Opinie Otwarte beta testy - opinie

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Dzień Dobry,
    Id. 23878408
    20.03.2021, godz. 8
    Polska, Klient
    Problem z pnączami. Uzupełnione pnącza pokazują się jak te, którym brakuje itemów.
    Wyświetla się liczba pnącz gotowych do zbioru "2". Po odświeżeniu gry jest ich sporo więcej. Ten problem już się pojawiał.
    Ręczny zbiór poszczególnych itemów z Wybiegu - niemożliwy. PO powrocie na Wybieg- itemy znów mają znacznik, że są gotowe do zbioru. Po takim kilkukrotnym wchodzeniu i wychodzeniu z Wybiegu, część udało się zebrać, ale kilka zostało nie zebranych, nawet po przelogowaniu. Jest to irytujące. Zwłaszcza, że zbieram pnącza i itemy tylko 1 raz dziennie- wtedy wrzucam na maxa wszystkie bonusy %, dostępne na farmie. Nim doklikam, sowy tracą swą moc.
    Zaznaczam, że od dłuższego czasu gram już na kliencie. Po przeskanowaniu i wyczyszczeniu laptopa, zainstalowaniu najnowszej wersji Windowsa 10 (niezbyt wiem o co chodzi, bo informatyk działał) i podłączeniu się do światłowodu - gra znowu zaczęła sprawiać przyjemność. Działa nawet lepiej i płynniej niż na stacjonarce, na "normalnym" łączu internetowym, w Chromie. Przywykłam nawet, że po zebraniu wszystkich łąk ozdobnych muszę odświeżyć grę, bo poszczególne pola gry się ładują ale wejść się nie da. Przyjęłam tę niedogodność jako stały element gry, do przeżycia. Inne drobnostki (np. znaczek na środku pół, jak u Gracza z postu #2052) przyjmuję z przymrużeniem oka i z nadzieją na poprawę. Ale pnącza i itemy % - oczekuję szybkiej naprawy.
     
  2. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Problem z wejściówkami pomoże Ci rozwiązać pomoc techniczna, zapraszam.
     
    hiacynta i krasnoludek10 lubią to.
  3. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    ooooooooooo i teraz wiem dlaczego mi wczoraj tak mało punktów wpadło ze zbioru itemów, jestem jakieś 200 mln. w plecy-.->:(
     
    hiacynta, miwi45 oraz krasnoludek10 lubią to.
  4. yvonnege_

    yvonnege_ Baron forum

    Cały czas tak jest od wczoraj chyba czy przedwczoraj, że nie da się zebrać za 1 razem itemów na wybiegu, niby zebrane a jednak po odświeżeniu na nowo trzeba klikać. To nie do pomyślenia, żeby tak grać, nic co jest zgłaszane nie jest naprawiane. Enter nie działa, przy wybieraniu czegokolwiek ( zagrody, drzewa, itemy itd) wraca się do początku, to bardzo męczące, chyba nie jest to poprawione od samego początku. Piszemy o błędach, uciążliwościach i złym działaniu gry i nic się
    z tym nie robi!!!!
     
  5. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Te testy to pokazanie, że coś robią nie wpływają na poprawę jakości gry. Piszcie sobie a my i tak mamy was w nosie. Nie będę się powtarzać i ponownie pisać co jest do naprawy, co utrudnia grę bo to ciągnie się od początku gry na Kliencie i Unity. Fakt jest taki, że naprawiają same pierdoły. A jak już coś naprawią, drugie zepsują.
     
  6. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Błąd z tymi procentami jest zgłaszany od czwartku.
    Pojawił się wraz z "naprawą" animacji na wybiegu.
    Na DE jest tego tyle:

    https://board-de.farmerama.com/threads/haustiere.105167/

    Niemiecka ekipa problem zgłosiła i już w piątek wisiało OO:

    https://board-de.farmerama.com/threads/problem-haustierernte.105187/#post-4894746

    Wynika z niego, że aby bonusy PD były poprawnie naliczane, to animacje muszą być włączone.
    Takie to mamy naprawy.

