Opinie Otwarte beta testy - opinie

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ja może tak w mojej ulubionej roli adwokata diabła (nie żebym kochała firmę ponad życie, ale jednak nie zawsze firma jest winna).

    Odkurzanie, te nieszczęsne podkładki chłodzące, wreszcie coś, o czym nikt tu chyba nie wspominał, czyli wymiana pasty termoprzewodzącej - to są takie półśrodki w sytuacji, kiedy sprzęt nie radzi sobie z obciążeniem.
    Bo przegrzewanie się sprzętu oznacza, że nieszczęśnik musi ciągle robić na najwyższych obrotach... a to raczej nie jest winą firmy.
    W lapku z grafiką zintegrowaną winna może być właśnie ta grafika - a w lapku z GeForcem zbyt mało miejsca w obudowie i związana z tym fabryczna konfiguracja, tzw throttling, czyli dławienie. Sprzęt niby ma kartę na wypasie, żeby się klient cieszył, ale nie może z niej w pełni korzystać, bo mu przykręcono kurek, żeby się nie przegrzewał.

    Do tego dochodzi oczywiście przeglądarka. Tyle śmiecia, ile pakuje w system podczas każdej sesji mój skądinąd ulubiony Chrome, to głowa mała... a to spowalnia działanie i przeglądarki, i samego sprzętu, który jakby nie dość miał własnych problemów, musi dodatkowo przedzierać się przez te przeglądarkowe chaszcze.
    Szczerze mówiąc między innymi właśnie dlatego zawsze wybierałabym klienta... no ale mój sprzęt nie jest dobrym przykładem.

    Ponieważ grzebanie w rejestrze i zmienianie fabrycznej konfiguracji to zabawa zbyt nerwowa dla zwykłego użytkownika, naprawdę radziłabym podsunąć sprzęt kumatemu fachowcowi z dodatkową informacją, do czego też ta maszynka ma służyć.
     
  2. grzes500

    grzes500 Zaawansowany

    Gram na kliencie. Mam stary sprzęt (win 7, 32 bit, ram 4g), żeby gra w miarę działała, często czyszczę (usuwam z nich wszystko) katalogi TEMP. Jeden znajduje się w katalogu WINDOWS na dysku C, drugi jest ukryty. To są też zalecenia dobrego informatyka.

    Ogólnie dziwi mnie, czytając forum, że mając tak wypasiony sprzęt ludzie sobie nie radzą z grą.
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Oj tak, wywalanie TEMPów jest bardzo ważne - tam się potrafią zebrać cuda wianki z paru lat nawet xD
    Przy starszym sprzęcie klient jest świetnym rozwiązaniem ;)
     
  4. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Uwierz-nie jestem sfrustrowana. Gdybym byla to juz bym odeszla z gry. Nie potrzebuje takich odczuc z powodu gry, ktora ma mnie odprezyc po ciezkim dniu (??)
    Wiekszosc wypisywanych tu rzeczy ignoruje, ale czasami nie jestem w stanie nie zareagowac, gdy po raz kolejny widze: usun ciasteczka, masz slaby sprzet, masz brudny sprzet, uzyj podkladki chlodzacej-kup ja jesli nie masz. Nota bene malo kto ma ja do gry przegladarkowej ( i tak to nic nie da o czym wiekszosc wie )... Az boje sie, ze niedlugo przeczytam o wymianie pasty chlodzacej...
    Wiekszosc uzywa laptopow w domu i zanim sie kurz uzbiera na tyle, ze zacznie odgrywac role w chlodzeniu to musi sporo czasu uplynac...
    Poza tym gracze z nawyku juz robia wiekszosc tych rzeczy i serio wyglada to slabo, gdy czyta sie co kilka postow to samo. Jakby wiekszosc z nas ogarnela pomrocznosc i nie mamy pojecia po ilus latach grania/posiadania lapka co robic.

    Aby kolejny raz rozwiac owe mity pokazalam przyklady dzialania gry na dwoch lapkach. Robilam to tez w innym miescie u znajomego posiadajacego inny niz ja pakiet internetu.

    Napisalam, ze do dwoch dni temu jako tako dzialala... A teraz to porazka... Gdyby nie kombajn to byloby ciezko.... A i tak magiczne kwiatki potrafia sie krecic a bociany nie chca sobie odleciec i pozostawic ladunku w oazie.

