panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    cebuli się już doczekałam (papierki wypadły 1 na 1) :)
    a teraz czekam na roślinki z małych pól, ciekawe ile wypadnie papierków; będą o 20:23, więc posieję jeszcze raz i po północy zbiorę i potem bez nawozu na noc i rano od początku to samo ;)
     
  2. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Też czekam na roślinki , ale mam posiane tylko na farmie , na wyspie posiałam już miechunkę na wypadajkę , jak zbiorę
    rano , to posieję landrynkę .
     
  3. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    jak widać robimy podobnie, ale każdy ma swoją taktykę - zbieraniem papierków się zajmę jak wysieję roślinkę, chyba że mi się coś zmieni :)
     
  4. peterek_w

    peterek_w Nadzorca forum

    Ja robię tak: sieję roślinę do oporu, ale do momentu, kiedy jest dzień - jeśli jest 23, to wtedy idzie pakiet cebula+miechunka, zbieram rano i sieję znowu roślinę. W skrócie: w dzień roślina, na noc wypadajki. A jak będę mieć rośliny tyle, ile potrzeba, to wtedy sieję już cebulę+miechunkę dzień i noc :)
     
  5. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    pewnie tak jest zdrowiej, bo więcej śpisz ;) też się staram, żeby nie siedzieć w nocy, dziś tak wyjątkowo wyjdzie, bo bardzo szybko rozsiałam roślinę i o 16:13 już siałam na małych polach, jeszcze się zastanowię :)
     
  6. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    No właśnie, a każdy jednak trochę inaczej. Na końcu możemy zobaczyć, która taktyka okazała się najefektywniejsza.
    U mnie na wyspie i lesie deszczowym bardzo słabo lecą wypadajki.
    Zawsze tak było, jest i będzie , niezależnie co posieję. :(
    Więc moja taktyka jest taka, że w tropikach to ja cały czas na okrągło będę siała landrynkę.
    Owszem troszkę stracą czasu, bo w nocy nie wstaję do farmy.
    A na trzech łąkach na farmie w dzień landrynki, a na noc cebulę.
     
  7. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    taki plan całkiem sensownie wygląda :) a wtedy tą cebulę na małych polach?
     
  8. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Tak, jak przestawiłam farmę na małe, to już lecę na małych. Wiesz mam cmj, więc się opłaca. :D
    Nie będzie z cebuli 1/1, bo to tylko z superpól tak leci, ale też nieźle, a dodatkowo cebula ma dobry czas wzrostu.
     
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Te czekanie na roślinę [​IMG] to mi lekko odbija [​IMG].

    No i sama nie wiem jaki obrać plan działania na event . Czy siać eventowke na noc czy cebule ?
    Jeszcze przed spaniem posieje eventówke i się zastanowię co dalej .
    Za parę minut zobaczę ile mi dało z landrynek papierka :)
     
  10. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Ja zbieram parę minut po 21.00, więc dzisiaj wysiewam na farmie cebulę, u mnie z wodą i nawozem 9.20 rośnie więc jutro po 6.30 będę miała zbiór, a na wyspie eventówka.
     
    .stokrotka1951. i agniecha$ lubią to.
  11. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    teraz zebrałam 27 papierków z 440 małych pól z evevntówką
    nie jest zachwycająca liczba, ale co tam, potem nasieję czegoś dłuższego i wypadną
    ;)

    u mnie na rynku nawóz już po 270, jak się pojawia tańszy to sztuki pojedyncze, a na małych polach to strasznie drogo wychodzi.... zresztą ile się mieści w zbiorniku... na niecałe 2 łąki, a nie na 5

    o 18:39 ktoś pisał na forum eventowym, że już skończył, czy to jest możliwe?
    chyba mam za ciężką głowę do wymyślenia jak to zrobić tak szybko...
     
    Ostatnie edytowanie: 25 października 2016
  12. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Na eventówkę to w ogóle nie licz, ale moim zdaniem nie jest tragicznie, ostatecznie rośnie niedługo, trochę ponad 4 godz.:)
     
    .stokrotka1951., abc2016 oraz agniecha$ lubią to.
  13. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    policzyć trzeba, ale liczyć że to da nie wiadomo jaką liczbę papierków to tez się nie spodziewam, ale zawsze 9 szt średnio z mojej łąki (ja mam jednak drzewa zostawione na brzegach), a liczyłam wczoraj, że muszę zrobić z cmj 7 zasiewów (na małych polach na 5 łąkach) to można się spodziewać ok. 315 papierków, zawsze coś :)
     
  14. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Chyba se pójdę w krzaki [​IMG]
    Dziś to ja chyba muszę wrzucić na luz coś się spinam za bardzo ;)
    Eventówka katastrofa na wypadajki , nie wiem jak to będzie dalej ,może się jeszcze rozkręci event i sypnie więcej .
     
  15. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    Agniecha, a co my bez Ciebie zrobimy? kto będzie pisał apele i takie inne odezwy do narodu? ;) chyba, że chcesz się spotkać z tymi co jeszcze w krzakach siedzą... a to co innego, ale tylko iść i pomarznąć, nie ma sensu xD

    nie wiem jak to się stało, ale mam 310 papierków, to jeszcze tylko 1010 :)
     
    Ostatnie edytowanie: 25 października 2016
  16. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    A kto mi pomoże gumiaki zdjąć? Ledwo żyję. Z pługiem latam po polach, a Ty w krzaki?-.-
    U mnie ze wszystkich pól eventówki wypadły ..... 42 wypadajki. Naprawdę Zosiu u Ciebie nieźle poleciały. :D
    Tak myślę, że ja jednak ten koksownik kupię, tylko nie wiem czy jeden wystarczy. xDxDxD
     
    .stokrotka1951., agniecha$ oraz abc2016 lubią to.
  17. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Czemu nie...
    Pnącze kasztanowe, biała niewinność, kerststol, jakieś ulepszone goździki czy inna cebula, cała masa SN i SNZ, może turbo młyn i da się grać :)
     
  18. .stokrotka1951.

    .stokrotka1951. Chodząca legenda forum

    Witam wieczorowo , poczytałam co napisaliście i mogę wyleźć z krzaczorów . Udało mi się rozsiać roślinkę tak że starczyło na wszystkie pola (poza leśną polaną oczywiście ) papierków mam 340 to chyba nie najgorzej ,na noc posieję cebulkę . Jutro jak wrócę z badań to może kasztanka odpalę i wypadajki podgonię :)
     
  19. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Śpij w gumiakach ;) szybciej na polach z rana będziesz xD

    No ja wiem że to dopiero początek i ze nie minęła jeszcze doba od startu evntu ale ja tak chyba lubię sobie marudzić ;)
    A czytałaś /ście plan Marzenki może to być całkiem dobry sposób na niedobór papierków
    Problem w tym żeby nastawić się na zmianę swojego sposobu ....no bo jednak ,,swój ,, to swój mamy jakby większe zaufanie .


    O witaj Zgredek ,fajnie że wpadłeś -cytuje :

    Jak to co ? Postawisz dobrą kawę , a na ciastko to zrzutkę zrobimy i będzie git ;) xD
     
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Tylko proszę, nie w październiku. Zostało mi na koncie 300 zł, z czego ponad 200 pójdzie na paliwo -.-