Misje - wyszukiwanie wg nagród

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika ania1713, 15 sierpnia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Wyszukiwanie wg nagród możliwych do zdobycia w misjach (w spółdzielni) uważam za:

 1. przydatne

 2. niepotrzebne/nieprzydatne

 3. bez znaczenia

Wyniki będą widoczne dopiero po głosowaniu.
 1. krasnoludek10

  krasnoludek10 Chodząca legenda forum

  Świetny pomysł:) Piszę "super pasza" i cyk, mam! Piszę "złote banany" i też mam!!! Strzał w dziesiątkę!!!

  Mam nadzieję, że tam na górze wykorzystają Twój pomysł:)
   
 2. abc2016

  abc2016 Chodząca legenda forum

  Ania pomysł super :inlove: ale zanim go tam na górze przemyślą i zrealizują, to możemy sami zrobić trochę mniej skomplikowaną wersję, nawet metodą pospolitego ruszenia, czyli każdy sprawdzi 5 czy 10 misji i wpisze w konkretny formularz, a biegły komputerowo koordynator to skompiluje :)
   
 3. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Misje (chyba wszystkie) są spisane w jednym miejscu (ale jako zdjęcia), więc i tak byłaby to robota dla jednej osoby. Ale można nad tym pomyśleć ;)
   
 4. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Na forum będzie ciężko z takim zadaniem. Coraz to przybywają nowe misje i cały czas trzeba byłoby aktualizować taki spis.
   
 5. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Już powoli działamy poza forum ;) Grunt to spisać teraźniejszą bazę. A jak misje będę dochodzić, to je dopiszę. Na szczęście nowe misje dochodzą po 2-3 sztuki, a nie po 50 od razu.
  Gorzej z określeniem, które misje ktoś zrobił. Przecież nie dam 200 checkboxów :oops:

  Apel: pomoc każdego informatyka mile widziana :D bo ja nim nie jestem, tylko mam ścisły umysł :p
   
  Ostatnie edytowanie: 16 sierpnia 2018
 6. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Nie 200 tylko iluś tysięcy. Każda misja to przynajmniej kilkanaście zadań. Program musiałby pamiętać zaznaczenie użytkownika. Mógłby je przechowywać w zewnętrznym pliku. Na dodatek musiałby działać tak, że po uaktualnieniu (dodaniu nowych misji) ustawienia byłyby pamiętane. Czyli w paczce udostępniacie tylko bazę danych z misjami i nagrodami, a zaznaczenia są pamiętane na komputerze użytkownika i nie są kasowane.
   
 7. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Brzmi sensownie. Jednak to dla mnie w dalszym ciągu abstrakcja, więc jeśli by się dało najpierw tylko na całych misjach, to wtedy może bym się pobawiła w szczegóły misji.
  Przekopuję internet wzdłuż i wszerz z różnym skutkiem
   
 8. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  A można wiedzieć w czym to planujecie zrobić? HTML? Arkusz kalkulacyjny? Baza danych SQL/Access? Java? C/C++?
   
 9. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Chciałam zrobić podobną wersję do zagród/warsztatów, czyli html. Szuka już wg nagród (dla mnie to i tak ogromny sukces), ale fajnie by było, żeby jeszcze podświetlał wyszukiwane słowo, bo nagrody wpisywane w różnych kolumnach. Tylko do tego (na tyle ile zrozumiałam angielskie strony) chyba potrzebne jest jQuery i jakieś jego wtyczki. No i dla mnie tu jest problem. Nie wiem czy źle je wczytuję czy funkcja jest nie taka...
  Mogę Ci przesłać pierwowzór na maila, to sobie zobaczysz - jeśli chcesz. Tylko nie oczekuj super informatycznych rozwiązań :p bo o misjach już zrobionych jeszcze nie myślę
   
 10. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Ja też nie jestem informatykiem, ale parę programów napisałem. Możesz się odezwać na gg/fb/hangouts i spróbuję coś podpowiedzieć, bo na więcej raczej nie znajdę czasu.
   
 11. _Marchewa_

  _Marchewa_ Zaawansowany

  Marzy mi się to już od dawna, ileż się namęczyłam przy którymś evencie na bahamie, gdy na cito potrzebowałam złotych bananów. Opcja byłaby mega przydatna. A w przyszłości można by nawet pójść dalej i zrobić opcję wyszukiwania rzeczy, które mam dodać do jakiejś misji. np zastanawiam się czy Rudzika mam zbierać, wystawiać zagrody czy zagrody do paska a rudzik na targ, bo mi już nieotrzebny
   
 12. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  O nie, to już pozostawię komuś innemu. Jest przy tym maaaasa roboty (poradniki trzeba sprawdzać ze stanem faktycznym) nawet jeśli się pracuje w grupie. Plik misje+nagrody zakończy moją zabawę w pseudoinformatyka.

  Ale jeśli ktoś chce przejąć pałeczkę, to proszę bardzo
   
 13. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Tak naprawdę to modyfikacja może polegać tylko na dodaniu wymagań do misji. Samo narzędzie wyszukujące może zostać to samo. Owszem, pracy sporo, ale 90% albo i więcej to przepisanie tabelek, które jest nudne, żmudne, uciążliwe, czasochłonne... ale niewiele ma wspólnego z programowaniem. Widziałem wstępną wersję Twojego narzędzia i jestem pod wielkim wrażeniem.
   
 14. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  No właśnie.. A jeszcze niech ktoś napisze z rozpędu 2 przecinki zamiast jednego, albo nie napisze go wcale a musi być, albo da kropkę zamiast przecinka i weź to potem znajdź.. :sleepy:


  Jeśli ktoś się tego podejmie, to ja chętnie wytłumaczę jak pisać oraz jak i gdzie to potem wkleić. Bo do tego tak naprawdę się to ograniczy. Śmiałków zapraszam na sówkę
   
 15. Daisy44

  Daisy44 Generał forum

  Ja nie widziałam ale Aniu wielki szacun za to że Chce Ci się za to zabrać:D:inlove: Korzystam już z innych Twoich zestawień i bardzo za nie dziękuję:inlove:
   
 16. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

 17. MobilisA075

  MobilisA075 Weteran forum

  Przydałoby się, najczęśćiej szukam super paszy i nawozu i cmj i szukaj wszystkie misje
   
 18. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Post wyżej masz link do wyszukiwarki