Opinie Mini Eventy - Temat do rozmów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    Banany przydadzą się do okrycia nowości, wtedy przez kilka dni będzie małe urozmaicenie, a potem wróci szarzyzna ewentowa. Co do odwyku to bardzo miły ale i wymagający. Wtedy nie będziesz się już zastanawiać po co Ci zlote banany ;). A swoją drogą nie zazdroszczę Ci tego odwyku - ja dwa, trzy razy w miesiącu mam 3 - 4 godzinny odwyk w postaci 18 miesięcznego Antka ;). Relaks znakomity, choć niestety b. męczący ha ha.
     
  2. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    U mnie jest bardzo podobnie :)
    To nie nowości są najbardziej oczekiwaną zdobyczą, ale wspomniane przez Ciebie ulepszenia najwyższych drzew i bardzo mile widziane są właśnie te z Bahamy :)

    Widzę, że zmiana oferty sprzedaży sadzonek wzbudziła dyskusję, oburzenie, a nawet stanowcze deklaracje :)
    Wydaje mi się, że do czasu, kiedy nie przekonamy się co oznacza ów magiczny plus, wszelkie założenia, twierdzenia i wyliczenia, które oparte są na bardziej lub mniej optymistycznym nastawieniu - nie powinny stanowić podstawy do oceny tego manewru.
    Nie wiemy co to jest, jaki będzie z tego profit i jak bardzo wzrośnie wypadalność oczekiwanych przez nas drzewek.

    Nie znajduję również uzasadnienia dla założeń, że nasze stare, poczciwe pięcioflorenowe sadzonki stracą na swojej dotychczasowej wydajności ... bo niby dlaczego ? A jeżeli nie stracą, a wydajność tych z plusem będzie faktycznie opłacalnie większa, to może się okazać, że nie mamy do czynienia z podwyżką cen, tylko obniżką w celu zwiększenia obrotu.

    Bo jeżeli dotychczas, 5 florenowa sadzonka miała wypadalność 15%, a ta nowa będzie miała 40% - to przy podwyżce ceny o 100%, otrzymujemy produkt, który powinien zwiększyć szanse do 30% ... jeżeli zwiększy efektywność do 40% to mamy obniżkę cen sadzonek.
    Po co obniżka ?
    Po to, żeby zwiększyć obrót, a tym samym zysk.

    Jak się o tym przekonamy ?
    Przekonamy się dzięki uprzejmości tych graczy, którzy zdecydują się poinformować nas o tym na forum.
    Te wszystkie informacje - błędnie, a rzekłbym, że nawet złośliwie nazywane - przechwałkami - to jedyne źródło naszej wiedzy.
    To dzięki nim możemy przekonać się, jak kształtują się wyniki, jakie są efekty i na tej podstawie łatwiej nam jest wyciągnąc wnioski i podejmować decyzje o zakupie. Stanowią one również punkt odniesienia dla twórców gry, czy nowość wzbudziła zainteresowanie, czy zupełnie odwrotnie.
    Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że nasze reakcje i oceny mają wpływ na strategię finansową gry, ale z pewnością coś z naszego marudzenia tam dociera i w jakimś stopniu jest brane pod rozwagę ... taką mam nadzieję :)

    Sadzonki kupię, test wydajności przeprowadzę, o wynikach ... nie przechwalając się ... poinformuję :)
     
    Ostatnie edytowanie: 8 kwietnia 2016
  3. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    teraz doczytałam,że grejpfrut będzie po raz ostatni,a ja go dotąd nie trafiłam:cry:
    przecież to jedno z nowszych drzewek,na dodatek nie można go podarować podczas GT:cry:
     
    smerf41, babula40 oraz Anetta41 lubią to.
  4. -dzieciatko24-

    -dzieciatko24- Czeladnik forum

    możliwe że za jakiś czas wprowadzą do wymiany tak jak inne zagrody teraz też nie do wymiany
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Mistrzowska autoreklama 8)

    Jako jednostka wprawdzie zamożna, ale z gruntu nieuprzejma i aspołeczna, mogłabym kupić te nieszczęsne sadzonki w jednym jedynym przypadku: gdyby jakieś wyższe czynniki zagwarantowały mi możliwość rozdania tych wspaniałości podczas któregoś konkretnego G&T (z podaniem daty, żeby później nie było, że coś źle zrozumiałam).
    Ta data powinna oczywiście przypadać jeszcze na ten rok.
    Bez takiej gwarancji ani myślę inwestować w rzeczy niepotrzebne dla osobliwie pojętego dobra ogółu.
    Nie w tej grze.
     
  6. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    A ja kupię, bo lubię TS-y:p Ideologii do tego nie zamierzam dorabiać. Usprawiedliwiać się tym bardziejxD

    Ciekawa jestem tych pakietów po 15 TS-ów. Zafunduję sobie po 1 pakieciku na farmę i na wyspę. Do celów statystyczno-porównawczych opublikuję wyniki (chyba, że zapomnę)...
     
