panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Jako jeszcze dosyć młodzi ;) ludzie postanowiliśmy wspomóc trochę starsze osoby zakupami i ogólną pomocą, aby nie musiały wychodzić niepotrzebnie z domu i stać w kolejkach narażając się na paskudztwa, oraz informując ich o faktycznym stanie epidemii i dementując fake newsy które czytają w internecie albo słyszą na ulicach i się przejmują całymi dniami, że miejscowa piekarnia będzie zamknięta i nie będzie można kupić już nigdzie chleba i ludzie poumierają z głodu, że banki mają być pozamykane i że trzeba lecieć do banku wyciągać pieniądze póki są ;) i że płatność kartą nie działa jak bank jest zamknięty po godzinie 17. Sporo jest takich "kwiatków" i Ci ludzie naprawdę wierzą w niektóre rzeczy.
     
  2. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    No to super inicjatywa z Waszej strony:)! Brawo, nic więcej, tylko brać przykład!:)
     
  3. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Sporo jest tutaj ludzi samotnych którzy zamknięci w domu trochę świrują bo ciągle czytają o coraz większej liczbie zarażonych, o zgonach i problemach gospodarczych. Przede wszystkim to nie panikować i zachować zdrowy rozsądek. Dbać o higienę i faktycznie nie wychodzić jak nie ma potrzeby. U nas w sklepach na samo wejście dają foliowe rękawiczki żeby nie dotykać gołymi rękami koszyków, produktów spożywczych itp. Może zabrzmi to źle, ale bardzo mi się podoba jak się tak dba o higienę i to, że ludzie w kolejkach stoją od siebie w pewnej odległości, szkoda tylko że musiało dojść do epidemii żebyśmy zachowywali się ostrożniej:).
     
  4. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Halo Kamil

    Bardzo dobrze że pomagacie,masz u mnie duży plus i dostaniesz kwiatka :) Ale uważajcie bardzo na siebie... kobitki po cmokasie dla Kamila :)
    . Ja idę popatrzyć na jakiś program rozrywkowy albo przyrodniczy, żeby się odstresować przed spaniem. Miłego wieczorku życzę
     
  5. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Bez całowania mi tutaj, jaką mam pewność, że któraś z Was nie miała romansu z przystojnym Włochem :):):). Nie będę ryzykować, poza tym robimy to bezinteresownie więc jest ok ;).
     
  6. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    A myślisz że wirtualnie też się idzie zarazić ?? A teraz usłyszałam że ,kobiety lekkich obyczajów maja zakaz pracy :) ale wygrały te co robią to przez internet hahahaah jutro napiszę Wam coś o tym, papierze toaletowym.Aha a romans mam z moim stałym tak że spoko
     
  7. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Piekłam w multicookerze według dołączonego tam przepisu:
    • mąka pszenna 3,5 szklanki,
    • sól 0,5 łyżki soli,
    • drożdże 7 g (dałam torebeczkę instant)
    • cukier 2/3 łyżeczki,
    • olej roślinny 2 łyżki,
    • woda 300 ml.
    • z własnej inicjatywy dodałam czosnek liofilizowany, kolendrę zmieloną i pestki słonecznika.
    Zagniotłam ciasto, proporcje dobrze dobrane, więc długo nie trzeba było wyrabiać, no i do tego multicookera według przepisu. Dobrze się upiekł, ale wolę jednak mój wypiekacz bo on mi sam i wymiesza i piecze.:)
     
  8. fkamil

    fkamil Komandor forum

    No tak to jest, że ciężkie czasy dopadły każdą branżę :) na szczęście (dla nich), a i pewnie dla sporej części panów ;) można prowadzić biznes w Internecie :).
     
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    a w piekarniku takim zwykłym elektrycznym to się upiecze ?

    a chlebek apetycznie wygląda :)
     
  10. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    O to już wiem , kto nam będzie po rolce przesyłał. :pxD
    Myślę, że spokojnie upiecze, tylko najpierw zostaw, żeby wyrósł w cieple, a potem do piekarnika.:)
     
  11. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Sobie kupiłem tyle co zawsze, nie robiłem zapasów bo nic nie wskazuje żeby miało czegokolwiek zabraknąć ;). No ale po starej znajomości obiecuję, że u mnie zawsze jedna rolka się dla Ciebie znajdzie :D
     
  12. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    upiecze się na pewno, ja tak piekłam przez kilka lat chleb
    i to na zakwasie (to jeszcze trudniej wyrasta)
    wstawiałam w wysokich foremkach (keksówkach) do lekko podgrzanego (do 35 stopni), zamkniętego i wyłączonego piekarnika, żeby wyrósł i potem go piekłam już bez otwierania piekarnika, to wyrastanie to ładną chwilę trwało, ale z drożdżami to szybciej wyrośnie
     
  13. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Na zakwasie to wyższa szkoła jazdy, wymaga cierpliwości, trzeba długo czekać aż wyrośnie,
    ja to nawet na noc zostawiam no i chleby zakwasowe zawsze piekę w piekarniku.:)
     
  14. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    dzień dobry

    [​IMG]
    choćta na kawę :)
     
  15. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Idę, idę, a to kolorowe to można jeść?xD
    Dzień dobry.:D
     
  16. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    kolorowe kostki cukru
    lub galaretki ;)


    ***
    na osiedlowym sklepiku nowe zasady
    nie więcej niż 5 osób może być w sklepie
    wydzielone linie gdzie klient może stanąć czyli nie bliżej niż ponad metr od siebie i lady kasy
    sprzedawczynie w rękawiczkach
    i aptece też podobnie


    nadal puste półki w niektóry asortyment

    ja nadal w areszcie domowym :sleepy:
     
  17. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Pewna znajoma mi pani twierdzi ,że koronawirus jest spowodowany wprowadzeniem technologii 5G przez Huawei,ręce opadająxDxDxD

    Dzień dobry.
     
    Ostatnie edytowanie: 17 marca 2020
  18. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    No i dobrze, że wreszcie zrozumieli, że tłok w sklepie to też zgromadzenie.
    Do sklepu nie chodzę, jedzenia w domu sporo, jeszcze nawet nie zmieniam przyzwyczajeń.
    Wiesz teorii bardziej lub mniej prawdopodobnych są tysiące, akurat sytuacja temu sprzyja.
    Jeden zażartuje, drugi nie rozumienie, trzeci powtórzy, czwarty uwierzy i masz spiskową teorię dziejów.:p
     
    Ostatnie edytowanie: 17 marca 2020
  19. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    też nie wychodzę
    wszystko mam to po co
    a korci oj korci dla samego wyjścia ot tak bez celu ;)
     
  20. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Dobry
    Przyszłam na kawę a jeszcze z takim cukrem to dzięki,lubię wszystkie kolorki oprócz czarnego,ciemne kolory źle na mnie wpływają,dlatego kawka z odrobina mleka :) Ja też siedzę w domu,dziś zupa ogórkowa dawno nie robiłam wiec.Ja mam tyle dobrze że mogę do ogrodu wyjść.wczoraj było piękne słońce i 20 stopni a dziś już zachmurzone i pokrapuje i mam 17 stopni.Chciało by się powiedzieć byle do wiosny.

    Znane jest powiedzenie.... ile istnień tyle teorii .... i jak to w piosence cytuję .....Każdy jest inny nie podobny jeden do drugiego ..... możemy sobie tylko gdybać a co będzie to czas pokaże

    Życzę Wam udanego spokojnego dnia...ja lecę się przygotować