Opinie Opowieści z zagrody

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 27 lutego 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. ngienia63

    ngienia63 Młodszy ekspert

    Witam , jeżeli dobrze policzyłam to potrzebujemy ,tęczowych róż 5700szt, tulipanów 7140szt, stokrotek 4380szt, fiołków6630 , A wypadajków ,klocki 1455sz , piłki 1638 szt , pluszaki 1390, może to nie jest dużo ale jak użyjemy wzmacniaczy to nie taki diabeł straszny.,.JA robie a czy cały zobaczy sie w trakcie pracy.:):):):):):);););););)
     
  2. DankaD76

    DankaD76 Moguł forum

    Ja bardzo przepraszam ale jakaś wyjątkowo głupia jestem dziś bo dalej nie rozumiem ile czego muszę mieć- czy ktoś mi może wytłumaczyć jak chłop krowie ile musze oddać żeby wychodować całego zwierzaka?np na przykładzie pierwszego zwierzaka i pierwszej karmy?
     
  3. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Chciałaś mnie podbudować i zachęcić? ;) Znaczy jednym słowem trzeba decyzję podjąć po głównym zbiorze
     
  4. Azile

    Azile Komandor forum

    Ja chyba odpuszczę ten ewent, zmęczył mnie ten ciągły maraton jednego za drugim, sprawdziłam rynek, ani jednej pitaji, ceny owoców będą pewnie masakryczne , myślę że wskoczę na hamaczek tym razem :)
     
  5. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Nie chce mi się tego robić, farma ustawiona, pora wrzucić na luz.
    Co za dużo to nawet świnia nie zeżre 8).
     
  6. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Sama sobie wybierasz karmę którą dajesz zwierzakowi, więc nikt ci konkretnych liczb nie poda. Przykładowo nie jest obowiązkowe sianie wszystkich rodzajów rośliny eventowej, możesz siać jedną która ci najbardziej odpowiada - czasowo lub dla przejrzystości. Kombinacje roślin eventowych zmniejszą ilość potrzebnej do wysiania eventówki (o ile dostosujesz karmienie do tej najbardziej opłacalnej dla danego poziomu zwierzaka).
     
  7. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Tak, z drugiej strony @Anhedrea ma rację. Wybór to jedno, a wypadajki to drugie. Wszystkie 3 lecą z tego samego, więc wybór trzeba dostosować do nich.
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Każdy zwierzak zanim dorośnie musi przejść 12 poziomów. Każdy poziom to 12 kroczków na pasku. Kroczki wykonujesz karmiąc zwierzaka. Karma zwykła to 2 kroczki, karma ulubiona to 3 kroczki.

    Ja chyba zdecyduję się tylko na ulubioną i lecę sobie po kolei (zwierzak 1):
    - na 1 poziomie 4 razy karmię tęczowym fiołkem (4 x 340 = 1.360 szt.)
    - na 2 poziomie 4 razy karmię brzoskwinią (4 x 150 = 600 szt.)
    I tak dalej poziom za poziomem.

    Jak chcesz - możesz mieszać: jedne karmienia robić zwykłą paszą, drugie ulubioną. Np na 2 poziomie możesz 3 razy nakarmić jabłkami (da to 6 kroków) oraz 2 razy brzoskwiniami (kolejne 6 kroków) i masz poziom zrobiony...
     
  9. DankaD76

    DankaD76 Moguł forum

    Dziękuję pięknie za odpowiedzi to teraz już wiem co do czego w tym evencie:D
     
    magdusia668, kalinamala oraz robins71 lubią to.
  10. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Ale przecież wypadajki nie są uzależnione od posianej rośliny i oddaje się je na oddzielnych poziomach, zatem nie wpływają na wybór rośliny do oddania. Teoretycznie najbardziej opłacalne będzie oddanie tych "ulubionych"(czy raczej najmniejszej ilości w stosunku do postępu paska) ale trzeba poczekać jak będą sypały i czy wszystkie tak samo (prawdopodobnie tak). Akurat trzy rodzaje wypadajek to niepotrzebna komplikacja, ale rozumiem,że musiał zostać zachowanych schemat wyboru 1z3...
     
