Opinie Nie ma jak w domu, czyli Dożynki 2018

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 21 listopada 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    dokładnie. ;)
    lubie Nagniota drzewkowego i tego z itemami :) zrezygnowalam nawet z maszyn na rzecz muchołapek-kuponow zapas jest to oblece do konca roku ;)
    resztę mucholapek zalatwilam dobrymi dynksami na gt i jest ok :) kazdy % pd sie teraz przyda . Pytanie : za ile? ile bedzie trzeba wrzucic do wora zeby sie zalapac na pierwszy tysiak?

    Zuza - sowa na płocie Ci siedzi :p
     
  2. Tralanetka

    Tralanetka Analityk forum

    Mnie za to ciekawi, jakie stanowisko zajmą nasze i nie tylko nasze Władze, w kwestii udziału, w jakże nobilitującym wyścigu w TOP 1000.... :cry:xDxD
     
    magdusia668, małgoos oraz zzizzie lubią to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ta sowa to raczej już tobie siedzi 8)

    Kwestia udziału Władz pod wieloma różnymi postaciami (w serialu zwie się to shapeshifter) została obszernie (obficie...?) wyjaśniona w inwokacji.
    Szukajcie a znajdziecie, zupełnie jak z tą narzutą 8)xD
     
  4. Rock

    Rock Koneser forum

    Tralanetka masz na myśli to stanowisko, o którym jest mowa w OO, czyli czy ktoś się zdecyduje w ogóle startować?
     
    Tralanetka i małgoos lubią to.
  5. bari06

    bari06 Półbóstwo forum

    Ale się rozczarowałam :eek: , mały być takie piękne dożynki z cudownymi nagrodami , bo przecież cały rok się na nie czeka , farmerzy gromadzili produkty i chowali do stodoły a tu zoonk o_O.
     
    magdusia668, ryzio oraz miwi45 lubią to.
  6. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Troszkę błędne to wyliczenie :)
    Dlaczego 5% szans do narzędzi, dodajesz do 50% większego PD z mrocznych roślin i jeszcze powiększasz o 100% PD do wszystkiego ?
    Przecież każdy z tych bonusów ma inne działanie i nie można ich w żaden sposób łączyć ;)
    Nagrodą główną w zeszłym roku było +100% do wszystkiego, a w tym roku jest 150% do wszystkiego i to jest najlepsza nagroda w historii tej gry ... kropka.

    Ten event, ma zupełnie inną zaletę, która czyni go najlepszym z wszystkich dotychczasowych dożynek.
    Każdy, kto załapie się do 3000 będzie usatysfakcjonowany bonusem, o który jeszcze niedawno trzeba było walczyć w pierwszym tysiącu.
    Nie będzie rozczarowań na miejscu 1001 i na 2001 też nie powinno być, bo nagroda została bardzo hojnie dopasowana do wkładu, który będzie na nią wystarczający.
    Raz jeszcze napiszę - to są najlepsze, najlepiej ułożone i najbardziej sprawiedliwe dożynki w historii tej gry.

    Dzień dobry wszystkim :)
     
  7. allegro11

    allegro11 Czeladnik forum

    nie opłaca się siać na małych polach ktoś wcześniej napisał że będzie ich 200 czyli 50 dużych dobrze myślę?:sleepy:
     
  8. Tralanetka

    Tralanetka Analityk forum

    Tak. Oczywiście. :D
     
  9. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    nie mam tamtych itemów, bo ja na TOP to jestem za cienka, a tak dodałam tylko dodałam te % - dziękuję za doinformowanie mnie :)

    już wiem, Ania mnie uświadomiła :)

    ===========================

    ja akurat lubię siać na tym polu po Franku, bo jedyne czego trzeba pilnować to czasu, szkoda, że ta roślinka nie jest przynajmniej 8 godzinna....
    ale i tak to tylko 3 doby siania (po rozsianiu), bo spokojnie mogę sobie zrobić 5 zbiorów na dobę (4*4:20 z woda i nawozem i raz na noc bez nczego)

    te 200 małych pól to wg włoskiego FAQ to jest 44 dużych pól, średnich 98 (ale jak to będzie wyglądało okaże się jak zobaczymy jutro pole) ;)
    a jeżeli siejemy bez dopalaczy, to tylko ilość nawozu jakim dysponujemy może nas ograniczać, bo zysk jest identyczny z małych i dużych pól (zawsze jedna roślina w przeliczeniu na małe pole)
    na małych polach zużyjemy więcej nawozu, a czy będziemy mieli więcej wypadajek? tego nie wiem - piłkarski w czerwcu pokazał, że wypadajki leciały jak chciały, nie było znaczenia czy duże czy małe, czy średnie pola
     