    Bledy mam nadal te same, wiec nie wiem o jakich poprawkach mowisz... pewnie, ze jakies sa, ale nie maja one wiekszego znaczenia dla duzej ilosci graczy. Te wazne bledy pozostaly a na tym graczom najbardziej zalezy. Ot chocby "magiczny enter" dla osob bez kombajnu i kilka innych, o ktorych juz nie chce mi sie po raz nie wiadomo ktory pisac.

    Wgrywanie poprawionego kodu nie trwa kilka dni...prosze cie... Nie wgrywa sie tez ich co chwile... Nie ma az tyle naprawionych bledow, aby to bylo powodem tego co sie dzieje z gra.

    Napisalam 1 slowo duzymi literami. Nie napisalam calego posta czy zdania nawet.
    Wyobraz sobie, ze na tym slabszym lapku nie dziala mi pogrubianie ani podkreslanie czy inne tego typu rzeczy stad 1 wyraz duzymi literami. I to nie laptop jest problemem-tez sprawdzilam.
    Chyba troche, bez obrazy, przesadzasz.

    Nie mam zadnych pretensji do moderacji czy innej ekipy stojacej na pierwszej lini ostrzalowej-wiem jak to dziala.
    Nie mam tez zamiaru wdawac sie w jakies pyskowki. Za stara na to jestem, za leniwa. Zywczajnie szkoda mi na takie sprawy czasu i energii.
    Przedstawilam swoj "test" i odnioslam sie do forumowych rad-niewazne przez kogo napisanych, aby ludzie, ktorzy sie niezbyt znaja na laptopach mogli znac tez druga strone medalu.

    Milego wieczoru.

    edit:
    Dopiero o tym pomyslalam a ty juz o pascie... xDxDxD
    To nie jest ciezka gra, wiec o czym tu mowimy...o podkladkach chlodzacych, pastach itd...
    Czy uwazasz, ze trzeba do farmy zaopatrzyc sie w "czerwonego lapka", bo zwykly wyzionie ducha?
    Kazdy wie ile smiecia ze soba niosa informacje z neta, stad wiekszosc robi co trzeba.

    Jesli mam swojego 2 letniego lapka rozgrzebac, wyciagac radiator, sprawdzac jaki rodzaj pasty zalozono, szukac odpowiedniej lub lepszej tylko dlatego, ze farma jako jedyna gra i jedyna rzecz jakiej uzywam tak dziala na mojego kompa to chyba musialabym byc lekko znudzona zyciem.
    Jesli wszystko dziala jak trzeba a jedynie farma nie to po kiego ruszac wnetrznosci lapka czy kupowac jakies dodatkowe osprzety....
     
    Ostatnie edytowanie: 3 lutego 2021
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ależ nie, ty nie masz nic robić. Nawet tej pasty nie warto upychać w maszynkę.
    Po prostu naprawdę baaardzo dużo zależy od konfiguracji sprzętu - konfiguracji na tym poziomie, który dla nas zwykłych użytkowników jest niedostępną i niezrozumiałą czarną magią.
    Inne gry (nawet takie z pozoru bardziej złożone) mogą mniej obciążać system, z wielu powodów zresztą.
    A źródeł takich problemów, jak spowolnienie i przegrzewanie (przy jednej jedynej czynności/w jednej jedynej grze) może być od metra i ciut ciut, normalny człowiek nie dojdzie, o co chodzi.
    Fizyczne grzebanie w laptopie nie ma sensu, jeśli sprzęt działa - natomiast diagnostyka przeprowadzona przez fachowca pod kątem takiego stwora, jak ogromna, przeładowana farma na unity, może coś dać (choć oczywiście nie musi). Bez rozkręcania maszynki, bez wymiany czegokolwiek.

