panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    gratuluję zeberek :)
    a do piekarni najlepiej babeczkę...
     
  2. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Zjadam codziennie 5 babeczek ,a co piec jak mam tylko podstawowe przepisy nic nie kupowałam ekstra?
     
  3. .Basia410.

    .Basia410. Ambasador forum

    gratuluje zebry:)
    wczoraj rozmawiałyśmy o dzielnicy rzemieślniczej a ścisłe :)
    ze zapominamy o podnoszeniu poziomów
    więc zobowiązałam się ze będę na dzień dobry przypominać o niej:)

    .
     
  4. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Dobrze rozumiem,mnie została piekarnia i kwiaciarnia :(
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    O ile dobrze pamiętam, większość sklepów w Polsce to są już sklepy niepolskie ;)
    Różne ciasta kupowałam i wszystkie były paskudne - widać mam większe wymagania (oraz ten przepis na domowe francuskie bez wielogodzinnego wałkowania i innych ćwiczeń gimnastycznych).
    A co do faworków, to dawno temu już z nich zrezygnowałam na rzecz takich rozetek robionych specjalną foremką xD
    Zero wałkowania, a trwa to sekundę i smakuje nawet lepiej, bo zawsze jest chrupkie :inlove:

    Ale to już co kto woli oczywiście, ja jestem z tej frakcji, co to się woli nie narobić ;)
     
  6. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    jeżeli chodzi o punkty to z najwyższego poziomu jaki masz coś piecz, a co najtańsze ma składniki i najdrożej się sprzedaje to każdy musi policzyć sam...
     
  7. brzustinka

    brzustinka Fanatyk forum

    A nie szkoda Ci Zosiu czasu na wysiewanie dodatkowej rośliny? Przecież może się ona okazać wcale Ci nie potrzebna:)

    Przełam simę i spróbój w końcu poszukać i zobaczysz, że nie taki diabeł straszny;) Powodzenia w szukaniu:)

    Ja teraz się już bawię- prawa skończona to teraz może się w różnice pobawię:p A i zwierzątka testuje na wypadajki- takie już 10h zagrody dają 100% wypadajek:)
     
  8. pretorianka

    pretorianka Półbóstwo forum

    O ile dobrze pamiętam, to wrzucałam babeczki Pinkie Pie, czy tak jakoś. Przepisu na nie nie miałam i nie mam, więc kupowałam je na targu. Żaden ze mnie mistrz.o_O Stoję w połowie 4 poziomu w kwiaciarni.xD I jeszcze poooostoooję. :cry:xD Przepisy w kwiatkach kosztowne i pokręcone.:( Potrzeba mnóstwo produktów i np. zwykłego nawozu, a on wciąż przydaje się w eventach. Reszta zrobiona na 5 już dawno, no ale gram już długo, więc to nie dziwota.

    Idę zbierać eventówkę. ( Komórka zapikała) :cry:xDxDxD
     
  9. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Tak robię,ale strasznie wolno :p
     
  10. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Ależ no ja jestem oazą spokoju :p


    Super Ci poszło
    teraz to z zamkniętymi oczami dasz radę czy nie ;) xD
    I ode mnie gratulacje lecą :D
    Teraz ktoś musi przypomnieć żeby tam wejść zebrać bonus dać odpocząć nierobom ;)xD
    Piekarnia najlepiej oddawać babeczkę i ciasteczka z szałwią ale to zależy jaka cena
    albo ciasteczko ananasowe i je produkować ale trzeba mieć przepis

    produkcja nie droga a produkt dobry przydatny jak i na swojej farmie tak i na sprzedaż

    jeszcze w miarę punktowe są pierniki
    i nawet produkcja nie za droga

    Działaj :D
    W kwiaciarni najlepiej i najtaniej tylko oddawać produkt niż produkować dla zdobycia poziomu rzemiosła
    najlepsza biała niewinność
    kupić 5 szt dziennie na targu i oddawać
    no i z pnącza dostajemy wieniec wiosenny ale to już gdy masz spory zapas i Ci go nie szkoda ;)

    Dzień dobry bardzo spokojne :pxD
     
  11. pretorianka

    pretorianka Półbóstwo forum

    Wypiekałam na okrągło jabłeczniki z cukinią, bo miałam przepis z jakichś dożynek. Przepis kosztowny, bo do ciasta drożdżowego potrzebne są cztery strusie jajka.:( Wybudowałam około 20 fabryk podstawowych strusich jajek i jakoś szlo.;) Te fabryki zemściły się na mnie, jak wprowadzono magazyny. Taka zemsta po latach....:cry:xDxDxD No, ale podwyższenie poziomu na 5 zajęlo mi ok 1,5 m-ca. Na jabłecznik na szczęście nie było ograniczeń. No i wypiek dawał przyzwoite PD do rozbudowy.
     
