Opinie Otwarte beta testy - opinie

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. blubeti69

    blubeti69 Czeladnik forum

    Nie wiem czy to tylko u mnie oddaje rzeczy do sezonu i nie mogę z niego potem wyjść musze logować sie od nowa a robiąc jakąś misje w spółdzielni dodaje towar potrzebny a za chwile wraca mi do początku czyli do pierwszej misji i musze przewijać i szukać misji do której dodawałam towar jest to męczące
     
  2. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Też tak mam, sezonowe darmozjady nie chcą mnie wypuścić i na unity i na kliencie, trzeba odświeżać F5 lub na nowo się logować.
     
  3. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Chyba u wszystkich tak jest,mam to samo,było dobrze,to znowu coś pogrzebali...Ciekawe kiedy do ładu z tym wszystkim dojdą...Coś mi się wydaje,że pewni swego,za późno się za wszystko wzięli...Albo informatycy do kitu...
     
  4. HotFarmer3387

    HotFarmer3387 Nadzorca forum

    Jeśli o mnie chodzi to na Unity denerwują mnie częste zawieszki gry ale tak poza tym nie narzekam da się przynajmniej grać.

    Może nie jest rewelacyjnie Unity to nie Flash ale wyeliminować te zawieszki i o wiele powinna płynniej chodzić gra.
     
    krasnoludek10 i izabell2468 lubią to.
  5. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Mi się lepiej gra(ło) na kliencie. Na unity nie wchodziłam chyba ze 2 tygodnie, ale gra dłuuuugo się ładowała i często zawieszała :(
    Mój laptop jest średni i ma ok. 3,5 roku, więc czuję się dotknięta, ale cóż jestem jedną z tylko kilku osób...
     
    krasnoludek10 i izabell2468 lubią to.
  6. HotFarmer3387

    HotFarmer3387 Nadzorca forum

    Rozumiem cię ze mogłaś być wkurzona tym że gra się zawiesza, mnie też to irytuje ale co zrobisz. Miejmy nadzieję ze coś z tym zrobią bo w przeciwnym razie nadal będą masowe rezygnacje z gierki.
     
    krasnoludek10, kaska860 oraz grzes500 lubią to.
  7. grzes500

    grzes500 Zaawansowany

    Mam 10letniego laptopa, gram na kliencie. Gra zawiesza się czasami mniej, czasami więcej. Ale widzę niewielkie postępy w usuwaniu błędów. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu będzie lepiej :)
     
  8. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    No właśnie na kliencie jest przyzwoicie, ale skoro mają go zlikwidować to jak będzie dalej...
    Edytuję! system MAC :D Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina :p
    Nie doczytałam, więc przepraszam za sianie zamętu. Klient dla Windowsa będzie dostępny :music:
     
  9. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Nikt nie likwiduje klienta na Windowsa...Tylko dla graczy z systemem MAC nie będą go robić....
     
  10. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    No właśnie, niemądra ja :oops:
    Dzięki.
    Jestem spokojna już nie jęczę :p:)
     
  11. grzes500

    grzes500 Zaawansowany

    No właśnie, też to przed chwila doczytałam.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Wiesz...trudno nie zauwazyc pracy Ekipy na forum... Jestescie wszedzie i staracie sie jak mozecie.
    hmmm...ad vocem widzenia i oceniania pracy...tez raczej nie widzicie pracy centrali BP a jednak jestes pewna, ze pracuja nieustannie itd... hmmm...
    To, ze masz nadzieje na poprawe to nic nowego :) Kazdy gracz, ktory jeszcze nie postawil krzyzyka na grze ma taka sama nadzieje.
    Ja takze, stad napisalam swoje spostrzezenia dot dzialania laptopow itd w odpowiedzi na to o czym wspominam w poprzednich swoich postach.
    Troche sie z toba zgodze-Modzi i Ekipa PL pracuja i staraja sie pomagac-nikt tego nie neguje. Wrecz przeciwnie. Sadze, ze gracze was doceniaja za wasze zaangazowanie. I choc czasami z rozpedu nas tu upomniecie nikt nie bierze tego do siebie, bo wbrew pozorom modowanie czesto nie jest czyms milym i kazdy z was posiada jakis limit cierpliwosci/wytrzymalosci.
    Gracze wiedza co moga i czego nie powinni mowic, aby ani sobie ani wam nie robic klopotow. Nie sadze aby oskarzali was o problemy w dzialniu farmy. Przynajmniej nie powinni.
    [ciach]

    Dzis moglam zacytowac-to juz jakis plus, bo zawsze staram sie znalezc choc maly pozytyw :)

