MOD_Kirito

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika MOD_Kirito, 7 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    I niech właściciel tego wątku wie, że kobiety lubią byc mile zaskakiwane :D
     
  2. draculik34

    draculik34 Chodząca legenda forum

    Kirito samych wspaniałych chwil na forum :) Gratuluję i fajnie, że jesteś ;)
    Pozdrawiam :)
     
    Kasialka lubi to.
  3. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    Ufff udało się dotrzeć i nie zjeść po drodze:

    [​IMG]

    xD
     
  4. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Hej,

    Forum fajna rzecz i na pewno będzie fajnie :)
    Ale ciasteczka zachowuje :) I częstuje wszystkich chętnych :)
     
    SMOD_Wadera* lubi to.
  5. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    To ja chętny chociaż zabarwione :p Mam nadzieję, że barwnikiem jadalnym xD
     
  6. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Oczywiście, ale wiesz spróbuj pierwszy :)
     
  7. 1grosik

    1grosik Wszystkowiedząca wyrocznia

    Życzenia dla Wszystkich Moderatorów

    Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
    >Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych
    >Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.
    >Niech Nowy Rok 2016 przyniesie wszelką pomyślność
    >I pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
    >Wszystkiego dobrego życzy Grosik
     
  8. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Dziękuje za życzenia :)
     
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Cześć Kirito :) Przyszłam Ciebie odwiedzić i coś pożywnego przyniosłam na kolację, smacznego :D;)

    [​IMG]
     
  10. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Pysznie wygląda :) Dobrze że do lodówki schowane zostało na śniadanie :)
     
  11. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    czy mogę prosić o szaszłyczki na kolację do domu ;) ??
    Mi pasuje praca degustatora kogoś tam forumxD
     
    waderówek lubi to.
  12. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Witaj Kirito!:)
    Wpadłam tu, bo śledzę krasnalaxD To mój ulubieniec na Forum:D
    Ale przy okazji zapytam. Co to znaczy czytać mangę? I czym ona różni się od komiksu? Jak masz na imię Kirito?
     
  13. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Kirito zwie się KiritoxD
     
  14. kontakt23

    kontakt23 Wyjątkowy talent

    Wystarczy bardzo uważnie poczytać wątek od początku i tam wyśledzić imię owego gospodarza .
     
  15. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Tylko jak z tego wyjść z formą :)
    W wielkim i gigantycznym skrócie można nazwać mangę japońskim komiksem. Jednak jest to bardzo wielki skrót myślowy. Manga wywodzi się z tak naprawdę z rycin i ozdób które były wykonywane w Japonii. Czyli tak zwanego ukiyo-e. Sama Manga powstałą w XIX w. kiedy to styl ukiyo-e został połączony z zachodnim stylem rysowania. Jednak dopiero w XX w. kiedy to Japonia chciała nawiązać do Ameryki.

    Obecnie uważam za najważniejszą różnicę miedzy Mangą a Komikasami oczywiście po za stylem rysowania jest znaczenie mangi w japońskiej kulturze.
    Manga tam jest traktowana jako dzieło sztuki jaki i odpowiednik literatury przygodowej. Warto pamiętać, też że większość mang czytamy z prawej do lewej a nie jak to jest przyjęte zwyczajnie od lewej do prawej. Bohaterzy najczęściej w mangach mają trochę przerysowane rysy twarzy(np. wielkie oczy). Najlepiej też znać angielski albo właśnie japoński do czytania. Mało jest polskich(chociaż to się ostatnio zmienia) tłumaczeń. A jeśli są to najczęściej najpopularniejsze serie :)

    Jest wiele rodzaju Mang, od opowiadających o życiu szkolnym po zawiłe thrillery albo horrory. Obecnie jeśli komuś podoba się manga tudzież anime to na pewno znajdzie coś dla siebie. Czytanie mangi rozumiem dosłownie jako czytanie :)

    Mam nadzieje, że trochę przybliżyłem temat :)

    Co do imienia to tak naprawdę odp udzielił twój ulubiony gracz :)
    I to jest to :)
    Oj tam Oj tam :)
     
  16. kontakt23

    kontakt23 Wyjątkowy talent

    Mówie jak jest :)
     
  17. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Gdzie w takim razie je zdobywasz? Czy po prostu prenumerujesz magazyny z nimi? Czytasz je w oryginale?
    Ulubiona manga, czy jest taka? Gdzie na szybko znajdę coś z Josei-manga?
    Nie mam pewności co do tego, co w necie wygrzebałam.
    Kirito mi wystarczy, zanim znajdę czas, żeby uważnie przeczytać cały wątek.:p A chciałam tego uniknąć.;) Dobrze, że to na razie tylko 6 stron.
     
    Ostatnie edytowanie: 20 grudnia 2015
  18. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Osobiście szukam w internecie. Związku z regulaminem forum nie jestem wstanie Ci podać nazw stron albo ich adresów. Jednak jeśli poszukasz na pewno znajdziesz. Ja osobiście czytam po Angielsku, Japońskiego nie znam :) Ulubionej cóż nie ma, gdyż w jest wiele fajnych do których wraca się co jakiś czas. Niektóre serię już się skończyły inne wychodzą dalej :)
     
    waderówek lubi to.
  19. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    A skoro interesujesz się i tym samym przynajmniej otarłeś się o japońską kulturę, czy wiesz, znasz genezę wyglądu postaci?
    Czy jest to wymysł twórców, już dziś będący cechą charakterystyczną japońskiej "kreski", czy też ma jakieś źródło w japońskiej kulturze?
    Przeczytałam, że są w Polsce magazyny drukujące mangi. Pytam, bo dla mnie czytanie w necie to jakoś, hm jak to nazwać, niedoskonała?, uboga?, w każdym razie nie dla mnie forma czytania. Mam na myśli to, że książkę, po prostu muszę mieć w rękach.
    Oby nigdy, nie stało się to przeżytkiem. Podobnie jak z kinem.
     
  20. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Co do samej kreski postaci to już temat ciut zawiły :) Jednak szczerze nigdy w to aż tak głęboko nie wchodziłem. Są oczywiście osoby bardziej ogarniające temat niż ja :) Co do kultury Japońskiej to muszę powiedzieć, że tak trochę się "otarłem" o nią :) Wiesz jednym z marzeń jest wyjazd do Japonii, pozwiedzać to i owo. Chociaż bardziej by mnie interesowały wioski gdzie życie jeszcze toczy się tym samym rytmem co kilka set lat temu. Ale to marzenia :)

    Co do samych książek to już zależy kto co lubi :) Nie którzy lubią je mieć w ręku innym to jest obojętne. Ja jestem z tej drugiej grupy. Oczywiście wolę mieć książkę w ręku, gdyż jest to niewątpliwie ciekawsze niż patrzenie się w ekran. Jednak jeśli już muszę(powiedzmy że nie stać mnie na książkę w danej chwili a w bibliotece jej nie mają), to i monitor jest jakimś wyjściem.

    Mangami jest ten problem, że na Polskim runku pojawia się zaledwie ułamek tego co by mogło. Jest to związane z popularnością a w sumie jej brakiem samego gatunku. Nie mówiąc już czasem o cenach, branych niekiedy z kosmosu. I tak za tom popularnej mangi o ninja można już zapłacić około 40 złotych(zależy oczywiście od miasta i promocji), co tak szczerze wolę zainwestować z zwyczajną książkę :)
     
    waderówek lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.