Nowa lokacja - Sad

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Ernst69, 3 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Jak oceniacie przydatność takiej lokacji?

  1. Bardzo przydatna

    84,2%
  2. Może być

    5,7%
  3. Nie przydatna

    10,1%
  1. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    zdecydowanie NIE

    miejsca i tak mamy aż za dużo, dla przypomnienia jest to gra strategiczna, a nie bezmyślne sadzenie i klikanie, jak sie ma pomysł to i na wszystko jest miejsce

    kolejna łąka to znów więcej wypadajek, to znów więcej klikania dla tych co nie maja kombajnu i albo zakupią albo przestaną grać, raczej przestaną grać, bo gra robi się nudna,poza tym jest jeszcze targ, który jeszcze bardziej będzie zniszczony, jak sie dobrze pomyśli to wszystko można mieć bez dodatkowych pół
    jeden jest sadownikiem, inny hodowcą a jeszcze inny rolnikiem, właśnie to jest fajne w tej grze,że każdy może inaczej farmę prowadzić.
    nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba wystwiać wszystko co się ma w pasku, ludzie na początku byłą 1 łąka i starczała, wiem gra poszła do przodu, ale bez przesady, mi przy kombajnie obrobienie wiochy zajmuje ok 10 minut jak gra muli, a Ci co ręcznie robią to chyba potrzebują ze 20 minut to już nie jest przyjemność i wystarczy poczytać forum na co ludzie się skarżą, właśnie na to klikanie i tu wskazane jest to słynne wybalansowanie.
    Za chwilę sie okaże,że skończy sie obrabiać ostanią łąkę i trzeba przejść do pierwszej o to Wam chodzi?
    Niestety młodzi gracze są niecierpliwi i wszytko szybko chcą osiągnąć, niestety na to trzeba czasu a i tak teraz jest dużo wyrównywania szans i jak się dobrze pomyśli to można szybko iść do przodu bez wydawania kasy i dużo osiągnąć bez dodatkowych łąk​
     
    Ostatnie edytowanie: 20 marca 2016
  2. niki1990

    niki1990 Komandor forum

    Odnoszę dziwne wrażenie, że ci, co się wypowiadają na "nie",grają w zupełnie inną grę, niż ja. Przecież powyżej 60tego poziomu sad staje się powierzchnią wręcz bezcenną i pożądaną jak nowy lancer gt. Po to się ma drzewa, warsztaty itp, żeby stały na polu, a nie wisiały na pasku. Potem co każdy event przewracanie farmy do góry nogami, burzenie wszystkiego itp. Pytanie, po co? Przecież odpowiednie ułożenie na farmie to jakieś 70% sukcesu. Ja mam 83 poziom i powiem szczerze, od jakichś 20 poziomów się męczę z brakiem miejsca. Bądźcie poważni
     
  3. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    jesteśmy poważni i zwróć uwagę,że Ci so są naie są na wysokich poziomach, o czymś to świadczy


    ja mam chyba z 3 000 drzew i co tyle mam mieć miejsca?żeby w pasku nie leżały, nie albo kupuje, albo jak potrzebuje wystawiam 250 i w dwa dni mam spory zapas,ta gra nie polega na tym, aby wszystko co się ma było wystawione, porostu trzeba przewidywać kalkulować, spekulować i obrać strategię,czasem sie wtopi, czasem sie wyjdzie na plus, jak przy miksach, gdyby było tak jak Ty chcesz to gra byłaby mega nudna polegałąby tylko na wystawieniu wszystkiego co sie ma i zbieraniu raz czy dwa razy na dobę, dla mnie nie fajnie
     
    Ostatnie edytowanie: 20 marca 2016
    Mariolka7214, zagma oraz chomcio40 lubią to.
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    No właśnie, odpowiednie ułożenie.
    Mam 95 lvl i nie robię demolki.
    Główna i dzika to małe pola, polana w zależności od potrzeb (misje w spółdzielni, rzemiosło)
    Bahama - wszystkiego po trochę - dwa pola obsadzone podobnie - małych łącznie 168
    Eventy robię bez demolki - co prawda w 3-4 dni na sianie + wypadajki, ale jednak bez demolki.
    Na brak zwierząt, czy owoców drzew w stodole nie narzekam.
    Natomiast jakbym miał klikać kolejne 200 pól, to już wysiadam.
     
  5. subconscious

    subconscious Forumowy żółtodziób

    Mozna sie dowiedziec czy ten plan jest w realizacji? o_O
     
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    subconscious jeden z Twoich identycznych postów usunęłam jako dubel.
    A odnośnie pomysłu, to jeśli zostanie wprowadzony do gry, to pojawi się stosowna informacja na forum.
     
  7. bardoss

    bardoss Forumowy żółtodziób

    Powiem tak , pomysł bardzo dobry tylko troche więcej pól żeby było - powiedzmy jakieś 200 - 300 na drzewa tyle że wszystkie te duże też, a i poziom 60 , i będzie cacy tylko co na taką propozycje bp jak mniemam oleją całą te propozycje.
     
    niki1990 lubi to.
  8. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Na tak. Co i róż nowości i z GT produktówki. A leśnej nie chcę ładować całej drzewami, bo pól mało.
     
