Opinie Nowości i zmiany w grze

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dolina na stałe
    tu chodzi o pakiety dóbr alpejskich
    Wraz z udostępnieniem Doliny Szarotek wystartuje wyprzedaż dóbr pomocnych w nowym obszarze. Oferta pozostanie aktywna aż do 14.12.2022 do godz. 16:00.

    pnącza dostępne jak wykonasz zadania
     
    olgs3 i JJoanna lubią to.
  2. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Czy w poradniku jest dobrze napisane?
    W zależności w którym momencie zetniemy drzewo otrzymujemy odpowiednią ilość owoców i pni.
    Tutaj pisze, że jak zetniemy zaraz po postawieniu otrzymamy 5 szt. owoców, a po 3 godz. 15 szt., a przecież po 4:30 je otrzymujemy.
    Tylko ilość pni się zgadza.

    [​IMG]
     
    hlnrys lubi to.
  3. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Kurcze robiłam robiłam i nic nie miałam, wychodziłam, przelogowałam, zamykałam , różne cuda wianki i nic , teraz po jednym robię jak żółw na zakręcie, ale to pierwsze przepadło.
    Zrobili gra w grze, bo mamy za dużo zagród w stodole, o innych dobrociach nie wspomnę.
     
  4. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    No jest błąd
    powinno być

    0 -5 -10- 15

    i wartość owocu w grze mamy 21
     
    kalinamala, bacowa70 oraz hlnrys lubią to.
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    upload_2022-12-8_18-19-20.png
    W etap pierwszy drzewo wchodzi z chwilą posadzenia, tak? Dlatego czas 0. Drzewko rośnie, po 1,5 godz. masz pierwszy zbiór - 5 owoców. Z chwilą zbioru drzewo wchodzi w kolejny etap - znów 1,5 godz. i zbierasz już 10 owoców. Kolejny etap i znów zbiór po 1,5 godz. - 15 owoców. W sumie masz 3 zbiory co 1,5 godz. razem 4,5 godz. Po ostatnim zbiorze drzewko wchodzi w etap, w którym można je tylko ściąć, bo nie owocuje. W tabeli pisze ile czego dostajesz zależnie od etapu, na jakim znajduje się drzewo.
     
  6. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    W dalszym ciągu to jest niespójne, bo albo ilość owoców jest nieprawidłowo wpisana, albo ilość pni.
    W tabeli jest określenie "łączny czas wzrostu" i aby otrzymać 15 szt. owoców potrzebujemy łącznie 4:30 godz. a nie 3 godz., natomiast zgadza się ilość pni jaką otrzymujemy.
    Jeżeli zetniemy drzewo natychmiast, to nie otrzymamy żadnego owocu ale dostaniemy drewno na rozpałkę i na kolejnych etapach ilość pni jest wyższa o 1.
     
  7. ptasznik70

    ptasznik70 Stały bywalec

    Powitać wieczorową porą.
    To może i ja dorzucę swoje 3 gr.
    Po przeczytaniu info o wprowadzeniu nowych terenów
    byłam pełna optymizmu i nadziei, że pojawi się może nowa łąka górska wyłącznie dla zwierząt, może stoki górskie wyłącznie dla drzew, jakiaś przełęcz wyłącznie na itemy. A tu co??? szkoda słów. Jestem bardzo zdegustowana i zawiedziona. Nowa gra w grze, I tak wszystko niemiłosiernie muli i bez dodatkowych atrakcji. Wiemy przecież ile, na forum, jest wylewanych żali po wprowadzaniu eventów. Gdzie gra się bardzo zacina. Te dodatkowe atrakcje jeszcze bardziej komplikują to wszystko. Zabawa w alpach jest zbyt czasochłonna i końcowym efekcie, nam farmerom przyjdzie spać w kaloszach gdzieś przy skałce. Może kiedyś będziemy się z tego śmiać, ale jak na razie to nie chce mi się w to bawić.
    Pozdrawiam wszystkich i powodzenia
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Przecież w tabeli wyraźnie jest napisane "łączny czas wzrostu do osiągnięcia danego etapu", a nie łączny czas do zbioru. Czyli etap pierwszy masz natychmiastowo, etap drugi po 1,5 godz. itd. Owoców też nie zbierasz dowolnie, tylko gdy są gotowe do zbioru. Gdy je zbierzesz w pierwszym etapie, to masz ich 5 szt. Gdy zetniesz drzewo w pierwszym etapie, to masz 1 drewno na rozpałkę.

    upload_2022-12-8_19-7-58.png
     
  9. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Teraz drzewek nie można postawić.
     
    Kloni17 lubi to.
  10. -Gargamel-

    -Gargamel- Analityk forum

    Recykling daje punkty (potrzebne do przejścia na wyższy poziom), kiełkujące drzewo (przyspiesza produkcję drzew), a także wzmacniacz szybkości (przyspiesza produkcję). Teraz produkuję humus, który pozwoli mi załadować produkty do recyklingu. Zobaczę jak to dalej pójdzie.
     
  11. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Marion - piszesz:
    "Gdy je zbierzesz w pierwszym etapie, to masz ich 5 szt. Gdy zetniesz drzewo w pierwszym etapie, to masz 1 drewno na rozpałkę."

    Co innego jest w pierwszym etapie, a co innego po zakończeniu pierwszego etapu., czyli po 1:30 godz.
    W pierwszym etapie mogę tylko ściąć drzewo i dostać drewno na podpałkę, a po zakończeniu pierwszego etapu dostanę 5 szt. owoców i gdybym wtedy ścięła drzewo to dostanę jeden pień
     
    olgs3 i kalinamala lubią to.
  12. ross2

    ross2 Komandor forum

    U mnie tez nie mozna posadzic drzew .
     
  13. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Przecież pierwszy zbiór robisz gdy drzewo jest w pierwszym etapie. Dopiero z chwilą zbioru przeskakuje do drugiego etapu.
     
    olgs3 lubi to.
  14. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    Ech niedość ze nadal przekonać sie nie moge to dtego czegoś to jeszcze jak juz chce cos robić to nie można nawet drzewek posadzić :( Przelogowanie nie pomaga :(
     
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    To nowy błąd. Trzeba drzewko przeciągnąć do okienka w pasku "Ulubione" i stamtąd sadzić.
     
    aleksandra lubi to.
  16. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    O matko wypadła pierwsza gałązka ,jestem w szoku.zbieram dzis regularnie co 1.30.Udało mi sie oddac darmozjadom.Mam drugi poziom:)
     
  17. foczunia84

    foczunia84 Cesarz forum

    A skąd wziąć kwitnącą gałąz?
     
  18. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    ja juz 8 mam
     
  19. ania5757

    ania5757 Baron forum

    no wlasnie tez tak mam
     
  20. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Marion wiem, że bronisz poradnika, ale zobacz:

    [​IMG]

    Czy tak jest w grze???
    Już nie dyskutuję dłużej, bo widzę, że gracze maja inne problemy.:)