Blad Otwarte beta testy - zgłaszanie błędów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    W poście powyżej prosiłam o wyrażanie opinii w wątku do tego przeznaczonym. Dlatego kolejne posty, które nie są zgłaszaniem konkretnych błędów będą tutaj usuwane.
     
  2. -Bączuś-

    -Bączuś- Forumowy żółtodziób

    U mnie pola, zagrody, warsztaty i drzewa ukończone wyglądają jakby dopiero zaczynały - nie widać co już dojrzało , po otwarciu skrzynek powrót do pierwszej strony - po ustawieniu jakiejś zagrody powrót do pierwszej strony - masakra - brak możliwości szybkiego przejścia do zakupu nawozu przy braku - trzeba iść na rynek
     
    hiacynta lubi to.
  3. florentyna

    florentyna Stary wyjadacz

    Witam! Gram na laptopie i na PC. Laptop jest zupełnie nowy, więc gra działa w miarę płynnie. Myślę, że należy popracować nad funkcjonalnością. Ale to na laptopie. Jeśli chodzi o PC, ma on kilka lat (procesor i5 drugiej generacji, 4GB RAM) i wszystko działa o połowę wolniej. Może na początek należałoby wyłączyć wszystkie niepotrzebne efekty wizualne? Np. nie wiem jak wyłączyć animację itemów. Gra płynniej mi działa na chrome, niż na Mozilli.
     
  4. Sto-no-ga

    Sto-no-ga Okazjonalny autor

    ID 20883649
    mam ukończony 200poziom a wciąż pojawiają się informacja że mogę odblokować bahamarame na drzewie mądrości ,super pola i podobne informacje ,przez to zwalnia gra i wkurza
     
    hiacynta lubi to.
  5. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    Nie będę opisywał po kolei co i jak bo nie mam w tej chwili czasu. Jednym zdaniem - to co robiłem normalnie mniej niż 10 minut dzisiaj zajęło mi 40. Sprzęt mam nowiutki i chodzi jak żyleta bo taki mi jest potrzebny do zajęć zawodowych. Jeżeli ma tak gra wyglądać po Nowym Roku - serdecznie za nią podziękuję.
     
  6. Lunari78

    Lunari78 Wyjątkowy talent

    u mnie połowa itemów ma zero pd np;drzewo sowy i domek wrony dozowniki groszku tez a itemów neonowa kaczka i kura nie widać na bahamie ID: 39273012 gram na chromie i proszę przyspieszyć spółdzielnie trochę muli
     
  7. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Dzisiaj rano skrzynki się otwierają-może dlatego, że jest mniej osób w grze o tak wczesnej porze?
    Jeżeli chodzi o niewidoczne grafiki zbioru drzew to przy pierwszym wejściu na planszę faktycznie nie widać aby były gotowe do zbioru ale gdy przeszłam na inną planszę i za chwilę wróciłam do drzew to już było widać, że są gotowe do zbioru. To wygląda jak za długie ładowanie grafiki.
    Mi też bardzo przeszkadzają te ciągłe błyski na planszach. Męczą oczy i paskudnie wyglądają.:wuerg:
    A po co posąg Burmistrza w miasteczku mruga oczami ? :pxDchyba, że za karę postawili tam samego Burmistrza :music:, Ten mrugający posąg i słońce na głównej planszy wyglądające jak z tandetnego folderu biura podróży są przykładami niepotrzebnego obciążania gry na silniku unity.
     
    Ostatnie edytowanie: 25 listopada 2020
    Rielle78 lubi to.
  8. Merrick

    Merrick Ekspert forum

    LunariID: 49189244 gram na chromie po włączeniu kombajnu nadal mam napisane że kombajn wyłączony ,wybieg dla zwierzaków domowych drzewo sowy i domek wrony miały pd teraz maja zero,pnącze tło świeci się na czerwono dodawanie oaszy w młynie trwa za wolno
     
  9. lewkonia

    lewkonia Forumowy żółtodziób

    Dla mnie to porażka, nie mówiąc o polach i drzewach, które są do zbioru a mają wygląd jakby było dopiero co obsiane i zebrane , no to jeszcze brak płynności niesamowicie długi czas oczekiwania na każdą wykonaną czynność. Masakra w przejściach na inne obszary, a na Bahamaramę brak możliwości wejścia, walczę juz ponad półtorej godziny. Straciłam cierpliwość. A miało być tak dobrze... eh marzenia. Pozdrawiam i życzę wszystkim cierpliwości.
     