    To jest taki sobie pomysł tylko... ale naprawdę znacznie mniej głupawy, niż by się mogło wydawać.
    Od trzydziestu lat wojuję z rozmaitymi kompami - choć nigdy nie nauczyłam się ich składać, naprawiać czy konfigurować na tym najwyższym poziomie wtajemniczenia, to jednak potrafię się domyślić, skąd się bierze większość typowych problemów. A wtedy wzywam fachowca.
     
    pbkl, olgs3, tess53 i dalsza osoba lubią to.
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    "Frustracja – zespół przykrych emocji związanych z niemożliwością realizacji potrzeby lub osiągnięcia określonego celu. Czasem frustrację definiuje się jako każdą sytuację, która wywołuje nieprzyjemne reakcje: ból, gniew, złość, nudę, irytację, lęk i inne formy dyskomfortu."
    Jeśli nie odczuwasz żadnej z powyższych emocji w związku z błędami i problemami, które opisujesz to przepraszam, źle w takim razie odbieram Twoje wypowiedzi.
    A jeśli chodzi o wskazówki jakich udziela Graczom Ekipa forum to udzielamy ich na podstawie otrzymanych z BP informacji, nie piszemy o czyszczeniu przeglądarek, itd... "na odczepnego", takie czynności są zalecane przez dział techniczny gry, do którego przekazujemy zgłoszenia Graczy.
    Możemy też z własnego doświadczenia coś doradzić co robimy zawsze aby pomóc a nie zaszkodzić.
    Nie wiem od jak dawna zaglądasz na forum i dlaczego wypowiadasz się w imieniu większości. Ja na forum jestem już ponad 10 lat, wiem z obserwacji, że mamy bardzo różnych Graczy i różne wypowiedzi czytałam (od bardzo pomocnych do takich gdzie Gracz nie może poradzić sobie z najprostszymi sprawami), stąd też wiem, że co dla jednych jest proste jak drut to dla innych może być czarną magią.
    Ja też nie jestem fachowcem w sprawach technicznych, ale co nieco o systemach operacyjnych i obsłudze komputera wiem. Między innymi to, że czyszczenie fizyczne komputera czy laptopa (najlepiej wykonane przez fachowca) co jakiś czas jest tak samo ważne i potrzebne jak czyszczenie systemu i rejestru z niepotrzebnych plików czy pamięci przeglądarki, zwłaszcza jeżeli ktoś gra w kilka różnych gier przeglądarkowych.
    Aktualizacja systemu i oprogramowania też jest ważna bo jeśli nie będą aktualizowane to przede wszystkim jest to niebezpieczne dla danych ale mogą też spowalniać czy wręcz uniemożliwiać korzystanie z komputera.
    Wszelkie uruchomione w tle usługi czy aplikacje również mają wpływ na płynność gry i ważne jest żeby to też kontrolować.
    Natomiast kod gry i wszelkie związane z tym czynności to dla mnie czarna magia ale nie sądzę żeby analiza zgłaszanych problemów, odnajdowania źródła i wprowadzanie ewentualnych napraw i poprawek była na pstryknięcie palcami.
    Nie wiem jak długo grasz, ale ja doskonale pamiętam jakie problemy występowały w pierwszych latach gry, owca na młocie pneumatycznym tańczyła na stronie logowania znaczniej częściej niż dziś, z gry wyrzucało i prace konserwacyjne czy przerwy w dostępie do gry krótsze lub dłuższe też bywały na porządku dziennym.
    Z czasem błędów i problemów było coraz mniej, jeśli już to zdarzały się sporadycznie i mam nadzieję, że teraz też tak za jakiś czas będzie bo jestem pewna, że programistom i informatykom w BP zależy na tym tak samo lub jeszcze bardziej niż nam Graczom.
    Miłej nocy.
     
