panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Hmmm szczerze to nie rozumiem Ewa co ja złego napisałem na sowie odnośnie GT. A już na pewno coś co mogło Cię zaboleć. A jakie działania proponujesz wobec takiej osoby? Ja nie poświęcam więcej czasu takiej osobie, omijam ją szerokim łukiem i zwyczajnie ignoruje bo jeśli ktoś się nie potrafi odnieść do treści tylko wyskakuje z szantażem i groźbami to ja się nie będę zniżał do tego poziomu i idę dalej.
     
    agucha31, Anetta41 oraz olgs3 lubią to.
  2. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    No właśnie system nauczania nie nauczył mnie fizyki kiedy był czas po temu, szkoła podstawowa spoko, w liceum można było się przeturlać, na studiach byłam w dobrej parze na ćwiczeniach, a egzamin był w auli, no i było z głowy.
    Ale życie różne figle płata i powstał problem, trzeba było pomóc i wtedy dopiero usiadłam i sama się nauczyłam, no a jak już zrozumiałam co i jak, jak nauczyłam się rozwiązywać zadań to mogłam pomóc, wytłumaczyć.
    Ale czy to dobre? Nie wiem. Ciągle jednak myślę, że to zadanie nauczyciela.
    Nie tolerują innej metody, bo nie potrafią inaczej albo idą na łatwiznę, sprawdzają jednym schematem. Inny sposób rozwiązania zadania wymusza poświecenia dłuższego czasu na sprawdzenie.
    Takie sytuacje zawsze były, są i będą, zawsze takie dzieci mają pod górę, ale teraz szczególnie. Miejmy nadzieję, że szkoła o tym wie, że mają kolegów, że jednak nie zostaną sami. A z drugiej strony taki zimny wychów często wyprowadza te dzieci na naprawdę wartościowych dorosłych.
     
  3. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    to ja ci przypomnę . Napisałeś mi , że nic nie mam ci wysyłać , bo dostałeś na sówce informację , że ja biedna jestem , że wróciłam do gry i nic nie mam . Skąd ten ktoś wie co ja mam na farmie ? Bardzo mnie to zabolało i trzyma do dzisiaj .
     
  4. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Cwaniakują ;) żart ale chcą na łatwiznę która łatwizną nie zawsze jest - ja w szkole to tablice matematyczne miałam nie komputer ;) Ta wiara, że komputery i aplikacje są lepsze....
    Wiem wiem czasy inne towarzystwo musi być i w tych tam aplikacjach oblatane ale podstwy to podstawy - jak sytuacja właśnie pokazuje nie ze wszystkim postęp sobie radzi - warto umieć "po staremu" :)
    Bosz jaka ja stara jestem....to do zadań już aplikacje są.... echhh
     
  5. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Ale to wydaje mi się, że już wytłumaczyłem Ewa. Nie napisałem, że jesteś biedna :) tylko chodziło o jakieś drzewo z pełni. Napisałaś mi na forum, że muszę poczekać bo musisz wysiać dopiero zielsko żeby kupić w sklepie i dopiero mi dać. I wtedy dostałem sowę od koleżanki żebym Ci napisał żebyś tego nie robiła bo po co masz tracić swoje uprawy skoro u innych graczy jest tych drzewek po kokardę i się marnują. Nigdy bym nie napisał tego w złym tonie i przykro mi, że tak to odebrałaś, a jeszcze bardziej, że trzyma Cię do dziś. Odbierz to raczej jako coś dobrego- wiele osób Cię szanuje i lubi skoro tak dbają o Ciebie i Twoje zasoby, to chyba nic złego.
    A sprostowanie na sowie napisałem dlatego, że nie zrozumiałem Twojego posta z tym wysianiem. Wróciłem się do tej sowy właśnie, nic tam złego nie ma;)


    @tigre ale to też trzeba brać pod uwagę, że się czasy zmieniły, pamiętam jakby to było wczoraj jak mi pani od matematyki powtarzała żebym się uczył tego mnożenia itp bo nikt z kalkulatorem nie chodzi :) aż się prosi ją znaleźć i zapytać no i co teraz proszę pani? :D
     
  6. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Hihihi i tu kłania się to co mojemu sąsiadowi w głowe kiedyś tłukłam - on by chętnie rozdawał ale ma problem duży z braniem ;) tłumaczyłam mu, że tak jak on lubi dać to inni też lubią i chcą i sprawia im to przyjemność a ten dalej "brać" nie umie a jak mu się coś pośle to dyskutuje czy aby mi bardziej potrzebne nie jest- gdzie ja tu mam czego dusza zapragnie i jak szukam to dla Miecia zazwyczaj ;) i koniecznie chce mi coś w zamian łącznie z partyzanckim rzucaniem za płot rzeczy, które by sobie sam zamienił na fanty a mi to niezbędne nie jest....ale już się tych partyzantek nie czepiam bo i tak nie słucha
    On się po prostu migał od otrzymania czegokolwiek - może teraz się nauczy w końcu ;)
     
  7. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Widzisz ja już różne rzeczy przeżyłam na tej farmie , nawet włamanie na farmę . przykre sówki , wyzwiska , różne takie .
    Jestem chyba przewrażliwiona trochę , ale kto by nie był ?
     
