Pan da?

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika MOD_Zgredek*, 14 maja 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    [​IMG]

    [​IMG]

    Jak widać, nazbierało się tego trochę i mogę to porozdawać. Jednak za darmo nie wypada. W Farmeramę nie gram już od jakiegoś czasu, więc mnie żadne wymiany w grze nie interesują. Ale jakieś fajne posty w Nieoficjalnym poradniku, to już jak najbardziej :)

    • 3 osoby, które stworzą moim zdaniem najlepsze poradniki, dostaną po 1 sztuce każdego przedstawionego typu.
    • Oprócz tego autorzy pierwszych 18 poradników po 1 sztuce Zagrody dla czerwonych pand, Zagrody dla pand II: pomarańczowej i Zagrody dla pand oraz 3 przedmioty Chomicza muchołapka
    • Jeżeli autorów będzie więcej niż mam pand, pomyślę o innych nagrodach, żeby każdy autor coś dostał :)

    Czas na tworzenie nagradzanych poradników: do momentu rozpoczęcia najbliższej edycji eventu Gift and Trade 2023.
    Nagrody wyślę podczas eventu Gift and trade.

    Zapraszam do samodzielnego tworzenia poradników i kibicowania innym twórcom :)
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2023
  2. Honorata

    Honorata Młodszy ekspert

    Jest o co walczyć
     
  3. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nic tylko kłaść dłonie na klawiaturze i pisać :)
    Poradniki nie muszą być wielkie. Ważne, żeby były pomocne. Można się też podjąć aktualizacji jednego z obecnych.
    Proszę tylko, żeby ewentualne obrazki hostować na jakimś serwerze, gdzie nie są usuwane. Polecam https://imgur.com - korzystam od 2017 roku i jeszcze nic mi nie zniknęło.
     
    gretag lubi to.
  4. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    A może to być coś co zostało już umieszczone parę lat temu w wątku /domku
    ale nie ma w NPF ?
     
    tamako i gretag lubią to.
  5. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Jeżeli jest aktualne, to nie widzę przeciwwskazań.
     
    tamako i gretag lubią to.
  6. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    A dodajmy tu jeszcze dobrą zabawę, pomoc innym i realną ocenę tego co się zrobiło.:)
    Ładniutkie może być wszystko - nawet paskudztwo, ale nie poradnik.
    Ambitnie.
    Nie wątpię, że będzie wielu chętnych.:)

    A tak szczerze Panie Modzie, to jakiś... "eksperyment społeczny"?
    Bo jeśli tak, to przepraszam, że mieszam w metodzie.;)
     
    tamako i gretag lubią to.
  7. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Znaczy że poradnik nie może być ładniutki? Dlaczego? Tę samą treść przecież można przekazać na wiele sposobów. Można inaczej dobrać słowa, zadbać o ortografię, użyć formatowania tekstu, dodać śródtytuły, obrazki, tabelki, filmiki... To wszystko wpływa na to, jak użytkownicy odbierają poradnik. Spójrz na oficjalne poradniki na polskim forum i na innych forach. Niby wszystkie przekazują informację o tym samym evencie, a każdy się trochę różni od pozostałych.

    Na pierwszy rzut oka faktycznie może to tak wyglądać, jednak nie pierwszy raz rozdaję jakieś własne fanty. Z zamiarem pozbycia się pand nosiłem się od dość dawna, tylko u mnie pomysłów w głowie milion, ale gorzej z realizacją. Natomiast w niedzielę akurat spędzałem sporo czasu przed komputerem. Wcześniej przeczytałem maila z materiałami do kolejnego oficjalnego poradnika i spontanicznie wystartowałem z tym "konkursem". Bez żadnych głębokich przemyśleń czy ukrytych kontekstów :)

    Żeby potrawa dobrze wyszła, czasem trzeba w garnku trochę zamieszać :p
     
  8. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Tylko jedna osoba chce dostać pandy?
     
    tamako i gretag lubią to.
  9. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Jeśli mam być szczery, to pomysł zachęcenia graczy do robienia poradników i dzielenia się nimi fajny. Jednak nagrody zaoferowane za to, według mnie są kompletnie nie przemyślane. Te nagrody mogły by się przydać nowym graczom (i to też do momentu uzyskania neonowej zagrody), ale oni raczej jakiegoś fajnego poradnika nie stworzą, ponieważ sami takiego szukają. Zaś dla graczy, którzy mogliby coś fajnego stworzyć i przekazać to te nagrody pewnie są bezwartościowe... Ja osobiście zagrody które oferujesz oddałbym za darmo, szczerze powiedziawszy to te ulepszenia dla pand to wolałbym, nie dostać w nagrodę za poradnik niż dostać, aby mi się w inwentarzu nie przewalały. Przeglądanie i szukanie konkretnych rzeczy to nic przyjemnego w tej grze. Sam osobiście wszystko co tylko mogłem to przerobiłem w dolinie na paliwo, zagrody które oferujesz również...
    Hmm po tych słowach mogę stwierdzić, że chcesz się pozbyć śmieci, przy okazji jeszcze dostając coś wartościowego w zamian... Do momentu wprowadzenia doliny szarotek, też nie miałem się ich jak pozbyć. Jednak od wprowadzenia tego elementu gry mam taki utylizator, wszystkie śmieci wypadające z koła fortuny mogę tam usunąć dostając w zamian paliwo. Szkoda że twórcy nie pomyśleli, aby można było używać do przeróbki też itemy, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego...