  7. andrzewa

    andrzewa Forumowy żółtodziób

    Całkowiecie zgadzam się ze wszystkim co tu przedstawiłaś. Widzę całą sytuację z farmą dokładnie tak samo.
    Pracuję w domu od ponad 2 lat, mam najlepszy jak do tej pory internet, śmiga mi jak żyleta... filmy ściągam w ciągu 20-25min., seriale w ciągu 1-3godz. -przecież nie samą pracą człowiek żyje xD ... dbam o to żeby niczego nie magazynować na lapku - staram się to przemieszczać na zewnętrzne zapasowe dyski;
    przez zmiany jakie zaszły na Farmie musiałam trochę poszerzyć swoją wiedzę o sprzęcie komputerowym; mój laptop spełnia wymagania aż nad to, regularnie go sprawdzam czy nie jest zakurzony, bardzo mi się przegrzewał pod koniec roku gdy farma przechodziła na unity ale wystarczyło, że pozmieniałam parametry zasilania i kilka tygodni miałam spokój... od kilku dni znów lapto powarkuje i oczywiście tylko gdy mam odpaloną farmę.
    Gdy farma przeszła na unity to przez pierwsze dni grałam na przeglądarce, potem na różnych przeglądarkach ale od kilku tygodni farma na żadnej przeglądarce mi nie działa, tzn. działa ok. 10 min. i Nic i Nigdy kompletnie nie da się zrobić, mam kompletny blok - wszystko dochodzi do 100% i stoi na amen, nie pomagają żadne czyszczenia, restarty, żadne przeglądarki.
    Gram jako tako na kliencie ale tam stałe wszystko wiesza się!!! przejście z 1 pola na 2 pole trwa około minuty czasem dłużej a obejście całej bahamaramy i wszystkich tam pól to jest dopiero wyprawa... krew mnie zalewa... i zazwyczaj nie zaglądam wszędzie bo szkoda nerwów. Jest koniec świata przed wprowadzeniem nowych eventów (no i w trakcie też oczywiście) - gra stale i bez przerwy wiesza się co 2-3 minuty na 1-2 minutę i tu nie przesadzam! gra przyzwoicie działa gdy nie ma żadnego eventu ale ile mamy takich dni w tygodniu??
    Już odinstalowywałam i instalowałam niedawno nowego klienta - to też w niczym nie pomogło.
    Ja wróciłam tu na farmę po wielu latach przerwy i trochę żałuję bo zaniedbałam też moją pracę ale potrzebowałam wytchnienia i tu je znalazłam. Zamierzam jednak przestać grać bo nie mam aż tyle czasu i cierpliwości do tego w jakim stanie funkcjonuje teraz ta gra.
    Dla mnie osobiście jest coraz gorzej, jest tragedia gdy są wprowadzane nowe eventy - jest 1 wielka zawieszka non stop 24 godziny na dobę... O innych błędach nie ma co nawet wspominać bo wszyscy o tym trąbią a nic nie jest poprawiane - ja nie widzę w niczym poprawy. Ale zaznaczam, że zdarzają się czasem pojedyncze dni gdy nie ma żadnego eventu i wtedy bywa dość przyjemnie chociaż i tak zbyt długo ładuje się gra przy przejściach na inne pola. Mam zautomatyzowanych pomocników cały czas i tak muszę wszystko zbierać po 2, 3 razy i ręcznie sprawdzam bo nie działa to sprawnie, nie robię tego za szybko, gra muli i trzeba wszystkie funcje kilkakrotnie powtarzać - generalnie od kilku tygodni robię wszystko to samo tylko 2,3,4 razy dłużej - i jaki to ma sens grać jeszcze?:sleepy:
    Na czas ostatniego eventu pościągałam z bahamy menażerie i manufaktury, żeby uzyskać więcej pól do siania i do tej pory nie mogę ich postawić na nowo: widnieją w kólkach jako przekreślone, niedostępne - nawet nie piszę o pomoc bo obawiam się, że będą mi kazać przelogować się lub wyczyścić lapka z kurzuxD... bo tu większość osób szukających pomocy bardzo często jest traktowanych jak... 8)... niech każdy czytający tu informacje i komentarze wyciągnie sam wnioski.
    Pozdrawiam wszystkich ciężko wytrwałych:DxD

    ps. zapomniałam dodać o czymś dla mnie bardzo istotnym: otóż ostatnio zacina mi cała przeglądarka, dosłownie muli wszystko, wszystko z trudem robi się na kompie,różne programy fiksują, nawet filmy zacinają się podczas oglądania... ja czyszczę komp codziennie - muszę, więc byłam zmuszona zrobić większy porządek na lapku i to nic nie dało. Przecież gra miała nie obciążać sprzętu? gram na kliencie.
    Nie mam żadnych najmniejszych problemów ze sprzętem, żadnego mulenia, nic się nie zacina pod warunkiem że Farma jest wyłączona...
    To jest niemożliwe żeby komputer był przenaczony wyłącznie na użytek Farmy:oops:
    do 11 stycznia? wszystko na nim robiłam... pracowałam i grałam i wszystko inne takie tam a teraz muszę wybierać pomiędzy tą całą resztą + moją pracę a grą... zastanawiałam się chwilę nad dodatkowym laptopem ale szczerze to ja nie mam gdzie go umieścić... a poza tym jaką mogę mieć pewność, że na zupełnie nowym sprzęcie gra będzie śmigać bo ja szczerze wątpię w to.
     
