Opinie Nowości i zmiany w grze

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    Przeczytałam raz. Podziwiam osoby, które pisały i tłumaczyły poradnik, ja od samego patrzenia nieźle się zakręciłam, pocieszam się tym, że na początku i tak nie będę mogła wiele zdziałać, a resztę rozkminę "w praniu". Na razie mam bardzo mieszane uczucia. Nie podoba mi się fakt dodatkowo płatnych pomocników i ograniczeń ilościowych w magazynach, za to podobają mi się pnącza, tyle, że do nich dłuuuga droga. Jutro startujemy i zobaczę czy zdołam to wszystko ogarnąć.
     
  2. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Myślę, że wyglądały wtedy mniej więcej tak jak na Twojej sygnaturze ;)
    Też myślę, że większość wyjdzie "w praniu" i okaże się, że z czasem znajdzie się ktoś, kto wymyśli jakiś sprytny plan działania, jak ze szklarnią, której nikt kiedyś nie chciał ruszać, bo za trudne.
     
  3. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    Gwiazdek mam też dosyć, ale czytam i czytam i nic nie wiem. Dużo tego wszystkiego i łepetyna nie ogarnia o_O:cry: Później będziemy się martwić i dopytywać co i jak? Tylko zrozumieć...Ło matulu pomóż xD. Miłego popołudnia....
     
  4. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Jak dla mnie jest na razie ok...wydaje mi sie,ze Alpy moga oferowc nam bardzo ciekawe pnacza i nie mam tutaj na mysli tylko pd
     
  5. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Alicjanastka, czy jest coś, co szczególnie jest niezrozumiałe? Może będziemy w stanie jakoś pomóc?
     
  6. Frytka2012

    Frytka2012 Komandor forum

    norbi, tym razem nie PD a APD:)
    bedzie ciekawie, powoli dojdziemy do wprawy i bedziemy chwalic nasze postepy ;)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  7. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    Pnącza chyba jednak dają PD;)
     
  8. michal01096

    michal01096 Wyjątkowy talent

    To nie jest obszar ograniczony czasowy i nagrody nie p4rzepadną np za rok jak nie wezmę w tym udziału? Bo jakoś szkoda mi 2500 gwiazdek by go odblokować... plus w okresie świątecznym mam mało czasu...
     
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    E no nie przesadzajmy że koszt 2500 gwiazdek to dużo :eek:

    Tu nie ma że boli
    najpierw trza się natyrać na farmie by móc korzystać z innych możliwości tj nowości

    I dobrze że tak jest [​IMG]
    Możliwe że to specjalnie na początek ale jest możliwość by powiększyć no tak jak mamy z wodą obornikiem itp
    I to może być ciekawe inne
    nie jeden z nas pewnie początkowo w ogóle będzie inaczej działał xD same starty ja tu wyczuwam xD

    O to czuję że do mnie oni to ustawili :oops:xD nie lubię nie robię zleceń
    i tu mnie mają

    kurka rurka no ale się zobaczy

    ***
    Poradnik obszerny dużo zawiłości a jutro po starcie może się okazać fajne i innowacyjne i łatwe i ani się obejrzymy jak zdobędziemy pierwsze 100 APD :pxD

    O ile nie runiemy xD Ela coś mamrotała o alpejskiej lawinie ;)xD
     
  10. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Tak całkowicie szczerze...
    Gdy pierwszy raz tam weszłam, aż mnie odrzucało. Tym bardziej, że kompletnie nie było wiadomo co do czego, co z czym i w dodatku niewiele działało, a jeśli działało, to często nie tak jak powinno. A już kompletnie nie potrafiłam sobie odpowiedzieć na pytanie - po co?Śmiałam się, że po każdej przejażdżce kolejką strasznie potrzebuję sznapsa dla kurażuxD

    Ale jak już się z tym oswoiłam, doszłam do wniosku, że może to być ciekawe. Zupełnie inne od starej Farmeramy i bardzo dobrze, w ilu miejscach można ciągle robić jedno i to samo. Zresztą Farma staje się nudna... Jakoś tak powoli wyewoluowała do "obstaw wszystko itemami i wyciągaj tyle PD ile się da". A tu jest inaczej... Inne cele, inne ograniczenia... I w sumie każdy startuje z czystą kartą. Liczy się pomysłowość, chęci, z pewnością czas poświęcany grze, mniejsze znaczenia mają dobra nabyte przez lata gry i nie do nadrobienia przez tych, którzy zaczynali później (jak choćby sławetne drzewa nawozowe).

    Trzeba też pamiętać, że to początek i nowy świat będzie rozwijany z uwzględnieniem opinii graczy. Im więcej konstruktywnych, przemyślanych wypowiedzi, tym lepiej :)
     
  11. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    trafilas w punkt:)
     
  12. florentyna

    florentyna Stary wyjadacz

    Ja nie biorę udziału. Po tylu latach na farmie, których nie żałuję, nie mam ochoty zaczynać czegoś, co w dalszych etapach będzie wymagało coraz więcej zaangażowania, zarówno czasowego, jak i pewnie finansowego. Dla mnie punktem granicznym dalszej gry będzie powiązanie odwrotne - musisz grać w tą alpejską część Farmeramy, aby normalnie funkcjonować. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
     
  13. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ten nowy obszar wygląda mi jak wymieszanie pewnej gry, w którą kiedyś grałem (specjalnie nie podaję nazwy, bo to nie jest gra BP) z Farmeramą. W pierwszą z nich trochę pograłem i mi się znudziła, na drugą mam coraz mniej czasu. Podsumowując, mocno się zastanowię czy wyruszę do tych Alp, bo jak na razie mnie też bardzo zniechęcają. Już nawet nie chodzi o te nieszczęsne gwiazdki, które prędzej czy później (raczej później) zdobędę, ale o to, że praktycznie nic w zamian nie dostajemy a tyramy jak te małe robociki.
     
