie dokładnie napisano jak z nimi się kontaktować ,ja tez korzystam ze służby zdrowia i jakoś nie mam problemu z kontaktem.

    W Polsce nałożyły się na siebie stan ogólny służby zdrowia ,10 maja i cała szopka z tym związana i kryzys covid19 i stąd ludzie są coraz bardziej rozgoryczeni,a statystyki a raczej radosna twórczość z al.Niepodległości 208 przypomina bardziej epokę w której to ja byłam w twoim wieku a Ciebie nie było jeszcze w planach;)
     
  15. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Owszem, posiada stronę internetową. I jest na niej napisane, żeby kontaktować się przez telefon (a jak pokażę np. wyniki USG i dostanę skierowanie do chirurga przez telefon?), ale nie odbierają telefonu. Po prostu tak jest i już. Mama też nie raz ze starszą siostrą próbowały się do niej dodzwonić i nie odbierali. Nieważne o jakiej porze dnia.
     
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    O, dobrze że się pojawiasz.
    Do białej gorączki mnie nie tak łatwo doprowadzić, już prędzej do rozpaczy.
    Ale pytanie mam jedno, nie całkiem związane z pandemią, prawdziwą czy fałszywą.

    Czy zechciałbyś mi wyjaśnić, jakie mianowicie działania matematyczne (na poziomie uniwersyteckim rzecz jasna) doprowadziły cię do tego wyniku:

    ...?
    Bo ja to liczę, liczę, i nijak mi nie chce wyjść inaczej, niż w okolicy 5%.
    I głównie o to mi chodziło...
    ... choć jak widzę, nikt poza mną nie zauważył tego osobliwego wyniku 8)xD
     
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Oczywiście żadne, Zuza. Po prostu w głowie miałem, żeby pomnożyć to razy 100, ale zapomniałem. Oczywiście - powinno być 5% ;) Tak to jest jak się łazi w maseczce i mózg niedotleniony:pxD
     
    grakula16 lubi to.
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Aha.
    W głowie niedotlenionej miałeś, ale zapomniałeś.
    I na tym niedotlenionym wyniku oparłeś swój wywód, którego celem było wykazanie, ze nie ma żadnej pandemii.
    Cóż - gratuluję.
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ależ nie ma czego. Po prostu zapomniałem sprawdzić wynik. Ale jedno mnie zastanawia - czy jest sens, aby 95% Polaków nie pracowało stacjonarnie, nie uczyło się i nie mogło iść do przychodni, bo 5% jest ofiar śmiertelnych? Poza tym wg GUS nie umarło na COVID-19 więcej osób niż co roku na grypę.
     
  20. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Naprawdę taki wynik trzeba aż sprawdzać...?
    Dziwnie was teraz uczą tej matematyki.

    Co do sensu czegokolwiek, to ty żyjesz najwyraźniej w jakimś innym świecie.
    Nie znasz prawdziwych danych i nikt ich nie zna.
    A argument o rocznej liczbie zgonów na grypę wprost wskazuje, że z dziećmi na takie tematy nie należy rozmawiać.
    Więc wybacz - pozwolę sobie nie kontynuować tej dziwacznej wymiany zdań.
    Może ktoś inny będzie miał więcej cierpliwości.