Nowa misja -Czyszczenie magazynów

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika WhateverHappenes, 6 czerwca 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

czy jesteś zainteresowana/y taką misją

  1. tak

    77,9%
  2. nie

    22,1%
  1. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Biorąc pod uwagę własne doświadczenia i liczne uwagi i narzekania farmerów na forum chciałam zaproponować nową misję, która:
    1. spełni nasze oczekiwania co do możliwości korzystania z mechanizacji na farmie
    2. uwolni nasze zapasy dobra rzemieślniczego nagromadzone w magazynach
    3. zmotywuje farmerów do rozwoju dzielnicy rzemieślniczej
    4. da jednym możliwość sprzedaży nagromadzonego dobra a drugim motywację do zakupu lub produkcji potrzebnego dobra
    Chciałabym aby była to misja odnawialna, czyli po jej całkowitym wykonaniu można było robić ją wielokrotnie.
    Bardzo proszę farmerów o komentarze a Moderatorów ( jeżeli uznają,że warto) o przekazanie pomysłu komu trzeba.

    1


    srebrna

    500 soli

    1 kupon na kombajn x 1 godzina

    złota

    1500 soli
    25 chleb owsiany

    2 kupony na kombajn x 1 godzina

    diamentowa

    2500 soli
    25 kruche rogaliki
    25 precel

    3 kupony na kombajn x 12 godzin

    2

    srebrna

    500 cukru
    25 dżem jabłkowy
    25 dźem rabarbarowy

    1 kupon na kombajn x 3 godziny

    złota

    1500 cukru
    25 różowa galaretka
    25 dżem lawendowy

    2 kupony na kombajn x 3 godziny

    diamentowa

    2500 cukru
    25 różowa galaretka
    25 poncz jajeczny

    2 kupony na kombajn x 12 godzin
    1 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich

    3

    srebrna

    500 drutu kwiaciarskiego
    25 stroik jubileuszowy
    25 doniczka weselna

    1 kupon na kombajn x 3 godziny

    złota

    1500 drutu kwiaciarskiego
    25 doniczka weselna
    25 letnia doniczka

    2 kupony na kombajn x 3 godziny

    diamentowa

    2500 drutu kwiaciarskiego
    25 stroik jubileuszowy
    25 doniczka walentynkowa

    2 kupony na kombajn x 24 godziny
    1 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich

    4

    srebrna

    500 eliksiru ziołowego
    25 czerwony kruszon
    25 maseczka z mango i ananasa

    1 kupon na kombajn x 3 godziny

    złota

    1500 eliksiru ziołowego
    25 maseczka z mango i ananasa
    25 smoothie

    2 kupony na kombajn x 3 godziny

    diamentowa

    2500 eliksiru ziołowego
    25 czerwony kruszon
    25 shake czekoladowy

    2 kupony na kombajn x 24 godziny
    1 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich

    5



    srebrna

    500 mandragory
    25 proszek z mandragory
    25 magiczny napój

    1 kupon na kombajn x 3 godziny

    złota

    1500 mandragory
    25 proszek z mandragory
    25 maść lecznicza

    2 kupony na kombajn x 3 godziny

    diamentowa

    2500 mandragory
    25 maść lecznicza
    25 serum szczęścia

    2 kupony na kombajn x 24 godziny
    1 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich
    6

    srebrna

    1 500 soli
    1500 cukru
    1500 drutu
    1500 eliksiru
    1500 mandragory
    25 placek z wiśniami
    25 napój miłosny
    1 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich

    2 kupon na kombajn x 48 godzin
    pomocnicy na 48 godzin

    złota

    1 500 soli
    1500 cukru
    1500 drutu
    1500 eliksiru
    1500 mandragory
    25 weselna kompozycja kwiatowa
    25 serum szczęścia
    2 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich

    2 kupon na kombajn x 48 godzin
    pomocnicy na 48 godzin


    1 złoty slot na 24 godziny

    diamentowa

    1 500 soli
    1500 cukru
    1500 drutu
    1500 eliksiru
    1500 mandragory
    25 jaśminowa herbata z bąbelkami
    25 croissant
    25 dżem bananowy z miodem
    25 esencja wiedzy
    2 x odznaka Koła Gospodyń Wiejskich

    3 kupon na kombajn x 48 godzin
    pomocnicy na 48 godzin


    1 diamentowy slot na 24 godziny


     
    Ostatnie edytowanie: 6 czerwca 2021
  2. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    A co to za odznaka gospodyń wiejskich? Po prostu taka "naklejka" ? Czy to czemuś służy?
    I o co chodzi z tym slotem złotym/diamentowym? Że na te ileś tam godzin byłby dodatkowy slot złoty/diamentowy?

