Nieoficjalny ranking Farmy i Wyspy

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 28 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. gadek

    gadek Fanatyk forum

    No i to dość słono,właśnie sprawdziłam,chyba zacznę do skarbonki odkładać specjalnie na premiumxD
     
    Anetta41, bonifacowo oraz est-orka lubią to.
  2. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Reasumując. Kupuję sobie platynowe premium. 155 zł z groszami na rok. Obsadzam farmę baobabami i mój kontakt z grą ograniczam do zaglądania do OO czy widać już na horyzoncie event 5xPD z drzew. 8)

    Właściwie to nie wiem co powiedzieć... Zdumienie uniosło mi brwi aż gdzieś na potylicęo_O
     
  3. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    Nie obsadza się farmy Wielkimi, lepsze są drzewka xxl......popatrz na PD

    Wielkie:
    zwykłe - 1000 PD / 36 godz. / 4x4 pole
    czyli - 250 PD / 36gdz. / 1x1 pole
    czyli - 83,4 PD / 12 godz. / 1x1 pole

    Drzewko xxl:
    daje PD / 12 godz. / 1x1 pole
    Czyli, wszystkie drzewka xxl od wiśni w górę, są bardziej opłacalne niż zwykły Baobab. Surmia xxl. jest przy takim systemie gry idealna ....i jak łatwo ją zdobyć podczas G&T :)

    I jeszcze jedno....trzeba pamiętać, że po zakupie Premium trzeba choć raz dokonać zbioru automatem, dopiero potem wyłączyć automat i czekać na 5xPD z drzew.
     
  4. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Est-orko, ale płacić po to, żeby nie grać? Dla rankingu? Nie ogarniam tego...
     
    Miodzio222 i kybek93 lubią to.
  5. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    Hej,
    I kupę SG....hej Magiczna
    Norbi... tak to może Sisi zrobić. Same baobaby i zbiór ...ale jak się robi eventy, to nie da się....5xPD z drzew jest dość rzadko...
    wiesz samo ustawienie baobabów wszędzie i zbiór codzienny daje tyle, że hej...plus smoki, wrony, sowy, wielkanocny, wieniec...ogrody...i myk..1mln do przodu..

    dotikampo nie dla rankingu, tylko żeby zbierać 25 mln na lewel
     
    morellaa, Dorota1020 oraz kybek93 lubią to.
  6. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Też tego, z jednej strony nie rozumiem.... a z drugiej, podziwiam cierpliwość osób, które tak grają..... o ile można tu mówić o grze:eek:
    Ja mam Premium od pierwszych dni gry w Farmeramę (kupowanie wody doprowadzało mnie do szału xDxD)....ale wstrzymuję codzienne zbiory drzewek xxl i Wielkich w dniu, w którym pojawia się OO o rozpoczęciu eventu 5xPD z drzew....albo w kilku przypadkach, kiedy robiłam testy na wypadajki z akumulacji zbiorów i wierzcie mi, że miałam problem z dotrwaniem do dnia zbioru:oops:

    Myślę, że ktoś kto lubi grać w Farmeramę i wykorzystuje Premium tylko do akumulacji zbiorów na jednej farmie, na drugim koncie gra sobie tak ja większość graczy...sieje,hoduje, robi eventy...po prostu gra:)

    Edit. Jeszcze dodam, że premium jest super jak trzeba zrobić przerwę w grze, krótką przerwę...jakiś urlop czy inny powód niemożności zalogowania się na farmę....ustawia się drzewka, wyłącza automat i spokojnie myśli się o realu....potem wraca się na farmę odpala wszystkie bonusy, włącza automat i robi się zakumulowany zbiór....w ten sposób prawie nic nie tracimy na nieobecności na farmie.
     
    Ostatnie edytowanie: 13 września 2014
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    o takich osobach przeciez rozmawiamy;)
    a co sie tyczy kupy sg....czytam kiedys wypowiedz Juggera ile to on kupowal SP w czasie BB...byla mowa o sumie 5000 jednostek i wszystko szlo na targ;)
     
  8. gadek

    gadek Fanatyk forum

    Ja bym mogła na drzewka poświęcić max 2 łąki,bo tak nic nie robić to nie wytrzymała bym,a i eventy muszę robić,bo to już jak w letargu normalnie;)
    Obecnie nie mam baobabów na całą farmę,tylko jakieś pół,jak do tego uruchomię 2 smoki,2 sowy i 3 wrony,(bez rzemiosła) to dziennie z farmy jakieś 300 tys pd + pnącze,gdzie jest prawie 90 tys pd.i wciąż mało:oops:
    Muszę przypilnować rzemiosło i się zobaczy postęp
     
    malinarp i kybek93 lubią to.
  9. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    ni...Sisi ma 200 lvl....my mówimy o przeskoczeniu 100...hej Norbi
    ano....zobaczysz.
    PS. Fajne te nowe "Muszkietery"/ w tv/...
     