    Ostatnie edytowanie: 4 lutego 2021
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech.
    Znowu będę tym adwokatem diabła.

    Od końca: większość szukających pomocy jej nie otrzymuje... cóż, to może opisz w paru zdaniach, jak sobie wyobrażasz zdalną diagnostykę systemu każdego użytkownika, przeprowadzaną z poziomu forum przez ekipę moderatorów...?

    Od początku: szybkość połączenia (ale też: jakość, bo to nie jest to samo) jest owszem ważna, ale nie najważniejsza (na marginesie: film w 20 minut to będzie dość słaby net, u mnie to trwało zwykle max 2 minuty).

    I to co w środku: jeśli u ciebie wszystko działa tak tragicznie na wypasionym sprzęcie z parametrami powyżej wymagań minimalnych, to dlaczego np u mnie, na staruszku lapku, którego specjalnie odpaliłam, żeby sprawdzić, jak sobie poradzi, farma na kliencie chodzi zupełnie normalnie (pomijając niedoróbki, o których piszą wszyscy)?
    Dobra, można uznać, że ja akurat niewiele mam na tej mojej farmie... ale naprawdę u baaardzo wielu graczy nie występują aż tak wielkie problemy mimo sporych farmerskich zasobów i nie zawsze topowych parametrów sprzętu/połączenia.
    Aha, torrenty to lepiej jest jednak wyłączać podczas gry, mało która standardowa maszynka udźwignie szybki transfer.
    Warto też sprawdzić, co (poza torrentami) działa ci w tle i zmusza kompa do nadludzkiego wysiłku.
    Diagnostykę też warto machnąć... ale po co ja o tym wspominam, wszyscy i tak wiedzą lepiej i tylko ja mam w sobie tyle pokory, że bez wahania pytam fachowca, jeśli coś się dzieje nie tak, jak powinno.

    Menażerie i manufaktury stawia się na łysej łące... u mnie to jest przekreślone, jeśli próbuję to upchać na ułożone pola.
    Ale to tylko tak przy okazji.
     
  9. andrzewa

    andrzewa Forumowy żółtodziób


    Wiem jak ustawić menażerie czy manufaktury... nie próbowałam tego wpakować na coś... oprócz pustego obszaru... zdejmowałam je wcześniej i ustawiałam dziesiątki razy, teraz jest to niedostępne od ponad tygodnia; nie każdy jest "ofiarą losu" ale to też tak przy okazji;)
    jest to po prostu kolejny błąd który powstał wskutek nawału zmian, eventów...niedopilnowania ale to już nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
     
  10. abask

    abask Komandor forum

    Kupić cokolwiek na targu to wyczyn na miarę mistrzostw świata.
    Kompletna porażka. zanim kwiatek przestanie się kręcić to okazuje się, że danego towaru już nie ma.
    ******************************************************

    Na Unit dochodzi do 100% i non stop owce. Klient to biała plama i nijak zalogować się nie da. :(
     
    Ostatnie edytowanie: 4 lutego 2021
  11. basia_2804

    basia_2804 Generał forum

    czy u Was Jasiek nadal robi co do niego należy? Mam wrażenie, że u mnie nie. Unity, 2 pola: na jednym 7 Jaśków, na drugim żadnego. Z pola bez Jaśków więcej wypadajek niż na polu z Jaśkami, ktoś też tak ma? Na flashu wiedział co robić ... ;)
     
    kalinamala, netka205 oraz KsiądzxD lubią to.
  12. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Zacytowac dzis nie moge o_O Nie jest to wina kompa :) wiec tak sobie popisze w kupie ;)

    Otoz, wiem co to jest frustracja z racji zawodu, ktory wykonuje...
    Wiem takze jak wazne jest zajmowanie sie lapkiem na co dzien i od swieta, no coz, tez z racji zawodu, ktory wykonuje...

    Wiem, ze PT zaleca takie podstawowe czynnosci, no bo coz ma zalecic, skoro problem jest po stronie gry?
    Moze to pomoc jedynie osobie, ktora wie jak wlaczyc komputer, kliknac w przegladarke i cos tam poszukac prostego w necie.
    Teraz takich ludzi jest coraz to mniej. Moja 85 letnia sasiadka radzi sobie z kompem i choc systemu nie postawi to podstawowe smieci czysci.