  9. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    U mnie na głównej łące rosną warzywa, dziką łąkę mam przeznaczoną na zagrody częściowo wielkie drzewa i menażerie, natomiast na leśnej polanie mam już od dawna same drzewa, wszystko jest super do czasu siania roślin eventowych, bez demolki nie jest się w stanie nazbierać takich kosmicznych ilości roślin, zwłaszcza jak event jest krótki. I uważam, że przy ciągłej demolce przydatny jest kombajn. Sad marzy mi się już od dawna, jest to dobry pomysł. Będę głosować na tak.
     
    Azile lubi to.
  10. Agulka87

    Agulka87 Młodszy ekspert

    410 osób jest na tak to świadczy o czymś :) co niektórzy mają rację z głową wszystko porozstawiać, ale ja mam tak, że gram gram a potem dłuższa przerwa bo czasu brak , nie mam też głowy do tego co by postawić co by zamienić a nawet mi się nie chce sprawdzać czego mam za mało a czego potrzebuję A tak wszystko by sobie rosło i wszystko by starczało Toż to taki sad nie jest obowiązkowy jak ktoś nie ma potrzeby po prostu nie odblokuje za gwiazdki Tak jak wspomniałam mi tam szkoda wydawać zbiory na ogród na drzewka co jest do zdobycia w spółdzielni więc nawet tego nie ruszam
     
    Majeczka13 i janekkostuchna lubią to.
  11. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    tylko ze kolejne pole to wiecej eventowki i wiecej wypadajek-i znowu bedzie marudzenie
    to jest gra strategiczna, a nie '"wystaw wszystko co masz i marudź ze nie ma na to miejsca"....to trzeba myslec co bedzie potrzebne, co sie opłaca itd
     
    Azile lubi to.
  12. janekkostuchna

    janekkostuchna Chodząca legenda forum

    to ma być sad czy też ogród dendrologiczny nie ten za gwiazdki bo to bubel, więc skąd to stwierdzenie że to więcej eventówki jak siać nie będzie można i żadna strategia w takim wypadku nic nie pomoże.
     
    ramona45 i niki1990 lubią to.
  13. Azile

    Azile Komandor forum

    Nie koniecznie, bo pomysł jest na zrobienie sadu, więc mogłoby to być miejsce gdzie będzie można postawić tylko i wyłącznie drzewka, gdzie nie będzie można położyć pól, ja myślę że pomysł nie jest taki zły, wiem że można przestawiać drzewka akurat na te co są potrzebne sama tak robię, ale żal mi trochę tych wszystkich drzewek kiszących się w pasku, a tym bardziej że praktycznie co miesiąc pojawia się jakieś nowe i potem znowu coś ląduje w pasku, fakt że to jeszcze jedno pole do zbierania i bez kombajnu jest ciężko, ale ogólnie grać jest ciężko bez kombajnu biorąc pod uwagę takie ilości eventow jakie mamy, przecież co 3,4 dni wchodzi nowy event, za czym małe pola wiadomo...
     
    jaarte, Agulka87 oraz Feeps lubią to.
  14. Feeps

    Feeps Mieszkaniec forum

    Jak najbardziej na tak! :)
     
    Majeczka13 i Agulka87 lubią to.
  15. Agulka87

    Agulka87 Młodszy ekspert

    Dla mnie to jest tylko gra , zwykła zabawa czasami coś posadzę , czasami coś zbiorę czasami coś dostarczę
    Ale dobra widzę że ogólnie nie ma sensu się produkować :p
     
  16. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    małafarmerka70 Twój post usuwam; głosy na tak lub nie można oddawać w ankiecie; w postach zaś pożądana jest dyskusja, argumentacja
     
  17. Majeczka13

    Majeczka13 Chodząca legenda forum

    Jestem jak najbardziej na tak :D. Pomysł super. A narzekania zawsze były i będą. Taka jest nasza ludzka natura. Popieram i swój głos oddałam w ankiecie.
     
    janekkostuchna lubi to.
  18. Lithuana18

    Lithuana18 Czeladnik forum

    JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZAAAA,od dluższego czasu zastanawiam się jaką strategie obrać a żeby wszystko pomieścić,drzewa zagrody a przy tym sadzić gdzieś plony? dla mnie jest stanowczo za mało miejsc dużo rzeczy mam pochowane w pasku bo innej opcji nie ma :(
     
    janekkostuchna lubi to.
  19. wolf031973

    wolf031973 Książę forum

    Wybierz strategię jaką chcesz, ale wybierz. I do niej dostosuj farmę. Jeśli ktoś chce pomieścić wszystko, to znaczy, że strategii nie posiada.
    Co do pomysłu: jestem przeciw jakiemukolwiek powiększaniu farmy. 1000 pól to dla mnie i tak za dużo. Głos na nie.
     
  20. jaarte

    jaarte Okazjonalny autor

    jestem na tak i taki głos oddałem. sadzenie drzew tylko XXL z braku miejsca na zwykłe. mam braki w owocach i nie bardzo mogę je nadrobić. Taka polana bardzo ułatwiłaby życie