Opinie Nowości i zmiany w grze

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Angel

    Angel Komisarz forum

    Dzięki Marion za odpowiedź. :) Aha, to ja chyba trochę źle rozumiem pojęcie Głównej farmy, bo dla mnie "Główna farma" to obszar jak Ty to nazwałaś "Główna łąka", zresztą po najechaniu myszką na mapkę taki tez opis farmy jest: "główna farma", "dzika łąka " itd...:pxD
     
    Ciasteczkowa♥ i hiacynta lubią to.
  2. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Tak na szybko zajrzałam na DE i EN i wygląda mi na to, że mają w tabelkach to, o czym pisałam powyżej. Czyli nie tylko przedmioty ozdobne, ale wszystko i bonus obejmuje obszar Farmy.

    Oczywiście opis w FAQ powinien być zgodny z tym, co faktycznie jest w grze. I tu niewątpliwie jest racja. Skoro jest niezgodność, będziemy poprawiać.
     
    Ciasteczkowa♥ i hiacynta lubią to.
  3. Angel

    Angel Komisarz forum

    Doprecyzujmy:cry: "Bonus obejmuje obszar farmy", tzn. całej Farmy oprócz wyspy i mroków, tak? xD
     
    Ciasteczkowa♥ i hiacynta lubią to.
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Czyli TPD nie daje, mimo że można postawić na wyspie i w tabeli widnieją wartości PD/TPD
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    [​IMG]
    https://board-en.farmerama.com/threads/candy-cottage.45042/

    Jak to w końcu jest, bo się całkiem pogubiłem.
     
    Ciasteczkowa♥, hiacynta oraz Angel lubią to.
  5. Angel

    Angel Komisarz forum

    U mnie na Wybrzeżu Rozbitków stoi: :cry:xDxD
    [​IMG]
     
    grania., Ciasteczkowa♥ oraz hiacynta lubią to.
  6. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Dokładnie tak, wszystko oprócz Bahamaramy i Świata Pełni:)
    Zwiększy TPD ale tylko z tych nielicznych itemów, które ustawione na obszarze Farmy dają TPD a nie PD - np. Wesoła moda.
     
  7. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Będziecie honorować reklamacje nakładek kupionych przed doprecyzowaniem OO?
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Z tym musisz zwrócić się do PT.
     
    Ciasteczkowa♥ i hiacynta lubią to.
  9. Cardamon

    Cardamon Analityk forum

    Czy można kupić drugie Muzeum Tropikalne w Galerii Handlowej ( jak w opisie ) po odblokowaniu pierwszego bo u mnie nie ma takiej możliwości .
     
    Ciasteczkowa♥ i Miśkowo lubią to.
  10. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Tak, u mnie po wpisaniu muzeum pojawia się kolejne do kupna :).

    [​IMG]
     
    Ciasteczkowa♥ i Cardamon lubią to.
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Można, wejdź w czerwony koszyk na wyspie i wpisz w wyszukiwarce fragment nazwy ;)
     
    Ciasteczkowa♥ i Cardamon lubią to.
  12. Cardamon

    Cardamon Analityk forum


    Dzięki :).
     
    Ciasteczkowa♥ lubi to.
  13. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Doradźcie proszę co włożyć do tropikalnego muzeum żeby mieć jak największe korzyści PD na zwykłej farmie. Na TPD w ogóle mi nie zależy. Są może jajka/itemy dające % do PD, mimo że stoją na wyspowych polanach ?
    Bąbelkowe jacuzzi po najechaniu kursorem widzę, że daje PD lub TPD z przedmiotów ozdobnych. Czy to znaczy, że jak postawię je na Wybrzeżu Rozbitków to będzie dawało tylko tropikalne PD ?
    Od razu wzięłam to muzeum, ale ciągle siedzi w pasku i nie mam na nie pomysłu.
    Mam kilka itemów: "przyczajone jajko", które dają zwykłe PD, mimo postawienia na wyspie, ale uszu nie urywają. Fajniej by byłojakieś %-wo dajne cuda tam wpakować :)
     
  14. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Może pomocna okaże się ta tabelka z NPF :)
    top itemy PD

    nie jestem pewna czy wszystkie da się postawić na wyspie
     
    kaska860 lubi to.
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Jeśli dany item daje bonus - jakieś tam dodatkowy % do otrzymywanych PD/TPD, to nie ma znaczenia gdzie go postawisz. I tak zadziała i na Farmę i na Wyspę. Mi się wydaje, że w muzeum najlepiej umieszczać duże przedmioty, tj. o wymiarach 2x2. Daje to największą oszczędność miejsca. Dodatkowo jeśli zależy Ci na PD, a TPD jest mało istotne, to w muzeum tropikalnym schowałabym duże przedmioty (2x2), dające relatywnie mało PD.

    Przykład:
    Masz 2 przedmioty o wielkości 2x2. Jeden daje 100% bonus do PD/TPD i np. 2.000 PD/TPD. Drugi - 20% bonus do PD/TPD i 10.000 PD/TPD.
    W tym przypadku lepiej jest ustawić na Wyspie pierwszy przedmiot, bo bonus i tak zadziała wszędzie, a drugi na Farmie, bo ma wyższe jednostkowe PD.

    Generalnie przy itemach trzeba patrzeć, jaki bonus dają. Czasem są ograniczenia, że zwiększa tylko PD, albo tylko TPD, albo działa tylko na Świat Pełni.
     
    Montwa, kaska860 oraz marmlada lubią to.
  16. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Dzięki wielkie za odpowiedź :).
    Po najechaniu na itemy w inwentarzu jest po prostu przy niektórych napisane dają bonus PD lub TPD. Przy innych nie ma słowa "lub",dlatego zwątpiłam :). Dzięki za rozwianie wątpliwości ;). No nic, muszę pogrzebać w itemach i poszukać. Może pozdejmuję z wybiegu te największe, a tam poustawiam jakieś jaccuzi i inne takie.



    Neonowych szopów i skorpionów wciąż nie można wybudować :(.
     
    Ostatnie edytowanie: 17 stycznia 2024
    Montwa lubi to.
  17. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    Jakie itemy są wymagane do Sezonowego rzedu chmur II ze sklepiku? i co ten rząd pnącza daje? Te informacje juz znalazlam. Teraz pytanie brzmi czy w sklepiku kupuję 'gołe' pnącze czy tez z koniecznymi itemami?
     
    Ostatnie edytowanie: 7 lutego 2024
  18. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    rajskafarma, itemy na to pnącze można było zdobyć podczas sezonów w 2022r. W Skleporamie można kupić tylko rząd chmur (bez itemów).
     
  19. hapsak89

    hapsak89 Naśladowca mistrzów

    Jakie znacie sposoby zdobywania farmarek? Wiecznie mi ich brakuje :(
     
    krasnoludek10 i Majeczka13 lubią to.
  20. Majeczka13

    Majeczka13 Chodząca legenda forum

    U mnie sporo wpada z koła
     
    hapsak89 lubi to.