    Moze tez nie kazdy wie, ze trzeba czyscic kompa gdy sie tu pojawi ( tez sie zdarza ), ale uwierz, po kilku dniach zagladania/czytania niemal w kazdym temacie i problemie o tychze zaleceniach, gdy ktos go obudzi w srodku nocy z fazy NREM snu i zapyta co ma zrobic, bo mu w lapku cos nie dziala to odpowie to co tu przeczytal, bo iles razy juz to tu widzial i wpisalo mu sie to mimowolnie w pamiec trwala... :)

    Zauwaz, ze niewiele osob pisze do PT, bo w 99% dostaja wlasnie odpowiedz o czyszczeniu smieci. Zatem gdy jakis " nowy" napisze o pomoc to ja dostanie w takiej formie.

    Wgrywanie gotowych kodow...uwierz lub nie, ale nie trwa dlugo np tydzien w interwale kilkusekundowym.
    Glowne sprawy zalatwia sie podczas braku dostepu do gry.

    Od kiedy jestem na farmie... Sadze, ze od 2010 lub 2011 i pamietam rozne problemy. Szybko rozwiazywane, z bonusami za klopoty, z przeprosinami, gdy cos dluzej nie szlo, nielicznymi eventami, bardzo dobrze przygotowanymi i nie pchajacymi sie wszedzie cudownymi ofertami zakupow.
    Gdy pisalo sie do PT to serio starali sie pomoc a nie zbywac gracza.

    Uzylam okreslenia " wiekszosc graczy" i nie sadze abym go naduzyla. Dalam sobie takie prawo po przeczytaniu setek postow o klawisz "enter", krecace sie kwiatki, zwiechy farmy i inne takie. Uwazam, ze slusznie.
    Graczom juz nie chce sie po raz tysieczny pisac o tym samym, bo nic to nie daje. To wlasnie rodzi frustracje i niechec do gry w ogole.
    Jako mod mozesz moc to sprawdzic w statystykach a zobaczysz, ze mam racje. I to globalnie, nie tylko na PL farmie.
    Tylko po co, skoro wiesz, a wiesz, bo jestes porzadnym modem, ktory czytuje forum, ze mam racje.

    Zapytanie fachowca o problem to raczej normalne. Tylko, ze ja fachowca potrzebuje np do wymiany uszczelki pod glowica mojego auta lub puszczenia nowej instalacji elektrycznej, bo wiek juz nie ten na to, a nie do lapka.
    Moj net...no coz... z racji pracy film, w 4K, sciaga sie w kilkanascie sekund. Skromnie sadze, ze jest to wystarczajace :)

    Test 2 lapkow ( w moim wczesniejszym poscie opis parametrow )w dwoch rozych miejscach na rownie dobrych netach daje jakis wglad w to, ze w 99% problemy z farma nie sa zwiazne z posiadanym laptopem.

    Dodatkowo...po to wybralam gre przegladarkowa aby nie instalowac niczego na kompie do pracy a wejsc na owa gre gdy jest chwila. Czasami takze z czyjegos lapka.
     
    Ostatnie edytowanie: 4 lutego 2021
  13. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    [ciach]
    U mnie lista sąsiadów nie przesuwa się w górę czasami, ale to nie duży problem :)

    Obrazek, który nic do tematu nie wnosił, a mógł kogoś urazić usunęłam.
    MOD_Zła
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 4 lutego 2021
    kalinamala i magda2007 lubią to.
  14. rzucha4

    rzucha4 Aktywny autor

    problem zgłaszany od zawsze...skrzynie do otwarcia w zakładce towar konsumpcyjny...przewija od początku, to naprawdę irytujące, i niestety nikt z tym nic nie robi...dajecie nowe eventy, a tak czegoś prostego informatycy nie mogą ogarnąć?zresztą po ostatnim evencie gdzie wypadajki leciały jakby kot napłakał, i można je było kupić w niebotycznej cenie tą grę sobie odpuściłam, teraz mam podejście jak coś ugram to będzie jak nie to nie, gram od 10 lat, wydałam masę pieniędzy, i nie żałuję, ale podejście bp teraz naprawdę zniesmacza....chcecie kasy, a gra chodzi bo chodzi, a błędów i tak nie naprawiacie
     
