panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    xDxDxD Też już nie latam, swoje się nalatałam, czas na pomocników.;)xD
     
  2. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Jak wygląda Twoja farma po tylu latach?
     
  3. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Ładnie, co nie znaczy bogato.;)xD
    Na przykład mój nawiedzony dom tak teraz wygląda.:D Klik.
     
  4. fkamil

    fkamil Komandor forum

    A jakieś mini porady? spostrzeżenia dla świeżaków jak ja?:) na czym się skupić, na co zwracać uwagę, czego unikać? cokolwiek?:)
     
  5. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Popatrz, mówisz świeżak, a przez 9 miesięcy zdobyłeś 114 poziom, a ja po 9 miesiącach grania dopiero zaczęłam wchodzi na forum, mając poziom 70 +, a poziom 114 osiągnęłam 20 stycznia 2018 roku, czyli po 3,5 latach grania.:oops:
    W dwóch słowach to się nie da. Napisz co Ci sprawia trudność, to na pewno i ja i wiele osób z tego domku da Ci dobre rady. Zresztą często dzielimy się tutaj swoimi spostrzeżeniami czy metodami. To zależy co lubisz robić na farmie.:)
    Ja lubię ewenty i w sumie każdy ewent jest mój, ale Ty chyba nie masz z tym problemu.
    Myślę, że warto być niezależnym od różnych przeciwności,
    co by się nie działo móc kupić na targu czego brakuje, czyli zadbać o okrągłą sumkę SG na koncie,
    być niezależnym wypadajkowo, czyli uszlachetnić sobie jakąś długorosnącą roślinę,
    zdobywać gdzie się da SN i oszczędnie nim gospodarować, szczególnie przy braku drzew nawozowych.
    Pytaj, powiemy co wiemy.;):)
     
  6. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie dac sie wciagnac przez eventowy wir..wybierac tylko te eventy badz jego fragmenty w,ktorych wsrod nagrod sa rzeczy zwiekszajace przyrost pd,skracajace czasy wzrostu(rosliny,,zagrody etc),dajace szkrzynki,a omijac modne,chwilowe zagrody
     
  7. fkamil

    fkamil Komandor forum


    Umówmy się, że wyjdę z psem na spacer, zrobię sobie wieczorną kawę, usiądę i napiszę. Jak są uszy które chcą słuchać to ja to na pewno wykorzystam :).
     
  8. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Na chwilkę tylko :)
    Opózniony nie tylko umysłowo i nie tylko z własnej winy .
    Forum nie po raz pierwszy pokazało mi ze moje miejsce gdzie indziej bo widze ze inni cos tam jednak popisali wczoraj a mnie wywalało gdy tylko odcisk palca pokazywałem na myszce .
    Życzenia za to dla Sąsiadeczki szczere i serdeczne zostawiam :)
    Elu miłości , usmiechu , sukcesów i zdrówka .
    Frajdy z gry i ciekawych tematów w chatce .
    Spełnienia marzeń .
    Wszystkich .
    Takiego malusiego pomocnika Ci zostawię w podarku .
    Akurat na tym się znam ciutkę :)

    [​IMG]
    Trzeba z nim dużo gadać .
    Spełnia jedno życzenie na rok więc wypowiadaj je rozważnie .
    No i co istotne w tym roku jeszcze jest do wykorzystania :)
     
  9. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Dobra to mam wszystko, będę pytał.

    Zdaje sobie sprawę, że w związku z krótkim stażem w grze nie będę miał wszystkiego po brzegi bo i skąd. Jeśli chodzi o super paszę, supr nawóz i super nawóz Zosi to już rozumiem jak to działa i skąd mniej więcej je brać. Największy problemem w tym momencie mam z narzędziami. Do ulepszenia menażerii czy ogrodu dendrologicznego potrzeba ich bardzo dużo. Taki przykład dam:
    [​IMG]

    Z wielkim trudem zbieram deski. Nie mam żadnej rośliny w szklarni którą mógłbym ulepszyć z bonusem do desek. Wszystko co w tym momencie mogę to globijagoda. Problemem w tym, że jest tam bonus tylko 10x większa szansa na deskę, ale z racji niskiego poziomu nasiona właściwie leci jej tyle co z innych plonów które tego ulepszenia nie mają. Drewniany młot również, ale tu akurat mam kilka propozycji w szklarni, szkoda, że tak trudno trafić na ten właściwy bonus.
    Chciałbym się też dowiedzieć którą roślinę opłaca się najbardziej ulepszać pod względem wypadajek eventowych- teraz mam ulepszoną cebulę- z nawozem i wodą rośnie mi 9:21 (czas normalny to 15 godzin). Nie stać mnie raczej na rośliny 1 sekundowe bo do tego trzeba jakieś pnącze jeśli dobrze pamiętam więc chciałbym znaleźć jakąś która ma bardzo długi czas wzrostu i sporo bonusów do zbijania tego czasu. W koszyku widzę przyszłe rośliny które mogą odblokować z czasem, ale w szklarni mam dostępne tylko te które już odkryłem.

