Opinie Opowieści ze sklepu z komiksami (Komiksy Pandy)

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 8 maja 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. ranczo1966

    ranczo1966 Forumowy żółtodziób

    Ok dziękuje bardzo :)
     
    hiacynta, Aisha1969 oraz grania. lubią to.
  2. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Z tego co widać po porannych zbiorach należy bardzo ostrożnie wkładac pasze do młyna najpierw kręcić pokarm do automatów z grami czyli dyskietki człowieka dyni ,dopiero w drugiej kolejności peleryny superbohatera czyli pasza dla warsztatów komiksów.
     
  3. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Najpierw siać, żeby nie zostać z pustymi (albo prawie pustymi) polami:D
     
  4. abask

    abask Komandor forum

    A ja leżę chora i nic z tego nie rozumiem....
    Ot, klikam, zbieram i sieję.
     
  5. TheiaBloom

    TheiaBloom Naśladowca mistrzów

    Robię, ale na razie zbieram wszystko i sieje roślinę, ale przeszłam tylko pierwsze zadanie, bo sama już nie wiem co oddawać, a co może mi się przydać :eek:
     
  6. grania.

    grania. Analityk forum

    Po przeczytaniu całego wątku wnioskuję, że najważniejsze jest przyspieszanie automatów do produkcji serc. Potrzebujemy ich 52 4 były na start czyli 48 = 12 zbiorów. Z przyspieszaczem i wodą produkcja trwa 8h 40 min, czyli 3 x na dobę = 4 doby. na dobę mogę zdobyć 4 przyspieszacze - czyli 6 gierek na przyspieszacze reszta na pikselowe owoce. w 4 gierki będę mogła zdobyć 4 x +6 i 4przyspieszacz do drzewek. Przyda się , bo owoców potrzeba 300 do produkcji serc . Bez przyspieszaczy i podwajania jest to 17 zbiorów, - 1 darmowy 16. co 10 h = 160h - czyli na styk. Wykorzystując 4 przyspieszacz i 4 x +6 mamy trochę luzu. Wydłużając zbiór automatów do 10h możemy to wszystko ogarnąć co 10h. Gorzej z wirtualną dynią. Potrzeba jej 3500 (1000 do peleryn i 2500 do serc). Z jednego zbioru mamy 130 sztuk zanim postawimy produkcję świnek potem 122. Z zegarkiem w ręku 6 zbiorów daje 780 na dobę. czyli 4,5 doby. Przy 5 zbiorach na dobę potrzeba 5,5 doby czyli też można zdązyć, trudniej jednak czas skorelować z automatami i pikselowymi drzewkami.
    Komiksów z drzewka potrzeba tylko na peleryny 114 szt - 3 zbiory na dobę 54 szt czyli 2 doby, bo coś tam było na początek, resztę można przeznaczyć na oddanie do wora.
    Nie opłaca się ich ściągać i zamieniać na pola, bo z 4 pól (czyli 2 drzewka) dadzą na dobę przy 3 zbiorach 1908 pkt, a dynia z 5 zbiorów 560.
    Podsumowując da się zrobić całość przy min 5 zbiorach na dobę. mam nadzieję, że do pnącza mi się uda, Bo od poniedziałku maks - 3 zbiory. Pożyjemy zobaczymy. Nic się tu nie przyspieszy.
     
  7. AngelGina

    AngelGina Ambasador forum

    Kiedyś to były przyjemne eventy- trzeba było nasiać jakiejś roślinki, uzbierać wypadajek, oddawać do zadań- takie eventy mi odpowiadały, spokojne i do zrobienia :)
    Teraz coraz bardziej je utrudniają, wymyślają jakieś "łańcuchy" karmienia zagród, czy warsztatów, to wszystko jest tak zagmatwane, że nie wiadomo jak się do tego zabrać, co widać na forum, tyle osób pyta o wyjaśnienia.
    Wczoraj nie wiem jak ja to zrobiłam, coś namieszałam, pogubiłam się i dzisiaj mogłam ukręcić tylko 1 pelerynę, tak nie do pary, takim sposobem robi mi się teraz jedna figurka, a i nie wiem, czy dobrze, że ją nastawiłam, bo pewnie braknie mi na następne dyskietki, a już nie wiem sama co robię ;)
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    To jak następnym razem zobaczysz, że ktoś narzeka na nudę, monotonię, odgrzewane kotlety itp., to pogroź mu obecnym eventemxD:cry:xD
     