  7. wodnik54

    wodnik54 Chodząca legenda forum

    czy ja dobrze widzę, że w 3 zadaniu nowej misji jest do oddania jarząb domowy, a ten który mam w pasku nazywa się teraz jarząb brekinia?
     
  8. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    dobrze widzisz:D
    gdzieś czytałam,że mieli zmienić nazwę tamtego jarząba.............
    kupiłam po 9 szt. z plusem,znając moje szczęście do TSów,to nawet te dają mi niewielkie szanse na nowości:(
     
    -MarekW- lubi to.
  9. 0olimpia0

    0olimpia0 Chodząca legenda forum

    Tak masz rację. Nazwa starego jarząbka uległa zmianie :)
     
    kybek93 i -MarekW- lubią to.
  10. AgiFarm83

    AgiFarm83 Fanatyk forum

    Miecio chciał. Miecio dostał po 3 sadzonki z każdego rodzaju. Skromnie, tak na próbę :p

    Dobrze widzisz :)
     
  11. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Kupiłam na wyspie 3 sadzonki po 10 fl i odkryłam za fl...dostałam..kakaowiec xxl, tamaryndowiec xxl i baobab xl...
     
  12. .stokrotka1951.

    .stokrotka1951. Chodząca legenda forum

    Zawsze kupowałam pakiecik z gwarantowaną nowością , zwykle trafiało mi się ich kilka .Dziś kupiłam pakiecik 15 sadzonek i nic , miało nie być xl a dostałam ich 6 1 baobab xxl , 2 x mangostan , 1 grejpfrut i to już koniec zakupów , wyleczyłam się definitywnie
     
  13. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    jeszcze pol roku temu po zarobieniu kilku mln sg wymieniles ja w balonie ev na forum na wysokie xxl
     
  14. AgiFarm83

    AgiFarm83 Fanatyk forum

    Kliknij na informację przy sadzonce. Są XL-ki do zdobycia, a gwarantowane nowe drzewko dostaniesz tylko w pakiecie za 210 Fl.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 kwietnia 2016
  15. tajemniczydonpedro

    tajemniczydonpedro Młodszy ekspert

    No kurde, dwa drzewa PLUS za 10 fl na wyspę i oba baobaby, jeden xl i xxl. Eeeej słabo, moje ciężko uciułane floreny. :(
    Chociaż ten baobab xxl to nawet w sumie się cieszę.
    Ale misja w spółdzielni będzie zalegać i to nie tylko ta. Nie mam nawet tych poprzednich wampee i dereń, a ceny na targu powalające, więc nie skończę tej misji jeszcze bardzo długo.
    Tak samo ta misja z mangostanem i tabebują. Mangostan jeden mam od niedawna, ale tabebuji brak. Wg mnie za szybko i za często te drzewka wprowadzają, nie nadążam i zanim ruszę z tymi misjami, które wymieniłam, to zdążą wprowadzić 10 nowych drzewek.

    A Wy moi drodzy zrobiliście te misje? Macie komplet drzew? Czy kupujecie na targu?
     
  16. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Nie wiem czemu ma niby służyć, ale bardzo dziekuję.
    Ta krowa co dużo ryczy ...
    ... więc niech żyje skromność, takt, kurtuazja i subtelność wypowiedzi.

    Powielanie faktów powszechnie znanych, wszem i wobec wiadomych - mija się z celem i wydaje się nieracjonalne ... nawet jeżeli przybiera (wreszcie) formę godnej podziwu samokrytyki, której serdecznie gratuluję.

    Ciekawe stanowisko ... w mojej ocenie bardzo szczodre, szczere, otwarte na społeczność graczy - z pewnością warte rozważenia i przyjmuję je z neutralnym zainteresowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, taki zakup to sprawa bardzo indywidualna i negowanie jakiejkolwiek postawy, będzie nieuprawnioną ingerencją w cudze sprawy ... a w tym temacie jakoś bardzo cienko się odnajduję.
     
  17. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Słabo Gretko, nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla decyzji BP o wprowadzeniu za tego typu sadzonki kosztu 10 FL.
     
    toDzasta, 0olimpia0 oraz gretag lubią to.
  18. patrycja9922

    patrycja9922 Cesarz forum

    Mam dużo misji z drzewkami nie pokończone, nie przejmuj się :) za 10 fl nie opłaca się kupować ts
     
    toDzasta i gretag lubią to.
  19. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    Witam, dawno mnie nie było, pamięta mnie ktoś jeszcze? :D

    Sadzonek nie kupowałem, ale zat zrobiłem parę miksów, efekt na szczęście na piękny plus.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Oczywiście było sporo niewypałów, ale jak tu się nie ucieszyć z czegoś takiego.

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Małgosia48

    Małgosia48 Zaawansowany

    dlaczego jedne sadzonki sa po 5 fl a jedne po 10