    Rowniez zycze milej nocy, moze jutro farma zrobic nam niespodzianke i zadziala jak trzeba. :)
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 6 lutego 2021
    krasnoludek10 i MKMK2002 lubią to.
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    pbkl zdradzę Ci tajemnicę mojej pewności :) Choć nie siedzę z programistami i informatykami BP w jednym pokoju to nie mam żadnych wątpliwości, że pracują na najwyższych obrotach aby jak najszybciej rozwiązać problemy a to dlatego, że nawet taki laik jak ja wie, że żadna firma nie pozwoliłaby sobie na lenistwo pracowników kiedy z jej produktem są problemy.
    Pomijając już jak dużo pracy i czasu kosztowało przeniesienie gry na nową technologię, to nie tylko dla nas Graczy są początki gry w tej technologii ale również dla całej Ekipy BP a początki jak wiadomo są ciężkie.
    I ja jednak nadal mam nadzieję, że gra za jakiś czas będzie tak dopracowana, że te dzisiejsze problemy będziemy wspominać tak jak dziś codzienne tańce owiec na taczce i inne problemy na początku gry z flashem.

    Twój post edytowałam, usunęłam fragment na temat pracy PT ponieważ na forum omawianie jej jest niezgodne z Regulaminem forum i nie do tego służy ten wątek, pamiętaj proszę o tym.

    Spokojnej nocy i działającej jak trzeba gry życzę Tobie i nam wszystkim.
     
    ankagdw, krasnoludek10 oraz morellaa lubią to.
  14. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    No tak...mamy tu wczesny komunizm w twardej oprawie ;)

    Skoro jednak nie wolno nawet slowa ( dobrego czy krytykujacego ) o nich powiedziec pozostawie w swojej glowie i do oceny graczy. Bez pisania o tym wiemy, z wlasnego doswiadczenia, co i jak tam dziala :)
    Nie mam zamiaru dostarczyc ci siwego wlosa na skroni ;)

    Bardzo lubie z toba wchodzic w dyskusje, niestety... :) Czasami trafiam w zyciu na takie osoby i lubie sobie konkstruktywnie podyskutowac :) Choc chyba farma jest jedynym miejscem poza praca i moim forum, gdzie zaczelam pisac elaboraty...

    Czekalam kiedy wspomnisz o tym, ze farma to fragment firmy i ma przynosic zyski :) Dla wszystkich jest to oczywista oczywistoscia.
    Jednak z powodu biansu, ktory musi wychodzic na plus priorytetem jest naprawic to co jest wprost proporcjonalne do zyskow a nie to co pomaga graczom w grze i jest odwrotnie proporcjonalne to tychze zyskow :)
    Ot i tak rozwiazalysmy "tajemnice" poprawek i rad dot czyszczenia, kurzu i podkladek chlodzacych :)

    Udanego weekendu :)
     
    krasnoludek10, Kasiunia13 oraz grzes500 lubią to.
  15. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    pbkl z pewnością wprost proporcjonalne do zysków jest prawidłowe działanie gry a tym samym zadowolenie Graczy. Tyle tylko, że taka gra przeglądarkowa może się krzaczyć z różnych powodów, przyczyn problemów może być wiele i wbrew pozorom nie wszystkie są po stronie gry.
    Porównując z tym co opisują Gracze a mój sprzęt, oprogramowanie i szybkość internetu to ja naprawdę "cienka" jestem. Pewnie się powtórzę bo gdzieś już wspominałam, że obecnie pracuję na zastępczym, kilkuletnim laptopie, mam nieaktualizowany od ponad roku Win7 (co zresztą nie jest zalecane i gdyby to był mój główny sprzęt to uaktualniłabym do 8 lub 10), parametry sprzętowe za wysokie nie są (no może jedynie procesor można uznać za średni bo i5) ale naprawdę mogę spokojnie grać na Unity (choć bardziej obciąża) a na kliencie nie mam żadnych problemów (mam na myśli zawieszanie, mulenie, itp..; nie np.brak klawisza Enter czy Esc bo tego mi też najbardziej brakuje), w dodatku przeważnie oprócz okna gry mam otwarte drugie okno a w nim 5 lub 6 zakładek. I nie mam tych problemów nie dlatego, że jestem w Ekipie (bo często to czytam), po prostu cały czas trzymam rękę na pulsie i pilnuję żeby po mojej stronie wszystko było jak trzeba i przede wszystkim to w grze mam wyłączone wszystkie efekty dźwiękowe, animacje i jakość grafiki standardową. To ostatnie ma duży wpływ na płynność i "ciężar" gry, bo kiedy tylko w ramach jakiegoś testu to wszystko włączę i zmienię jakość grafiki na wysoką to momentalnie słyszę jak wzrastają obroty wentylatora a gra zaczyna wczytywać się wolniej. Tak że wolę mieć wszystko wyłączone, nie męczyć sprzętu i grać spokojnie.
     
