panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Dzisiaj zdecydowanie ja chodzę za zupą :).
    No jeszcze parę godzin i ja też odpocznę :).

    Nikt tutaj ciężko nie pracuje, każdy łazi po ugorach powoli, dogląda jabłonki, śliwki i gruszki, nic się nie dzieje, nawet traktora w oddali nie słychać. Wiatr tylko tańcuje po polu.
     
  2. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Czyli chodzicie w kółko :D
     
  3. fkamil

    fkamil Komandor forum

    I nie mogę dogonić miski, syzyfowa praca normalnie.
     
  4. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    nic prostszego
    Pomidorowa ze świeżych pomidorów

    • Czas przygotowania: do godziny
    Składniki na 2 porcje:
    1 kg pomidorów
    sól
    oliwa lub olej
    1 ¾- 2 ¼ szklanki bulionu
    sól i pieprz do smaku
    oraz: połówka świeżej cebuli i duża gałązka kopru, pietruszki lub selera naciowego
    do podania: mleko roślinne lub mleczko kokosowe; posiekane zioła oraz ryż lub makaron
    Przygotowanie:
    1. W czajniku zagotować wodę, pomidorom naciąć skórkę na krzyż. Pomidory włożyć do miski, wlać wrzątek, po minucie wrzątek wylać, wlać zimną wodę i po chwili wyjmować pojedynczo obierając ze skórki.
    2. Obrane pomidory podzielić na ósemki. Na dnie jak największej patelni rozgrzać olej, dodać pomidory, szczyptę soli i smażyć na jak największym ogniu bez przykrycia przez 15 minut.
    3. Po tym czasie patelnię przykryć i gotować kolejne 30 minut. Na koniec naszykować durszlak o drobnych oczkach i pomidory przetrzeć przez sito do garnka.
    4. Garnek postawić na palniku, wlać bulion i zagotować. Doprawić do smaku solą oraz pieprzem, a na koniec dodać do garnka przekrojoną cebulę oraz dużą gałązkę wybranych ziół. Podawać ze śmietanką kokosową, posiekaną zieleniną oraz ryżem lub makaronem.
    Porady:
    • Obranie pomidorów sprawia, że szybko się smażą, rozpadają i nabierają głębokiego smaku.
    • Dodatkowo zredukowanie pomidorów bez pokrywki sprawia, że zupa jest niepowtarzalnie słodka. Tego smaku nie da się podrobić.
    • Surowa cebula oraz gałązka wybranych ziół dodaje zupie niepowtarzalnego, babcinego charakteru. Wrzucona do gorącej zupy delikatnie ją aromatyzuje, po rozlaniu do talerzy pozostaje w garnku.
    • Tak przygotowanej zupy nie wychodzi wiele, ale smakuje po prostu doskonale.

    przeliczyłam teraz dokładniej ten mroczny event i wychodzi to co samo, czyli, że najkrócej będzie się wysiewać te środkowe rośliny, a ile czasu, to będzie zależało od tego ile pól każdy odda pod uprawę eventówki...
     
  5. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Godzinę mam stać przy garach? Zrobię to po męsku:D
    [​IMG]
     
  6. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dzień dobry

    spod kołderki na leżąco prawie ;)
    ***
    Poradniki czytam
    i chyba mi się nie chce działać
    i to w żadnym z eventów ,no może królową przywitam ;)
    to straszne :eek::cry:xD:cry:
     
    Ostatnie edytowanie: 19 lutego 2020
  7. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    nie szkoda Ci żołądka? takie zupy z torebki to sama chemia....
    a kto ma przy tych garach stać? chcesz jeść - to stoisz i gotujesz... to chyba jest w miarę jasne, a nie - to zarabiasz taką kasę, żeby Ci starczyło na dobrą restaurację, żeby było zdrowe (w miarę) jedzenie
     
  8. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Kuruj się , bo ile można leżeć .xD
     
  9. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Pomidorową już zjadłem- domową:). Ten obrazek to żart ;)
     
  10. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    z samego oglądania takich obrazków, to boli mnie żołądek... trucizna
     
  11. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Kamil , nie mogę skrzynki z narzędziami wysłać :( masz komplet .
     
  12. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Dzisiaj powysyłałem ze wszystkich kont wcześniej prezenty bo chciałem zdążyć przed 14 żeby wszystkim wysłać wypadajki no i jakoś tak wyszło. Dziękuję za chęci Ewa.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 lutego 2020
  13. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Napisałam , żebyś nie myślał , że zapomniałam o Tobie .
     
  14. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Na pewno bym tak nie pomyślał. Zazwyczaj dostaję od Ciebie chwilę po północy, ja Tobie wieczorami wysyłam, ale dzisiaj był wyjątek.
     
  15. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    nie mogłam wysłać ,bo poszłam spać .
     
  16. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Nie dziwię się, po takiej imprezie miałaś prawo. Myślałem, że ja mam słabą głowę, ale Olga mnie uprzedziła i poszła spać pierwsza ;)
     
  17. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Mnie wnuczki zmęczyły .
     
  18. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Nie mogę z tym walczyć,jak mnie zmorzy to muszę się położyć.póżniej budzę się w środku nocy i nie wiem co robić.
     
  19. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Myślałem, że tańce;).

    Pomidorową ;)
     
  20. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Takiego smaka mi narobiłeś , że jutro zrobię na obiadek .