Opinie Mini Eventy - Temat do rozmów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    To znaczy,że ulepszenia fabryki kupiłem niepotrzebnie, czy bez nich nie miałbym kompletu?
    Bo już się pogubiłem.
     
    Andrzej_Kubata21 i miwi45 lubią to.
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Z kupionymi i wszystkimi, które można zdobyć w eventach, itp... ulepszysz item maksymalnie, bez tych kupionych maksymalnie ulepszyć się nie da.
    Item można ulepszyć 100 razy, czyli do zdobycia w różnego rodzaju akcjach jest 90, bo 10 można kupić i żadnego ulepszenia więcej się nie zdobędzie, bo itemu ponad limit nie ulepszymy ;)
     
    Andrzej_Kubata21 i miwi45 lubią to.
  3. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Znaczy się jednak nie dogadamy. Uważam, że wszędzie, gdzie w grę wchodzi realna kasa, ogłoszenia powinny być tak napisane, żeby nikt nie miał najmniejszych wątpliwości. A jak widać nie jestem jedyna, która wątpliwości miała.
     
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    No i wszystko jasne.
    Nie posmarujesz, nie pojedziesz.
     
  5. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    A czy ja mu kazałam kupować ;)xD


    Ok , ok Ateno :)
    ale ja to widzę trochę inaczej

    kupił bo chciał mieć szybciej kompletny ulepszony item i korzystać z bonusów
    kupił bo nie robi eventów i tym samym nie zdobył je w eventach gdyż nie ma czasu bo szykuje się na dożynki i inne atrakcje
    kupił i kupi , bo lubi kupować ;)xD:cry:

    Jeśli te pakiety są wymogiem koniecznym to powinna być wyraźna informacja
    żeby nie okazało się z czasem że jedna jak i druga grupa graczy będą zrobieni w bambuko

    a co z grupą trzecią
    nie było gracza , wrócił chce mieć taką fabryczkę czy chatkę
    jak zdobędzie brakujące ulepszenia ??? Bo kupić wcześniejszych z eventów się nie da a i tak no dla fabryk mają jeszcze być

    takie wybrakowane te itemy będzie większość graczy miała :cry:
    no ale może fabryczkę to i się mi uda ulepszyć do niesamowitej fabryki I
    no chyba że nałożą blokadę albo zwiększona ilość będzie tylko za florki

     
  6. zielonygroszek83

    zielonygroszek83 Baron forum

    O i takie info powinno być w ogłoszeniu na samym początku 8)
    Szczerze jestem zawiedziona... ale w sumie kogo to, prawda -.-
    Powinno być jasno napisane i przy fabryce i przy chatce, że bez kupna ulepszeń za FL nie ulepszy się itemów do końca. Wyraźnie powinno być to zaznaczone, bo SMOD Atena tak jak już pisałam nie zgodzę się z Twoją opinią: "Gracz kupuje dostępne pakiety z ulepszeniami, zdobywa wszystkie te ulepszenia, które są w eventach czy prezentach i ma nadmiar ulepszeń, to co wtedy z tymi, które kupił? Podwójnie ulepszeń na item przecież nie nałoży ;)" (jak dla mnie trzyma w pasku na pamiątkę >:() Dla mnie te ulepszenia były awaryjne w razie "W" gdyby komuś z jakiś przyczyn nie udało się tych ulepszeń zdobyć z eventów. A tutaj okazuje się, że one są niezbędne, alby itemy ulepszyć na maxa.
    Jestem zła, więcej już nie napiszę bo trzeba by mnie było wyciąć >:(
     
  7. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    A kto Cię tam wie? xD;)

    Ale tak poważnie, to nikt nikogo do zakupów nigdy nie zmusza, co najwyżej kusi i zachęca, no i chcesz mieć farmerze większe zyski czy profity w grze to za to płacisz, ze wszystkim tak przecież jest ;)

    I jeśli chodzi o ulepszenia fabryki to w poradniku napisane jest:

    A jeśli w przyszłości zostanie zwiększona ilość ulepszeń dla fabryki to bardzo możliwe, że będzie sprzedaż pakietów fabrycznych nr 2 czy też ulepszenia będą nagrodami w eventach, misjach, itd... a ile Gracz kupi i zdobędzie tych ulepszeń udostępnionych do zdobycia, i do jakiego stopnia ulepszy item to już zależy od niego.

