Blad Otwarte beta testy - zgłaszanie błędów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    kybek93 Twój post usunęłam, tutaj zgłaszamy błędy według wzoru podanego w pierwszym poście. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do nagród z koła to zapraszam do działu Pomoc: Pytania techniczne.
    A opinie na temat gry w technologii Unity możesz wyrazić w tym wątku: Otwarte beta testy - opinie
    Również pozdrawiam i życzę miłego dnia.
     
  2. Krokodylek75

    Krokodylek75 Fanatyk forum

    Dawno mnie tu nie było, ale..... lista błędów nadal aktualna. Niestety twórcy gry nie robią kompletnie nic, aby wskazywane błędy usunąć. Testujecie cierpliwość graczy? Czy też kolejnymi eventami, misjami oraz wyprzami które się mnożą jak drożdże zapychacie graczom mózgi i stwierdzacie, że przecież w takiej wersji też grają, no to niech grają. A że ktoś ponarzeka raz na kilka dni to pikuś. Wiadomo już ilu graczy zrezygnowało po zamknięciu opcji Flash? To byłaby ciekawa statystyka.

    A teraz dla przypomnienia błędy, błędy, błędy.......

    ID:20959021 Chrome. Polska - od listopada 2020 do dzisiaj 17 lutego 2021 , wersja Unity cały czas

    - Enter - klawisz zapomniany, nie ma możliwości użycia go w celu zatwierdzenia dowolnego wyboru (np. zakup na targu, zakup w czerwonym koszyku, wysłanie prezentu, dodanie towaru do misji itd. itp., można w nieskończoność). Ale znając niechęć niektórych członków Ekipy do tego klawisza wcale mnie to nie dziwi. Mnie brak tego klawisza bardzo przeszkadza w grze.
    - Koło fortuny - brak możliwości płynnego przechodzenia z koła zwykłego na imprezowe i odwrotnie. Poza tym gdy gram na zwykłem kole i sprawdzę czy da się za chwilę grać na imprezowym (oczywiście nie da się), to już po powrocie na zwykłe koło - ono też nie jest dostępne. Muszę przejść na inne pole gry i dopiero mogę wrócić do koła.
    - Wybieg dla zwierzaków domowych - item "Legendy piekarza" nie wyświetla się w całości.
    - Gra często się zawiesza. Zostawiam otwartą grę na jakimś polu lub w widoku ogólnym i przechodzę do innych stron w necie, albo po prostu zajmuję się np. pisaniem tekstu na komputerze. Wracam po kilku, kilkunastu minutach czy nawet po godzinie (czas tu jest obojętny) - gra "wisi", potrzebne minimum kilkadziesiąt sekund, żeby znowu stała się aktywna, a czasami trzeba ją odświeżyć bo nie daje się uruchomić.
    - Co jakiś czas nad polami gry (szczególnie z itemami) pojawiają się białe pasy, koła , szczególnie w prawym dolnym rogu.
    - Pnącza - przy uruchomienia tego pola gry pojawia się cyfra 2 dla każdej opcji tak jakby były po dwie gałęzie do zebrania, co jest błędem. Po chwili okazuje się że nie ma aktualnie żadnej aktywnej gałązki pnącza. Poza tym dość często po lewej stronie wyświetla się różowo - fioletowy duży pas, po kilku sekundach znika.
    - Menażerie, manufaktury - brak znaczka informującego o gotowości zbioru. Po zebraniu pojemniki z karmą i wodą są nadal pełne. Dopiero po zebraniu nawozu, opróżniają się.
    - Brak możliwości podejrzenia czym zapakowane są menażerie, ogrody, manufaktury. Po najechaniu kursorem na ikonę zwierzęcia, warsztatu lub drzewa nie wyświetla się nazwa tego, co jest zapakowane.
    - Wejście na jakiekolwiek pole gry musi odbywać się poprzez dwukrotne klikanie na to pole. Za pierwszym razem niby się ładuje, ale po 100% i tak się nie otwiera. Trzeba jeszcze raz najechać kursorem i kliknąć ponownie.
    - Lista sąsiadów - pojawia się automatycznie po zalogowaniu (dla mnie bez sensu). Żeby ją zamknąć wymaga dwukrotnego klikania w strzałki z boku.
    - Lista sąsiadów - składam gratulacje sąsiadowi, który awansował na kolejny poziom. Ale ten sąsiad jest np. na 4 stronie listy. Po złożeniu gratulacji klikam w strzałkę na dole chcąc przejść do kolejnej strony, ale strzałka "w dół" przenosi do początku listy. Ewidentny błąd, trzeba od nowa przewijać listę.
     