    Dla mnie osobiście, wzięcie tych nagród, które oferujesz. Było by nie "nagrodą", a tak jakby "karą" za stworzenie tego poradnika.
     
  10. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    O aż jestem ciekawa
    o czym i jaki to poradnik jest poszukiwany przez nowych graczy ?

    bla bla bla
    jakoś do tej pory nie powstał poradnik Twojego autorstwa

    bez nagrody za karę jak to ująłeś
    za to za darmo dla innych
    i nic się w pasku poniewierać nie będzie :p

    ***
    PS
    Halny gdzie Twoje poradniki ? ;)
     
  11. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Nie mówię o jakimś konkretnym poradniku. Zauważ, że nowy gracz zaczynający grać zazwyczaj szuka informacji. Czym więcej znajdzie tym lepiej. Na początku swojej przygody przecież nie wie jak efektywnie wykorzystywać zasoby itp. Taki gracz raczej nie stworzy poradników dotyczących gry, bo sam szuka porad...

    Czyli co mam siedzieć i wymyślać jakiś poradnik, bo brak chętnych na konkurs?
     
  12. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Raczej konkurs jest zachętą by poradniki się pojawiły
    zauważ że poradniki powstały lata temu bez konkursów nagród ot tak gracz dla gracza

    wiele dobry przydatnych dla graczy zresztą już znikło wygasło albo straciły na znaczeniu po wprowadzeniu nowości w grze
     
    Ostatnie edytowanie: 21 maja 2023
    tamako i gretag lubią to.
  13. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Tylko jak patrzysz na jakiś konkurs, to pierwsze co przykuwa uwagę to nagrody. Tak jak w eventach, kiedy się wchodzi do poradnika eventowego, to pierwszym, co wszyscy sprawdzają są nagrody. Jeśli są słabe to nie robią. Tak samo i z konkursami. Jeśli masz np. ferrari, a ktoś w nagrodzie oferuje malucha, to oczywiste że nie ma chętnych. Gdyby były nagrody satysfakcjonujące, to sądzę, że i chętni by się znaleźli. A nuż jakąś ciekawostką by się podzielili :)

    Co do pytań. To ja zazwyczaj staram się znaleźć interesujące mnie rzeczy na forum, a dopiero potem zadaję pytanie jak nie uda mi się znaleźć. Ale fakt, że niektórzy zadają pytania choć informacja nie jest trudna do znalezienia, albo ktoś już zadawał podobne pytanie :)
     
  14. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Zgadzam się
    nagrody są najlepszą motywacją
    mnie ulepszenia zagród pasują


    ale tu raczej nie nagrody są objawem zerowego zainteresowania a raczej temat konkursu

    ***
    podobnie jak ja na początku gry a nawet i teraz jak jest potrzeba sobie coś przypomnieć
    zanim zadałam pytanie biegałam po spisie poradników
    z czasem trafiłam na ten wątek NPF

    kopalnia dobrej wiedzy :inlove::)
     
    tamako, gretag oraz Marcinwin lubią to.
  15. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    A dla mnie te ulepszenia, to żadna nagroda skoro mam lepsze:)
    [​IMG]
     
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ja mam całkiem inne obserwacje. Z doświadczenia zawodowego wiem, że najlepsze poradniki są tworzone przez osoby, które dopiero poznały dany temat. Weterani świetnie się nadają do merytorycznej weryfikacji takich poradników i uzupełnienia o szczególne przypadki. Są też niezastąpieni, kiedy trzeba pokazać coś na ekranie. Nie będą mieli zacięć i zastanawiania się "to była ta ikonka, czy może ta obok; a tutaj jakie dane trzeba podać?" Przy pisaniu niestety mają skłonność do pomijania szczegółów, które dla nich są oczywiste.
    Nie gram w Farmeramę chyba już z rok. Gdy jeszcze grałem, to byłem zwykłym klikaczem, który niczego wielkiego nie osiągnął. Nie mam najcenniejszych neonów, najnowszych TS-ów ani itemów. I nie pierwszy raz rozdaję, co mam. Różnych nieoficjalnych konkursów zorganizowałem samemu lub z kimś całkiem sporo. Z różnych dziedzin. Były konkursy graficzne, z wiedzy ogólnej, ze znajomości gry, polegające na rozwiązywaniu sudoku, a także takie, w których wystarczyło napisać cokolwiek. Zatem tak, te wszystkie moje nagrody to są śmieci. I tak - chcę, żeby gracze zrobili za nie coś wartościowego.
    Szkoda, że wszystko przeliczasz na wartość materialną. Z tego, co obserwuję, to niestety takich osób jest coraz więcej. Niedługo będą żądać zapłaty za napisanie każdego posta. Przykre to zjawisko dla kogoś, kto jak ja spędził kilkanaście lat na forum i pamięta całkiem inne zachowanie :(
     