  12. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Do rozbudowy piekarni używałam jabłecznika (wypada co 12 godzin z któregoś pnącza, więc był za darmo bo się uzbierało ich trochę) a dodatkowo kręciłam ciasteczka ananasowe, bo miały super cenę i sama też ich używałam na wyspie, więc dwa w jednym ;)


    Kwiaciarnię mam na świeżo rozbudowaną. Kręciłam doniczki walentynkowe, a potem wiązanki weselne i dopiero później je zjadałam - dwa w jednym bo punkty z kręcenia i punkty z jedzenia :p A jak oszczędzałam i nie chciałam używać orchidei (zawsze miałam z nimi problem) to kręciłam zwykłe doniczki a kupowałam doniczki nagrobne (niska cena na targu poza pełnią) i je dawałam na rozbudowę. Normalnie dawałam pod rozbudowę wieniec wiosenny (też wypada z pnącza co 12h) ale jakoś trudniej było mi go uzbierać - częściej go używałam niż jabłecznika.
     
  13. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    To są fachowe porady ,więc powinnam obiecać ,że dołączę do piątekxD
     
  14. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    i tak mam cały dzień zajęty więc grać będę może wieczorem, na farmie jest pom. fiołek, bo jest mi potrzebny do misji, a eventówka rośnie tylko na plantacji wyspowej, bo na wodospadach i w lesie deszczowym są sandały i XXL, tak, że strata niewielka, jak nawet nie wykorzystam....

    to nie jest kwestia przełamania czy jego braku, każdy ma inne ograniczenia, a ja mam bardzo słaby wzrok i dużo słabszą koncentrację niż młodzi ludzie...
     
  15. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Warto spojrzeć na skład takiego kupnego ciasta, jeśli jest tam utwardzony olej palmowy to masz rację nie nadaje się do niczego ani smakowo, jak to mówisz:
    ani zdrowotnie, bo wiadomo, że utwardzony olej to świństwo, kwasy trans, metale ciężkie itd., itd.
    Generalnie nie kupuję ciast ani do zrobienia ani gotowych, ale ciasto francuskie tak. U mnie dostępne są dwa, albo schłodzone albo zamrożone, obydwa w składzie mają tylko mąkę, wodę, masło, sól, alkohol etylowy i kwas cytrynowy.
    Mówisz o tzw. różach karnawałowych ?
    Super.:D Mam nadzieję, że i ja dzisiaj moje nakarmię, już ją głaszczę po pyszczku.;)xD
    Myślałam, że tego nie ogarnę, robiłam 10 różnic i cieszyłam się z wyników, ale co jakiś czas próbowałam 60/90, sporo straciłam, ale teraz nadrabiam straty. Niestety muszę trochę dosiać, no i te dzisiejsze wylotki to raczej nieloty są.-.-:cry:
     
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Przyznaję - w skład się nigdy nie wczytywałam. Może trafiałam akurat na te gorsze, ale wydaje mi się, że przetestowałam całą ofertę tych polskich-niepolskich sklepów ;)

    A mówię o czymś takim:

    [​IMG]
    Foremkę na patyku zanurza się (broń Boże nie w całości) w cieście bardzo zbliżonym do naleśnikowego, a później w rozgrzanym smalcu/oleju/innej fryturze. Po paru sekundach to ciasto (w kształcie jak na foci na przykład) samo zsuwa się z foremki, a po kolejnych paru sekundach nadaje się do wyjęcia, osączenia i posypania pudrem.
    Moim zdaniem smakuje to jak najlepsze faworki i zawsze jest tak samo kruchutkie :inlove:
     
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dlatego napisałem, że lewej raczej nie skończęxD
     
    .Basia410., brzustinka oraz dantic3 lubią to.
  18. marynia53

    marynia53 Fanatyk forum

    Witam, a wracając do faworków, to ich smakowitość wg mojej babcii zależała od dobrego wyrobienia ciasta, schłodzenia a następnie cieniutkiego rozwałkowania. Wtedy są przepyszne. Składniki też mają znaczenia jak np. kwaśna śmietana (chyba dobrze pamiętam).
    Wszyscy zajadali się babcinymi faworkami. Jak babcia umarła to faworki robiła moja mama ale nie były takie jak babci i zawsze była draka. Dzisiaj już nie będę miała faworków domowych bo odeszła moja mama. Dlatego czasami kupuję ale żadne mi nie smakują nawet domowe u znajomych.:)
     
  19. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Takiego ustrojstwa nie mam, ale widzę, że mogę mieć, spróbuję, chociaż to smażenie trochę mnie odrzuca.;)xD
    Smaki dzieciństwa, fajna sprawa.:D A sama nie próbowałaś zrobić?
     
  20. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Możesz mieć i to bez specjalnego wysiłku ;)
    Smażenie... bo ja wiem, wolę smażyć, niż wałkować -.-xD

    A faworki nawet z najlepszego francuskiego ciasta to jednak nie to samo, co prawdziwe faworki...
    ... właśnie, Marynia ma rację - to wałkowanie może człeka zabić, ale tylko cieniutkie wałkowanie daje dobre efekty.
    Smutna prawda :cry:
    Kupne faworki też mi nigdy nie smakowały, u mnie w domu gosposia wałkowała jak szalona xD