panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    śliczna :) też ze znajomymi robimy grafik wyjazdów, kto kiedy może jechać, a kto przy futrzakach siedzi ;) ale ja tam lubię :) mam chorobliwą radość z pasienia zwierzaków, zwłaszcza, jak widzę, że im przysmak smakuje :inlove::inlove: to się nawet poświęciłam i gotowałam filety z kurczaka dla choruszki, żeby szybciej masy nabrała i zdrowia, mimo, że zapach gotowanego mięsa mnie dość mocno odrzuca, że tak powiem ;)


    UWAGA! pierwszy raz samodzielnie przygotowałam moje roślinki balkonowe na zimę 8) sama kupiła, sama zawinęła, sama dźwigała ;)
     
  2. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Ależ z Ciebie błyskawica. Brawo. :D:inlove:
    No i powiedz, co Ty teraz przez tydzień będziesz robiła. ;):)
     
  3. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    jak ktoś pracuje ciężko, to i kotki ma, żeby w minutę skończyć :) gratulacje :)
     
  4. marynia53

    marynia53 Fanatyk forum

    co Ty ale on ciężki, waży 40 kg i trzebA SIĘ MOCNO zapierać.....
     
  5. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Nie martw się, ja trochę więcej ważę. xDxDxD
    Dam radę.
     
  6. marynia53

    marynia53 Fanatyk forum

    Mój małż wyjeżdża 3 grudnia i na ten czas oddam psinę w dobre ręcea potem warca jak Pan wraca.....
     
  7. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Tak? Jakieś propozycje nie do odrzucenia?;):)
     
  8. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Dziękuję , musiałam trochę dokupić , ale warto było .
    Teraz pełną parą hoduję na jutro , bo BB będzie , a ja dużo sp mam , bo aż 340 szt , to się pobawię .
     
  9. Gogosia

    Gogosia Analityk forum

    no wiesz nie wiem czy ci gratulować-.- zazdrość wzbudzasz,
    ale należą ci się gratulacje za dobre przygotowanie do eventu :)
     
  10. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Był czas , że nie kończyłam ewentów , lub kończyłam na samym końcu . Ale teraz czytam uważnie Zgadulę i to mi pomaga
    się przygotować lepiej i kończyć szybciej . Też będziesz tak miała ,a ewent zrobisz jutro .
     
  11. Gogosia

    Gogosia Analityk forum

    dzięki kochana jesteś :inlove:, i mam nadzieje że cię nie uraziłam
     
  12. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Ale czym , ja się tak szybko nie obrażam - wyrosłam już z tego - szkoda życia na pierdoły .
     
  13. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    A ja dopiero teraz zaczynam myśleć o jutrzejszych hodowlach. :)
    Które z moich wczorajszych teoretycznych rozważań będę realizować ?
    1. mając trochę kasy, można kupić 306 pręgowanych,
    2. mając wyhodowane lub kupione 1782 zwykłe koty,
    3. trochę klonując na bieżąco w czasie BB:
    Oczywiście najbardziej opłacalne są klony pręgowane. Na 33 800 potrzeba ich 13, czyli 15 x 13 = 195, a na 288 600 - 111.
    Ale można też, bez większych strat 33 800 osiągnąć dając:
    1. 1 x 24 000 (szkocki) + 1 x 7 300 (szylkretowy) + 1 x 2 600 (pręgowany) = 33 900
    2. 4 x 7 300 + 2 600 + 5 x 450 = 34 050
    A 288 600, to np.:
    1. 1 x 240 000 (maine coon) + 1 x 24 000 (szkocki) + 3 x 7 300 (szylkretowy) + 6 x 450 =288 600


    Ad 1. nie chce mi się ślęczeć na targu i łapać 306 pręgowanych kotów.
    Ad 2. nie wyhodowałam 1782 zwykłych.
    Więc wybieram wariant 3 - klonuję. :)
    Nie wierzę, że z klonów będę otrzymywała tylko pręgowane, więc potrzebuję mniej więcej:
    15 pręgowanych, 18 szylkretowych, 16 szkockich i 6 zwykłych i Maine coon, co siedzi na drzewie.;):)
    lub
    15 pręgowanych, 63 szylkretowe, 1 szkocki, 81 zwykłych, i Maine coon, co siedzi na drzewie.;):)
    W realizacji pewnie trochę się pomiesza. xDxDxD
    Zacznę od 30 hodowli (czyli 60 Sp i 120 koty)
     
  14. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum



    Ad 1 Nie ma w ogóle tych pręgowanych na targu i chyba mało kto wystawi bo pewnie zostawi sobie do eventu
    Ad2 Ja też nie ;)
    Ad3 To trzeba mieć rękę do klonowania z 30 hodowli , mi najwyżej wpadnie 30 pręgowanych a gdzie tam reszta a jeszcze jak wlezę na drzewo to usłyszycie jeden huk xD pewnie w ziemi lejek się zrobi ;)xD:cry:

    A macie już na targu jakieś pręgowane czy inne ?
     
  15. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    U mnie szaro i łyso na targu .
     
  16. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Na moim targu nie ma żadnych klonów i to jest całkiem normalne.
    Spokojnie, myślę, że teraz mało ludzi klonuje, bo się normalnie nie opłaca.
    Zresztą jutro, jak się zacznie BB, to też ludzie najpierw będą robić event, a dopiero potem sprzedawać.

    To na początek te 30 hodowli, a potem zobaczymy co dalej.
    Z 30 hodowli będziesz miała 60 klonów, no i trochę zwykłych, jak masz odkrytą runę.
    Ja akurat ręki do hodowli nie mam, nigdy też nie miksuję.
    A po wczorajszych dyskusjach, stwierdziłam, że popracuję nad tym, jak najmniejszym kosztem zrobić ten event.
     
  17. tosia

    tosia Nadzorca forum

    Panoramko, jak znajdziesz sposób jak najmniejszym kosztem go zrobić, to podziel się:)z nami, będę bardzo wdzięczna.

    ja na razie nic nie robię czekam na bb i na targ, bo na razie szarość widzę ale też większość czeka na bb:)


    babciu zaszalałaś:)gratki wielkie:)

    gdybym ja się przygotowała,tak ładnie jak Ty to nie musiałabym teraz kombinować jak koń pod górkę;)
     
  18. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    gratulacje Ewcia :inlove:
    bardzo się pospieszyłaś tym razem, ja nawet nie zaczęłam, czekam na BB, sprzedałam troszkę kotków i jednego pręgowanego sobie zrobiłam, na targu kolorowych brak (musiały być jakieś pręgowane od 16 do 19tej, bo cena mojego pręgowanego wzrosła, ale i tak jest śmiesznie niska, więc go nie sprzedam), cena zwykłych podeszła do 26200 i spadła na chwilkę do 16000 i teraz stanęła na 23000.
    Teraz pytam Ewcię razem z Panoramką:
     
  19. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    /jeszcze nie wiem , pomyślę .
    Dziękuję
    dzięki . Mam to z głowy , a jutro będę trzymała kciuki za was dziewczyny .
     
  20. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Postaram się zrobić event jak najoszczędniej.
    Mam nadzieję, że nie poniosą mnie emocje i wszystko skrupulatnie zapiszę i Wam powiem.
    Wiem, że czeka kilka osób piszących w domku, a także kilka osób, które wolą w krzakach.