    Dlaczego u nas nie ma tej informacji - nie wiem.
     
  7. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Ryś , sprawdziłam. Animacje zbiorów wyłaczone i dolicza. % z bonusów nie widać , bo wyłączone, ale podstawa się zmienia, tzn Pd liczy
    Coś jednak jest nie tak. Drugi sprawdzian wyszedł inaczej. Rano jeszcze raz sprawdzę.
    Na PST liczy tylko 1 sowę , czyli 10%. Na innych polach jest dobrze naliczane.Na PST liczy tylko 10% niezależnie czy animacje są włączone, czy wyłączone.
     
    Ostatnie edytowanie: 21 marca 2021
  8. apulisia72

    apulisia72 Okazjonalny autor

    Ale tego co dojrzało i ew. zamienić dalej sprawdzić nie można:mad:
     
  9. 53klasa

    53klasa Wyjątkowy talent

    Nikt nie pisze opinii o błędach i działaniu gry (jak to podkreślają moderatorzy, których pracę szanuję), bo koszmarem jest znalezienie odpowiedniego wątku. Ja znalazłam dopiero przez wyszukiwarkę i przejście skrótem z wątku o błędach.

    Gra oczywiście nadal źle działa, co widać w innych wątkach graczy na forum, niestety formalnie nie uznawanych , bo "nie wpisanych w odpowiednim wątku" :)
    a1. Wciąż źle pokazuje się zbiory dojrzałe - raz to jest pół pola, raz w ogóle i dopiero po najechaniu kursorem widać, że dojrzało.
    2.Gdy do menażerii chce się dodać kolejną rozbudowę zagrody, trzeba ją niestety całą usunąć i dodawać od podstawy, bo inaczej nie wejdzie.
    3.Szukając czegoś w puli swoich drzew, zagród czy przedmiotów ozdobnych w pasku za każdym razem trzeba wpisywać na nowo nazwę szukanego przedmiotu, bo lista resetuje się do pierwszej strony, albo - żeby było zabawniej - wciąż wraca do poprzednio napisanego w wyszukiwarce przedmiotu.
    Przykład: jeśli szukam na przykład zagrody kreta i wkładam ją na pole, to po ponownym wejściu na pasek albo jest pierwsza strona zagród i znów muszę pisać zagroda kreta, by dostać kolejną, albo - gdy chcę akurat coś innego , to czasem właśnie uparcie wraca do ostatnio zapisanej w wyszukiwarce zagrody, na przykład łosi (a ja chcę kreta!). To opóźnia i jest uciążliwe.
    4. Gra ładuje się bezustannie przy jakimkolwiek ruchu między polami - przejscie z jednego na drugie przez mapę wciąż generuje ładowanie i kolejne głupie informacje typu "od poziomu 40 możesz już..." , "odblokuj w drzewie...) czy coś w tym stylu. I tak w kółko.

    Gdzie te dawne czasy, gdy wszystko śmigało...
     
