Opinie Nowości i zmiany w grze

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. incasent

    incasent Ambasador forum

    Chciałbym trochę pomarudzić, że kombajn za pół ceny nie zadziała na alpejskich pomocników.
     
  2. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    Może (prędzej czy później) wprowadzą alpejskich pomocników za pół ceny :p
     
  3. incasent

    incasent Ambasador forum

    Trzeba się będzie bardziej przyłożyć do tego marudzenia ;)
     
  4. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Też marudzimy, ale na razie są nieugięci w tym aspekcie. Twierdzą, że tak to zostało wyliczone, żeby nie obejmowało obniżki.
     
  5. incasent

    incasent Ambasador forum

    Cuś mam wątpliwości z tym liczeniem...

    48H:

    Jonasz - 3fl/ Leśniczy - 12fl - [Leśniczy 400%więcej]

    30dni:

    Jonasz - 8zł - leśniczy 12zł - [Leśniczy 50% więcej]

    Nie wiem kto to liczył, ale jakoś dziwnie przeliczył ;]

    No chyba że praca Leśniczego jest efektywna tylko przez pierwsze 48 godzin ;)
     
  6. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Pewnie chodzi o porównanie z farmą.
    Pomocnicy (kombajn) kosztują 15 FL/48h - sporo.
    Ale ze zniżką tylko 7 FL/48h i to już jest dla mnie zjadliwe.
    Pewnie dla wielu innych też.
    W BP dobrze wiedzą, że gracze czekają na pomocników za pół ceny.
    Dlatego tak pogrywają.
    Leśniczy za 12 FL.
    Nie jest to 15 FL, ale już nie 7 FL.
    Alternatywy nie dali.
    Albo klikasz, albo sięgasz do portfela, bo gra nie daje możliwości stałego dochodu FL.
    Ot i całe wyliczenia.
    Kasa...8)
     
  7. incasent

    incasent Ambasador forum

    Doskonale to rozumiem Rysiu :)
    Tylko za Florki [48h] mamy czterokrotną różnicę między Janoszem, a Leśniczym, a za złotówki [30dni] już tylko 50%...
    No ale widocznie czegoś nie dostrzegam, i zostało to odpowiednio "wyliczone" ;]
     
  8. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    A czy sezonowi pomocnicy będą tam mieli zastosowanie?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  9. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Bry :)

    Będę oryginalny i powiem, że chciałbym pomarudzić, iż pomocnicy są za drodzy ;)

    Zapowiada się dosyć zawile ale i ciekawie. Myślę, że wszystko wyjdzie w praniu bo jest sporo rzeczy do ogarnięcia a niejasności powinny się rozwikłać podczas grania :)

    Szkoda, że nie można handlować gwiazdkami na targu :p
     
  10. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tyle, że Jonasz to kozi pomocnik.;):p
    *************************************
    Jonasz
    Jonasz pomoże nam przy produkcji w warsztacie stolarskim i tartaku.
    W obu tych miejscach odblokuje dodatkowy slot (na grafice poniżej oznaczony przyciskiem "Kup").

    [​IMG]

    Dodatkowo, jeśli został wynajęty zakupem przez bank (czyli pakiet 30-dniowy lub abonament), otrzymasz 5% szans na podwojenie towarów z produkcji w Tartaku (z wyjątkiem recyklingu). Bonus nie działa na produkcję rozpoczętą w czasie trwania działania pomocnika, ale zakończoną po jego wygaśnięciu
    ************************************************************
    W zasadzie odblokowuje tylko slot (pewnie ten ostatni) i to pewnie czasowo.
     
  11. incasent

    incasent Ambasador forum

    No właśnie! Czyli nie powinien kosztować 8zł, tylko 3 ;] - Proporcjonalnie do Leśniczego za Florki :D
    Zostawmy już ich w spokoju. I tak pewnie przez pierwsze tygodnie większość z tego nie skorzysta :)
    ----------------------
    Tak tylko w ramach przypomnienia. Jeśli ktoś tu zagląda, a poradnik dotyczący jutrzejszego eventu ma w jednym paluszku, to powinien do tego poradnika wrócić. Zmieniły się pola uprawne i miejsce "wypadajek" .
     
  12. aweva55

    aweva55 Fanatyk forum

    Dobry wieczór
    No to się porobiło o_O Twórcy pracowali tak pracowicie, że wypracowali nowy projekt :). Zapaliłam się na początku ale po analizie sądzę , że pomocnicy za pół ceny podwoili by ilość zainteresowanych (w tym mnie;)). Więc szanowni twórcy pomyślcie o tym bo jak wszystkim wiadomo chytry dwa razy traci a szkoda by was było :cry:xDxD
     
  13. chris975

    chris975 Fanatyk forum


    Dzięki :)

    Czyli reasumując to tak na start. Dajemy 2500 gwiazdek, jedziemy kolejką w Alpy. Potem lecimy do tartaku wyprodukować składniki a następnie do warsztatu zrobić drzewka, które sadzimy w lesie północnym. Pilnujemy zbiorów i w między czasie rozkminiamy kącik zleceń i pozostałe funkcje :) prościzna :)
     
  14. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Pod warunkiem, że masz odblokowane runy poprzedzające.

    "Nowy alpejski obszar będzie dostępny dla graczy mających co najmniej 98 poziom, którzy za 2.500 gwiazdek odkryją nową runę na Drzewie Mądrości (konieczne wcześniejsze odblokowanie co najmniej jednego poziomu runy "Więcej PD w ogrodzie ozdobnym")."

    Najpierw trzeba wyjść na czubka...o_O
    ...znaczy wejść na czubek drzewa.:p
    xD:cry:xD
     
  15. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Mam ponad 22 tysiące gwiazdek więc nawet jak coś tam stoi po drodze to się odblokuje ;)
     
  16. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    I to jest poradnik w pigułce!
    Nie myślałeś nad wstąpieniem do ekipy?;)
    xD:cry:xD
     
  17. MiszkaM

    MiszkaM Forum Pro

    Oj za malutka jestem, 2500 gwiazdek, +150 dla mnie jeszcze dodatkowo żeby dojść do runy....... Zajrzę tam za rok, może dwa;))
     
  18. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    No! I już żadnych pytań być nie powinno xD :cry:xD


    Kusząca propozycja :music:
     
  19. pepe2013

    pepe2013 Książę forum

    Zastanawiam się czemu wyznaczyli poziom 2500 gwiazdek do otwarcia Doliny. Czemu nie 5000? Albo więcej... ? Sami sobie strzelają w kolano. Przecież zanim zbiorę te 2500 to potrwa hahaha. Marketing w BP na bakier... xDxDxD

    Pewnie za chwilę, ktoś powie, że wolniej będą ją zdobywać gracze i płynnie będzie działać gra... nic mylnego - stawiam, że jutro będzie się jak zwykle sypać logowaniem, problem z gra itd. W końcu to tradycja w BP.
     
  20. grania.

    grania. Wyjątkowy talent

    Na szczęście nie mam 2500 gwiazdek i trochę potrwa zanim je zdobędę , więc do tego czasu rozkiminicie wszystko w nowym obszarze i nie będę musiała czytać tego strasznie przydługiego poradnika 8). Czekam na Wasze wrażenia z podróży w Alpy. Obiecuję będę śledzić na bieżąco.:p