  3. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Zapomnialas tez o:
    Gdy otworzysz misje i wyjdziesz z niej, po ponownym powrocie musisz szukac tej misji od nowa, nie wchodzi sie jak to bylo na flash " z automatu" do ostatniej misji.
    Gdy otworzysz skrzynke masz od nowa cala liste, nie zapamietuje, w ktorym miejscu bylas, to samo dotyczy wystawiania itemow czy zagrod.
    Wyglada to na ten sam powtarzalny blad kodu. No ale co ja tam wiem....
    Laptop oraz jego parametry, otwarte karty czy zasmiecona przegladarka ( jaka- nie ma znaczenia ) nie maja niczego wspolnego z lagami gry czy iloscia FPS.

    edit: ID: 7989705 - Nederland - dotyczy Unity. Od poczatku testow do teraz. Przegladarka-rozne-nie ma to znaczenia. Laptopy: od minimum zalecanych do gamingowych z wysokich polek.
    Nie zamierzam instalowac niczego, bo gra ponoc jest "przegladarkowa".

    edit 2 Ten sam blad jest gdy chcemy zrobic pasze w mlynie. Po wyjsciu trzeba znowu grzebac w calej liscie lub wpisywac nazwe zwierzecia. Nie wraca automatycznie do poprzedniego wyboru.
     
    Ostatnie edytowanie: 18 lutego 2021
  4. sułek

    sułek Forumowy żółtodziób

    Witam!
    A u mnie problem typu, że nie wyświetlają mi się prezenty od sąsiadow, także nie wiem co i od kogo otrzymuję.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  5. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Uzupełnij, proszę post o dane, o których jest mowa w pierwszym poście tego wątku. Określ, od kiedy i na jakiej przeglądarce problem występuje.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  6. sułek

    sułek Forumowy żółtodziób

    12222339 używam google chrome
     
  7. ewa1977

    ewa1977 Forumowy żółtodziób

    11743438 też taki problem od początku roku, też google chrome
     
  8. dworsky0

    dworsky0 Aktywny autor

    ID 55146032
    Edge
    Polska 14:20 18.02
    ładuje się ogród ozdobny zamiast polany i nie da się kliknąć stajennego mimo czasu jak widac
    [​IMG]
     
    krasnoludek10 lubi to.
  9. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    ID: 22093976
    chrome
    Bład na farmie
    Polska
    błąd od 16.02.2021r.
    Kursor odbija na bok np. klikam przy siewie na marchewkę a sieje się siano, klikam item przy zbieraniu go a zbiera sąsiedni itp.
     
    Miśkowo i krasnoludek10 lubią to.
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    ID użytkownika: 3758185
    Data i godzina: 19.02.2021, około 15:30
    Kraj: Polska
    Lokalizacja w grze: Cudowne pnącze

    Szczegółowy opis błędu:
    Na rzędzie chmur "Ogromny wir 2" item Bawarski namiot jest połowicznie na chmurce, połowicznie pod nią. Jak często się pojawia błąd? Na razie pierwszy raz, ale czuję w kościach, że będzie ich więcej. Na plus jest to, że item ten jeszcze stosunkowo niedawno był najbardziej po prawej stronie ekranu a wcale nie na chmurce, więc sporo się polepszyło. Jak programistom udało się aż tak przesunąć ten item, żeby dotarł do chmurki i częściowo na nią wskoczył, to czymże dla nich jest ten maleńki kroczek w postaci naprawienia nowopowstałego błędu, który powstał naprawiając tamten.

    Metoda dostępu: Klient do pobrania
     
  11. ]nusia[

    ]nusia[ Czeladnik forum

    --
    Nie mogę zakupić paszy dla lwów i w ogóle nie mogę zakupić zadnej paszy dla
    zwierząt na baharamie . Również n mam bałagan w przedmiotach specjalnych przy
    towarze konsumpcyjnym ,przy otwieraniu paczek z prezentami ponieważ zawsze cofa
    mnie do początku (1 str) Często też mi się zawiesza a po przelogowani nić się
    nie poprawia . Od początku tak mam jak tylko farma przeszła na nowe zasady .
    Informuję ,że juz odinstalowałam i zainstalowałam od nowa i jak było tak jest .
    Kiedyś bez pomocy kombajnu robiłam farmę ok 20 minut teraz potrzebuję 2 godz.
    Jest jeden wielki bałagan.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. moni1319