  17. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Nie zawsze w konkursach chodzi o samą nagrodę. Liczy się zabawa. Sama wygrana powinna sprawiać radość.
    Czy grający chłopcy na osiedlowych boiskach liczą na nagrody? Nie!. Dla nich najważniejsza jest właśnie zabawa, rywalizacja :)
    Na forum konkursów w porównaniu z innymi krajami mamy mało więc cieszmy się z tego co mamy i podziękowania dla Zgredzia. :)
     
  18. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    To prawda, że przykre jest to jak bardzo ludzie się zmienili - a szczególnie ta nasza farmerska społeczność
    kiedyś farmerzy garnęli się do siebie...
    dziś większość tylko patrzy /szuka okazji/ by do siebie garnąć...
    niby brzmi podobnie, ale różnica ogromna .

    A co do konkursu , to Agniecha ma rację
    przynajmniej jeśli o mnie chodzi - niby potrafię co nieco potworzyć :p, ale Poradnik to już wyższa szkoła tworzenia i... nawet nie próbuję , bo nie dam rady.:oops:
    Chociaż ostatnio po przeczytaniu kilku postów w temacie Alp takie ,,coś,, zaczęło mi się tworzyć :
    Podobno są tacy co w Alpach się gubią
    więc trzeba by jakoś pokazać im drogę
    Niech idą działają - być może polubią
    choć ja mimo starań polubić nie mogę .
    Gdy gwiazdki już damy na Dęba Mądrości
    wsiadamy w kolejkę by się pokolebać
    i tutaj musimy mieć ciut cierpliwości
    bo owcom z taczkami pierwszeństwo dać trzeba.xD:cry:
    Na górze ujrzymy budynki i rzeczkę
    a za nią (po lewej) Północny las mamy
    na wejście doń trzeba też czekać troszeczkę
    bo też się tam pchają te owce z taczkami.
    A gdy już wejdziemy polankę ujrzymy
    a na niej kłódeczki... kopczyki... dwóch stworów...
    i jakieś z odpadów sklecone szopiny
    które się trzymają na słowo honoru :music:
    Ta pierwsza od prawej Tartakiem się zowie
    i w niej to najwięcej spędzimy chwil błogich
    Klikamy więc w Tartak i wszystko nam powie
    co... gdzie... z czego... ile... i kiedy się zrobi.
    Do dzieła przystąpić by zatem się zdało
    więc ,,klik,, w kanisterek a potem w suwaka
    - to długie zielone - ciągniemy go śmiało
    jeśli tylko mamy co rzucać pod traka.
    Ja sobie ten suwak ustawiam na full-a
    i w ,,wybierz przedmioty,, robimy klik nowy
    tam wybrać należy co chce się ,,przehulać,,
    z tych... żółtych pięknotek lub klonów cukrowych ...

    - do Konkursu to się oczywiście nie nadaje , ale... ośmieliłam się tu wstawić, coby mnie w poczet tych ,,niepisatych,, nie zaliczano :pxD;)


     
  19. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    A dlaczego nie? Dodać tylko kilka obrazków w odpowiednich miejscach i poradnik jak znalazł :)
     
    olgs3 i tamako lubią to.
  20. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Czyli , że po lekkim przetworzeniu ten mój twór nadawałby się do roli poradnika ? :music:
    No nie wiem ... chyba prędzej takiego alpejskiego przewodnika, co to ludziom pokazuje wszelkie górskie atrakcje i uroki,
    tłumaczy jak i którędy w tych górach się poruszać, by nie utknąć w jakiej szczelinie... uniknąć zasypania...na co uważać... i temu podobne .

    W sumie to można by oddzielny wątek założyć - taki dla nieoficjalnych przewodników alpejskich - w skrócie NPA
    coby w NPF miejsca nie zajmować, no i by było wiadomo, że przewodnik to nie to samo co poradnik.
    - ja bym nawet do tego NPA dodała ,,na wesoło,, :p
    i radośnie bym farmerów w te Alpy mogła poprowadzić - a jeszcze radośniej bym ich stamtąd wyprowadzała zostawiając tylko ,,halnego,,
    niechby koło tych szopin polatał, chuchnął, dmuchnął i... może by się komu te deski i dachówki z rozbiórki jeszcze przydały xD:cry:xD;)

    - może komu i ta odrobina humoru się przyda :)

    - a już poważniej to spróbuję tą moją ,,twórczość,, przetworzyć, okrasić co nieco obrazkami i... do końca maja może mi się uda coś wytworzyć :p:)