  11. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    No niepotrzebna faktycznie.
    To prawda. Jednak już czas rośnięcia będzie miał wpływ. Zobaczymy, jak wyjdzie w praniu :)
     
  12. eustachymrówka4

    eustachymrówka4 Czeladnik forum

    Ponad 1400 każdej wypadjki trochę dużo , chyba że będą leciały z jednego siewu 200 pół po 50 sztuk , to się da zrobić. nie licząc rozbiegówki czyli dojścia od 5 szt to do 600 sztuk [ 3 siania ] , to trzeba jakieś to trzeba z 30 siań zrobić w tym evencie czyli z 5-6 na dobę. Tak wynika z moich przeliczeń.
     
    magdusia668, robins71 oraz Honorat. lubią to.
  13. marciaaa84

    marciaaa84 Książę forum

    Dobry.
    Jezeli ktos decyduje sie tylko na ulubiona karme przy roslinach to bedzie konieczne:
    Fiolek 8160
    Tulipan 10200
    Stokrotka 5400
    Roza 8160

    Jezeli chodzi o wypadajki to sa dwa zwierzatka, ktore maja postep o 3 pola jesli oddamy pilke- tam bedzie mozna dorabiac oddajac misia i klocki, jesli zabraknie pilek.

    Owoce drzew mam, rosliny wysieje spokojnie- zobaczymy tylko jak pojdzie z zabawkami.
     
  14. eustachymrówka4

    eustachymrówka4 Czeladnik forum

    Widać że analityk forum
     
  15. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    No tak, teoretycznie z najdłuższej powinno sypać najlepiej, z drugiej strony krótszej wysieje się więcej, więc dropy powinny się wyrównać itp. Dużo kombinowania, a jak piszesz wyjdzie w praniu czy wystarczy sama eventówka, czy też tak czy inaczej trzeba będzie podganiać wypadajki długorosnącymi no i jak komu wygodnie zbierać. Do tej pory tego typu eventy były dość łatwe, więc jestem dobrej myśli :)
     
  16. marciaaa84

    marciaaa84 Książę forum

    Kolczoch z maska tiki na baha bedzie pomocny przy wypadajkach, mam nadzieje :)
     
  17. fruzia79

    fruzia79 Ekspert forum

    Witam.

    A ja pass :) hamaczek i relax 8)
    Event za eventem i eventem popychany do :wuerg::wuerg::wuerg::wuerg:

    Pozdrawiam wszystkie mróweczki ;)
     
  18. marocco

    marocco Stały bywalec

    Bry, robię ulubioną karmą. Owoce mam, jak będzie popyt to i coś zarobię ;) Zbiory 4x na dobę, bez spiny i bonusów w poniedziałek wszystko wysiane. W razie czego będzie jeszcze czas na zdobycie wypadajek gdyby słabo leciały. Powodzenia wszystkim :)
     
    magdusia668, robins71 oraz gosiekd lubią to.
  19. anioleczek12389

    anioleczek12389 Aktywny autor

    Mróweczki niech pamiętają o likwidacji wszystkich drzew i posianiu długogrających w to miejsce:). Pozdrawiam wszystkie mróweczki
     
  20. DankaD76

    DankaD76 Moguł forum

    Uff po długich obliczeniach postanowiłam robić tak:
    kaczuszka-ulubiona karma
    koziołek-karma II
    anakonda-karmaI (daktyle z karmy II)
    bóbr-mix karmy-tulipan+banany+ wypadajki
    Będę siać tylko 2 roślinki maksymalnie potrzebuję-35700 fiołka, i 15300 tulipanów. Jeśli będzie kiepsko to wystarcz mi do pnącza tylko 27200 fiołka
     
    magdusia668, robins71 oraz kalinamala lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.