panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

  2. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    No właśnie co innego obrona swojego zdania i wypowiedzenie sie a co innego jakies groźby i szantaże, ech brak słów :(
     
  3. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Każdy się uczył na czymś innym, każdy sposób jest dobry jeśli prowadzi do prawidłowego wyniku, pytanie tylko czy nauczycielka myśli w ten sam sposób :)
     
  4. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Sytuację mamy trudną i jednej recepty nie ma, teraz rodzice mają kilka ról do spełnienia, a doba ciągle ma 24 godziny.
    Ale z czasów całkiem normalnych znam rodziców i to nie jest margines społeczny, którzy ręki do zadań szkolnych nie przykładali, tornistra nie sprawdzali i o dziwo dzieci wyrosły i to jak. Każdy życzyłby sobie takich latorośli.
    Ja natomiast jestem raczej z tych co wiedzą wszystko i pomogą, wytłumaczą, choć czasem trzeba zejść bardzo nisko, żeby przejść drogę od niewiedzy do wiedzy. :pxD
    Jak to musimy? A co w tej rozmowie jest złego? Każdy ma prawo powiedzieć co myśli, a że mamy różne zdania to dobrze.
    A szantażu nie tolerujemy.8)
     
  5. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Ja też to kiedyś dostałam,teraz jak dostanę to opublikuję na forum i zgłoszę do PT.
     
  6. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Do tej pory rodzic miał jakiś tryb w którym codziennie działał i to się jakoś sprawdzało, czy lepiej czy gorzej, ale było:). Teraz jest jeszcze w domu pociecha która wymaga interwencji i cały plan poszedł...na spacer :).

    Co do drugiej sprawy to nie była kwestia tego co napisałem tylko jak napisałem, ale jeśli ktoś wyskakuje w pierwszym zdaniu z atakiem to nie powinien się dziwić na podobną odpowiedź. A szantażowanie? Nawet nie komentuje :p
     
  7. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Myślę, że to dobry pomysł.:)
     
  8. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Ty tak serio? boszzzzzzz
    Metod nauczania nauczyciele się uczą a rodzice mogli sami orłami nie być - wytłumaczenie komuś tak by zrozumiał i jeszcze tak "jak Pani robi" łatwe nie jest tu przedmioty ścisłe mają gorzej, nieco łatwiej z innymi
    Dawno temu jak korepetycji udzielałam posiłkowałam się po prostu podręcznikiem i zeszytem ucznia- metody czasem do kitu i znałam lepsze ale musiałam nauczyć tak by Pani się nie czepiała- teraz będę miała trochę łatwiej z moją panną bo ja matematyk jestem ale taki humanista w starszej klasie to ma z dzieciem przekichane ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2020
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    dziękuję :)
    to go zablokuj
    jakie
    no co Ty :eek:
    tematy różne
    różni ludzie
    różne reakcje
    to i akcje


    to strach się odzywać na inny temat
    niż co szukasz na gt :p
     
  10. fkamil

    fkamil Komandor forum

    I tu jest cały problem. Niektóre nauczycielki- te głupie moim zdaniem tolerują tylko i wyłącznie swoją drogę rozwiązywania zadania. Jak dziecko rozwiąże zadanie w inny sposób, poprawnie i wynik jest prawidłowy to i tak tego nie akceptuje bo to dzieci mają rozwiązywać tak jak ona chce. Z jednej strony rozumiem, takie są wymogi i ok, ale dlaczego nie dają pola do popisu w tak prostym przykładzie. Chyba lepiej jak dziecko rozumie zadanie, widzi problem i więcej niż jedną możliwość rozwiązania problemu, potrafi ją zastosować i otrzymać dobry wynik. Takie podcinanie skrzydeł nigdy dobrze nie świadczy o nauczycielu, ale ktoś napisał tutaj prawdę- chyba Ania. Ilu jest teraz takich prawdziwych nauczycieli którzy są z powołania, a nie bo no tak mi w życiu wyszło.
     
  11. tigre

    tigre Fanatyk forum

    To co tam teraz szukacie? ;)
     
  12. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Nieśmiało zapytam co z tzw rodzinami patologicznymi w których rodzice naprawdę nie są w stanie podjąć się wspólnej nauki z dziećmi ? Ba tylko patrząc przez własne okno mam świadomość że widze przynajmniej kilka mieszkań w których nie ma komputera i zadnego w tej sytuacji kontaktu ze szkołą która tak naprawdę w swej normalnej formie jest jedyną możliwością wypłyniecia tych dzieci na powierzchnię .
    Spotkaliście się z jakąś próbą czy sposobem na taka sytuację ?
     
  13. tigre

    tigre Fanatyk forum

    O widzisz a o tym przyznaję ze wstydem nawet nie pomyślałam :( dla pewnych dzieciaków to chodzenie do szkoły było pewnie oczekiwaną odskocznią i powiewem normalności i kwestia dzieciaków których rodziców po prostu nie stać na sprzęty bo bieda piszczy- i takich prawdopodobnie sporo jest :(
    Nawet opcja wyjścia do kolegi by tam sie pouczyć jest mocno dyskusyjna w tej chwili :(
     
  14. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Nie bardzo wiem Piotrze czy chodzi ci o dzisiaj cz wogóle.
    Ja się spotkałam,koleżanka pochodziła z takiej rodziny.
    Nauczycielka się nią zajęła,poświęcała swój wolny czas i wciągnęła innych nauczycieli.Teraz ona sama naucza i też poświęca więcej uwagi takim dzieciom.
     