  10. Rielle78

    Rielle78 Aktywny autor

    : Rielle78ID: 55581514 ledwo weszłam a już gra muli nawet na kalendarzu na pnączu przestawiło mi z tych zaznaczonych na brakujące,ogród ozdoby itemu chistorie piekarza nie widać w pełni, bahama i farma muli podczas karmienia zwierząt a samo karmienie koszmarne wszytkie czynności musze dwa razy powtarzać mało tego podczas wszystkich czynności włącza się kopiowanie
     
  11. katarzyna187

    katarzyna187 Czeladnik forum

    Zbieram ręcznie,często przed pracą.Nie widać które drzewa dojrzały a ja nie mam czasu zgadywać .Masakra
     
    hiacynta lubi to.
  12. [Zosia]

    [Zosia] Ekspert forum

    Ja też mam dosyć gra muli długo się ładuje ,czas zakończyć zabawę .
     
  13. Tenia54

    Tenia54 Okazjonalny autor

    Nie widać co można zbierać, kłopoty z otwieraniem skrzynek, ,w zbieraniu z zaród robi się przerwa ,po chwili można dodać paszę i wodę. Są kłopoty ze zbieraniem na pnączu. Nie można robić paszy w młynie. Ogólnie wszystko bardzo długo trwa.
     
    Merrick i wiosna2019 lubią to.
  14. neta8

    neta8 Młodszy ekspert

    ID 3427490
    Polska
    godz 08-09:40
    Firefox
    Skrzynki cały czas nie chcą się otworzyć
    W szklarni siedzi ma fasola do zebrania. Jeszcze wczoraj na flashu brakowało mi 2 ulepszeń ze wszystkich 9. Niestety na unity pokazuje mi ze nie mam ani jednego ulepszenia. Dobrze że jeszcze do szarłatu nie doszłam :cry:, ale trochę szkoda krokusa (był ulepszony na max):(
     
  15. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    ID 29287675
    Na farmie logowałam się wczoraj o różnych porach i dziś wcześnie rano.

    Samo logowanie, bez względu na porę dnia, krótkie, zdążyłam przeczytać poradę dnia w chmurce :D.

    Przechodzenie z pola na pole ok.

    Dosyć długo ładują się gałązki na pnączu, wyświetlają się wpierw na szaro, potem zielono z nieswoimi grafikami, co jest mylące. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy.

    Bonusy w sloty weszły bezproblemowo, za to przy wkładaniu rzemiosła musiałam się przelogować, żeby zaskoczyło.

    Nadal jest problem z wyglądem pól czy drzew, nie widać kiedy są gotowe do zbioru, trzeba najechać myszką, żeby to sprawdzić.
    Za to przy zagrodach jest smoczek sygnalizujący koniec dojrzewania, czyli ok.

    Przy otwieraniu skrzyń przerzuca gracza na początek paska z towarem konsumpcyjnym, do poprawy.

    Nadal animacja jest włączona mimo innych indywidualnych ustawień.

    Na poczcie napis "skrzynka nadawcza" nie mieści się w przypisanym do niego prostokąciku.

    Ikony w zegarze eventowym pomniejszone i nieostre, jak na nie patrzę, to mam wrażenie, że przed chwilą kropiłam oczy, męczące uczucie.
    Ikony w pasku z aktywnym rzemiosłem i bonusami też zmniejszone.
    To samo w pasku z sąsiadami. Najlepiej by było, gdyby zostały powiększone do rozmiarów ikon z flasha.

    Często między jednym a drugim kliknięciem myszki w coś na polu kursor robi się nieaktywny, znika łapka i jest strzałka, co oczywiście powoduje że kolejnej czynności nie można wykonać.

    Wysyłanie codziennych prezentów: fajnie, że jest wyszukiwarka.
    Przeszkadza mi to, że lista sąsiadów jest pomieszana z lisą znajomych i poukładana wg poziomu na farmie. Lista z flasha jest lepsza moim zdaniem, bo wpierw są sąsiedzi potem znajomi. Możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia i po jakimś czasie nie będę zwracać na to uwagi.
    Jak już jestem przy liście znajomych: niepotrzebnie dodane są linijki z poziomem, wywaliłabym.
    I przy okazji codziennych prezentów kolejna uwaga, która też dotyczy flasha: proszę o umieszczenie wszystkich dostępnych artykułów ogrodniczych na jednej stronie, suwak słabo działa lub w ogóle nie działa na tablecie czy telefonie, a sporo osób korzysta z tego sprzętu w codziennym graniu.

    Zdaję sobie sprawę z tego, że część z tej listy mogłabym powiesić w opiniach, ale liczę na zmiłowanie modów w tej kwestii ;).
     
