Nieoficjalny Poradnik Farmeramy - Dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika Sekme, 25 maja 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
 1. -norbijas-

  -norbijas- Chodząca legenda forum

  no tak niziny sa zajete innymi sprawami;)xD
  i to mnie wlasnie dziwi...forum powinno byc w wiekszosci poswiecone grze....a kroluje zupelnie inna tematyka...ogolnie nic wobec niej nie mam ale nie powinno byc glownym nurtem tutaj,,,;)
  dobra czas na mnie trzeba kase na koszyki zarabiac..item czeka:pxD
   
 2. Sekme

  Sekme Generał forum

  Odnoszę wrażenie, że ludzie ogólnie nie są zainteresowani wiedzą. Wszyscy chcą na gotowe i bez wysiłku. Nawet na przykładzie forum to widać.

  zzizzie, wiesz, że każdy mój uczeń (nie lubię określenia kurczak) w Szkole jako 2 wiadomość dostaje zaproszenie na forum z wyjaśnieniem, co to, po co, itd. + uwagą, że będę mu wysyłała linki, więc forum potrzebne. Ilu czyta? Zaledwie paru. A ilu po otrzymanej kilkulinijkowej sówce z wyjaśnieniem zadaje pytanie, odpowiedź na które była w pierwszych 2-3 linijkach?
  Pytania retoryczne. Niestety.


  Niziny narzekają, wkurzają się, grożą rzuceniem gry, po czym grają dalej, i dalej narzekają... Słowem, pełne ręce roboty... Nie ma czasu ostrzyć piłę xD
  Powiem szczerze, że dla mnie ogromnym zdziwieniem jest cały dział z tymi idiotycznymi gierkami o_O Ani to nie wnosi nic do wartości forum, ani pomaga w grze... Strata czasu i nabijanie lajków. Gdyby tego nie było, to ludzie z nudów gadaliby o grze, zgadywali w Zgaduli itp.
   
 3. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Wszystko, bez wysiłku i od razu.
  No jak to, przecież wszyscy mamy takie same żołądki (czyj to tekścik, pamięta ktoś może...?). To po prostu oburzające, że na wejściu do gry nie dostaje się tego, co inni sobie mozolnie zbierali przez lata. On ma, a ja nie mam, jemu dali, a mnie nie dali - skandal.
  W sumie to już przestałam kochać takie posty. Nuuuda.

  Kurczak to ponura pomyłka. Nie wiem, czy stosowne obrazeczki przedstawiają coś na kształt kurczaka (z wytrzeszczem) jako ucznia oraz kury (z wytrzeszczem) jako mentora (bo do szkoły nie zaglądam), ale zupełnie niezależnie od tej grafiki spod znaku Basedowa to powinien być "pisklak".
  No cóż, jeśli osoba podejmująca gigantyczne dzieło przekładu z obcego na nasze nie kuma, o co tu biega, to trudno wymagać, żeby jakikolwiek nieopierzony pisklak (czyli nowicjusz) cokolwiek kumał i jeszcze umiał czytać.

  Grożenie rzuceniem gry kiedyś też należało do moich ulubionych wyrazów oburzenia na forum. Teraz, cóż - nuuuda.

  A wątki z liczeniem do iluś tam czy innymi dziwactwami (w tym gotowaniem, przypominam ;)) to chyba wynik tego, że spory procent ludzi z forum innych miejsc na necie po prostu nie odwiedza.
  Aha, no jeszcze te koszmarne bazy obrazeczków niewątpliwie są tłumnie odwiedzane... no więc tutejsze forum zastępuje calusie wielgachne internety poza czarami marami pewnej pani i innym tam shutterstockiem ze znakiem wodnym.
  Gierki i inne są zatem obowiązkowe bez dwóch zdań 8)
   
 4. wolf031973

  wolf031973 Książę forum

  Właśnie mówię o tych danych sprzed paru lat. Są cenne mimo upływu czasu, ponieważ w ogóle są. Czasem lepiej mieć takie coś, niż nic. Jeśli je wyrzucimy, to zostaniemy z niczym bo nowych obserwacji nikt nie będzie prowadził (za dużo roboty).
  Piszesz, że każdy ma inne max i masz rację, ale potrzebny jest też dobry punkt odniesienia (dane z poradnika), by wiedzieć jak daleko/blisko jest to nasze max od największego możliwego.
  Na razie tyle, bo real wzywa
   
 5. Sekme

  Sekme Generał forum

  Dane sprzed paru lat mają wartość wyłącznie historyczną. Żadnej innej. Prawdopodobieństwo zmienia się - czasem z eventu na event odkręcają lub zakręcają kranik, więc nie ma sensu porównywać, że kiedyś z goździków leciało XX szt., a teraz YY szt., czyli do jakiegoś tam max'a daleko/blisko. To nie ma żadnego sensu. Dziś są inne realia.

  W tego typu starych poradnikach największą wartością są opisane schematy i mechanizmy działania gry. One akurat się nie zmieniają tak często/szybko, więc można je wykorzystywać także dziś. A konkretne liczby - czysta historia.
   
 6. -norbijas-

  -norbijas- Chodząca legenda forum

  widzisz bo moim zdaniem..dla wielu osob forum jest takim portalem spolecznosciowym a sama gra jest tylko dodatkiem;)
   
 7. Sekme

  Sekme Generał forum

  Z przykrością stwierdzam to samo... :(
   
 8. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Kto bez winy, niech rzuci kamieniem 8)xD

  EDIT: a tak serio, to ja nie bardzo rozumiem wasze ubolewanie.
  Nie dlatego, że lubię czasem o gotowaniu albo o pieskach... po prostu dopóki te wątki o wszystkim i o niczym są oddzielone od części merytorycznej, to co one komu przeszkadzają?
  Forum jest rozciągliwe, równie dobrze mogłaby wrzeć dyskusja w paru wątkach dotyczących wyłącznie gry (jak na .de)... moim zdaniem problem polega przede wszystkim na tym, że w takich wątkach pisałyby dwie/trzy osoby max.
  A brak wątków "śmieciowych" w żaden sposób nie gwarantowałby wielkiej frekwencji w wątkach merytorycznych... to nie są te same osoby po prostu.
   
  Ostatnie edytowanie: 21 maja 2017
 9. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Najpierw ktoś zaczął grać, potem chciał się czegoś dowiedzieć z forum, trafił do jakiegoś klubiku i został :)
  Po jakimś czasie chciał rezygnować, ale już na tyle zżył się ze znajomymi z klubiku, że to okazało się nie takie proste.
  Taka jest rola forum związanego z grą. Tworzenie społeczności i utrzymywanie jej.
   
 10. Sekme

  Sekme Generał forum

  Zgredku, wszystko prawda, ale wydaje mi się, że u nas mamy nieco inną sytuację. Na forum związanym z grą głównym tematem powinna być gra, a nie wszystko inne. Tu niestety jest odwrotnie - wszystko ze śladową ilością gry. A jak ktoś nowy przychodzi na forum i widzi, że o grze nikt nie rozmawia, a cały ruch się toczy w wątkach pobocznych, to dołącza do jakiegoś wątku towarzyskiego, jeśli uda mu się przebić przez zażyłych znajomych, albo w ogóle nigdzie nie dołącza i poprzestaje tylko na czytaniu OO. I skutek jest, jaki jest.
   
 11. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Ale wiesz, gdyby na forum były tylko wątki merytoryczne, to ludzie, którzy w tej chwili liczą do iluś tam, rymy układają albo przepisy kulinarne wieszają, sprawdziliby tylko OO i poszli sobie... bo z bardzo małymi (chlubnymi zresztą) wyjątkami to są ludzie, którzy i tak nic o grze nie mają do powiedzenia i poważniejsze tematy z tej dziedziny im nie pasują.
  Ponura prawda - ale prawda.
   
 12. -norbijas-

  -norbijas- Chodząca legenda forum

  tylko najpierw by takie watki musialy powstac,,i potrzebni by byli userzy ktorzy by chcieli je tworzyc..na palcach jednej reki mozna policzyc osoby ktore,teoretycznie bylyby do tego zdolne...
   
 13. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Ja to bym takich userów szukała w eventowych 8)
   
 14. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Wątek dotyczący gry może założyć każdy. Nie ma żadnego zakazu. Regulamin nie stoi na przeszkodzie, żeby rozmawiać o najlepszych strategach i ich strategiach. A że chętnych do takich dyskusji niewielu, to inna bajka i mamy masę klubików tylko pośrednio związanych z grą.
   
  wolf031973 i Sekme lubią to.
 15. Sekme

  Sekme Generał forum

  dszmyd,
  nie ten wątek.
  Tu rozmawiamy wyłącznie o nieoficjalnych poradnikach, które już są opublikowane w wątku Nieoficjalny Poradnik lub dopiero powstają, by tam się pojawić. Nie róbmy, proszę, bałaganu.

  O strategiach i pomysłach na grę można rozmawiać w innych wątkach - w zależności od tematu:

  Porady doświadczonych graczy
  SianoGrosze :)
  Bahamarama
  Hodowla kolorowych zwierząt
  Zawody z dzielnicy rzemieślniczej
  TARG - analizy, dyskusje
  Szklarnia
  Wujek dobra rada

  I pewnie jeszcze kilka się znajdzie... ale te akurat mam pod ręką w obserwowanych wątkach.
   
  bazyl2211, hlnrys oraz draculik34 lubią to.
 16. MOD_Zła

  MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

  dszmyd - Twój post usunęłam. Tak jak pisze Sekme tutaj rozmawiamy o nieoficjalnych poradnikach.

  Sekme - dziękuję za pomoc.
   
 17. MOD_Zła

  MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

  dszmyd - Twój post zawierający sam cytat usunęłam.
   
 18. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  dszmyd zapoznaj się proszę z pierwszym postem tego wątku, tam jest jasno określone jakie rozmowy powinny się tutaj toczyć. Poza tym Sekme wskazała Ci właściwe wątki do rozmów na temat strategii gry, itp..
  Jeśli według Ciebie brakuje na forum wątku do rozmów i chcesz otworzyć własny wątek to zapraszam do zapoznania się z poradnikiem: Forum krok po kroku.

  A jeśli masz jakieś zastrzeżenia do pracy Moderatora to zapraszam ze zgłoszeniem tego faktu do PT, tutaj znajdziesz wskazówki jak wysłać zgłoszenie: >>Pomoc Techniczna.

  Twój post usunęłam i bardzo proszę nie zaśmiecać tego wątku dyskusją niezgodną z jego zasadami.
   
 19. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  dszmyd prosiłam abyś nie zaśmiecała tego wątku tego typu wypowiedziami, Twój post usunęłam i upominam słownie, następnym razem będę zmuszona nałożyć punkty karne i blokadę konta na forum. Zapoznaj się proszę i stosuj do obowiązujących tutaj zasad: Regulamin forum.
   
 20. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  dszmyd w związku z tym, że nadal ignorujesz moje prośby a tym samym łamiesz Regulamin forum w punkcie:

  Otrzymujesz punkty karne i blokadę konta na forum zgodnie z tabelą kar.