Misje w spółdzielni

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika -misio00-, 28 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. yen10

    yen10 Naśladowca mistrzów

    U mnie bez spadku w tym miesiącu 86.
     
  2. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Dzień Dobry :)
    Policzyłam. Nie czekam z liczeniem ani dnia dłużej, bo dzięki eliksirom, to te poziomy lecą jak szalone, a wraz z nimi przybywają misje jak szalone :) Dzisiaj znów mi doszła :)
    Do zrobienia zostało 150, z czego 34 hodowlane, których na razie nie dotknę nawet małym palcem.
    Generalnie doszłam do wniosku przy tej okazji, że jestem chaotyczna i do tego bałaganiara.
    Sieję i hoduję to, co akurat wpadnie mi w oko.
    W związku z tym mam szereg misji, gdzie zostało do zrobienia 1-3 zadania i one mi normalnie licznik nabijają a ja zamiast je skończyć to sieję do innej, co mi w oko wpadła.
    Mocne postanowienie na Nowy Rok: skończyć zaczęte i dopiero zaczynać następne :)
     
  3. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Przy dużej ilości misji do zrobienia, wygodnie jest wybrać sobie te, które się chce w pierwszej kolejności zrobić i dodać je do "ulubionych". Wtedy i motywacja jest silniejsza, gdy się widzi, że kolejne misje znikają z "ulubionych" i dobiera się w ich miejsce nowe;)

    Mi się udało dorwać dziś na targu dwa kolorowe zwierzaki z najwyższego poziomu i lekko popchnęłam hodowlane do przodu. Rzadko mi się zdarza taka gratka:)
     
  4. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Właśnie, że dodałam niektóre do ulubionych. I miałam je robić w pierwszej kolejności.
    Ehhh.. Szkoda słów ;)

    Gratuluję takiej okazji. Od dłuższego czasu rzucam okiem na takie cudeńka, bo marzy mi się różowa serownia i tartak.
    A tak przy okazji zapytam : co oznacza "tanio/okazyjnie" zakup kolorowańca?
    Np. Bibi Graf był u mnie na targu chyba ok. 6 mln. Jak na to spojrzeć, czy to dobra cena i warto kupić czy, np. za drogo?
     
    Andrzej_Kubata21 i ewanta lubią to.
  5. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Trzeba obserwować ceny na targu. Ale Ty jesteś na moim ;) więc trochę podpowiem. Tylko muszę dobrać taki przykład, żebyś mi nie podbierała moich promocji xD ogólnie z kolorowańców, to często są promocje z kolorowych, które można zdobyć w skrzyni oddania: latająca słonica, kaczka weselna, całujący karp, żabi książę.

    Zdarzało mi się żabiego księcia po parę mln zdobyć (normalnie oscyluje w okolicach 30mln).
    Bibi graf po 6 mln, to normalna cena. Żadna promocja. Jak będziesz miała go za 4 mln, to będzie promocja ;)

    Niestety, z miesiąca na miesiąc kolorowańce drożeją, więc jeśli nie jesteś na bieżąco z cenami, to nie będziesz wiedziała czy to promocja. Kiedyś obserwowałam cały targ. Teraz mam 2-3 zwierzaki, które podglądam :)


    Mam nadzieję, że w tym roku skończę przynajmniej 2 hodowlane :p
     
  6. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Trudno mi powiedzieć, dużo zależy od targu. Gdy kupuję kolorusy z najwyższego poziomu do misji, to na cenę nie patrzę. Okazją jest to, że w ogóle się pojawiają...

    Na szerszą dyskusję dotyczącą targu zapraszam do wątku Targ - analizy, dyskusje ;)
     
  7. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Dziękuję za podpowiedzi :) Ukierunkowanie w zupełności mi wystarczy, nie zamierzam łamać Regulaminu świadomie ;)

    I w temacie, zapomniałam się pochwalić, że wśród tych kilku ukończonych znalazły się zawody rolnicze i udało mi się umieścić komplet pucharów na drzewie :)
     
    Andrzej_Kubata21, ewanta oraz BA_Marion lubią to.
  8. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Skoro rozmawiamy tu o misjach, to podrzucam link :)
     
  9. orkiszowiec

    orkiszowiec Baron forum

    Wspaniała robota! Jestem pełen podziwu!

    U mnie w zasadzie bez zmian, coś skończyłem, w związku z awansem coś doszło:
    specjalne 15
    zwykłe 40
    Bahamarama 7
    hodowla 30
    Noc pełni księżyca 3
    RAZEM 95
    Priorytetem jest dla mnie zgromadzenie minimum na przyszłe dożynki, jak już będę je miał, ruszę mocniej do misji.
    W wolnych chwilach walczę z Niezłym groszkiem, bo tu do zdobycia jest legendarne Wielkie drzewo Zosi.
     