  15. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Pewnie, że ta lista to w sumie pikuś ;)- gorzej, bo sąsiadów coraz to z tej listy ubywa
    -ja od czterech dni do szklarni nie mogłam wejść, a gdy przed kilkunastoma minutami wreszcie się udało, przycisk ,,przeszukaj doniczki,, nie reagował - w końcu się przelogowałam i...wiadomo , już było ,,po ptokach,, - możliwe, że żadne uszlachetnienie się nie trafiło, ale... no we frustracje nie wpadam, lecz taka robota ,, psu na budę,, nie zachęca do gry . Teraz tam w tej szklarni pusta strona świeci na żółto, a powinna być cebulka , bo trzecia faza uszlachetniania w toku - może do rana się znajdzie:music:.
    Z łąki na łąkę też trudno się dostać , a od rana latałam w te i wewte bez żadnych problemów , no i teraz raptem coś się farmie odwidziało :cry:
    -dobrze że wcześniej już na noc posiałam , bo pewnie by mi się odechciało czekać, aż za entym razem wreszcie to załadowane 100% zaskoczy i pozwoli wejść na leśną czy dziką
    - komputer mam dobry, te wszystkie ,,parametry,, dużo wyższe od wymaganych, jeszcze niczym nie zaśmiecony, bo tylko do farmy go póki co używam
    ( no i puzzle sobie układam - dla spokojności :p) więc nie w sprzęcie raczej przyczyna tego, że gra raz działa mi w miarę dobrze, a innym razem co rusz są problemy.
     
    apulisia72, pbkl oraz KsiądzxD lubią to.
  16. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    KsiądzxD Twój post przywróciłam, edycja a tym samym usuwanie postów edytowanych przez Moderatora jest zabronione, pamiętaj proszę o tym.
     
  17. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Okej, rozumiem, nie miałem złych zamiarów, życzę wszystkim jak najmniej problemów :)
     
  18. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    pbkl wiem, że i bez cytatu Twoja wypowiedź skierowana jest do mnie, więc króciutko odpowiem. Ja mam zupełnie inne spostrzeżenia i wydaje mi się, że troszkę więcej wiem np. o zgłoszeniach do PT, bo też tam staram się pomagać jak wszyscy pozostali członkowie Ekipy a żeby się wypowiadać o czyjejś pracy to wypadałoby ją widzieć, no ale jak ktoś czegoś nie widzi to różnie może sobie myśleć, takie jego prawo. W każdym bądź razie ja swoje wiem, jestem też pewna, że cała ekipa BP pracuje nieustannie nad poprawą gry i tak jak już wspomniałam, cały czas mam nadzieję, że za jakiś czas te wszystkie błędy i problemy zostaną wyeliminowane a my wszyscy będziemy cieszyć się grą.

    Miłej nocy.
     
  19. abask

    abask Komandor forum

    A nie uważasz, że lepiej byłoby odpuścić na jakiś czas eventy i (sic!) te wszystkie wyprzedaże a zająć się błędami?
    Odnosi się wrażenie, że "górze" najbardziej zależało na ty aby działały przyciski "kup" a gra to tak przy okazji niech sobie działa jak działa.
     
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    abask być może byłoby lepiej dla nas Graczy, ale z pewnością nie dla firmy. Produkcja gry, utrzymanie serwerów, pracowników, itd... niestety kosztuje a za grę w podstawowej wersji płacić nie musimy. Tak więc te wszystkie koszty muszą się w jakiś sposób (czyt. wyprzedaże, itp...) zwrócić bo w innym przypadku gra stanie się nieopłacalna a co za tym idzie zlikwidowana. Taki los spotkał już Fantasyramę czy inne gry a tego zapewne nasi Gracze by nie chcieli, ja na pewno nie bo jestem od gry nadal uzależniona.
    Może lepiej póki co to nadal błędy i problemy zgłaszać, po swojej stronie wszystkiego dopilnowywać a programistom dać szansę i jeszcze jakiś czas na uporanie się ze wszystkimi problemami.
     
    Ostatnie edytowanie: 5 lutego 2021
    KsiądzxD, orkiszowiec oraz mania4691 lubią to.