  9. AngelGina

    AngelGina Ambasador forum

    Dokładnie :D Są też osoby, które nie lubią nudy i to jest dla nich taki "przyjemny" evencik xD
    Cóż poradzić, jestem w mniejszości, tej co lubią spokojne evnciki, które mimo realnych planów, dadzą się zrobić w całości i to bez "labiryntowego" myślenia ;)
     
  10. Aisha1969

    Aisha1969 Ambasador forum

    nie wiem czy robię dobrze ale idę w kierunku pnącza ,4 kroki jest już za mną jeszcze 5 kroków do pnącza ,jak dla mnie najtrudniejsze były 2 pierwsze kroki bo potem już z górki ,oczywiście trzeba robić superświnie ale wpłaty są duże więc łatwiejsze do wpłaty ,cały czas sieje badyla ;)xD
     
  11. Yabolek

    Yabolek Mistrz forum

    Mi w tym ewencie najbardziej nie podobają się rozjeżdżające czasy zbiorów.
    Akutalnie, za 4h zbiór pikselowych i automatów (tu się akurat zbiegło)
    za 2h zbiór ewentówki,
    za 1h zbiór komiksow
    za 15 min zbiór figurek
     
  12. Marianka2011

    Marianka2011 Stary wyjadacz

    Ja wogóle nie mogę tej mini gierki zrobić.Nie mam pojęcia jak to zrobić
     
  13. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    W poście nr. 100 w tym wątku "Yabolek" udostępnił pokazową gierkę, przyjrzyj się jej dobrze
     
  14. saroos15

    saroos15 Forumowy żółtodziób

    na jakich polach najlepiej siac male czy duze odpowiedzcie prosze
     
    grania., Aisha1969 oraz hiacynta lubią to.
  15. .dorotka01.

    .dorotka01. Fanatyk forum

    Ja sieję na dużych
     
  16. Lunari78

    Lunari78 Stary wyjadacz

    też tak mam
     
    grania., Aisha1969 oraz hiacynta lubią to.
  17. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Bardzo proszę niech mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy jak to jest z tymi wzmacniaczami
    które można zdobyć zaliczając mini-grę w wyznaczonym czasie.
    Wyświetlają cię podwójne bonusy- jeden większa ikonka a druga mniejsza, przykładowo do drzew
    +6, oraz mniejsza z zegarem, lub duża z zegarem a mniejsza +6 .
    Jeśli użyję tej większej +6 to dostanę większy plon oraz zmniejszy się czas wzrostu zebranych drzew?
    Czy one w pasku bocznym zapisują się oddzielnie i muszę uruchomić je obydwie?
    To samo dotyczy wzmacniacza szybkości do gier.
    te wzmacniacze to dla mnie czarna magia:wuerg::cry:, wiem że nic nie wiem w tym temacie.
     
    Ostatnie edytowanie: 10 maja 2024
    hiacynta, grania. oraz AngelGina lubią to.
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    To są te same bonusy i dopisywane są razem.
    Różnica taka, że ten duży, to jest gwarantowany.
    Dostaniesz go tak czy inaczej, po ułożeniu komiksów.
    Ten mniejszy to dodatkowy, który dostaniesz jeśli ułożysz komiksy w czasie poniżej 1:30 min.
    Czyli za jedną minigrę możesz wygrać jeden bonus, lub dwa, w zależności od czasu w jakim tę minigrę ukończysz.
     
  19. Yabolek

    Yabolek Mistrz forum


    A więc.
    Wybierając pierwszą grę masz gwarantowane +6 do zbiorów z pikselowych drzew, jeżeli nie zmieścisz się w czasie dostaniesz tylko ten bonus zamiast dwóch.
    W przypadku drugiego wyboru masz gwarantowane skrócenie wzrostu piks drzewa.
    Trzeci wybór to albo zgarniesz 2 albo tylko jeden bonus.

    Każdy bonus uruchamiamy osobno i każdy daje osobna korzyść.
    2 takie same bonusy się nie sumują. Można oczywiście użyć, ale zwiększy to tylko czas działania z 1h na 2h

    Bonusy aktywujemy przed zbiorem bądź rozpoczęciem produkcji

    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 10 maja 2024
  20. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    No tak, a ten w bonusie to się aktywuje gdy używam tego gwarantowanego? jak to z nim jest?
    Miałam +6 i bonusowy z czasem , jak one się aktywują??
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.