Opinie Nowości i zmiany w grze

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Frytka2012

    Frytka2012 Komandor forum

    Wielu graczy nie posiada wystarczajacej ilosci gwiazdek,
    rob spokojnie misje w spoldzielni, tam jest duzo gwiazdek, i powoli dolaczysz do nas :)
    farma, to tylko fajna spokojna gra, ale dolina szarotek, hmm, okaze sie jutro;)
     
  2. incasent

    incasent Ambasador forum

    Muszę napisać kilka zdań :)
    Miszka, 2.000 gwiazdek, będzie pewnie kosztować z 1,5mld. SG. [wiem, wydaje się to bardzo dużo].
    Ale... po pierwsze, przejrzyj stodołę. Same zwierzaki kolorowe, które wypadają z koła będą warte pewnikiem kilkaset mln. SG [na targu], nie mieszamy z wartością w stodole.
    Po drugie, [tu troszkę trudniej i czasu potrzeba], zrób kilka misji w spółdzielni, w których jest kombajn.
    Jak już będziesz miała ten kombajn, to wrzuć w slot diamentowy croissant czekoladowy [+3 do zbóż], w slot złoty chleb owsiany [25% więcej do zbóż] i ewentualnie rzemiosło przyśpieszające produkcję zbóż.
    Przy tak niewielkim nakładzie będziesz miała 5szt. pszenicy na czysto z małego pola... x 3 łąki x 200 pól = 3000 pszenicy co 8 minut.
    Czyli 20.000. pszenicy na godzinę :). Po 8-mio godzinnym maratonie będziesz miała 160.000 pszenicy.
    Sprawdź sobie cenę na targu, zobacz ile musisz wydać na misje z drzewkami/produktami/zwierzakami, a okaże się, że te gwiazdki będziesz miała za kilkanaście dni :)
     
  3. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    No niestety ma dwie wiadomości i obie złe:
    1) Mamy błąd w poradniku, za co przepraszam,
    2) Koszt Jonasza na 48 godzin to 5 FL.
    Czyli to mogło być takie proste?
     
  4. incasent

    incasent Ambasador forum

    OOOps, to teraz wiem, jak się czuł Ryś, zgłaszając problem z nowymi drzewkami na wyspie....
    -"mea culpa" ... :(
     
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Koszty rosną.:(
    Na razie tylko leśniczy, a jak dojdą nowe obszary (siewny, zagrodowy), to pewnie każdy będzie miał osobnego pomocnika.
    Jak się nie da tego ogarniać bez pomocników, to słabo się widzę.
     
  6. 7jessy75

    7jessy75 Wyjątkowy talent

    U mnie gwiazdek sporo, prawie 13 tys i wszystko odblokowane. Więc pojade w góry, zobaczę ze szczytu co tam w nowej wiosce słychać.
    Poradnika nie dałam rady ogarnąć, za dużo informacji naraz, ale ze mnie ogólnie słaby teoretyk i raczej próbuję ogarniać w praktyce. Zobaczymy. Czasu coraz mniej na farme więc możliwe, że postępy będą marne. Ale okaże się jutro i w najbliższym czasie.
     
  7. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    To był żarcik ;) tak naprawdę mam mega misz masz od tych wszystkich nazw różnych przyspieszaczy, skracaczy itd dlatego zacznę od tej wersji minimum właśnie a dalej powoli, powoli trzeba będzie się wdrażać :)
     
  8. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Podziwiam Was, zrobiłam już dwa podejścia do poradnika, niestety za każdym razem nie udało mi się dojść do końca.:cry:xD
    Chyba tak jak w farmie, będę wszystko robiła na czuja, no chyba, że będzie dołączony piękny tutorial.;)xD
    Gwiazdki ... kość niezgody ... jeden ma, drugi nie ma, Piotr napisał jak można sobie z tym poradzić, ja akurat mam i to na dobre kilka takich dolin szarotki, niestety podzielić się nie można, a szkoda.
    A moje pierwsze wrażenia, że nowa gra zawitała nam w starej, ciągle kulejącej fameramie i obawiam się, że może to się skończyć alpejską lawiną.:oops: No i jeszcze jedno, ja już w taką podobną grę grałam, ale było nudnawo, mam nadzieję, że tu nie będzie.;)
     
  9. MiszkaM

    MiszkaM Forum Pro

    Uff, mnóstwo pracy, na pewno częściowo skorzystam, ale lubię misje i szkoda mi skupiać się na jednym i w dodatku tak wyczerpującym zadaniu. Poczłapię sobie, jak radzi Frytka, w tempie slow life. Nigdy nie myślałam o handlu hurtowym, ale czemu nie spróbować. 500 gwiazdek zdobywam około miesiąca, a potem i tak kupuję coś innego niż planowałam na początku ( tak po kobiecemu:), żadnej konsekwencji). Ale jak się w końcu dorobię, to Wy już wszystko rozpracujecie i będzie łatwiej. Póki co idę karmić myszki, dobrej nocy.
     
