Nowy farmer, a najwyższe poziomy...

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika pomiotzła, 10 września 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
 1. pomiotzła

  pomiotzła Czeladnik forum

  Witam. Jak ta gra jest zbalansowana jeżeli chodzi o kwestie starych i nowych graczy ?
  Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ?

  Czy zaczynając od początku mogę choć trochę zbliżyć się poziomem do graczy z np. 90 poziomem ? Jak im dorównać ? Czy na stałe już będzie taki "przeskok" w poziomach między graczami ?
   
 2. ShakeWave

  ShakeWave Wyjątkowy talent

  Jak to się zbliżyć? Ktoś gra od czterech lat to ma stan gry czteroletni, a jak ktoś gra cztery tygodnie to ma stan gry czterotygodniowy. Jak ktoś zaczął grać wcześniej to naturalne, że ma większe osiągnięcia ;).
   
 3. Sekme

  Sekme Generał forum

  Zależy, o co dokładnie pytasz.
  Jeśli chodzi Ci o osiągnięcie poziomu 90 i wyżej, uzbierania kupy SG itp., to bez problemu i to bardzo, bardzo szybko - to, co nam zajmowało lata, teraz się robi w kilka miesięcy. Tylko oczywiście trzeba bardzo aktywnie grać i bardzo dużo liczyć.
  Natomiast jeśli chodzi Ci o zdobycie rzeczy, które były do zdobycia przez te wszystkie lata (przepisy, baobaby nawozowe, itemy itp. rzeczy), to w chwili obecnej jest to niemożliwe. No chyba, że BP w jakiś sposób udostępni, ale wątpię, szybciej zaczekają, aż dinozaury wymrą, a młodym zaproponują nowy koszyczek ;)

  Co do bilansu w grze, to nikt tego nie bilansuje - grają te osoby, którzy chcą grać. Jedni grają od 5-6 lat i dalej grać zamierzają, inni po miesiącu rezygnują. Oczywiste jest, że tych starych jest dużo mniej niż młodych. Świadczą o tym choćby eventy - generalnie są +/- do 40 poziomu, czyli z analizy BP wychodzi, że najwięcej $ przynoszą gracze do poziomu 40, więc eventy są wymyślane tak, by właśnie ta grupa była maksymalnie aktywna.
   
 4. Sookie

  Sookie Chodząca legenda forum

  Zaczynając od początku w miarę szybko możesz dojść do ok 75 lev Na początku robiąc misje w spółdzielni najlepiej zacząć od tych najstarszych bo potrzebne do nich produkty są juz w miarę tanie.. Czytając forum i przygotowując się do eventów(niekoniecznie do ich robienia wystarczy,że zgromadzisz potrzebne produkty i sprzedasz potrzebującym) zgromadzisz potrzebną ilość sg za które będziesz kupować potrzebne rzeczy do misji ,których robienie da Ci potrzebne pd i gwiazdki do odblokowania m.in. kolejnych pól i Bahamy...Potem jest trudniej..
  Hmm -Ty aby na pewno dopiero zaczynasz?:pxD
   