    malinarp i kybek93 lubią to.
  10. gadek

    gadek Fanatyk forum

    Niby zaczęło się od Tych na czele;)

    PS.Jakie Muszkietery?Co mnie ominęłoo_O
     
  11. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    zaczęło się od pytania jak zrobić 500 000 PD w 2 miesiące

    PS. nowy serial....inny, ale fajnie zrobiony...przynajmniej tak mi się wydaje, bo łypałam lewym okiem ino.
     
    malinarp lubi to.
  12. Waldeusz1

    Waldeusz1 Młodszy ekspert

    Raz że trzeba zapłacić, dwa - trzeba bezsensownie czekać na TEN mini event
    .... więc gdzie tu miejsce na zabawe z samej gry ?
    IMO trzeba być totalnie sfrustrowanym graczem aby w ten sposób zdobywać PD xD
     
  13. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    dokładnie :)
    Fakt, że Premium daje jeszcze inne dodatkowe korzyści, no ale...
    Chyba dla mnie fajniejsze do czytania o zdobywaniu PD są sposoby "starych wyjadaczy" farmerowych, czyli planowanie zakupu-sprzedaży na targu, zabawa z szybkim kończeniem eventów, kombinowanie z ilością nawozu (obornik+targ), bonusy z przetwórni, albo eksperymenty z oazami. Przyznam jednak szczerze, że na razie tylko czytam :D Ale bardzo mi się to podoba, każdy potraktował farmę jako swój pomysł na zabawę, gra wtedy staje się bardzo osobista, nie oklepane sposoby, ale kombinowanie, ekonomia, myślenie... To jest to co chcę widzieć na Forum i u innych w grze, bardzo mi się to podoba :)
     
  14. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    myślę, że właśnie ta gra pozwala na podejmowanie własnych decyzji ekonomicznych i strategicznych....z tego powodu tak ją lubię...
    na dodatek właściwie do 90lvl nie wkładałam realnej kasy....obecnie też jedyne co kupuję to turbomłyn:)
    gra sprawia mi przyjemność a chyba o to chodzi:)
     
    malinarp i kybek93 lubią to.
  15. nonames33

    nonames33 Naśladowca mistrzów

    ja gram krótko niewiele ponad pół roku ale ze 2 mieś temu mi odbiło o postanowiłem zrobić którąś z misji hodowlanych i ukończyć bez udziału realnej gotówki co kompletnie zatrzymało przyrost PD przy najbliższym BB uzyskam zwierzątka ostateczne i teraz mam dylemat czy skończyć misje czy spróbować je sprzedać bo za SG na moim etapie mógł bym z 10 poziomów jak nie więcej wystrzelić do góry w mniej niż tydzień
     
    malinarp lubi to.
  16. nonames33

    nonames33 Naśladowca mistrzów

    z samego kącika zleceń w spółdzielni w trzy miesiące wyciągniesz 15-20 mln pd nie wliczam w to upraw hodowli i innych
    uzupełnienie :)

    nigdy nie liczyłem ale dziś zrobiłem wyjątek wykonałem 30z 45 misji czasami niektóre się nie opłacają punkty PD 165194 ponad 80% finansowane SG 361768 koszt 1pnk~=niecałe 2,2 sg
     
    Ostatnie edytowanie: 24 września 2014
  17. gadek

    gadek Fanatyk forum

    Też robiłam zlecenia,aż w końcu zrezygnowałam.
    Ale jak pisała Nastka.Buran po setnym lvl-u tylko 25 mln. do kolejnego,więc oby do setki i będzie z górki;)
     
    kybek93 lubi to.
  18. sisi64

    sisi64 Stały bywalec

    Norbijas czy Ty naprawde jestes pewny ze nie dam rady robic eventow???? Ja i inni z Top-u ?A Dozynki,,masz liste,sprawdz,tam mozna,to co,,kto za mnie misje robil??? Jasmin ? Te chyba sobie tez zrobie,lubie ten Event. Jeszcze chyba musisz duzo sie nauczyc,,ale juz duzo potrafisz.
    Estorko Ty zas masz noska :) Dobrze myslisz :)
     
    malinarp lubi to.
  19. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    malinarp i morellaa lubią to.
  20. BA_Musa

    BA_Musa Guest