  10. incasent

    incasent Ambasador forum

    Zrobisz jak uważasz :)
    Farma oferuje 100 ścieżek do celu :)
    Ale, ja to raczej jestem bardziej "my" , niż "wy" :)
    A tak w ogóle, to co to za podział? - tu wszyscy jesteśmy tylko "MY" :)
     
  11. Aisha1969

    Aisha1969 Ambasador forum

    przeczytałam cały poradnik pod koniec czytania zapomniałam co było na początku (dużo tego na jeden raz) :D otworzę a potem się zobaczy jak to wygląda w praktyce :)
     
  12. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Też miałam wątpliwości , ale mi je Mietka przed chwilą rozwiała tłumacząc że; ,, Jonasz tańszy , bo oprócz odblokowania tych slotów , to już chyba niewiele więcej będzie miał do roboty,albo i nic - zaś Leśniczy w sadzie będzie zapylał na okrągło - sadził - jak będzie miał co, nawoził - jak będzie miał czym , zbierał - jak będzie miał gdzie ..ścinał i znowu sadził ... i z każdą kolejną odblokowaną częścią będzie mu tej roboty przybywać :p Tylko... czemu to Leśniczy,
    a nie Ogrodnik, a właściwie Sadownik :music:czyżby z czasem w tych sadach i zwierzyna się pojawić miała ? A może na kolejnym obszarze , gdzie dadzą zwierzynę, też on będzie zatrudniony ?
    A tak bardziej serio, to o ile dobrze widzę/rozumiem tych drzew na początek będzie można jednorazowo raptem 6 sztuk mieć /uprawiać ,
    a do poziomu 20-stego raptem 18 sztuk - maksymalnie 43 gdy dalsze poziomy będą dostępne - no nie jest to wiele i byłoby całkiem przyjemnie sobie tam podziałać, gdyby nie ta ciągła wymiana na nowe .
    Ale może na G&T by się dało :music::p
    Wielu farmerom tych gwiazdek brak- i jak co niektórzy piszą , może minąć wiele miesięcy (albo i lat ) nim będą mogli się kolejką na alpejskie wyżyny wznieść, więc może niech BP będzie tak... przychylne swemu ludowi i udostępni przy G&T wymianę - no tak w pakietach powiedzmy ,,100 , 200, 500 ,,...
    a ceny/ znaczy ,,ile za co,, czy tam ,,co za ile,, to już sobie sami między sobą ustalimy xD:cry:xD
    xDxDxDxD
    No , ja pomału już wychodzę :pznaczy wchodzę na tego czubka /i/ drzewa xD:cry:xD i z brakujących 1000 gwiazdek już tylko i aż 292 mi brakuje .
    Ech... Mietka się uparła, że jak na własne oczy nie zobaczy tej nowości i jej nie posmakuje, to nie będzie mogła jej z całą rzetelnością zganić, ani tym bardziej pochwalić :music:
     
    Ostatnie edytowanie: 6 grudnia 2022
  13. Pryku

    Pryku Komisarz forum

    Niech przywroca gwiazdki do skleporamy w pakietach i juz bedzie latwiej... lub/i... zwiekszyc % wypadalnosci na kole...

    Co do tego to takze sobie poczekam nie spieszy mi sie
     
  14. grania.

    grania. Wyjątkowy talent

    980 gwiazdek mam, około 500 szybko licząc mogę wydobyć ze spółdzielni , 110 za farmarki, tak więc tak czy owak muszę uzbroić się w cierpliwość. 3-letnia przerwa w grze zrobiła swoje, pewnie przez ten czas trochę gwiazdek by się uzbierało 8)
     
  15. kgcygan

    kgcygan Hrabia forum

    Poradnik ja dla mnie za mało czytelny. Nie wiadomo o co chodzi z tą doliną. Przeczytałem na szybko i wiem, że nic nie wiem.
     
  16. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    O nie, jestem przeciwna zwiększeniu wypadał ości gwiazdek na kole. To niech już prędzej w jakiś event wrzucą do sklepiku, albo misji (w tych 3 nowych jest ich sporo, ale zagrody trochę drogie).
    Może w tym tkwi problem. Poczekaj na start, rozejrzysz się po farmie, znów zerkniesz do poradnika i może się rozjaśni. A jak nie to wróć do rozmów, na pewno nie zabraknie złotych rad Graczy.
    No i na początku możesz przejrzeć sobie głównie 3 pierwsze posty i tartak.
     
  17. DonataC77

    DonataC77 Czeladnik forum

    2500 gwiazdek? Ludzie...! Mam 221 poziom i 150 gwiazdek, bo wszystko szło na kolejne odblokowywania różnych rzeczy! Nawet nie mam tyle misji w spółdzielni, żeby zdobyć nagle tyle gwiazdek! Śmiech na sali....:/
     
  18. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Myślę, że na 221 poziomie z samej Spółdzielni da się zdobyć dużo więcej niż wszystkie obecne runy na Drzewie Mądrości i tę dzisiejszą. A do tego dochodzą eventy, Koło Fortuny i inne źródła. Sama rzadko coś robię w Spółdzielni i to od dawna. Kilka miesięcy temu przejrzałam pobieżnie Spółdzielnię i z marszu, bez przygotowań, zakupów i nadmiernych poświęceń machnęłam kilkadziesiąt zadań. A trzeba zaznaczyć, że od kilku lat nie wystawiam na polanę żadnych nowości, więc wszystkie misje z TSami są dla mnie niedostępne.
     
  19. DonataC77

    DonataC77 Czeladnik forum

    Większość moich misji w spółdzielni to już końcówka i wątpię, że nazbiera się tam tyle gwiazdek:/
     
    mruwka1979 i krasnoludek10 lubią to.
  20. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Przejrzyj misje pod kątem dwóch kategorii: to zrobię od ręki i tu są łatwe gwiazdki. Spisz co musisz dosiać, dohodować, kupić i korzystaj z tej kartki czy arkusza kiedy masz przerwę w bieżących eventach. Możesz też wykorzystać radę powyżej, z sianiem pszenicy czy innej drobnicy, która jest angażująca, ale szybko przynosi korzyści i zawsze jest na nią zbyt. Szczególnie polecam jeśli masz aktywne jakieś bonusy, a roślina eventowa jest już wysiana. No i jak już pisałam, jak mimo to nie ma gwiazdek, trudno. Zaczniesz nieco później, tam się na razie większość od razu nie rozpędzi.