    Druga sprawa która przychodzi mi do głowy to eventy i nie chodzi mi, że mam z nimi jakiś problem tylko chciałbym się dowiedzieć jak Wy siejecie wszystko. Ja mam taką strategię, że zaraz po starcie eventu robię 10 dużych pól i na nich sadzę eventową, podlewam wodą, nawozem, super nawozem i super nawozem Zosi dla pól. Po zebraniu mam 100 nasionek. Stawiam tyle dużych pól ile mogę, obok nich 1x2 i 1x1. Sieję to wszystko na tych polach i znowu stosuję podlewanie jak w pierwszym przypadku. Po takim zbiorze jest około 650 eventówki. Przerabiam łąkę na wszystkie pola 1x1 i sieję już wtedy z wodą i nawozem. W międzyczasie rzecz jasna na pustych polach sadzę wyżej wspomnianą cebulę pod wypadajkę albo jak się nie wyrobię w czasie to coś zbliżonego do czasu eventowej w nadziei na kilka wypadajek.
    Taka strategia jest dobra czy może stosować super pola z wszystkimi nawozami + białą nienawiścią i kerststolem w któryś etapie?

    Wypadajka z zagród. Często czytam (tu przykład), że wystarczy postawić jakieś zagrody około 12 godzinne. Takim przykładem jest np Obora. Czy z obory (podstawa) jest większa szansa na wypadajkę niż z jej ulepszonej wersji- żółtej (10:55). Chodzi tutaj o czas czy gra liczy w ten sposób, że mamy podstawę (i to ona się liczy pod wypadajkę) i nie liczy się czy żółta wersja skraca jej czas, czy Kamil cwaniaczek postawił na 12 godzinnej zagrodze ulepszenie i myśli, że będzie miał wypadajkę szybciej niż inni, a tak wcale nie jest.
    Kurde nakręciłem, ale mam nadzieję, że ktoś zrozumie :p.

    Drzewo mądrości: które runy odkrylibyście jako pierwsze grając od początku, czy któreś są priorytetem i warto je mieć od samego początku?. Moje drzewo mądrości w tym momencie wygląda tak:
    [​IMG]

    Zbiornik na wodę 250/ obornik 350, a resztę to jak widać.

    I na sam koniec czy opłaca się, Waszym zdaniem, budować w mieście neonowe lub różowe zagrody/ warsztaty czy lepiej liczyć na szczęście z zagadkowych zagród?
    I czy jest jakikolwiek limit posiadania drzew czy zagród/ warsztatów w pasku.
    Jest sens rozwijać jeszcze alchemię/ spa itp skoro gotowe produkty można kupić całkiem tanio na targu?
     
    Ostatnie edytowanie: 11 grudnia 2019
  10. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    pytanie nr 3...zagrody a wypadajki....zawsze jest brany czas danej zagrody czy tez jego ulepszenia..im on dluzszy tym lepiej;)..skrocenie tylko poprzez rzemioslo oraz wode;)
    kwestia wypadajek...gdybym ja byl na Twoim miejscu to najpierw bym sie skupil nad runa zywa legenda i staral sie miec ja na maxa;)..bo to jest podstawa do wszelakich wypadajek oraz narzedzi..
     
  11. fkamil

    fkamil Komandor forum

    [​IMG]

    Mam ją w takiej postaci, zbieram powoli zwierzaki do kolejnego ulepszenia pucharu.
     
  12. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Tak cebula jest dobra na wszystko ;)
    sami długo długo ją sialiśmy pod wypadajki

    dodaj do slotów srebrne
    eliksir przeznaczenia
    kamień filozoficzny
    czas wzrostu 8: 25 h oczywiście z wodą i nawozem
    ***
    kasztankowe pnącze to mało kto ma
    zresztą one tanie nie jest by sobie je tak pyk pyk ;)

    A maliny , orzech laskowy czy szpinak może całkiem świetne mam z nimi rezultaty
    oczywiście z alchemikiem plus szklarnia

    niektórzy goździk sobie chwalą
    no mnie jakoś on taki nie czasowy

    no i Twoje pola Twoje wypadajki
    może być tak że u mnie całkiem pięknie się spisuje malina a u Ciebie nie musi

    i oczywiście nie spisywać wypadalności z jednego pola i nie biadolić że mało ;)
    Jak z zagród mają lecieć to takie 12 h mogą być
    ale na start warto coś dłuższego

    wiesz jak mają lecieć to i z gąski Ci polecą ;) kolor zagrody to tylko by mieć w ciągu dnia więcej o jeden zbiór np
    nie ma tak ze podstawa da a kolor nie
    w grze liczy się im więcej i długo dojrzewające na polu co może dać wypadajkę ma lepszą szansę na nią ale

    ogólna zasada na wypadajki
    to runa żywa legenda na maks
    no i małe pola im więcej pól tym lepiej
    lub bonusy + 100 % lub 200 % i super pola
    a jak zagrody to najdłuższe
    ***

    no i nie koniecznie że długa roślina da więcej
    ona jest dobra na start eventu
    a w czasie może się całkiem dobrze sprawić czarna jagoda czy inna groch bo siejesz częściej
    ale to też musisz obczaić swoją farmę :)
    Według potrzeb
    nic na szybko na siłę by mieć
    szczególnie gdy masz mało i każda gwiazdka się liczy
    A co Cię w drzewie interesuje ???

