Opinie Nowa gra - Wefarm

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 16 stycznia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a wiesz,ze konkurencja ma gierke o podobnej nazwie...;)
     
    Alutka, miwi45 oraz zzizzie lubią to.
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Fantasyramy nie znałam, słyszałam o niej tylko - no i wiem, jak została zamknięta (bodajże z dnia na dzień, wyjątkowo elegancko zwłaszcza wobec tych, którzy sporo tam kupowali).
    Ale Fantasyrama to dla mnie o tyle inna bajka, że Farma była pierwsza - a tutaj może dojść do sytuacji zastąpienia dotychczasowej gry inną.
    Wiem, wiem, jak twierdzi TL - nikt niczego nie zamyka 8)
    Na dzień dzisiejszy faktycznie, nikt i niczego.
    A co będzie jutro, to się okaże ;)
     
  3. Dybilas4

    Dybilas4 Fanatyk forum

    Niemniej jednak, jest to sygnał, by nie szaleć z zakupami, choć ja i tak nie szleję. Poza tym to jak głosi znane powiedzenie "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło", więc cierpliwie poczekam na rozwój sytuacji, ale jak już powiedziałam, przenosić się nie zamierzam.:)
     
  4. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Nic się nie zgadza :) Dzień dobry :)

    Wpisy na forum nie są wyznacznikiem sukcesu gry, takim wyznacznikiem jest ilość aktywnych kont i wpływy z działalności bieżącej.
    Jeżeli mamy do czynienia ze zwiększeniem oferty sprzedaży, to znaczy, że te dotychczasowe spotykaja się z dużym zainteresowaniem.
    Nie rozszerzasz asortymentu towaru, jeżeli ten dotychczasowy zalega na półkach i generuje straty. Jeżeli zalega i masz kłopoty ze zbytem, to robisz przecenę, promocję, obniżkę sezonową, czy wyprzedaż ... tu mamy do czynienia z sukcesywnymi podwyżkami - począwszy od koszyków, a skończywszy na florenach. Obserwujemy zwiększenie natłoku ofert, o którym byłaś uprzejma wspomnieć, a to świadczy, że takie jest zapotrzebowanie rynku, a rynek to my.
    Wszystko to świadczy o tym, że Farmerama jest dochodowym przedsięwzięciem, a wszystkie nowości, częstotliwość eventów i mnogość propozycji zakupowych, są tylko tego potwierdzeniem.

    Fantasyrama, nigdy w swojej historii, nie dorównała Farmeramie nawet w 1/1000, biorąc pod uwagę ilość aktywnych graczy, rozmiar produkcji, oraz wysokość wpływów ... więc stosowanie jakichkolwiek analogii, nie może mieć zastosowania w absolutnie żadnym wymiarze.

    Niestety mylisz się ... dlatego niestety, ponieważ osobiście byłbym bardzo wdzięczny, gdyby firma przyłożyła choć maleńki paluszek, dała najmniejszy powód, abym mógł z czystym sumieniem zakończyć tę wieloletnią zabawę. Na chwilę obecną jest zupełnie odwrotnie, bawię się bardzo dobrze i nawet katastroficzne przepowiednie Rysia (pozdro Ryś), nie będą w stanie tego zmienić.

    A skoro już jesteśmy przy tych czarnych, subiektywnych oczywiście wizjach, zagłady Farmeramy, na rzecz, czy za przyczyną nowej, niesprawdzonej przez rynek i będącej wielką zagadką dla producentów - WeFarm ... to zdajmy sobie sprawę, że dzisiejsza informacja ma na celu, tylko i wyłącznie zareklamować bezkosztowo nowy produkt, wśród potencjalnie zainteresowanych dodatkową rozrywką ... z mocnym naciskiem na - dodatkową :)
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Cóż, jak to mawiali starożytni Rzymianie - Roma locuta, causa finita, czyli Najwyższa Instancja się wypowiedziała i po sprawie.
    W takim razie ja - szaraczek z niepopularnymi poglądami opartymi na bezwartościowej znajomości zasad działania korporacji - nie mam tu już nic do roboty.
    Cieszcie się dalej (bo jak widać są powody) i śpijcie spokojnie, nic wam nie grozi xD
     
  6. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Zuzka poczytaj ten post,,,,troche jasniej na temat gierki;)..szczegolnie pkt 2

    http://de.bigpoint.com/farmerama/board/index.php?threads/wefarm.85083/page-5#post-3911110
     
    Alutka i zzizzie lubią to.
  7. blazers

    blazers Wszystkowiedząca wyrocznia


    xD:cry:xDa będziesz "grała" w nową gierkę i udzielała się na kolejnym forum ?