  15. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Nie wiem jak jest z innymi szkołami ale w tej konkretnej na której temat piszę i się opieram mogą wypożyczać sprzęt szkolny na czas tego trudnego okresu. Nikt do tej pory nie skorzystał*, ale pytanie mam inne: co masz na myśli mówiąc rodzina patologiczna, bo patologia w rodzinie może się różnie objawiać, jeśli chodzi tu tylko kwestia tego, że nie mają dostępu do komputera to raczej bieda. Ale! fakt, temat jest poważny i mało osób sobie zdaje z tego sprawę, że faktycznie są ludzie którzy nie mają w domu komputera, a nawet jeśli to nie mają dostępu do internetu.

    * myślę, że pewnie są takie rodziny które by mogły i chciały, ale niestety dla nich byłoby to wstydem gdyby się ktoś dowiedział że wypożyczały sprzęt od szkoły bo nie mają w domu tak podstawowej rzeczy w dzisiejszych czasach jakim jest komputer
     
  16. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Żaden wstyd i super, że szkoła coś takiego wprowadza- w naszej nie słyszałam nawet o opcji
    Internet- czy 10 giga to dużo bo się nie znam? ;) tyle nam operator sieci wrzucił gratis na każdy telefon - zawsze to coś a telefony raczej ludzie mają- gorzej zasięg potrafi wyglædać
    No jak by nie patrzeć to porzadnie programu nie przerobi się takimi metodami sztukowanymi choć nauczanie w domu istnieje i dzieci dają radę ale są do tego rodzaju nauczania przyzwyczajone i "nauczone tak się uczyć"
     
  17. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Do podstawowego korzystania z Internetu jak najbardziej wystarczy, do czytania forum czy rozwiązywania jakiegoś zadania oczywiście też, gorzej jeśli w grę wchodzą materiały multimedialne typu bajki, wtedy ten gratis zacznie maleć, może nie w szybkim tempie, ale jednak coś tam spadnie. Myślę, że może chodziło tutaj o warunki panujące w domu, kiedy dziecko dzieli pokój z rodzeństwem, albo o zgrozo nie ma w ogóle swojego pokoju bo przecież i tak się zdarza.
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    nauczyciel powinien nauczyć
    uczeń umieć się uczyć

    ale nie każdy nauczyciel ma to coś tą umiejętność dydaktyczną
    tak samo dzieciaki nie każde jet bystre i chętne cierpliwe i chce

    no i program nauczania też wiele ma w sobie do zarzucenia
    chyba

    jeden będzie obowiązkowy przygotowany a drugi za 5 ósma wrzuci co do tornistra i do szkoły lekki i wesoły

    znam też rodziców co pakowali dzieciakom torby
    sprawdzali każdy zeszyt zadanie
    no i na zebraniu był temat
    nauczyciel gdy pytał się tego ucznia czy ma zeszyt do ćwiczeń
    on nie wiedział bo i skąd jak się nie spakowal
    to jest złe

    tak samo odrabianie lekcji
    jak mnie mówili że nie ma to nie ma
    nie sprawdzałam
    sam potem ponosił konsekwencje nie odrobionych prac

    byłam wzywana do szkoły a jakże :oops: mam się zainteresować dzieckiem
    ale odpowiedziałam
    jak w dorosłym życiu nie wykona swojej pracy lub wykona źle
    szef nie będzie mnie wzywał na dywanik , strofował i upominał
    a tylko jego
    i tylko on poniesie tego konsekwencje

    potem dali mi spokój ;)

    eh Piotr
    jak ze wszystkim
    zostaną z tym problemem sami sobie :(
    co kogo inny obchodzi
    tak to już jest

    to jet drogi sprzęt
    żaden rodzić nie weźmie za cudzą
    rzecz odpowiedzialności w razie popsucia zniszczenia
    wiele osób ma problem związać koniec z końcem ,dodatkowe koszty to ponad to

    w dodatku sam komputer to nie wszystko
    trzeba jeszcze mieć internet

    ***
    ***​

    e za szybko piszecie :oops: nie nadążam
    zmykam

    miłej niedzieli :)
     
  19. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Wiesz co wtedy zrobi dziecko? Odpali aplikację, zeskanuje zadanie i aplikacja mu krok po kroku liczy.
    Tylko zrobi to dobrze, ale przy działaniach na liczbach mieszanych wszystko zamienia na niewłaściwy ułamek, potem sprowadza do wspólnego mianownika, na koniec wyciąga całości. Wynik się zgadza. Ale ile się człowiek naliczy? Zwłaszcza jak całości to więcej niż 1 czy 5. Jak widzę, że ktoś mi tak robi na lekcji, to biorę dwie osoby i daję przykład
    1234000000 i 1/3 + 333333 i 2/5 i jeden liczy sposobem z aplikacji, a drugi liczy tak jak liczyliśmy (czyli całości zostawiam, rozszerzam tylko ułamek). Dopiero wtedy widzą (gdy ten biedak się męczy i męczy, a tamten dawno skończył) że aplikacja poda dobry wynik, ale niekoniecznie będzie to szybki schemat dla ludzi.


    Nie wiem skąd im się to bierze. Do piątej klasy liczą normalnie. A od szóstej nagle zamieniają
     
  20. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Ja nie wiem kto się na Ciebie uparł , ale bym tego tak nie zostawiła .
    Do dzisiaj mnie boli co mi napisałeś na sówce odnośnie G&T .
    Tylko się pytam , skąd ta osoba wie co ja mam , a czego nie mam .
    To jest jakaś paranoja i trzeba leczyć póki czas .