    To samo dotyczy świątyni małp
    wcale nie musisz odkrywać ''coś '' na już
    dobrze jest zbierać złote banany w razie'' nowości ''

    a stare zawsze do eventu zdążysz odblokować kupić postawić czy wysiać lub kupić na targu
    Nie ma limitu posiadania drzew w pasku

    Według mnie ma sens mieć rozbudowaną alchemika i nie tylko
    czasem się zdarzy że nie ma akurat danego produktu na targu a pilnie potrzebny
    to będziesz niezależny i sam sobie wyprodukujesz

    oczywiście niektóre przepisy za floreny
    *****
    Dobry wieczór :)
    już myślałam że dziś też mnie nie wpuszczą

    forum focha na mnie strzeliło
    ciekawe za co :pxD
     
  13. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Piotruś, pięknie dziękuję i za życzenia i za złotą rybkę.:D:inlove:
    Cudnie, niech sobie popływa, niech oczy nacieszy, a życzenie może jej szepnę do uszka.;):)
    I nie martw się tym opóźnieniem, fajnie jest obchodzić urodziny przez kilka dni.;):)
    Narzędzia, no cóż na mojej farmie całkiem zapomniane, buduję jak muszę, więc się zbierają i raczej nigdy nie mam z nimi problemu, oprócz wiertarek i drewnianych młotów. Dość długo starałam się uszlachetnić szparagi, kalafior i irysy na te nieszczęsne młoty, ale prędzej mi wypadły z pól niż wreszcie uszlachetniłam szparagi.xD
    Mam cebulę, bardzo ją lubię, akurat ma dobry czas, żeby się wyspać, jak mi zależy żeby było szybciej, to tak jak napisała Agniecha, trzeba jej alchemika dać, no a jak nóż na gardle to i SN poczęstować.:pxD
    A na dodatek cebula świetnie się sprzedaje.:)

    To dobra strategia, wszyscy taką stosujemy, a superpola ze wszystkim to jak złapiesz dobry bonus z koła, albo jak masz ze stodoły.:)
    Generalnie nie lubię stawiać zagród na wypadajki, z zagrody możesz dostać jedną wypadajkę, a z rośliny na małych pól jest szansa na więcej.:pxD O reszcie Norbi napisał.:)
    Tutaj to co Ci w duszy gra, u mnie priorytetem były legendy, a potem powiększanie zbiornika na nawóz.:)
    Ja nie buduję.:)
     
  14. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Do tego momentu robię dokładnie tak samo :)
    Później stawiam 100 dużych pól, aby wysiać na nich zebraną eventówkę i podlewam wodą, nawozem i SN, super Zosi już nie daję, bo szkoda, a po takim drugim zbiorze masz już 700 roślin (musi być w slocie CMJ), więc jak siejemy tylko na farmie to roślin jest wystarczająco na wszystko pola.
    Jeśli eventówkę siejemy na farmie i bahamie to można dać na drugi zasiew super Zosię, ale jak dla mnie jest to nadal niepotrzebna strata, lepiej w międzyczasie zasadzić na pozostałych polach jakąś roślinę o takim samym czasie wzrostu co eventówka i później jak zbierzemy je razem to już wszędzie możemy sadzić eventówkę.
    Na noc warto posadzić coś dłuższego na wypadajki, chyba że lubisz wstawać w nocy żeby zebrać eventówkę to siejemy ją do tego momentu, aż uzbiera się wymagana ilość, a później zbieramy wypadajki z dłuższych roślin.
    Na super polach warto sadzić eventówkę ze wszystkimi dodatkami + kerstol i biała niewinność, jak wylosujesz na kole +100% lub +200% do stodoły, wtedy roślin zbiera się z super pól zdecydowanie więcej niż z małych pól :)
     
  15. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    W kręceniu bonusów taki inny fajowy bonusik się wykręcił [​IMG]
    fajny nie :inlove::D
     
  16. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    no superowy:inlove:brawo :D
     
  17. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Też mam.xD
    No i uwaga, uwaga, chwalę się, pierwszy sukces.;)xD

    [​IMG]
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    No super Elu
    piękna punktacja
    i tak trzymaj do końca i na każdej grze a wielkie drzewa Twoje :pxD

    coś bym skrobnęła ale się wstrzymam
    za wcześnie marudzić xD:cry:
     
  19. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Skrob, skrob.:pxD
    Piękna punktacja, ale żebyś Ty wiedziała ile razy ja te F5 wciskałam.:cry:xD
     
  20. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    I ode mnie na koniec przyjmij najlepsze życzenia urodzinowe :) Niech Ci się powodzi w zdrowiu. Real niech Ci sprzyja, a gra sprawia przyjemność :)