    Moja opinia na temat "gorącego niusa" jest taka, że mnie to lotto, ale wypowiedzieć się musiałem.
    Trza bywać na salonach.




    Bry to samo od nowa.
     
  8. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Pewnie z ciekawości zajrzę do tej nowej gierki. Lubię zmiany i nowości.A czy zostanę?
    Na fantasy też byłam na początku bardzo aktywna. Niestety z czasem nuda zabiła tę grę'
     
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Poczytałam.
    Wbrew pozorom wynika z tego znacznie mniej, niż by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.
    Skomentuję tylko ten fragment o docelowej grupie wiekowej: przecudna grafika przecudnych zwierzątek w grze Farmerama też moim zdaniem skierowana jest do odbiorców znacznie młodszych od tutejszej średniej.
    I co...? ;)

    Nie martw się, blazers.
    Nie będę ani grała, ani nawet "grała" i nikomu nie zrobię żadnego kuku na kolejnym forum.
    Masz oto dodatkowy powód, żeby spać spokojnie xD
     
    -norbijas- lubi to.
  10. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Dzień Dobry :)
    Wrzucę tu swoje baaardzo luźne przemyślenia w temacie "nowej Farmeramy".
    Co stanowi o sukcesie gry? Ilość graczy.
    Co powoduje, że gra się rozwija? Napływ nowych graczy, utrzymanie starych- zainteresowanie ich grą. Tu kółko się zamyka, bo:
    jak zachęcić nowych graczy, zatrzymać starych? Jak spowodować ich zaciekawienie, zadowolenie? Rozwijać grę. Tylko w jakim kierunku?
    Tu chyba jest największy problem - jak pogodzić oczekiwania tej starej, dobrej, sprawdzonej w bojach, niezawodnej ekipy wiernych graczy z nowymi (młodszymi? innymi?).
    Radykalne zmiany na obecnej Farmie wzbudzą sprzeciw (przykład TOP 2018).
    Bez radykalnych zmian - niewielu nowych graczy przybywa i zostaje na dłużej (dowód: nieistniejący mentoring).
    Może BP chce stworzyć ciąg dalszy Farmeramy ale już nastawiony na inny typ odbiorcy?
    Jeśli WeFarm się przyjmie - scenariuszy dalszych działań jest co najmniej kilka.
    Ale pożyjemy, zobaczymy ;)
     
    Azile, kalinamala oraz -norbijas- lubią to.
  11. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    "Może BP chce stworzyć ciąg dalszy Farmeramy ale już nastawiony na inny typ odbiorcy?
    Jeśli WeFarm się przyjmie - scenariuszy dalszych działań jest co najmniej kilka.
    Ale pożyjemy, zobaczymy ;)[/QUOTE]"


    Ok. Mnie pasuje - ja sobie gram w "starą" farmę a nowi w nową. Czemu nie. Zajrzeć- zajrzę. Pewnie. Ale mój zdrowy rozsądek w konfrontacji z Mieciem inwestowanie w jedną grę jakoś zniesie choć negocjacje bywają ciężkie. Finansowania drugiej - definitywnie odmawia.
    Fantasyramę pamiętam - drzewka były przepiękne. Takie TS-y też za realną gotówkę i tu był dylemat. Pewnie nie tylko mój. I gra padła. Czy z nową będzie to samo? Zobaczymy. Czy "wygryzie " Farmeramę? Mam nadzieję, że nie, bo to już lata grania i mimo że ciągle się słyszy (czyta) narzekania -gramy bo lubimy
     
  12. Lunari78

    Lunari78 Wyjątkowy talent

    była już druga farmerska gra od bp Fantasyrama upadła bo ją przedobrzyli i nie liczyli się z opiniami graczy
     
    usiamik46, -kafa- oraz oset53 lubią to.
  13. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Z ciekawości weszłam na konto w innej grze BP w którą kilka lat temu dość
    intensywnie się bawiłam/z nudów/. Przeżyłam szok.............
    Oby Farmeramy nie spotkało coś podobnego.
     
    olgs3 i -kafa- lubią to.
  14. -kafa-

    -kafa- Czeladnik forum

    jak farmerzy bedac latac w bokserkach po nowej farmie, a farmerki w bikini i kaloszach..,
    TO ja Gram!!! na bank8)xD

    wspolna gra, w swiecie wirtualnym sojusze? moze byc nie/zle;)
    sasiedzi pisza ze ma przypominac : klik>>Farming-Adventure
    tak wiec czekam na nowe ubranka, jazde traktorkiem:music: i mikrofonik.:music::)