    Jeśli chodzi o mnie, to taka misja mogłaby być nawet cykliczna, że np. odblokowuje się powiedzmy za SG i można zrobić tę misję jeszcze raz ;)
     
  3. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Jestem na nie. Jeżeli zrobić tego typu "czyszczącą" misję, to taką gdzie nagroda będzie "zyskiem" dla Graczy, nie narażając jednocześnie firmy na straty (czyli ostatecznie wszystkich zainteresowanych). Nagrody (w dodatku odnawialne) jakie zaproponowałaś, do wkładu i powiedzmy "farmowej demografii"...są trochę... nierealne (delikatnie mówiąc).
    Ja wiem, że ten pomysł pewnie się spodoba (przynajmniej na forum...)... ale czy jego wprowadzenie w życie i ewentualne konsekwencje również?
    Chyba niekoniecznie.
     
  4. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Odznaka jest po to aby ostatnie zadanie zrobić nie omijając żadnego z wcześniejszych :)
    Dodatkowy slot na którtki czas już kiedyś się pojawił w grze :)

    Pokaż mi ile misji w spółdzielni generuje bezpośrednie zyski dla Firmy?
    To jest propozycja, tylko pomysł . Nagród i oddawanych towarów nie kalkulowałam pod względem kosztów dla BP.
     
    Ostatnie edytowanie: 6 czerwca 2021
  5. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Jestem jak najbardziej na tak:) Wiecznie brakuje mi pomocników a misje produktowe powoli się kończą:p;)
     
    pyto17 i picantinio2012 lubią to.
  6. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    To ciekawe rozwiazanie i uwazam, ze dobry pomysl.
    Odnawialnosc dajaca motywacje do wiekszej powtarzalnosci. Mozna brakujace produkty dokupic, co wielu pewnie zrobi, potrzebujac kuponow.
    Zysk wiec i dla graczy ( kupony ) i dla BP ( zakupy produktow ).

    Reasumujac: jestem na tak. Z taka pewnoscia chyba pierwszy raz od baardzo dawna.
     
  7. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    A co ma jedno do drugiego? Cała gra jest produktem i cała powinna generować zysk. Można dyskutować z tym, czy jest on generowany w sposób przejrzysty i z poszanowaniem dla klienta. Ale nie z tym, że (i czy) on istnieje lub, że firma ma go już wystarczająco...
    Tutaj niczego nie trzeba kalkulować. No chyba, że chodzi o "kalkulacje" jak z takiej "możliwości" wyciągnąć najwięcej dla siebie ;)
    Widzę, że to tylko pomysł. Jaki moim zdaniem on jest... już napisałam.
    Szczerze... jedyną nadzieję na jego wprowadzenie, widzę w zastąpieniu "pewnych" kuponów, "możliwymi"... kuponami, bonusami lub innymi nagrodami "premium", ukrytymi w nowym rodzaju skrzynek (oczywiście z dodanymi nagrodami "zapychaczami").
    Wtedy Gracze mogliby narzekać już tylko na losowość.
    Hmm...pewnie można by zastanowić się nad jakąś formą "nabudowywanego" bonusu do plonów czy Pd...
    Ale jeśli chce się dostać sporo za relatywnie niewiele...to jedyna szansa na równowagę tkwi w losowości...Jak byśmy jej nie przeklinali.
     
    pyto17 i QAtaner77 lubią to.
  8. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    A no tak, nie doczytałam :p
     
    pyto17 lubi to.
  9. picantinio2012

    picantinio2012 Półbóstwo forum

    witam, bardzo mi się ten pomysł spodobał, wolę kupon na pomocników choćby na pół godziny niż worki wilgotniejącej w stodole soli
     
    tajger1212 i krasnoludek10 lubią to.
  10. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Jestem na nie- jakoś nic co zalega w pasku- magazynie mnie nie "boli" / nie przeszkadza mi/.
    Taka misja jest dla graczy tzw starych bo dla tych średniaków i młodych absolutnie nie- takie
    jest moje zdanie w tym temacie.
    Poza tym nie potrzeba wystawiać na farmie drzewek cukrowych, solnych itd
    bo w wystarczających ilościach mamy tych produktów z Koła fortuny- i tu kłania
    się zmiana nagród jak i w skrzynkach które otrzymujemy z różnych pnącz.
    Tam dostajemy różnego rodzaju rzemiosło- nie koniecznie potrzebne do czegokolwiek.
    BP sam "zarżnął" dzielnicę rzemieślniczą.
     
    Ostatnie edytowanie: 7 czerwca 2021
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Ja co prawda kupuję kombajn i spółkę więc nagrody dla mnie niezbyt atrakcyjne ale chętnie pozbyłabym się w jakiś sposób nadwyżek tej soli i innych:

    sk.png

    Tyle tego mi się nazbierało, że skłonna jestem oddać większe ilości za dodatkowy, diamentowy slot od czasu do czasu :D
    Tylko nie wiem czy byłoby warto bo jednak taka esencja wiedzy czy serum szczęścia to akurat wartościowe przetwory.
    Się zastanowię :)

    A pomysł dopracowany, ankieta jest, dodaję więc do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
     
  12. Kasiunia13

    Kasiunia13 Książę forum

    Dla mnie pomysł jest rewelacyjny, kupony są bardzo potrzebne, rzemieślnicze dobro chętnie na nie spożytkuję. I odnawialność gorąco popieram, w końcu te miliony eliksirów i mandragory się na coś przydadzą i nie będę się złościć, kiedy mi grupowo na kole wypadają. Głosuję na tak.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  13. ulcia50

    ulcia50 Okazjonalny autor

    Jestem za -nie przeszkadza mi sól ani cukier ale na mandragorę nie mogę już patrzeć -dobrze byłoby wykorzystać te dobra których mam fuuuuul/.,;'
     
