Nowy zawód: ,,Wytwórca trunków"

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika one_X, 8 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Jak wam się podoba propozycja i rozwój takiego zawodu?

  1. Podoba mi się, nawet jeżeli nie przejdzie.

    115 głos(ów)
    81,6%
  2. Nie podoba mi się.

    26 głos(ów)
    18,4%
  1. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    MRT_Greg Twój post edytowałam - jego ostatnia część nie odnosiła się do omawianego pomysłu, a Twoje wątpliwości językowe rozwiać może Słownik Języka Polskiego PWN, posiadający zresztą darmową wersję online. Pamiętaj jednak, że nawet słowo bez kwalifikatora wulg. może być ze względu na kontekst wypowiedzi niestosowne.

    Natomiast w kwestii Twych wątpliwości co do istnienia tego wątku - nie zawsze przecież usuwane są wszystkie posty, w których pojawi się słowo "alkohol", wszystko zależy od wydźwięku.. używką też jest kawa, co nie przeszkadza jej rosnąć na farmach.. A to, czy pomysł wejdzie do gry, nie zależy od nas.
     
    one_X lubi to.
  2. onkapinka

    onkapinka Nadzorca forum

    Przeciez w oazach wolna milosc a w SPA chleja drinki az milo...i tez przeszlo bez echa.
    Farma zmnienia sie w miare jak "dzieci" rosna.

    Pomysl pieknie dopracowany, TFURCY nie musieli by wiele myslec, tylko przejac. A jakies mocniejsze trunki przydaly by sie dla starszych farmerow:p
     
    one_X lubi to.
  3. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Onka, mnie nie chodzi o to, że to akurat wytwórca alkoholu. Sama zauważyłaś, że świstak w spa wychyla jedną szklaneczkę za drugą i mimo wszystko utrzymuje się na krzesełku ;)
    Owszem, pomysł jest dopracowany. Ale dopracowanie to nie wszystko. Tak jak Grzegorz napisał, powiela schematy, które akurat mnie niezbyt odpowiadają. Nie uważam, żeby był potrzebny kolejny zawód z przepisami, które dają takie, czy inne bonusy. Wolałbym zobaczyć mniej dopracowany pomysł, który jednak wprowadza innowacyjne mechanizmy w grze.
     
    ania1713 lubi to.
  4. one_X

    one_X Mieszkaniec forum

    A więc podaj swoje propozycje.

    Pomysł miał być dopracowany, aby miał prawo się tutaj znaleźć i aby wszystko ze sobą współgrało.



    P.S Tak nawiasem mówiąc do innych tutaj, którzy strasznie się burzą na ten pomysł, nie wywołujcie kłótni, bo włożyliśmy w to wiele pracy, jest to tylko pomysł, jeżeli komuś się nie podoba to głosujcie na nie, a nie wywołujcie [usuwam] burzę z wizją i zamysłem usunięcia pomysłu. Tak się nie robi. Po to jest ankieta by wyrazić swoje zdanie, a nie straszyć usunięciem pomysłu lub posługiwać się takim sarkazmem. Przypominam że pomysł i tak jest w wersji light, gdybyśmy chcieli przedstawić go w pełnej krasie to myślę, że nie nadawałby się do tej gry. Ja myślę że w takiej wersji, jaka jest nikomu on raczej nie zaszkodzi. Nie mniej jednak dziękuję za wszystkie głosy i za to, że niektórzy docenili.

    Nie używaj wulgaryzmów. Upominam słownie.
    BA_Czerwona
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 lipca 2015
  5. kevin

    kevin Forum Pro

    pomysł od czapy , na czacie nie można napisać pije piwo bo lecisz ,a tu proszę cała gorzelnia i poklask , może powinni niektóre przepisy skonsultować ,ale ogólnie;) no i w mojej okolicy chłop (czytaj farmer) jak ma swoja gorzelnie to się nazywa bimbrownik nie gorzelnik xD,
     
  6. one_X

    one_X Mieszkaniec forum


    Wiesz, podział na chłopów i nie chłopów był za czasów średniowiecza. Dla mnie jest to farmer i podejrzewam, że nawet nie chciało Ci się dobrze przeczytać, że nazywasz pomysł ,,od czapy", no ale to Twoje zdanie. Może być takie jakie jest, masz do tego pełne prawo. :) Natomiast nakłanianie innych to już nie jest zdanie, bo każdy ma swoje. Jeżeli ktoś ma ubogi zasób słów to może być tylko i wyłącznie bimbrownik, ale gorzelnik to i tak jest niemal to samo, a jednak w ładniejszej formie. Nie wiem co masz na myśli kpiąc z poklasku, ale się domyślam. Jeżeli zazdrościsz wymyśl także dobry pomysł, bo nie potrzebny jest jad do wyrażania opinii. Jest wiele dobrych pomysłów na tym forum, które są godne uwagi. Co do przepisów, ustalone na podstawie prawdziwych receptur, a nie wymyślonych, fantasy soczków. I w ramach tego co piszesz sprzeciwiając się, cytuję fragment z pomysłu, nie wiem czy to doczytałeś:

    ,,! Alkoholu na farmie nie będzie dało się spożywać z wiadomych powodów, także dlatego, że oprócz picia ma jeszcze inne zastosowania, bardziej nam przydatne na farmie. Można nim np. zraszać pola, więc alkohole nie byłyby wypijane, dlatego najeżdżając na dłoń, czy to w stodole, czy w dzielnicy rzemieślniczej, nie będzie opcji ,,wypij" ale ,,użyj".
    Pozdrawiam. :)
     
    Ostatnie edytowanie: 18 lipca 2015
  7. kevin

    kevin Forum Pro

    żeby nie było ze tylko marudzę zaproponował bym zmiane nagród w renzo zamiast tej samej zagrody(koguty) i drzewa (moringa )mogli by wymieniać na nowsze przynajmniej co 2 raz ;) Mamy już alchemika z którego nie ma pożytku ,może idąc waszym tropem wrzucić tam parę przepisów na dopalacze też nie musieli byśmy ich spożywać ,używać tylko kolekcjonowaćxD tak a pro po tego twojego użyj zamiast wypij( teraz takie modne w realu)No właśnie tak samo jak nikt nie da na to zgody tak samo na te wasze alkohole ,nie ważne co chcesz z nimi robić i tak pozostaną używka i to niebezpieczna A BP żeby zaoszczędzić sobie ewentualnych kłopotów w życiu nie zgodzi się na taki pomysł . Nie wiem gdzie się dopatrzyłaś jadu ,stwierdzam tylko że pomysł nie trafiony i próbuje podać argumenty ,wolała byś żebym napisał że mi się nie podoba ,BO TAK? Nie twierdze że mi się nie podoba tylko że nie przejdzie i dlaczego.
    Dzięki też za edukacje ale wprowadzasz w błąd Reymont pisał Chłopów w XXwieku to chyba nie średniowiecze ? zresztą wujek googl twierdzi że
    • Chłop – określenie mężczyzny z warstwy społecznej zamieszkującej tereny wiejskie
    • nic nie ma o średniowieczu może to tylko ,,ubogi zasób słów"
    • Ty która się powołujesz na tradycje mówisz farmer? chłop, rolnik, hodowca. Masz tak skromny zasób słów że sięgasz do zapożyczeń?
     
  8. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Bardzo proszę bez wzajemnych przepychanek słownych. Dyskutujcie o pomyśle, nie o autorze/komentującym.
     
  9. one_X

    one_X Mieszkaniec forum


    Tylko się uśmiechnę na to wszystko co tu napisałeś. Sam sobie zaprzeczasz. Użyj to nie wypij. Użyć można jakiejś rzeczy w celach jakie są opisane w pomyśle, napisałam co daje użycie, jakie bonusy i nie jest to picie. To chyba nie jest trudne do pojęcia. Co do ciągłego zmieniania drzewek, to często wchodzą nowe. Jeżeli pomysł kiedykolwiek wejdzie to Bigpoint bez problemu sobie ustali jakie drzewka powinny być nagrodami. Ja podałam moje propozycje, pomysł był pisany jakiś czas temu, wiec to zrozumiałe jakie nagrody były zaproponowane przez nas..
    Tak jak wspomniałam pomysł ma prawo Ci się nie podobać.. Racja może nie przejść i jestem tego świadoma, ale tego nie wiadomo, bo nie my o tym decydujemy. Mało pomysłów z tąd w ogóle wchodzi do gry więc i tak można powiedzieć że to los na loterii. Słuchaj, ja nie używam wujka google by udawać geniusza, bo wujek google to tylko definicje. Z autopsji stwierdzam, że gdybyś w tych czasach nazwał kogoś obcego, kto pochodzi ze wsi ,,chłop", mógłbyś zostać dziwnie odebrany, nie polecam próbować. Podejrzewam że pewnie nawet nie mieszkasz na wsi i pewnie tego nie wiesz. Nie będę ciągnęła z Tobą bezsensownej dyskusji, bo widać że z uporem maniaka chcesz by Twoje było na wierzchu. I bardzo proszę, nie odwracaj kota ogonem (Twoje ostatnie zdanie), bo jest to śmieszne. Nie odpowiadam na dalsze prowokacje, za radą moderatora.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 lipca 2015
  10. J.thePlayer

    J.thePlayer Mieszkaniec forum

    Głosuję na tak, przyda się nowy zawód.

    PS : Świetne rysunki...szacuneczek :D
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hasiokos Twój post usunęłam, niczego do tematu z pomysłem nie wnosił.