  8. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Mogłem obstawić z 1000 zł że zabierzesz głos :D. Zawsze jestem bardzo wdzięczny za każdy prezent jaki dostaję, ale to chyba proste, że chciałbym się odwdzięczyć. Miłe jest coś dostać, ale jeszcze fajniej jest coś wysłać. U mnie się marnuje, a dla kogoś to jest kwestia zrobienia zadania i to sprawia największą radość- dać komuś coś co potrzebuje. U Ciebie i tak mam duży dług więc jedna mucha raz na jakiś czas to, ani ja nie zbiednieję, a może Ty wymienisz na te swoje kartony albo inne rzeczy co Wy tam weterani szukacie.

    Zapewniam Cię Ewa, że nie chciałem nic złego. Czasami ciężko przekazać dobry ton i intencje pisząc w internecie, ale możesz mi wierzyć, że nic złego nie miałem na myśli. W ramach poprawienia humoru i ukojenia tego bólu który Ci towarzyszy postanawiam wysłać Ci jakiś prezent na farmę, powiedz mi tylko co Ty tam szukasz?
     
  9. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Różowych mrówek .
     
  10. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Zaczyna się, chodź chociaż na rosół, zaraz doleci ;)
     
  11. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Jak mnie pytają czy mogą użyć kalkulatora, to mówię "możecie... (stosowna przerwa, by zdążyli się ucieszyć) tego, który macie między uszami" . Niektórzy z rozpędu mówią, że nie mają xD

    Smutne jest to, że dzieciaki nie potrafią używać kalkulatora. Robiłam w zeszłym roku lekcje z używania kalkulatora i chcieli mieć kartkówkę z tego, bo nałapią dobrych ocen. Powiedziałam "ok". Oceny były gorsze niż, gdyby nie używali kalkulatora.


    Dla mnie argument "kalkulator" nie jest argumentem. Bo nie chodzi o szybkość liczenia, ale o to żeby myśleć.


    Ty już chyba musisz sobie zapisywać komu te różowe mrówki obiecujesz xD
     
  12. fkamil

    fkamil Komandor forum


    Boje się dnia w którym faktycznie dodadzą różowe mrówki, dopiero spam dostanę na sowie :D
     
  13. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Trza było nie pytać .
     
  14. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Rodzina biedna nie oznacza rodziny patologicznej .
    Wiele lat byłem tu na Bielanach instruktorem młodziezowym i naszym zadaniem było docieranie własnie do takich rodzin a własciwie do dzieciaków wychowujących sie w takich rodzinach . Osiedle jest dosyc stare i takich rodzin nie brakuje . Do dzieciaków docierała czy to opieka społeczna czy policja czy tacy zapalency jak my . Ela napisała ze dzieci z takich rodzin często wychodza na prostą i to jest prawda ale trzeba im podac rekę , pokazac drogę czasem popchnąc siłą ale trzeba tam dotrzec .W obecnej sytuacji nie ma na to najmniejszej szansy niestety na domiar złego do środowiska gdzie wszelkie zakazy nakazy zalecenia zwiazane z wirusem mają się nijak do rzeczywistości i tym trudniej rysuje się obraz skutecznej z nim walki. Tak tylko rzuciłem temat dosyć mi bliski a dziś w moim przekonaniu zupełnie nierozwiazywalny i pomijany . Fajnie przeczytać że mimo to są miejsca gdzie jest inaczej :)
     
  15. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    A lamy pomarańczowe ktoś ma? Jak tak, to za co?
    Idę "filmować", więc wrócę za chwilę
     
  16. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    To nie jest dobry pomysł. Zgodnie z Regulaminem forum zabronione jest publikowanie treści prywatnej korespondencji między graczami.

    fkamil, to samo dotyczy Ciebie. Jeśli otrzymałeś wiadomość z pogróżkami, proszę to zgłosić do Pomocy technicznej.

    xBabciaEwa, jeden z Twoich postów edytowałam. OWH nie uległy zmianie. Zabronione jest udostępnianie danych dostępowych do konta osobom trzecim podobnie jak zabronione jest logowanie się na konto osoby trzeciej.
     
    agucha31 i fkamil lubią to.
  17. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Oj tam,to miał być taki straszak na tą osobę,wszystko popsułaś.
     
  18. fkamil

    fkamil Komandor forum


    Jeśli nie mam obowiązku zgłaszania takiej wiadomości, tylko to moja kwestia to nie będę zgłaszał. Może ktoś napisał zbyt pochopnie, w nerwach itp, jeśli natomiast temat się powtórzy to na pewno tak zrobię.

    @ania1713 ile potrzebujesz tych lam? bardzo chętnie się odwdzięczę za piekielne ogary dla Łukasza co skutkowało żabami dla mnie
     
    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2020
  19. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Kochani potrzebuję .....świstaki- kangury- ??
     
  20. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Myślisz, że ten ktoś nie boi się Pomocy technicznej? No nie wiem... Ja bym się ich bała:D

    Internetowe rozmowy (np. forum, komunikatory w grze) mają ten mankament, że łatwo błędnie odczytać intencje drugiej strony i awantura gotowa. Dlatego gdy widzi się, że rozmówca źle odebrał to co napisaliśmy, najlepiej szybko wyjaśnić sprawę. Inaczej ciągną się w nieskończoność kompletnie niepotrzebne animozje...