  14. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Bo to jest misja dla starych graczy, nowi mają okazję zacząć używać właśnie tych drzewek solnych/ cukrowych i dopalaczy z rzemiosła na zwiększenie wypadania tych surowców a starzy pozbędą się tych dóbr na handlu/G&T
    Jeżeli BP nie zmieni algorytmu wypadania nagród na kole będzie jak jest. Zresztą czym mieliby zastapić te surowce na kole? wodą? Qupą? na większą wypadalność nawozu i superpaszy czy kombajnu bym nie liczyła.
    BP ma szansę poprzez tą misję wyjść z honorem z "zarżnięcia" rzemiosła;)

    Ja też kupuję ale czycham zawsze na mechanizację "bezgotówkową" bo mogę złotówki czy floreny przeznaczyć na coś innego .
    Proponowane produkty z rzemiosła do oddania są wartościowe ale powiedz czy dodatkowy złoty i diamentowy slot na 24 godziny nie są tego warte?:inlove:
     
  15. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Być może, tylko czy przy okazji udostępnienia możliwości zdobycia kuponów w nieograniczonych ilościach Producent nie "zarżnął" by siebie? ;) Pomocnicy za gotówkę czy też za floreny to jest jednak jeden z głównych dochodów firmy a bez dochodów (czyt. zysków) gra nie będzie opłacalna i wszyscy wiemy jak to mogłoby się skończyć.

    No też właśnie musiałabym to przekalkulować ;) A z doświadczenia i znając farmerskie "realia" to obawiam się, że takie dodatkowe sloty z pewnością pociągnęłyby za sobą też większe ilości zielska w innych misjach (np. wysokopoziomowych) czy w eventach a tego i tak już jest coraz więcej i trzeba uruchamiać różnego rodzaju bonusy żeby te tysiące zielska zebrać ;) Tak że sama nie wiem, może lepiej żeby żadnych dodatkowych slotów nie było i nie wzrastały wymagania.
     
    QAtaner77 i oset53 lubią to.
  16. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    W zasadzie to jest ułuda, że przy odnawialności misji zasoby do zdobycia będą nieograniczone;) zobacz ile surowcówa trzeba do wyprodukowania produktów z rzemiosła. To trzeba albo samemu wyprodukować albo kupić:)a gdzie robienie eventów? a gdzie robienie misji do spółdzielni?
    Jak ktoś wydaje złotówki na grę to mając trochę darmowego kombajnu wyda pieniądze np. na supernawóz albo Zośkę bo będzie trzeba zwiększyć produkcję do misji aby uzyskać darmowy kombajn:pPodsumowując 8)aż tak co chwilę nie będziesz mieć tych dodatkowych slotów bo Cię w końcu nie będzie na nie stać;)
     
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No to jeszcze gorzej, bo jak już będzie możliwość zdobycia takich dodatkowych slotów w dowolnej chwili to Producent może przyjąć, że w związku z tym trzeba zwiększyć wymagane ilości zielska i nie będzie miało znaczenia już to, że te sloty na dłuższą metę będą drogo nas kosztowały ;) No ale mogę się oczywiście mylić i być może byłoby to akurat korzystne dla obu stron :)
     
    magdalena, QAtaner77 oraz oset53 lubią to.
  18. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Niekoniecznie :pdoczłapanie do slotów będzie długotrwałe i kosztowne.Popatrz sobie ile dobra wszelakiego trzeba do wyprodukowania produktów rzemieślniczych do misji:p
     
  19. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Już widzę tych pozbywających się na G&T tych wszystkich drzewek.
    Rozumiem że bronisz swojego pomysłu ale pozwól innym mieć własne zdanie na ten temat-
    -chyba o to chodzi w tych pytaniach czy jesteś na Tak lub Nie.
     
    QAtaner77 lubi to.
  20. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    E no nie wiem jak się odnieść do pomysłu

    no w sumie nie powinnam kręcić nosem wszak kombajn to kombajn najlepsze dobro w grze

    misja
    jakoś mi drożyzną pachnie ( dobrami farmy i złotówkami )
    ale ja tam nie oddam ani grama mojej soli
    wolę klikać ręcznie :p


    wejdzie misja
    wejdzie stała wyprzedaż składników specjalnych czy tam w pakietach czy do koszyka eventowego wrzucą przy okazji podniosą cenę

    będzie musiała bo nie nadąży ta sól się zbierać

    a może z czasem wejdą kopalnie i kilofy xD albo jakaś plantacje buraka cukrowego a drut to pewnie ze złomu ;)

    no no zawiało nowością :D ale to już pomysł w pomyśle


    Mało co kto korzysta z dzielnicy ? Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak potrafi ta sól czy inne dobra znikać :sleepy:
     
    nuka20, QAtaner77 oraz oset53 lubią to.