  16. grzes500

    grzes500 Zaawansowany

    Zgodzę się z Tobą. Też gram na laptopie, który ma około 10 lat. Wszystko zbędne powyłączane. Często czyszczone zbędne rzeczy. Obok gry na kliencie, chodzi przeglądarka. Gra czasami sie zwiesza, czasami nie można się zalogować, ale według mnie widać powolną, stopniową poprawę. Łatwiej się zbiera zbiory z pól, czy zwierzątka. Dzisiaj nawet pnącze mnie zaskoczyło-szybciej się zbierało.
    Niektórym graczom jak się podpowiada, co można zarobić aby wpłynąć na szybszą grę, to jeszcze mi się dostaje. Nawet mając różne systemy pewne elementy są stałe, tylko gdzie indziej należy szukać.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  17. lolek55

    lolek55 Hrabia forum

    Witam, miałam milczeć ale muszę coś dorzucić, mianowicie laptop laptopowi nierówny jak również informatyk informatykowi nierówny.
    Ja bawię się na 2 kontach i widzę różnicę w pracy informatyków bo rozumiem, że baza jest podzielona między kilka osób. Nie wszyscy pracują dobrze i się przykładają. Taki przykład: misje - te same misje inaczej są ustawione, Pytam się dlaczego tak jest? Przecież kolejność w danej misji powinna być taka sama na każdym koncie. Obecnie na jednym koncie zamiast zegara mam "księżyc" na drugim zegar. Czyli kto zawinił laptop czy informatyk? Obecna wersja jest strasznie irytująca, pioruńsko długo trwa zbieranie, sianie, przestawianie, kasowanie bo kręcą się kwiatuszki. Trwa to różnie w czasie. Rozumiem, ma nas nauczyć cierpliwości ale to ja od czasu do czasu zasilam kasę BP i chyba należy mi się dobry towar czyli dobrze działająca gra. Jeszcze wiele innych uwag mam ale to i tak nic nie wniesie w sprawie gry, jeżeli już tyle czasu działa UNITI i niewiele się zmieniło.
    Miłej soboty.
     
  18. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Jestem daleka od tego, aby sadzic, ze modzi maja lepiej od zwyklych graczy, choc szczerze powiem, ze choc troche powinni miec wiecej z racji pracy jaka tu wkladaja. Chyba, ze maja z tego inne profity. To jednak juz nie moja sprawa.

    Nie bede wiecej dyskutowala o specyfikacji laptopow, smieciach w nich czy kurzu. W sumie to sprowokowalo moje posty a zeszlo daleko poza nawias. Kto zechce to przeczyta moje wczesniejsze wspisy a kto nie to nie.

    Szkoda mojej energii na nieco jalowa juz dyskusje ( i czytane peany pod adresem pracy wiadomo czyjej ), ktora i tak niczego nie wniesie a kosztuje mnie czas. A jesli przypadkiem cos mi sie spod palcow wymknie nie tak jak jest to widziane to dostane bana za wyrazenie w kulturalny sposob swojej opinii.
    Wole ow czas spozytkowac na moim forum, gdzie lubie czytac konstruktywna krytyke pod moim adresem ( nie dasam sie o to jak panienka ), aby moc sie rozwijac. Nie jest to tez zakazane.

    Inteligentny czlowiek odnajdzie w tej dyskusji co, gdzie i dlaczego jest w grze tak a nie inaczej i nie bedzie upatrywal winy w sobie
    ( umiejetnosci obslugi kompa, czyszczenia smieci systemowych czy kurzu itd ) i albo poczeka na lepsze czasy albo znajdzie sobie inna, mniej "zakrzaczala" gre.

    Jak juz wspomnialam-milego weekendu.
     
  19. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Coś jednak naprawiają.;)
    SP maja mniejsze kropki tylko sobie trzeba wymienić.
    Animacje w warsztatach, manufakturach można wyłączyć i odwrotnie.
    To na teraz tyle.
    Ktoś jeszcze coś zauważył?
     
    krasnoludek10, grzes500 oraz kalinamala lubią to.
  20. mahartka

    mahartka Baron forum

    nareszcie dyniowy pokaz lalek przestał "fruwać" w nawiedzonym domu :)
     
    krasnoludek10 i grzes500 lubią to.