panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    na moim targu do kilku godzin przed końcem to można było tylko sprzedać, wszystko wystawione znikało jak kamfora w jednej sekundzie, pod sam koniec się pojawiły dopiero nadwyżki
    a umiem łapać na targu bo sporo razy już nawóz łapałam
     
  2. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Nie no BP robi sobie ze mnie żarty. To ja się tak męczyłam po te 50 FL na koniec eventu, a oni mi teraz dają "szybką farmarkę" gdzie m.in 50 FL jest za 3,99 :cry:xD:p

    O Ciebie nie ma się co martwić jeśli chodzi o łapanie, więc pewnie uzbierasz trochę z targu :)
    Też umiem łapać - trening czyni mistrza - więc jadę spokojnie na luziku i nawet liczę na duży zarobek :p
     
  3. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Jedno co pamiętam, tak na gorąco, to właśnie targ, brakowało mi bardzo jednego koloru, nauczyłam się wtedy szybkiego wychwytywania ofert, a końcowy efekt był taki, że wszystkiego miałam za dużo i sprzedawałam.
    Na temat lepszych czy gorszych zawodników wypowiadała się nie będę, ale ewent jest trudny i myślę, że jak obgadamy zawczasu co i jak zaplanować sobie, to nam łatwiej pójdzie, a i nasze krzakowe ludki skorzystają.;)xD
    *********************
    No i cisza.:cry::cry::cry:
    Jak myślicie co się najbardziej opłaca wystawić na wypadajki?
     
    Ostatnie edytowanie: 20 lutego 2019
  4. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Ja wystawiam zagrody/warsztaty, bo polecą dwa rodzaje wypadajek. (drzewka na obrzeżach i one zostaną tam do końca eventu) Bo zawsze był problem z tymi z tymi wypadajkami drzewno-zagrodowymi. A drzew nie wystawiam, bo będzie mi trudniej zrobić przez telefon "porządek" po godz. 14. Wypadajki uprawne zawsze szybko można podgonić alchemikiem itd.

    Ale pewnie drzewa na początek bardziej się opłacają


    Szkoda tylko, że nie dali na wyspę. Ostatnio nic tylko farma, farma... a ja nie mam co na wyspie robić :p

    A coś na temat misji wspomagającej wiecie?
     
    Ostatnie edytowanie: 20 lutego 2019
  5. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    Robię pasztet z kurczaka, więc siedzę praktycznie w kuchni....
    Jutro się okaże co się opłacało ;) ale z moich notatek wynika, że drzewa, a potem jakieś ok. 10 godzinne zagrody poskracane na maxa a na noc rośliny z max alchemikiem, a bardzo długie - potem jak będzie komplet szklarni to jednocześnie wszystkie odpalić, żeby wykorzystać maksymalnie bonusy z pierwszej tabelki.
    U mnie średnia z szukania skrzynek była nieco ponad 6, ale była chyba trochę inna punktacja - 8, 6, 4... pkt, więc liczę, że będzie 5 z szukania skrzynek, a z każdej skrzynki miałam ok. 1,5 nasiona i to bym była skłonna zostawić, więc z jednego szukania zakładam 7,5 nasiona. A jaki wyjdzie podział na rodzaje nasion, to się okaże, awaryjnie jestem skłonna wpakować tyle towaru ile trzeba będzie do uzyskania potrzebnego przelicznika.
     
  6. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Tak, jest inna punktacja. W najgorszym przypadku dostanie się 5 skrzynek. Zwykle jednak znajdowałam skrzynkę w czwartym kroku, więc stawiam na średnią zbliżoną do 7 :)
     
  7. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Jak to nie masz co na wyspie robićo_O Ja na okrągło sieję karnegię:D
     
  8. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Cisza
    nie było mnie na farmie i forum
    ale jestem ;)

    wystawie zagrody i warsztaty
    poprzednio miałam tylko drzewa na start i z jednego zbióru wypadajek jednak było mało
    i kombinować musiałam w trakcie eventu kiedy i jak i ile i gdzie zaś drzewa wystawić a kiedy zagrody

    a z tego co pamiętam lepiej wyszli gracze mając właśnie zagrody i od razu dwie wypadajki
    w trakcie najlepiej takie zagrody aby zbierać tak dwa razy na dobę
    chociaż kto ma czas to np dobrze spisały się gąski a nawet lepiej tyle że trzeba mieć czas to to klikać

    ale zobaczymy
    inny event może być inaczej

    długo mi zeszło zbieranie wypadajek i Ela z nerwów osiwiała xD
    no i gdybym trochę nie nałapała na targu roślinek i bez pomocy Eli

    ukończenie eventu byłby pod wielkim znakiem zapytania


    mam nadzieję że w obecnym będzie łatwiej ,chociaż mam obawy

    ale w sumie powinny wypadajki lecieć jak z cebra
    nie na darmo dorobiłam puchary i jaśka na drzewo wsadziłam no nie ;)
     
  9. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    A po co Ci tyle karnegii?