  Ostatnie edytowanie: 11 września 2015
 5. -MarekW-

  -MarekW- Cesarz forum

  Cześć :)
  Spójrz proszę na te dwie tabele i zapisz je sobie w ulubionych - FARMA ... BAHAMA
  Chcesz się zbliżyć do tych bardziej zaawansowanych graczy ... i bardzo dobrze, bo jest motywacja do działania, jest cel, jest zadanie do wykonania. Taki event, który zrobiłeś sobie sam dla siebie ... i świetnie :)
  Teraz sprawdź proszę, którą parę dzieli mniejsza różnica na Farmie ?
  1/ Kasia poziom 50 i Mariusz poziom 70
  czy może ... ?
  2/ Sylwia poziom 80 i Andrzej poziom 81
  ...
  Czyli już wiesz, że poziom nie ma znaczenia - Kasia z Mariuszem sa bliżej siebie :)
  W tej grze poziom wcale nie oznacza - bliżej.
  Bliżej - to mniejsza różnica w PD.
  Potrzebujesz PD aby iść do przodu, potrzebujesz PD, aby się zbliżyć ... wszystko co robisz, zdobywasz, planujesz, kupujesz - układasz pod kątem zdobywania PD. To się opłaca, bo masz z tego wymierny, długofalowy, znaczący w tym "zbliżaniu" efekt ... albo się nie opłaca, bo to pułapka ... jak wpadniesz, to się długo nie wygramolisz. Ty decydujesz, Ty dokonujesz wyboru - bo masz ten cel, którego nie dasz sobie przysłonić wabikiem - nawet najpiękniejszym. Jesteś konsekwentny, odporny na wdzięki i wabiki rozpoznajesz węchem :)
  Jak to zrobić ? ... zapytasz ... Co ja mogę na swoim niskim poziomie ?
  A możesz.
  Widziałeś tego grilla z kiełbasą przy ruchliwej trasie ?
  Widziałeś.
  Tam była kolejka ludzi, długa kolejka ... trzeba było postawić drugi grill i więcej stolików ... padał deszcz ... powstała wiata. Zobaczyli kierowcy wiatę, zatrzymali się, ale nie ma gdzie postawić autka ... trzeba było ziemi dokupić ... mamy parking, trzeciego grilla i rożno. Wiata już jest za mała ... masz wreszcie to pozwolenie na budowę, postawiłeś biały domek i masz wreszcie kibelek, a nawet dwa ;)
  A teraz spójrz - ogromny wiatrak rozświetlony neonami, oznajmia wszem i wobec, że oto zbliżasz się kierowco do kompleksu hotelowo gastronomicznego, w którym nie tylko dobrze zjesz, potańczysz i wygodnie spędzisz noc ... ale jak trzeba będzie, to kursokonferencję dla 300 osób zorganizujesz, o ile będzie wolny termin ... bo rezerwacje masz do 2017 roku.
  ...
  Wracamy na farmę ... ale nic się nie zmienia - tu jest to samo zadanie - budujesz.
  Teraz masz dwa grille ... postaw wiatę (i ten kibelek chociaz jeden) ;) Buduj, modernizuj, zdobywaj, usprawniaj ... licz i licz i jeszcze raz licz.
  Aha :)
  Jak już będziesz takim całkiem wypasionym farmerem na tych wysokich poziomach, które teraz chcesz doścignąć, to zawsze pamiętaj, że są lepsi, z dłuższym stażem ... bo to oni sa skarbnicą wiedzy, to im niniejszym serdeczne podziękowanie składam i to od nich będziemy się uczyć do samego końca ... naszego ... albo BP :pxD
   
  Ostatnie edytowanie: 11 września 2015
 6. Sookie

  Sookie Chodząca legenda forum

  o_O Marku- szacun :)
   
 7. -MarekW-

  -MarekW- Cesarz forum

  Dziękuję bardzo Sookie :)
   
  Sookie i aweva55 lubią to.
 8. juliuszka

  juliuszka Generał forum

  Coś pięknego Marku ! - czysta poezja (niemalże).
  Ze swojej strony proponuję jeszcze sianie i sprzedaż marchewki i przeeniczki, żeby mieć za co kupować ;)
  A tak przy okazji - pamięta ktoś, od którego poziomu dostępny jest targ ?
   
 9. -MarekW-

  -MarekW- Cesarz forum

  Dziękuję bardzo Juliuszko ... dostęp do targu mamy od 3 poziomu :)
  Nie żebym pamiętał, ale znalazłem i tam jest tak napisane ;)xD
   
 10. MOD_Magiczna

  MOD_Magiczna Guest

  Marku zaszalałeś - ale wszystko tak ładnie ubrałeś w słowa. Prawda jest taka, że każdy ma swój pomysł na grę, czy skuteczny - nie wiem, ale swój. No więc np. ja grająca 5 lat w tą grę, dopiero niecały rok temu odkryłam dzięki podpowiedziom doświadczonych szklarnię i nie mam problemu z eventami (wypadajkami), dopiero w tym roku przygotowuję się intensywnie na dożynki (kiedyś mogłam jedynie pomarzyć), ale to też dzięki poradom innym i stwierdzam, że to chyba nie jest aż takie trudne - chociaz event pokaże. Dopiero niedawno zdobyłam swoje pierwsze miliony SG na farmie (doszłam do 70 mln SG i zaczęłam skupować, teraz tak ok 30 mln i ciągły handel n targu) - przy czym jeszcze z 1,5 roku temu to moje konto SG było ciągle zerowe, więcej wydawałam, bo nie umiałam podejść do gry ekonomicznie (a w życiu realnym taka oszczędna jestem). Wiec przyznam szczerze, że ja to dopiero się tej gry uczę. Jeszcze mi została nauka w oazach, jak klonować, żeby nie stracić, a zdobywać najlepsze zwierzaki, których nie mam. No i pewnie jeszcze kilka rzeczy się znajdzie do nauki. Ja to się cieszę, że mamy takie "perełki" na Forum, takich naszych podpowiadaczy - Marku Ty też się do nich zdecydowanie zaliczasz, albo Blazers, Chris (sąsiady ukochane) Norbi (guru od Wyroczni), Estorka (moja naj naj naj) i jeszcze kilka innych aktywnych osób, które chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Dodam jeszcze moje ulubione wątki, gdzie tą wiedzą farmerską wręcz pachnie - Nieoficjalny poradnik i W oczekiwaniu na GT - i wszyscy ludzie stamtąd są niesamowici. Ufffffielbiam Was :inlove::inlove::inlove::inlove: