Nieoficjalny Poradnik Farmeramy - Dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika Sekme, 25 maja 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Agatko:) .... wiem jak przeliczałaś:) ... i to Twoja tabelka:)
    A co do Fraglesa to: zbiór 2 x dziennie daje 2 x 650 PD = 1300 PD z pola 1x1 , a jeśli to pomnożysz przez 4 to: 4 x 1300PD = 5200 PD na dobę, a "kosmiczna wymiana" daje 4000PD .
     
    feniks1414, pppppp26 oraz -norbijas- lubią to.
  2. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    No już w poprzednim poście poprawiłam się.:)
     
    feniks1414 i est-orka lubią to.
  3. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Właśnie o to mi chodzi:) ...... powierzchnia jaką zajmuje dany item też odgrywa rolę.
    Pomijając Fraglesa....są itemy 2x1 np. "Ciasto trampolina, które powinny się znaleźć w tej samej pozycji co "Kosmiczna wymiana".
    Obawiam się, że jak ktoś spojrzy na tą tabelkę, bez zastanowienia się chwilkę ( chodzi o powierzchnię) to na G&T może szukać nie te itemy co powinien.
     
    feniks1414, pppppp26 oraz -norbijas- lubią to.
  4. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Dobra tabelka poprawiona, grafiki i przelicznik już jest:)
     
  5. walet83

    walet83 Zaawansowany

    W tej tabelce jest ewidentny błąd przy itemach 8 godzinnych,gdzie pd z 1 pola na 24h jest źle policzone,bo przez ten czas jesteśmy wstanie zebrać pd 3 razy;)
     
  6. Sekme

    Sekme Generał forum

    Tabelka jest przystosowana do zbiorów 2 razy na dobę. Większość graczy dostosowuje zbiory itemów do różnych "jaj" (wronie np. dojrzewa 12h) i "zbiera" farmę 2 razy.
     
    feniks1414 i Agata00755 lubią to.
  7. gadek

    gadek Fanatyk forum

    Agatko czy ta tabelka jeszcze jest w poradniku,bo nie mogę jej znaleźć?
     
  8. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

  9. gadek

    gadek Fanatyk forum

  10. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    agni33 lubi to.
  11. gadek

    gadek Fanatyk forum

    Kurka tam znowu error 522. Dziwne,bo wszystkie inne widzę normalnie,a jak akurat chciałam w tą zajrzeć to się schowała.
     
  12. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Hmm..ja widzę, chciałam jeszcze raz na vpx wrzucić, ale coś nie mogę tam się dostaćo_O:eek:o_O:eek:


    Spróbuj, może któryś z tych linków Ci wejdzie:
    http://zapodaj.net/318f9f7567d07.png.html
    http://ifotos.pl/z/swhrqxs

    Tylko uprzedzam, nie wiem jak to długo tam będzie widniało, więc warto zapisać sobie tabelkę na komputerze w razie co.
     
  13. gadek

    gadek Fanatyk forum

    O super,działa,bardzo Ci dziękuję:inlove:
     
  14. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Udało mi się dostać na vpx i na nowo wrzuciłam http://vpx.pl/i/2016/02/29/Beztytulu8b40a.png (chyba jakieś problemy techniczne mieli i nadal mają, bo klikam w link i też mam error). Nie wiem czy dla Ciebie będzie to widoczne, ale tu będzie na dłużej :)
     
  15. gadek

    gadek Fanatyk forum

    U mnie nadal error,ale to nic już sobie zapisałam na kompie z tamtej stronki:)
     
  16. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    No właśnie zauważyłam, bo kliknęłam i też mam error. Chyba jakąś nową wersje właśnie wgrywają i nie działa ten hosting tak jak powinien. Trzeba czekać...
     
    gadek lubi to.
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    A czy mógłbyś powiedzieć Zgredku jak obliczyć w tym arkuszu opłacalność zakupu, cenę graniczną i kolumnę G? I jeszcze jedno - wartość w misji to równowartość, prawda:) ???
     
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Rany, ten arkusz po XXX zmianach wygląda całkiem inaczej niż ja go stworzyłem.


    Wartość w misji to to samo, co równowartość. Dawniej nikt nie stosował tej nazwy. Pewnie dlatego, że to była jedyna misja, w której znaczenie miała wartość oddanych towarów.
    Cena graniczna to maksymalna cena, za jaką opłaca się kupować dany towar przy określonym współczynniku opłacalności.
    Współczynnik opłacalności = 0,85 - bo ja taki wymyśliłem. Jeżeli masz więcej kasy i chcesz robić misję szybciej, możesz go zmniejszyć. Jeżeli bardziej zależy Ci na pieniądzach niż na czasie, zwiększ go.

    Cena graniczna = równowartość / współczynnik opłacalności


    W kolumnie D jest liczona opłacalność zakupu danego towaru. Logicznie: im mniejsza wartość, tym gorzej dla kupującego.

    Opłacalność = równowartość / cena na targu


    W kolumnie G ktoś dodał odwrotność kolumny D - ma takie samo znaczenie, tylko im wyższa liczba, tym mniej opłacalny zakup.
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    a jak obliczyć tą maksymalną cenę za jaką opłaca się kupować? Przepraszam, ale naprawdę nie wiem:oops: Albo zedytuj i daj znać - trochę te luki w kolumnach zakłócają przekaz:(
     
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    To właśnie jest w kolumnie opisanej Cena graniczna