    Awaryjnie w razie "W", to czasami bywają różnego rodzaju, okazyjne wyprzedaże ;)

    A tak w ogóle, to jeśli pakiety z ulepszeniami nie zostały jeszcze kupione to nie są przypadkiem cały czas dostępne do zakupu?

    Ach no tak, tutaj chodzi o to, że jednak trzeba kupić. No niestety takie specjalne bonusy z itemów są kosztowne ;)
     
    anna0089, agniecha$ oraz miwi45 lubią to.
  8. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Zgadzam się w 100%.
    Co do zasady akceptuję fakt, że dla inwestorów są większe/lepsze profity niż dla innych graczy.
    Jednak informacja powinna być jednoznaczna, rzetelna i zrozumiała a zasady jasne od początku i niezmienne do końca.

    Gdyby nie ta dyskusja tutaj nawet nie wiedziałabym, że nie mam co liczyć na całkowite ulepszenie fabryki :(
    Nie udało mi się zdobyć ulepszeń w evencie z lampami (zapomniałam nazwy, ale wszyscy chyba pamiętają jak kiepsko leciały ;) ).
    Dokupiłam te za floreny, bo i tak potrzebowałam SN I Zośki, więc stwierdziłam, że lepiej je kupić z ulepszeniem fabryki niż bez niego.
    I do dziś cieszyłam się, że kiedyś będę szczęśliwą posiadaczką całej fabryki.
    Ehhh.. Ciężkie życie farmera ;)
     
  9. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Ale nie o tym jest rozmowa....
    Tylko o tym

    Moderatorzy nie maja absolutnie żadnego wpływu na to co,ile i za ile firma oferuje nam w sprzedaży.
    Jednak na precyzyjne informacje na ten temat już jak najbardziej ma.
    Nie byłoby tematu gdyby wszystko odnośnie fabryki i ulepszeń było jasne od początku...czyt.ogłoszenia.
    Ja tez sie właśnie dowiedziałam,ze pomimo starań/robienia eventow/ fabryki na max nie ulepszę.
    Gdybym przeoczyła temat to jeszcze ładnych parę miesięcy żyłabym w nieświadomości:(
     
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Odnośnie fabryki to akurat w FAQ jest dokładnie napisane ;)

    A w razie wątpliwości zawsze można zapytać :)
     
    anna0089 lubi to.
  11. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Mnie zastanawia jaka bylaby reakcja userow gdyby, miesiac temu w OO pojawilo sie mniej wiecej cos takiego...40 ulepszen zdobedziesz z eventow a jesli chcesz miec max to musisz wydac 250 fl.....
     
  12. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Wiedzieliby na czym stoją, to chyba oczywiste?
    Mi nie chodzi nawet o to, że trzeba zapłacić, żeby mieć. Przyjmuję do wiadomości i podejmuję decyzję. Kupuję albo nie. Proste. Jednak chce wiedzieć, że taką decyzję muszę podjąć.
     