  10. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    Pisanie w tym wątku o wszystkich błędach w grze uniemożliwiłoby normalną grę na tej pożal się Boże unity, choć i na przeglądarkach bez instalowania unity też niewiele lepiej. Wszystkie rady typu ciasteczka są idiotyczne dla większości graczy. Może pomoc techniczna zabrać sobie te ciasteczka, ja dołożę do tego dobrą kawę i niech takich rad nie udzielają. Gdyby nie to, że forum jest miejscem publicznym to uszy by im spuchły. Już rok mija, a bubel jakim jest techniczna strona gry pozostaje niezmienny. Albo panowie programiści się do tego nie nadają, bo wysokość otrzymywanej gaży wygoniła z BP fachowców, albo mają w nosie to co gracze piszą a zajmują się pojedynczymi ikonkami. Niech do diabła sami spróbują grać to się dowiedzą co za bubel mają. Jedynie co w tej grze działa bez zarzutu to wyprzedaże. Ale kochani, będą one skuteczne, gdy gracz dostanie produkt wysokiej jakości a nie bubla. To nie tylko to - wszystkie ewenty to kalka poprzednich, przy czym zmienia się tylko jedno, nagrody są gorsze a wymagania większe. O ile starsi gracze sobie z tym jakoś radzą to nowi po krótkim czasie porzucają grę. Czyżby tym pożal się Boże fachowcom zabrakło twórczej weny - niech posłuchają graczy. Ale do tego to trzeba się przyłożyć a nie robienie wszystkiego na odczepne. A gdzie do diabła jest główny szef Farmeramy? Też nas olewa.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2021
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Czy doczekam się dnia, w którym gra będzie działała jak należy?
    Od wczorajszego popołudnia dostała takiego muła, że ręczne zbieranie to katorga, odpalam uciułane kupony.
    W oknie gry kursor "ciągnie się" za myszką, po kliku na roślinę/zagrodę dobrą chwilę trwa zanim pokaże się "celownik".
    Nawet boczne paski wysuwają się jak w zwolnionym tempie.

    Ile można skakać z przeglądarki na przeglądarkę/klienta?
    Tyle że od wczoraj nawet to nic nie daje.
    Rano było OK, po południu coś grę trafiło.
    Nie pomogło czyszczenie ciastek, przeinstalowanie przeglądarek/klienta.
    I na 100% nie jest to wina neta:
    [​IMG]
    Wszystko śmiga oprócz Farmeramy.
    A żeby było ciekawiej, to na koncie testowym gra chodzi jak złoto.
    Ech...:(
     
  12. Merrick

    Merrick Ekspert forum

    mi tez muli a błędy z animacja pól na wszystkich polach
     
  13. anja1547

    anja1547 Czeladnik forum

    Mi się odechciewa już grać w farmę. Codzienne logowanie u Franka straciłam kilka dni temu, mimo że od roku miałam nieprzerwalne. Mimo, że codziennie się loguję nagle patrzę a tu zamiast ponad 300 dni 7... Franek dał mi nagrodę ale nie zaliczyło tego jako codzienne logowanie.
    A o muleniu gry już nie wspomnę, nie jestem w stanie przejść czasami z pola na pole bo się zacina. I nie, nie jest to wina mojego komputera czy internetu tylko gry :(
     
    basia_z_ lubi to.
  14. basia_z_

    basia_z_ Weteran forum

    Mam dokładnie takie samo odczucie, odechciewa się grać. Przejście z pola na pole trwa wieczność, ładuje się i ładuje w nieskończoność. Oprócz tego gra się co parę minut zawiesza i albo trzeba odczekać parę minut, albo się przelogować. I u mnie też nie jest to winą mojego laptopa ani internetu, bo to samo dzieje się gdy wchodzę na farmę w pracy na innym komputerze i łączu. Ciasteczka też czyszczę regularnie. Jeżeli programiści nie mogą sobie z tym poradzić to może powinni się podszkolić
     
    Merrick, Megan oraz polnygryzoń lubią to.
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Pisałem do PT, oni do centrali.
    Wg nich wszystko gra, a ewentualne zacięcia mogą być spowodowane wahaniami szybkości internetu.
    Tylko że...
    Zgodziłbym się gdyby zacięcia były sporadyczne, tym czasem gra zamula cały czas od Renzo (to już 2, czy nawet 3 tydzień).
    Miałem tak samo zaraz po wprowadzeniu unity.
    Wtedy dla sprawdzenia i wyeliminowania błędu po mojej stronie, latałem "po łebkach".
    Sprawdzałem grę u kilku osób, na różnych kompach, systemach i dostawcach internetu (wymagania były spełnione z niezłym zapasem).
    Teraz też tak zrobiłem.
    Wszędzie jest tak samo - gra jest zamulona.
    I tylko gra na koncie "głównym".
    Testowe śmiga aż miło.
    Niech mi to ktoś spróbuje wytłumaczyć?
     