    Ostatnie edytowanie: 21 listopada 2018
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Tyle że przez ten ostatni rok trochę jakby wzrosły wymagania.
    Ja bym się aż tak nie zachwycała 8)
    Ale co ja tam wiem xD
    Nie mam już ani jednej muchołapki w pasku xDxDxD
     
  11. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Też chciałam zadac to pytanie ,ale mnie Zosiu uprzedziłaśxD
     
    Frytka2012, miwi45 oraz abc2016 lubią to.
  12. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    A dla tych, którzy wrzucać do TOP-u jednak nie będą - wartość narzuty przy wymianie na PD/TPD i SG jest wyższa niż 3 różnych łat. Czyli warto zostać z narzutami a nie z łatami :)
     
  13. Rock

    Rock Koneser forum

    Rywalizacja dla samej rywalizacji? Ja bym się nie zdecydowała w takiej sytuacji. Jak ktoś lubi adrenalinę, to może się zdecyduje. Ale akurat nie wydaje mi się, żeby w wirtualnej grze miało to większy sens. No, ale może ja mam za dużo adrenaliny na co dzień, którą mi niejaki real funduje xD.
     
  14. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    To nie ma znaczenia, ze wzrosły wymagania, kosmos jest kosmosem i nadal wszyscy w odniesieniu do tych wartości stoimy w miejscu.
    W ostatnim okresie, mamy jednak taki nawał wszelkich dopalaczy, itemów i bonusów %, że jeżeli tylko jest na to ochota, możemy każdego miesiąca zwiększać wydajność farmy o dziesiątki %, co w skali roku daje setki, o ile nie tysiące %.
    Przypominam, że tylko zwykła biedrona daje +100% do farmy, a jedna chomicza muchołapka potrafi dać na dobę 2 mln TPD.

    Zwracam również Twoją uwagę na fakt, że nigdy dotąd, nie było różnicy w nagrodach między miejscem 990, 870 i 30 ... 1030, 1490, czy 1998 oraz między 2020, 2500 i 2990. Teraz są różnice, których wymiar będzie warunkowała zawartość skrzyń. To bardzo uczciwy układ, który oszczędza rozczarowań tym, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, wspięli się oczko wyżej.
     
  15. Krzychu64

    Krzychu64 Nadzorca forum

    Tyłka mi nie urywa, ale ...
    - nie wymaga demolki pól ani żmudnego klikania,
    - stodołę można spokojnie odciążyć,
    - zdobycie ulepszeń jest możliwe na trzy rożne sposoby.
    Oczywiście, że się pobawię, celując minimalistycznie w ulepszenie nr 3, choć wolałabym by Dożynki były większym wyzwaniem, bo od ubiegłego roku wystarcza do nich jedynie zasobna stodoła. Nie trzeba nic więcej, a szkoda.
     
  16. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    To miał być mój 1 TOP w Dożynkach i raczej będzie ale myślę ile wrzucić obserwując kierunek rozwoju Farmamy pod rządami Chińczyków.
    Obecnie jestem na etapie...;)
    [​IMG]
     
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No fakt, o farmerskim kosmosie to ja nic nie wiem i już się nie dowiem.
    Po prostu ten super hiper mega wypasiony item z ubiegłorocznych dożynek stał się w tzw międzyczasie jakby nieco mniej super hiper mega wypasiony - więc porównywanie go z czymkolwiek z obecnego TOP to jest takie troszkę naciąganie rzeczywistości, żeby lepiej pasowała do wywodu.
    Nieważne.

    Co do tych różnic warunkowanych zawartością skrzyń, to nie bardzo rozumiem - czyżby ta zawartość zależała od miejsca w rankingu?
    Bo jeśli nie, to znając tutejszą losowość nie ma co za bardzo liczyć na różnice... no, chyba że masz na myśli ilość tych skrzyń, im więcej, tym większe prawdopodobieństwo zgarnięcia czegoś sensownego (dla gracza gromadzącego PD).
     
    magdusia668 i ryzio lubią to.
  18. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Zzizzie ... miejsce w rankingu nie warunkuje zawartości, ale decyduje o ilości zdobytych skrzyń. Ilość skrzyń x ich zawartość, powoduje, że im wyżej, tym większa ilość dóbr. KLIK
     
  19. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Aktualizacja listy TOP co 30 min xD:cry:xD
    Coraz weselej zaczyna być 8).
     
  20. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No właśnie.
    Nie muszę klikać, zwykle jeśli już czytam FAQ do eventu, to od pierwszego kopa ze zrozumieniem.
    Tyle że sam dobrze wiesz, że - przynajmniej tutaj - ilość potrafi mieć zaskakująco słaby związek z jakością.
    I o to mi chodziło.
    Ale życzę ci stuprocentowej jakości rzecz jasna ;)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.