  13. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Oczywiście, że tak.
    Ale Norbi chyba dotknął sedna problemu.
    I ani nasi ani inni Moderatorzy chyba jednak wpływu na to nie mają.
    Jest to kwestia marketingu BP -czy wszyscy dostają 100% a ci, co zapłacą dodatkowe 20% czy raczej - wszyscy mają 80% a ci, co zapłacą będą mieć 100%.
    I nie mówię tu tylko o fabrykach, a % napisałam umownie.
     
    zielonygroszek83, anna0089 oraz MaDzo lubią to.
  14. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    I taka informacja jest rzetelna.
    Czytam.Wiem o co chodzi.Podejmuje decyzje
    I nie zastanawia mnie reakcja userow bo ani to pierwszy ani drugi raz pojawia sie oferta za kase.Przyzwyczailiśmy sie,szczególnie w trakcie ostatniego roku...do kilunastu/kilkudziesieciu/ ofert w miesiącu.
    Z twojego postu wynika,ze... lepiej nie informować wprost i na początku tylko po jakimś czasie to wtedy będzie mniejszy szum niezadowolenia
    Ty tak uważasz czy myślisz,ze o to chodzi BP?
     
  15. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Z pewnością nie mają żadnego wpływu na oferty - to jasne. Ale chyba na treść i precyzyjność ogłoszeń mają? :)
     
    zielonygroszek83 i hlnrys lubią to.
  16. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    i to się nazywa gra szeroko reklamowa jako "darmowa" - kupa śmiechu, chyba trzeba coś z tą reklamą tzw. "darmowej" gry zrobić
    może jak ktoś ma dwie łąki florenowców, albo w takiej walucie zarabia, to sobie może pozwolić na te wszystkie wyprzedaże i ulepszenia i itemy i nie wiem co jeszcze.....
    dla mnie to jest oszukiwanie ludzi, graczom należy się precyzyjna informacja z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie ogłoszenia którym do precyzji daleko, nawet jak przypadkiem się zdarzy, że nie zawierają "pomyłeczek"
     
    Anhedrea, hlnrys oraz martajolka81 lubią to.
  17. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Z całym szacunkiem, ale ta gra jest darmowa. Nie trzeba inwestować pieniędzy, żeby grać. A jeśli ktoś chce zainwestować, to jego sprawa. Oczywistym jest też, że tym, którzy chcą wydać kasę, trzeba zaoferować coś extra.
    Pytanie tylko, jak to "sprzedać" marketingowo, żeby nie było zbyt wielu głosów oburzenia tych, którzy w grę nie inwestują realnej kasy z własnych, nieistotnych dla tej dyskusji, powodów.
    I tutaj wracamy to treści ogłoszeń takich, jak te o fabryce (i chyba jednak o całym przedsięwzięciu i jego koncepcji) ;)
     
    yen10, anna0089 oraz hlnrys lubią to.
  18. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    i chyba jest to źle "sprzedawane" bo głosy oburzenia były i są i podejrzewam, że będą
    bo jak się nie oburzać, jak w ogłoszeniu nie ma precyzyjnej informacji, że czegoś nie ukończę bez kasy?
    a może to tylko nasze ogłoszenia są takie felerne?
    przecież nie mogę się ciągle tylko domyślać jak widzę oficjalne OO, że coś jest tam zamieszane i nie do końca napisane …. celowo, żeby gracza wprowadzić w błąd i co słabsze jednostki chcąc skończyć taką chatkę kupią ulepszenia za 250 florenów - ja nie kupię, mam dość pokrętnych informacji z których od początku nie wynika, ile to będzie kosztować

    owszem gdybyśmy dostawali od początku grania dokładną informację z podziałem na to co jest za kasę i że darmo to można sobie posiać sałatę i czasem zrobić event, ale nie zawsze, bo albo braknie czasu, albo wypadajek jak nie zapłacisz, to tą grę można byłoby nazwać darmową z wyłączeniem przypadków kiedy darmowa nie jest i już nigdy nie będzie, bo działań BP nastawionych na zysk jest zdecydowanie więcej niż takich które graczowi dają zabawę i są całkiem za darmo
     
    hlnrys lubi to.
  19. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    [​IMG]
    Sam przyznam że pozytywnie oceniam ekskluzywne perfumy.
     
  20. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Zaluje,ze 6 pazdziernika podpytalem niedokladnie modow....moze wtedy byloby wszystko jasne,,,
    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/chatka-czarownicy.62741/