Opinie Mini Eventy - Temat do rozmów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Karen139

    Karen139 Baron forum

    Kupiłam przed chwilą 1 TS , odkryłam za 3 FL, bo do cierpliwych nie należę i.. oczy przecieram ze zdumienia..... mam koguty:D:D:D
     
  2. mango80

    mango80 Komisarz forum

    Gratuluję. Może to cudowny wpływ tych 3 florenów.
     
  3. agbiko

    agbiko Półbóstwo forum

    Zachęciliście mnie tymi miksiorami i postawiłam oazy
    [​IMG]
    Ale efekt taki sobie:( Dobrze, że kupiona była tylko strażniczka, reszta z hodowli własnej.

    P.S. Nadal brak nowości w TS-ach z powodu nie kupowania TS-ów;)
     
    gosiagosia60 lubi to.
  4. smerf41

    smerf41 Weteran forum

    Z mojej perspektywy to szczęście dopisało;):p ja dostałem paletę barw zwykła>:(
     
  5. mango80

    mango80 Komisarz forum

    No tak, masz rację. Chyba nie powinnam narzekać. Ale próbować dalej nie będę.
     
  6. sobek49

    sobek49 Forumowy żółtodziób

    Po dwóch dniach nie równej walki z BP pojawiła się zagroda walczących kogutów,ale jeże już chyba zrobiły zapasy na zimę i poszły spać
     
  7. smerf41

    smerf41 Weteran forum

    Ja też podziękowałem..i już TS-ów nie kupuję...wyleczyłem się skutecznie. zreszta nie gram za realna kasę - miałem ostatnie 17 florków z kina...no cóż...będzie g&t coś tam mam na wymianę, zatem może żabki zakumkaja, jeżyki kolce wystawia, bociany gniazdo założa...a koguty zaczna zachodzić do kurek:p:)
     
    toDzasta lubi to.
  8. mango80

    mango80 Komisarz forum

    No to życzę Ci udanych wymian. Jakby co, to mam 3 bociany i chętnie Ci podrzucę jednego. Niestety żab no i oczywiście kogutów brak. A jeże w ilości 1 sztuki.
     
  9. smerf41

    smerf41 Weteran forum

    Z góry wielkie dziękuję..zatem robię miejsce na daszku niech za jakiś czas sobie te bocianki gniazdko uwija:) A co chcesz w zamian, mam nadzieję, że sprostam:)
     
  10. -traktorzystka-

    -traktorzystka- Zaawansowany

    Musiałam zrobić małą przerwę od farmy, ale właśnie się zalogowałam i mam miłą niespodziankę :). Postawiłam 4 TSy, przyśpieszyłam i mam 2x kogucią zagrodę :).
     
    toDzasta lubi to.
  11. smerf41

    smerf41 Weteran forum

    Wielkie gratulacje..czyżby to był sposób na sukces w TS-ach, nie grać jakiś czas:p bo potem koguty wesołe kukuryku:)
     
  12. mango80

    mango80 Komisarz forum

    To będzie prezent, tylko musisz się przypomnieć w odpowiednim czasie.:)
     
    smerf41 lubi to.
  13. -traktorzystka-

    -traktorzystka- Zaawansowany

    Haha, może przestraszyli się, że im dobre źródło zarobku ucieka :p.
     
    toDzasta lubi to.
  14. ankak106

    ankak106 Komandor forum

    Wczoraj z 4 TS-ów wyszły mi 2x orły i 2x koty. Dzisiaj natomiast z 12 TS-ów:
    jeże
    gołębie
    żaby (nie miałam)
    koguty (nie miałam)
    reszta to same pomarańczowe zagrody:)
    Jestem bardzo zadowolona:) Wszystkim życzę samych nowości
     
  15. smerf41

    smerf41 Weteran forum

    Tak, tak BP najbardziej kocha pieniażki...nas mniej....ale kto powiedział,że miłość jest łatwa:p;)
     
  16. moni15382

    moni15382 Nadzorca forum

    Miałam nie kupować Ts-ów ale kusiły mnie zachomikowane floreny:p kupiłam najpierw jeden - pomarańczowe pszczoły:) drugi - guano, trzeci i czwarty razem postawione i od razu odkryte - koty i zagroda dla kogutówxDxDxD
     
  17. smerf41

    smerf41 Weteran forum

    Z góry bardzo dziękuję i do sklikania na G&T. pozdrawiam.
     
  18. mango80

    mango80 Komisarz forum

    OK:)
     
  19. Rock

    Rock Koneser forum

    Tak sobie śledzę od paru dni dyskusje na temat tajemniczego stajennego/zagrody zagadki i mam wrażenie, trochę błędnie rozumiany jest ten nowy system dostosowania wygranych.

    Co prawda na naszym forum pada stwierdzenie, o dostosowanie tych nagród do wysiłku włożonego przez gracza i osiągnięć w grze, ale już na forum angielskim i niemieckim jest on zdefiniowany znacznie krócej jako dostosowany do „system związany z zainteresowania wg poziomu w grze” (Interest Level per System). Polskie tłumaczenie brzmi dość dziwnie, stąd konieczność dookreślenia tego w jakiś bardziej zrozumiały sposób, ale te „wysiłek i osiągniecia”, to nic innego jak poziom, nie ważne kiedy i w jakim czasie osiągnięty.

    System dostosowania nagród do poziomu gracza został po raz pierwszy wprowadzony wraz ze zmianami na kole fortuny. Był on niewątpliwie związany z narzekaniami graczy z wysokich poziomów, którzy jako „wypasioną nagrodę główną” trafiali jabłonkę czy kurnik, podczas gdy tuż obok na kole jako nagroda pocieszenia pojawiały się np. sianogrosze, za które można by było kupić 10 lub więcej takich jabłonek/kurników.