  14. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    A ja myślę,że to mogłaby być zupełnie nowa gra BP.
     
  15. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Ojjj ...po uwzględnieniu opinii graczy to bardzo możliwe , że ten nowy świat za jakiś czas wyewoluuje do..
    ... czyli do tego obecnego starego świata :p;)
    No ale czy tam nie będzie się ciągle robić jedno i to samo ? - ot choćby z tymi drzewami ; trzeba sobie najpierw wytworzyć, potem kilka razy zebrać i wyciąć do przeróbki, a w jego miejsce od nowa/nowe sobie wytworzyć ... i tak w kółko :sleepy: na farmie zaś jak już zakupię, czy mi z zagadkowych wyrośnie to mam je już na stałe i mogę sobie nim rozporządzać w dowolny sposób - oddać komuś, ,,zutylizować,, w pociągu, czy wystawić na łąkę , gdy owocki potrzebne.
    Mnie także - też spróbowałam takiej gierki , gdy nie miałam dostępu do farmy , gdzie bardzo podobnie się ,,farmerowało,, jak w tej ,,alpejskiej nowości,,
    i mam nieodparte wrażenie, że ten nowy obszar to taki zlepek farmy i tamtej gry :music: Nazwy już nie pamiętam, bo po jednym wieczorze powtarzania wciąż od nowa tych samych czynności miałam dość zabawy i do dziś więcej tam nie zajrzałam .
    Runąć nie runiemy, ale.... bardzo możliwe, że za jakiś czas ta alpejska lawina rzeczywiście zejdzie i ....pogrzebie nam obecną farmę razem z przyległościami ( wyspa, pełnia) I to tak na ,,amen,, pogrzebie , a wtedy zostaną nam Alpy ... na te wieki wieków :pxD:cry:xD
     
  16. foczunia84

    foczunia84 Cesarz forum

    A czy będzie ścisły związek między tą nowością a farmą? np eventy? Czy to będzie zupełnie osobno i niezależnie?
     
  17. =Repez-

    =Repez- Generał forum

    Tu się wkradła mała nieścisłość [​IMG]

    Bo tu jest że ten Koń jest od 111 poziomu a Marzanna Wonna jest od 112 poziomu chyba że roślina spadnie o 1 poziom
    Więc nie da się robić paszę dla tych koni
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Pytanie. pytania odnośnie poradnika

    Produkcja zielonego paliwa wymaga drzew zagród warsztatów z farmy wyspy pełni
    czy produkując z samych drzew będę bardzo stratna mało wydajna ?

    czy dodając tą formę będzie zmniejszona ilość przedmiotów do wyprodukowania warsztatów
    albo zwiększona ich wypadalność z pól ?

    bo drzewka czy zagrody można kupić
    warsztaty jednak drogo by tak je oddawać

    produkcja zestaw narzędzi wymaga zwierząt z klasycznej farmy i produktów z warsztatów ( farma wyspa pełnia )
    czy przewidziano zwiększenie ilość produktu z jednego warsztatu lub i skrócenie czasu produkcji wszystkich warsztatów ?

    produkty
    to towar deficytowy drogi
    wiemy przecież że uzbieranie jakikolwiek produktu jest trudne i czasochłonne

    ***
    a jeszcze odnośnie tych produkcji
    co oznacza wartość wkładu ?

    jaki przelicznik
    ile warsztatów czy drzew muszę oddać do produkcji np zielonego paliwa na 1 poziomie
    i co to są te poziomy produkcji w tartaku



    dobra na razie tyle :) się mi miesza
     
    Ostatnie edytowanie: 6 grudnia 2022
  19. orkiszowiec

    orkiszowiec Baron forum

    Czy np. mając w pamięci niedawne dożynki, będzie osobny TOP, czy będzie można wrzucać alpejskie towary do starego?
    Rzędy chmur i item całkiem, całkiem.
    Brakujące * może trochę rozruszają spółdzielnię, czyli targ, tu szukam okazji do zarobku.
    Poradnik w czasach sms-ów za długi, podzielę sobie rozkminkę na etapy :)
     
  20. aleksandra

    aleksandra Cesarz forum

    to te ALPY, to taka Arka ewakuacyjna8)8)8)

    Cytat poprawiłam.
    BA_Czerwona
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 6 grudnia 2022
  21. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Nie dałam rady wszystkiego przeczytać i spamiętać.
    Wyjdzie z praniu. To jak z nowym autem czy telewizorem - mało kto czyta instrukcję, ale większość ogarnia intuicyjnie.
    Mam nadzieję, że do poradnika będę musiała zajrzeć sporadycznie :)

    Pnącze +1000% z przedmiotów ozdobnych :inlove:
    i to będzie mój cel nr. 1 w Alpach.
     
    Ostatnie edytowanie: 6 grudnia 2022