     
  15. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Sami piszecie, że Farmerama to jedna z najważniejszych gier Bigpointu. Naprawdę myślicie, że chcieliby zatopić taki okręt flagowy? Firma oferująca gry musi oferować różnorodność. Znaczące zmiany w specyfice gry jej nie zapewnią, a co gorsza mogą sprawić, że związani z grą (i przede wszystkim inwestujący) Użytkownicy zrezygnują. Podejrzewam, że właśnie dlatego postanowili wypuścić nowy produkt. Po co zmieniać jedną grę, skoro mogą mieć dwie i zarobić więcej? Z tego co pamiętam informacje o starcie innych gier również były udostępniane na forum, a nawet mailowo. Skoro mają możliwość dodatkowej reklamy to tylko głupi by nie skorzystał. Jeśli Klient jest zadowolony z jednego produktu i korzysta z niego, to z dużym prawdopodobieństwem wypróbuje innego i niekoniecznie musi rezygnować z pierwszego. A na pewno nie wydaje mi się, żeby firma miała z niego rezygnować.
    Także bawcie się dobrze w nowej grze, ale proszę mi nie zapominać o Farmeramie, bo chwastami co prawda nie zarośnie, ale nowości Was ominą ;)
     
  16. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Poczekam,zobaczę,poczytam,obwącham a moze nawet sie otrę:p
    Dopóki nie wiadomo z czym to sie będzie jadło to lepiej wstrzymać sie z jakimikolwiek nagłymi ruchami i deklaracjami.
    Czas na odejście jest zawsze.
    Wątpię zeby mieli Farmerame poddać utylizacji ale...nie znam chińskiego,nie znam żadnego Chińczyka,a tym bardziej chinczyka bizsesmena wiec o ich mentalności i zachowaniach tez się nie mogę wypowiedzieć.JWiem tyle,ze kasiorkę to oni Lubią/pisownia z dużej litery jest zamierzona/,oj Lubią.
    A może chcą nas odciążyć finansowo i rozłożyć wpływy gotówki na 2 gry:p
    Ot tak sobie marzenia noworocznexD
    A jak nówka pośmiga i nie wypali to na początku 2020 walną nam event połączony z Wefarm i pójdziemy współpracować z rolnikami z całego świataxDOby tylko pozwolili sobie wybrać dowolny kostium:p
     
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy, mamy dla uspokojenia kilka pytań i odpowiedzi :)

    Czy WeFarm to po prostu FARMERAMA 2?

    WeFarm to gra odrębna od FARMERAMY, oferująca graczom zupełnie inne doświadczenie. FARMERAMA skupia się na rolnictwie, a WeFarm łączy je z elementami przygodowymi.

    Czy FARMERAMA przestanie otrzymywać aktualizacje po premierze WeFarm?

    Absolutnie nie! FARMERAMA to nasza główna gra farmerska i prace nad nią będą kontynuowane. Będzie otrzymywać tak wiele akcji specjalnych i aktualizacji, ile przyzwyczaiła się oczekiwać jej społeczność. Obydwie gry są tworzone przez oddzielne zespoły. WeFarm i FARMERAMA są na tyle różne od siebie, że możesz grać w nie obydwie!

    Dlaczego Bigpoint tworzy kolejną grę farmerską?

    Model rozgrywki WeFarm zapewnia graczom inne doświadczenia niż Farmerama, łącząc elementy przygodowe z farmerskimi. Poza zajmowaniem się własną farmą, pozwoli eksplorować rozległy świat WeFarm kontrolując samodzielnie dostosowaną postać. Możesz także współpracować z innymi graczami, poznając różne obszary gry, zawierać przyjaźnie i pomagać sobie wzajemnie wraz z postępami!

    Dlaczego nie mogę zagrać w WeFarm?

    Obecnie WeFarm znajduje się na etapie wstępnej premiery i jest dostępna jedynie w niektórych krajach. Wkrótce jednak nastąpi światowa premiera i także Ty zagrasz w nową, ekscytującą grę przygodowo-farmerską! Sprawdzaj nasze strony w mediach społecznościowych, aby uzyskać więcej informacji.

    Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
     
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    "Obecnie WeFarm znajduje się na etapie wstępnej premiery i jest dostępna jedynie w niektórych krajach."

    A w jakich to krajach jest ona dostępna?
    Chętnie bym poczytał recenzje.
     
    Lunari78, Anhedrea oraz miwi45 lubią to.
  19. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Testerzy to pewnie ekipa modowska;)..czy nasza to nie wiem ale niemiecki mod pisal,ze ma dostep do wersji beta....
    a propo prac nad farma w nowym systemie....popatrz na grafike...;)
    [​IMG]
    http://de.bigpoint.com/farmerama/board/index.php?threads/wefarm.85083/page-4#post-3910934
     
    Alutka i hlnrys lubią to.
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hlnrys niestety tego nie wiemy, ale jak się dowiemy to wszystkim powiemy ;)