  16. Megan

    Megan Komandor forum

    Popieram w zupełności, już było dobrze, tzn. w miarę dobrze się grało, od jakiegoś czasu (nie zwróciłam uwagi czy to było od Renzo, bo tam wcale nie wchodzę, nie chce mi się grać w te mini gry) nie dość że ciągle gra ładuje się obojętnie w co się nie kliknie, to zawiesza się i trzeba czekać kilka minut.
    Proszę m i też nie pisać o złym sprzęcie, lub słabym necie, bo sprzęt mam bardzo dobry aż nadto, internet też bardzo dobry, podobnie się dzieje gdy jestem u córki, inny sprzęt, inny net, więc po mojej stronie jest wszystko w porządku.
    Nawet nie zgłaszałam takich problemów z grą, uważam że to bez sensu ciągle pisać, jak po drugiej stronie nic sobie z naszego pisania nie robią.
    Gra sama zniknie gdyż coraz mniej jest graczy, widzę to po swoich sąsiadach, z resztą po przejściu na unity gra straciła swoją atrakcyjność, właśnie przez te wszystkie błędy i utrudnienia stała się irytująca i nudna.
     
  17. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    I to strasznie zamulona - u mnie nawet i na testowym czasem nie idzie nic zrobić , choć faktycznie nieco lepiej na nim gra działa niż na głównym . Najgorzej jest zaraz po starcie ewentów - zebrać wtedy pnącze i ogrody to dopiero wyzwanie wymagające niesamowitych pokładów cierpliwości ( i czasu - przy obecnym ewencie ponad 40 minut zbierałam w środę te moje 230 gałązek, oczywiście o ręcznym zbieraniu mowa )
    Wczoraj od popołudnia też nie dawało się normalnie pograć - nawet do szwalni nie chciało wpuścić - dopiero po 22-giej gra zaczęła w miarę sprawnie działać, ale tylko ,,w miarę,, bo do pełnej sprawności jeszcze temu działaniu daleko.
    A jeśli nawet coś tam sobie robią i starają się poprawić to i tak na niewiele się zda, bo po poprawieniu takiego czy innego ,,błędu,, dwa kolejne występują - często takie, co już były poprawione - więc to faktycznie bez sensu pisać o takim czy innym mankamencie w działaniu gry - zresztą Firma i bez naszego pisania chyba ma rozeznanie jak marny produkt/grę obecnie oferuje .
     
  18. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Ludzie, ludzie cuda.
    Towar konsumpcyjny sortuje się prawidłowo.
     
  19. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    Dzisiaj znów błędów od groma. Nie można wstawiać zwierząt do manufaktury inaczej tylko jeden warsztat. trzeba się wylogować, i tak kolejno 8 razy. Nawet podlanie kombajnem na jednej mrocznej łące było niemożliwe, podobnie jest z oazą, zbierasz i migające figurki. Znów trzeba wyjść z gry. Nie mówię już o przechodzeniu z pola na pole. Nawet napisanie tej sowy jest trudne. Piszę i wywala mnie jak nie na początek posta to w ogóle z gry. Mam prośbę do Moda - nie pisz mi nawet o pomocy technicznej i innych tego typu bzdetach. Cała ta [ciach], przez rok nie może opanować swojego bubla. W szanującej się firmie już by ich nie było. No cóż ta firma jest wyjątkiem bo właścicielem jest firma Państwa Środka, a tam wszystko jest podporządkowane władzy i to tyle w tym temacie.

    Obraźliwe epitety usunęłam. Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej mile widziana ale bez obrażania proszę,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 października 2021
    zira2255 i krasnoludek10 lubią to.
  20. Krokodylek75

    Krokodylek75 Fanatyk forum

    Normalnie szok ze stresem...... W zakładce towar konsumpcyjny powróciło sortowanie wg ilości :) Bardzo dziękuję. Naprawdę :D