    No nie mam co robić :p z zwierząt, to jak już to te najnowsze i foki (do misji manufakturowych), a roślin mam sporo: tych krótkich w okolicach 10 tys., pozostałe raczej w okolicach 5 tys. Może z pięć roślinek ma poniżej tych 5 tys., bo akurat ostatnio coś do misji było mi potrzebne. Nie mam co robić, nudzę się, więc sieję, co popadnie (patrzę kiedy mogę zebrać bez pośpiechu) i zapasy powiększają się jeszcze bardziej ;)

    Sprzedaję od czasu do czasu, ale wyspowe rośliny nie mają takiej przebitki jak farmowe, więc sprzedaję je przy okazji eventów, gdy jest zapotrzebowanie na daną roślinę i gdy cena rośnie.

    Pamiętam, że tak zrobiłam wtedy i nie narzekałam. Teraz też tak robię :)
     
  10. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    Tobie wyjątkowo dobrze idzie poker czy szukanie - statystycznie nie mogę zakładać nawet średniej wartości, bo wiem jak czasem bezmyślnie gram...
     
  11. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Po co? Po co? A zastanów się:p Jak kiedyś będzie potrzebna do eventu albo wypadajki na wyspie, to najdłużej rośniexD


    Zwierza na wyspie? Oszczędzam ZB na zaś:p

    Zosiu - mi by się przydała statystyka matematyczna na studiach;) Ale niestety jest dopiero od 2 tyg. semestru.. A wtedy to już musztarda po obiedziexD
     
  12. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Wolę posiać kolczoch z maską tiki.

    Karnegia z wodą, nawozem i alchemikiem rośnie: 16h 35m 19s
    Kolczoch z maską i wodą 9h 36m 00s (bez nawozu* i alchemika)

    Może będziesz miał więcej wypadajek z jednego zbioru w porównaniu do mojego jednego zbioru. Ale ja w tym czasie zrobię 2 zbiory kolczocha i sumarycznie będę mieć więcej wypadajek :p

    *Nawóz w czasie eventu jest cenny
     
  13. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    a to jest dużo roślin? ja to tak po 30tys najmarniej się staram mieć, a tych krótkich to co najmniej 100 tys.
    i nie uważam, żebym miała jakieś szczególnie wielkie zapasy
     
  14. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    To przyjmijmy, że nie mam pomysłu co siać:p I dlatego tak się przyzwyczaiłem do tej karnegiixD


    A ja? Ja staram się mieć gdzieś tak z 20 tys. długich roślin, ale goździk to niedługo mi dobije do 100 tys.xD Tylko 30-40 tys. mi brakuje:p


    Hmm. W sobotę cały dzień mnie nie ma. Co by tu dać na wylotki wtedy?
     
    ania1713 lubi to.
  15. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    jak siejesz ręcznie, to się wcale nie dziwię, że siejesz najdłuższą roślinę jaka jest

    a w liceum nie miałeś podstaw statystyki? jak potrzebujesz to kup sobie jakiś podręcznik, przeczytaj, zrób z 200 zadań ze zbioru zadań i będziesz umiał, tylko dzieci w klasach od 1 do 4 się prowadzi za rączkę w nauce
     
    Ostatnie edytowanie: 20 lutego 2019
  16. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Wcale nie powiedziałam, że to dużo :p ale po co mi więcej? Zresztą i tak nie mam cierpliwości do tych krótkich :sleepy:
    W ogóle to nie lubię siać, wolę mieć zagrody, ale czasami nie opłaca mi się ich wystawiać na 1 dzień

    To przemyśl strategię, może będziesz częściej kończyć eventy :p
     
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Sieję kombajnem, ale z czystego lenistwa sieję najdłuższąxD Farmer też kiedyś musi odpocząć od eventowej (i nie tylko) orki:pxD


    Ania - a ja to chyba najbardziej lubię sadzić :D
     
  18. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    I Ty narzekasz na brak SG? o_O Mając takie zapasy?

    To siej z głową. Ten kolczoch 2x dziennie to jest odpoczynek...
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Bo trochę szkoda mi tego goździka.. Co ja wtedy oddam Nublonom jak powrócą na przykład:p

    Źle zrozumiałaś;) Sadzić, nie siać:)
     
  20. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    Nublonów to omijam szerokim łukiem, szkoda moich owoców i roślin, owocowy targ też nie robię tego nigdy
    a farmarek mam 6295 i ostatnio zrobiłam spore zakupu za prawie 1500

    ------------
    dobra, wracam do pasztetu... czyli do kuchni ;)