    Ogólną definicję działania tego systemu (w jego pierwotnej postaci, bo trzeba pamiętać, że uległ on już pewnym modyfikacjom) można znaleźć w poradniku na temat koła i brzmi ona:

    Ponadto dobór możliwych nagród jest oparty na nowym systemie losowości. Każdej z nagród przypisany jest poziom zainteresowania, wynikający z potrzeb gracza na danym poziomie gry. Podział nagród na 4 etapy jest oparty na kilku czynnikach.
    Przykład: Gracz z 20 poziomem będzie bardziej zainteresowany otrzymaniem jabłoni niż ten na 90 poziomie. Dlatego w jednym przypadku nagroda będzie miała poziom I, a w drugim IV.”


    W dużym uproszczeniu, system miał sprawić, żeby gracz na wysokim poziomie nie wygrywał już kurników i jabłonek, tylko zagrody i drzewka z najwyższych poziomów (w obrębie tych jakie dostępne są w grze). Niestety w efekcie tego systemu gracze na wyższych poziomach mieli wysyp głównie pomarańczowych stawów rybnych, stajni czy ostatnio bobrów (obstawiam, że gdyby nie system, cały czas zróżnicowanie zagród byłoby większe, ale w postaci kurników, królików czy innych kaczek, które znowu zaczęły pojawiać się tym razem). W przypadku drzewek, chyba podobnie jak na kole wprowadzono jakieś ograniczenia w wyborze drzew XXL, który zaowocował wysypem surmii XXL.

    To co zrobiono w tej chwili to chyba próba szukania złotego środka miedzy starym, a nowy systemem. Na angielskim forum jest mowa tylko o „optymalizacji systemu dostosowanego do poziomu gracza”. Znowu nie ma słowa o ocenianiu wysiłku czyli tego czy ktoś gra codziennie czy tylko wtedy kiedy ma wenę, itp.

    Należy przy tym pamiętać, że wszystkie zagrody specjalne są dostępne od niskich poziomów (najczęściej 2 lub 3) stąd, jak już słusznie ktoś wcześniej zauważył, gracze dopiero zaczynający grę, mają większą szansę na ich trafienie, bo mają mały wybór zagród „sianogroszowych”. Oczywiście system dostosowania do poziomów raczej nie obejmuje zagród specjalnych, bo tymi zainteresowani są wszyscy, czy to na poziomie 2 czy 200. Natomiast narzekanie na wygrane zagrody, często właśnie także te specjalne, wynika chyba głównie z tego, że nie sprawdza on tego co mamy w pasku/na farmie. Ktoś kto trafił 20 zagród dla gołębi będzie wściekły jak trafi gołębie nr 21, ale ktoś kto ma nadmiar kretów, a zero gołębi będzie miał dokładnie odwrotne wrażenia.

    Zapewne wprowadzenie systemu, który oceniałby zainteresowanie gracza wg jego stanu posiadania znacznie poprawiłoby zadowolenie z TS-ów. Czy jednak coś takiego jest możliwe? Nie wiem, ale mam spore wątpliwości. Jak na blondynkę przystało, nie znam się kompletnie na programowaniu, skryptach, algorytmach, ale nie raz czytałam wypowiedzi osób, które mają o tym pojęcie i zwykle twierdzą, że nie jest to takie trudne. Jednak jak mi kiedyś tłumaczył zaprzyjaźniony informatyk problem może leżeć gdzie indziej. W przypadku dużych oprogramowań, a takim jest rozbudowana gry, każda zmiana jest dużym ryzykiem ze względu na ilość powiązań (czytaj: zrobią jedno, ale w zamian pojawi się masa błędów zupełnie gdzie indziej), a dodatkowo wszelkie takie skrypty mogą być gigantycznym obciążeniem dla serwerów co spowoduje spowolnienie gry, problemy z logowaniem itp.

    Co do samej obecnej edycji Zagrody Zagadki… - z tego co czytałam, obecnie każda edycja tego eventu będzie miała swoją odrębną nazwę. Być może wprowadzono tą zmianę w związku z prośbami graczy, aby odróżnić jakoś poszczególne edycje tajemniczego stajennego/sadzonek, bo coraz częściej są one nagrodami w eventach i zawsze wtedy padają pytania co z nich można wygrać. Teraz odróżnienie będzie dużo prostsze.
    Osobiście jestem zadowolona z wydłużenia czasu oczekiwania w zamian za większe PD, bo zwykle stawiałam TS-y na noc i korzystałam z bonusu dodatkowych 200% PD w związku z Mega dniem PD.
    A same zagrody… z 20 sztuk, które kupiłam, na koguty nie trafiłam, ale wypadły jedne żaby, których nie udało mi się zdobyć poprzednio. Wszystkie zagrody co prawda i tak od razu trafiają do paska, ale kupuje je głównie dla lekkiej adrenalinki w chwili odkrywania i dla przyzwoitego PD jakie można dzięki nim uzyskać. Z ciężkiego stadium „Miecia” wyleczyłam się za czasów jak weszły, odlatujące właśnie orły. Uparłam się, żeby je zdobyć zaraz jak tylko weszły i skończyło się na wydaniu jakiejś kosmicznej liczby FL na grubo ponad 100 TS, a orły wypadały i to całkiem nieźle…, ale dopiero parę miesięcy później :)
     
  20. iwonanana

    iwonanana Baron forum

    na 10 kibelkow, z nowosci tylko jeze na szczescie sasiadka miala wysyp zab, tylko czekac na Gt i moec nadzieje, ze mam, co ona potrzebuje....