  10. ewanta

    ewanta Komandor forum

    kiepsko jednak widzę to moje postanowienie - na koniec grudnia miałam 65 a dzisiaj już 68, jeszcze dojdą dwie pełniowe i pozamiatane. coś tam skończyłam ale poziomy lecą jak szalone i co chwilę nowa misja dochodzi.
    ostatnio pojawiła się misja "teatr wron" - łącznie do jej zakończenia potrzeba 262 143 białej lilii- siejąc na wszystkich polach farmy to aż 145 zasiewy czyli jakieś 1160 godzin /48 dni/ :wuerg::cry: może do końca roku dam radę xDxDxDxD
     
    yen10 i Andrzej_Kubata21 lubią to.
  11. orkiszowiec

    orkiszowiec Baron forum

    Raczej nie masz wyjścia, u mnie na targu można wykupić coś koło 6.000 sztuk, a kupując na rynku nasion masz 2 lata z grubym hakiem na skompletowanie :)
     
    ania1713 i Andrzej_Kubata21 lubią to.
  12. ZIOMKAMIL01

    ZIOMKAMIL01 Czeladnik forum

    witam może ktoś wie skąd wziąć bulwa czarnego światła wszystko przejrzałem nie mam pojęcia
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  13. plurtaczka

    plurtaczka Okazjonalny autor

    Z warsztatu czarnego światła. Do kupienia w sklepie Jacka.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  14. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Następnym razem z pytaniem zapraszam do działu Pomoc. Tym bardziej, że kilka razy to pytanie tam padło i została udzielona odpowiedź. :)

    Ja się poddałam i przestałam liczyć, ile misji jeszcze zostało do zrobienia. Jak tylko jakąś jedną skończę, to pojawiają się dwie lub trzy nowe. :p
     
    Andrzej_Kubata21 i oset53 lubią to.
  15. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Za chwilę luty, więc już pozwolę sobie zameldować ;)
    • kluczyk 8
    • farma 11
    • wyspa 6
    • pełnia 11
    • hodowla 35
    Razem 71. Dokładnie tyle samo co w styczniu.
    Uznaję to za sukces :p bo doszło parę (5 na pewno) nowych misji i jakieś u mnie ze względu na poziom.

    Ale po co się cieszę? Za chwilę dojdą misje manufakturowe xD
     
  16. ewanta

    ewanta Komandor forum

    u mnie niestety lekka zwyżka :
    pozostałe do zrobienia misje :
    01.05.2018 - 105
    10.07.2018 - 95
    09.08.2018 - 85
    27.09.2018 - 79
    03.10.2018 - 78
    26.10.2018 - 75
    28.11.2018 - 72
    30.12.2018 - 65
    31.01.2019 - 68 :cry::cry:
    no cóż sporo doszło nowych ale też co najmniej 4 skończyłam w tym miesiącu, parę mam na ukończeniu ale pewnie zanim je skończę /kwestia paru dni/ to dostanę nowe - poziomy ostatnio przeskakuję z dnia na dzień :p
     
  17. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Pora na raporcik:D
    1 stycznia - było 48 do zrobienia, dzisiaj jest - 45 :music:, w tym:
    1 mroczna,
    2 TS-owe,
    3 produktowe wysokopoziomowe,
    10 magazynowych,
    11 siewnych wysokopoziomowych,
    18 hodowlanych (w tym Zamki z piasku i Miłośnicy zupy).
    Walczymy dalej :D
     
    Andrzej_Kubata21, ewanta oraz ania1713 lubią to.
  18. Andrzej_Kubata21

    Andrzej_Kubata21 Hrabia forum

    Do zrobienia 64,
    mroczne - 0
    spora część hodowlanych potrzebuje po jednym ostatnim.
     
    ania1713 i ewanta lubią to.
  19. ewanta

    ewanta Komandor forum

    i jak chcesz zdobyć te ostatnie sztuki? pytam bo mam podobnie a tu na targu szaro i nie ma jak kupić.
     
  20. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Co prawda nie do mnie pytanie, ale odpowiem ;) Co nie znaczy, że zabraniam odpowiedzieć adresatowi pytania :p

    Jest kilka opcji:
    1. Wrzucać do oaz zwykłe zwierzaki podczas BB - mogą przeskoczyć na najwyższego (mało prawdopodobne)
    2. wrzucać do oaz zwierzaki z 6.poziomu i liczyć, że przeskoczą na ostatni poziom (dość prawdopodobne podczas BB i/lub ekskluzywnych perfum)
      osobiście skupuję zwierzaki od 4.poziomu wzwyż (pod warunkiem, że jest promocja), a niektóre kolorowe zwierzaki dostaniesz ze skrzynek
    3. wrzucać do oaz miksy - tu się nie wypowiem, bo nie miksuję
    4. szukać na targu - nawet te najwyższe się pojawiają, ale trzeba systematycznie sprawdzać np. raz dziennie
      Na moim targu najczęściej pojawiają się w okolicach BB czy jakiegoś eventu hodowlanego
    U mnie na tapecie są konie i strusie, choć patrząc po moich łupach targowych pewnie szybciej zrobię ryby (rozdymki wychodzą ze skrzyń i ludzie potrafią sprzedawać je za połowę ceny).

    Edit:
    Właśnie zgarnęłam królika wielkanocnego po 30 mln SG, gdzie lotny chodzi po 50 mln 8) z targiem to kwestia systematyczności i trochę szczęścia :) oczywiście królik powędrował zaraz do misji ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 2 lutego 2019
    miwi45, yen10, ewanta i dalsza osoba lubią to.