    moni1319 Forumowy żółtodziób

    nie wiem do jakiego postu to dodać więc piszę tutaj, Ja gram przez przeglądarkę bo ten klient jest beznadziejny gdzie już o tym pisałam kilka razy. Następna sprawa jest taka czy można byłoby wyłączyć funkcję przenoszenia, przy zbieraniu plonów z pól ciągle to się włącza i nie da się szybko ogarnąć bo zaraz podświetla się na czerwono i o milimetr przenosi się pole. Wcześniej jak się chciało coś przenieść trzeba było kliknąć na ikonkę a teraz zbieram plony i samo się to włącza. Jest to bardzo uciążliwe
     
    krasnoludek10 lubi to.
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    ]nusia[, moni1319 edytujcie swoje posty i dodajcie proszę do zgłaszanych błędów i problemów informacje zgodnie z prośbą w pierwszym poście tego wątku:

    W przypadku każdego zgłoszenia błędu prosimy o podanie następujących informacji:
    - ID użytkownika,
    - data i godzina,
    - kraj,
    - lokalizacja w grze (np. Koło Fortuny, Cudowne Pnącze, Las Tropikalny, Bonus za codzienne logowanie, Dzielnica rzemieślnicza),
    - szczegółowy opis błędu, w tym zrzuty ekranu i częstotliwość (jak często pojawia się błąd: raz, zawsze czy czasami?). Jeśli możesz, podaj kroki prowadzące do odtworzenia problemu,
    - metoda dostępu do Unity: przeglądarka lub klient do pobrania.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  14. annaaniolek

    annaaniolek Czeladnik forum

    Grzybowy las.Nie można wejść do spółdzielni z paska bocznego
     
    krasnoludek10 lubi to.
  15. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    annaaniolek edytuj post i podaj proszę więcej danych (patrz post nad Twoim).
     
    krasnoludek10 lubi to.
  16. małgoos

    małgoos Cesarz forum

    Dzien dobry id 36487826 od wczorajszego południa zero wejscia na farme ani przez unity ani przez klienta
     
    Ostatnie edytowanie: 21 lutego 2021
    olgs3 i krasnoludek10 lubią to.
  17. lidia1963

    lidia1963 Stary wyjadacz

    [​IMG] ID 9779805 Polska Chciałam zgłosic ze na mojej farmie nie moge ustawic ulubionej pasze,czyli odznaczam na zielono a potem naciskam choragiewke u góry i nic sie nie dzieje. Kiedys wstawilam wszystkie pasze z pelni do ulubionych i tak mialam a teraz cos nie dziala.Sprawdzalam u siostry i u niej nic nie bylo odznaczone na zielono i jak weszlam do choragiewki to wyskoczylo okienko ze ;nie masz jeszcze ulubionych pasz itd. Wiec prosze o naprawienie tego błedu.
     
    Ostatnie edytowanie: 22 lutego 2021
    krasnoludek10 lubi to.
  18. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    ID53956006
    Polska
    22.02.2021 godz9
    -Po logowaniu i wejściu na główną łąkę nie pojawiają sie pola tylko goła zielona łąka
    -nie działają itemy kupione za żywą gotówkę takie jak zegar słoneczny i teleskop,tzn nie wyświetla pomarańczowej poświaty zachodu słońca
     
    krasnoludek10, Anetta41 oraz olgs3 lubią to.
  19. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    ID 53322546
    Polska

    data w chwili wprowadzenia unity
    unity
    internet stały

    nie można zebrać drzew
    nie łapie trzeba kilka razy kliknąć

    mając puste miejsce
    przy ustawianiu pole /drzewo podświetla się na czerwono sygnalizując że pole jest zajęte

    błąd przy obsłudze zagród
    przy każdej próbie karmienia czy pojenia pojawia się pusty bąbelek
     
    krasnoludek10, Anetta41 oraz olgs3 lubią to.
  20. halina54

    halina54 Hrabia forum

    ID 2622589
    godz18.30
    Dlaczego musze za kazdym razem wpisywac haslo skoro mam zaznaczone zeby zapamietalo? jest to troche wkurzajace....prosze cos z tym zrobic bo nie zapamietuje
     
    krasnoludek10 lubi to.