    .Magda60. i BiałyTrabant lubią to.
  16. izajazg

    izajazg Czeladnik forum

    Od wczorajszego popołudnia wszystko działa w baaaaaaaaaaaardzo zwolnionym tempie. O ile ręczne zbieranie pól jakoś można przeboleć, to zebranie całej planszy zagród zajmuje z pół godz. Po kilka razy trzeba klikać czasem ikonki, żeby "zaskoczyły". Klikam zbieranie, czekam, klikam nawóz, czekam, klikam paszę, czekam, klikam wodę, czekam... I tak jedna zagroda zajmuje mi z minutę lub dłużej :/
    Na pnączu bardzo długo wczytują się chmurki i dopiero po załadowaniu trzech rzędów mogę je zebrać. Przechodzę na kolejne trzy, czekam na wczytanie i dopiero mogę zebrać.
    Wysyłanie prezentów zakończyłam po drugim, bo straciłam cierpliwość już.
    Mimo konta premium nie zawsze zbierają się drzewa. Jeśli urosną w trakcie zbierania pól (a jak pisałam trwa to bardzo długo), to muszę wyjść z planszy i wejść ponownie. Czasem trzeba się przelogować, bo gra się zawiesza całkowicie.
    Poszczególne pola lub zagrody nie zawsze się odpowiednio podświetlają i np po napojeniu danego zwierzątka, przejściu na inną planszę i powrocie do danej zagrody okazuje się, że jednak jest nie zebrana, albo zasiane pole nie podlane, mimo, iż było nawiezione i podlane.
    Spełniam wymagania systemowe i sprzętowe.
     
    wiosna2019 lubi to.
  17. Nika565

    Nika565 Forumowy żółtodziób

    Nika565, ID: 37221124, godz. ok. 12.00, Polska

    Zalogowałam się do gry dziś po 11, parokrotnie przeskakiwałam między Bahamą a Główną Farmą i w końcu wszystko zwariowało: przy wybraniu jakiejkolwiek planszy głównej wczytuje mi pola z niej, ale tło już z Bahamy. Przed pojawieniem się tego problemu wyjątkowo długo (nawet jak na Unity) ładowało się przejście. W tej chwili nawet jak wrócę na Bahamę, pojawia mi się ten dziwny zlepek: pola z głownej farmy + tło tropikalne.

    [Edit] W tej chwili (godz. 12.28) Bahama już się w ogóle nie wczytuje. Pasek ładowania pokazuje 100% już od paru minut, w tle kręcą się słoneczka dla poszczególnych pól, ale już widzę, że są złe (w miejscach gdzie mam na Bahamie zwierzęta widać znaczki nawodnienia i nawożenia pól, więc pewnie znów próbuje wczytać pola z głównej łąki).
     
    Ostatnie edytowanie: 25 listopada 2020
  18. Farmerka100

    Farmerka100 Forumowy żółtodziób

    Niestety jest sporo błędów -.-

    Mimo dojrzałości drzew nie pojawiają się na nich owoce a co za tym idzie nie wiadomo czy można zebrać bez najechania na nie myszką.

    Nie można zebrać punktów doświadczenia z dekoracji ponieważ nieprawidłowo przesuwa się pasek informacyjny dotyczący każdego przedmiotu.

    Nie naliczyło mi prawidłowo pieniędzy ze sprzedaży na targu, na moją niekorzyść oczywiście.

    Bardzo mi nie odpowiada ta wersja!!!
     
  19. sabcia7

    sabcia7 Stały bywalec

    otwieranie skrzynek to porazka pasek wraca do przodu
     
  20. LusiaSZ

    LusiaSZ Okazjonalny autor

    ID24194624
    Logowałam się o różnych porach i mimo starszej wersji Firefoxa, gra działa dość płynnie.

    Wczoraj i dziś rano nie było widać gotowości do zbioru drzew i roślin. Obecnie etapy wzrostu są widoczne.

    Bardzo nieczytelne, jakby rozmazane, ikonki i czcionka - męczą oczy.

    Żółte kółko z kursorem bardzo daleko od prawej ramki - uciążliwe przy ręcznym zbieraniu.

    Dom Farmerski - nie otwiera się zakładka "Uszlachetnianie roślin"

    Wysyłanie prezentów- uciążliwa konieczność przeglądania listy wszystkich dodanych kiedyś znajomych pomieszanych z sąsiadami.

    W ogrodzie ozdobnym nie mogę ręcznie zebrać itemu stojącego na samej górze po środku - zasłania go pasek informacyjny.

    Targ - nie czytelny układ, ikony i czcionka. Nie da się ustawić żądanej ilości i ceny.
     
    wiosna2019 lubi to.