Misje - wyszukiwanie wg nagród

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika ania1713, 15 sierpnia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Wyszukiwanie wg nagród możliwych do zdobycia w misjach (w spółdzielni) uważam za:

  1. przydatne

  2. niepotrzebne/nieprzydatne

  3. bez znaczenia

Wyniki będą widoczne dopiero po głosowaniu.
  1. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Świetny pomysł:) Piszę "super pasza" i cyk, mam! Piszę "złote banany" i też mam!!! Strzał w dziesiątkę!!!

    Mam nadzieję, że tam na górze wykorzystają Twój pomysł:)
     
  2. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    Ania pomysł super :inlove: ale zanim go tam na górze przemyślą i zrealizują, to możemy sami zrobić trochę mniej skomplikowaną wersję, nawet metodą pospolitego ruszenia, czyli każdy sprawdzi 5 czy 10 misji i wpisze w konkretny formularz, a biegły komputerowo koordynator to skompiluje :)
     
  3. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Misje (chyba wszystkie) są spisane w jednym miejscu (ale jako zdjęcia), więc i tak byłaby to robota dla jednej osoby. Ale można nad tym pomyśleć ;)
     
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Na forum będzie ciężko z takim zadaniem. Coraz to przybywają nowe misje i cały czas trzeba byłoby aktualizować taki spis.
     
  5. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Już powoli działamy poza forum ;) Grunt to spisać teraźniejszą bazę. A jak misje będę dochodzić, to je dopiszę. Na szczęście nowe misje dochodzą po 2-3 sztuki, a nie po 50 od razu.
    Gorzej z określeniem, które misje ktoś zrobił. Przecież nie dam 200 checkboxów :oops:

    Apel: pomoc każdego informatyka mile widziana :D bo ja nim nie jestem, tylko mam ścisły umysł :p
     
    Ostatnie edytowanie: 16 sierpnia 2018
  6. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie 200 tylko iluś tysięcy. Każda misja to przynajmniej kilkanaście zadań. Program musiałby pamiętać zaznaczenie użytkownika. Mógłby je przechowywać w zewnętrznym pliku. Na dodatek musiałby działać tak, że po uaktualnieniu (dodaniu nowych misji) ustawienia byłyby pamiętane. Czyli w paczce udostępniacie tylko bazę danych z misjami i nagrodami, a zaznaczenia są pamiętane na komputerze użytkownika i nie są kasowane.
     
  7. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Brzmi sensownie. Jednak to dla mnie w dalszym ciągu abstrakcja, więc jeśli by się dało najpierw tylko na całych misjach, to wtedy może bym się pobawiła w szczegóły misji.
    Przekopuję internet wzdłuż i wszerz z różnym skutkiem
     
  8. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    A można wiedzieć w czym to planujecie zrobić? HTML? Arkusz kalkulacyjny? Baza danych SQL/Access? Java? C/C++?
     
  9. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Chciałam zrobić podobną wersję do zagród/warsztatów, czyli html. Szuka już wg nagród (dla mnie to i tak ogromny sukces), ale fajnie by było, żeby jeszcze podświetlał wyszukiwane słowo, bo nagrody wpisywane w różnych kolumnach. Tylko do tego (na tyle ile zrozumiałam angielskie strony) chyba potrzebne jest jQuery i jakieś jego wtyczki. No i dla mnie tu jest problem. Nie wiem czy źle je wczytuję czy funkcja jest nie taka...
    Mogę Ci przesłać pierwowzór na maila, to sobie zobaczysz - jeśli chcesz. Tylko nie oczekuj super informatycznych rozwiązań :p bo o misjach już zrobionych jeszcze nie myślę
     
  10. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ja też nie jestem informatykiem, ale parę programów napisałem. Możesz się odezwać na gg/fb/hangouts i spróbuję coś podpowiedzieć, bo na więcej raczej nie znajdę czasu.
     
  11. _Marchewa_

    _Marchewa_ Zaawansowany

    Marzy mi się to już od dawna, ileż się namęczyłam przy którymś evencie na bahamie, gdy na cito potrzebowałam złotych bananów. Opcja byłaby mega przydatna. A w przyszłości można by nawet pójść dalej i zrobić opcję wyszukiwania rzeczy, które mam dodać do jakiejś misji. np zastanawiam się czy Rudzika mam zbierać, wystawiać zagrody czy zagrody do paska a rudzik na targ, bo mi już nieotrzebny
     
  12. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    O nie, to już pozostawię komuś innemu. Jest przy tym maaaasa roboty (poradniki trzeba sprawdzać ze stanem faktycznym) nawet jeśli się pracuje w grupie. Plik misje+nagrody zakończy moją zabawę w pseudoinformatyka.

    Ale jeśli ktoś chce przejąć pałeczkę, to proszę bardzo
     
  13. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Tak naprawdę to modyfikacja może polegać tylko na dodaniu wymagań do misji. Samo narzędzie wyszukujące może zostać to samo. Owszem, pracy sporo, ale 90% albo i więcej to przepisanie tabelek, które jest nudne, żmudne, uciążliwe, czasochłonne... ale niewiele ma wspólnego z programowaniem. Widziałem wstępną wersję Twojego narzędzia i jestem pod wielkim wrażeniem.
     
  14. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    No właśnie.. A jeszcze niech ktoś napisze z rozpędu 2 przecinki zamiast jednego, albo nie napisze go wcale a musi być, albo da kropkę zamiast przecinka i weź to potem znajdź.. :sleepy:


    Jeśli ktoś się tego podejmie, to ja chętnie wytłumaczę jak pisać oraz jak i gdzie to potem wkleić. Bo do tego tak naprawdę się to ograniczy. Śmiałków zapraszam na sówkę
     
  15. Daisy44

    Daisy44 Generał forum

    Ja nie widziałam ale Aniu wielki szacun za to że Chce Ci się za to zabrać:D:inlove: Korzystam już z innych Twoich zestawień i bardzo za nie dziękuję:inlove:
     
  16. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

  17. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Przydałoby się, najczęśćiej szukam super paszy i nawozu i cmj i szukaj wszystkie misje
     
  18. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Post wyżej masz link do wyszukiwarki