Opinie Mieć ciasto i zjeść ciasto

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 28 czerwca 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy,

    Mm, pychota! Słynne ciasto Prosiaka Piekarskiego to najlepsza rzecz na świecie! Pomóż mu w najsłodszej z akcji specjalnych w Farmeramie i zrób wrażenie na klientach, aby wychwalali jego (i ciebie) pod niebiosa!

    news (8).png

    [​IMG]
    Środa, 29.06.2022, godz. 14:00

    [​IMG]
    Wtorek, 05.07.2022, godz. 22:00


    [​IMG]


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  2. .dorotka01.

    .dorotka01. Fanatyk forum

    robię dwie skrzynie Piccolo do zdobycia i inne dobra też się znajdą w zależności od potrzeb
     
  3. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Szybko porozliczałam co i jak (i mam nadzieję, że się nie pomyliłam;))
    Na zapełnienie paska postępu potrzebuję 51 bezbłędnych gier, w tym 1 darmowa.
    50 wejściówek trzeba ukręcić, a to oznacza 19.000 roślin i 1.600 różowych pudełek.. Bonusy na ciasto mnie nie interesują, bo nie będę z nich korzystać.
    19.000 roślin to 15 zbiorów z 404 poletek z CMJ + rozsiew. Na dobę dam radę zrobić 4 zbiory, czyli na event z rosiewem potrzebuję ok. 4 dni.
    I sklepik - 51 bezbłędnych gier da mi 510 GT. Starczy na Piccolo, neony i 1 skrzynię bonusów. Chyba tym się zadowolę, bo nie wiem czy będzie mi się chciało dalej siać... Chociaż... Zobaczę:)
     
  4. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    No dla mnie event wcale nie wydaje sie latwy... Stara jestem to i pamięć nie ta ;) Nie wiem czy bede robić.
     
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Chyba hamaczek.
    W taki upał nie mam głowy do pamięciówki.

    Zresztą jak to rozkminić?
    [​IMG]
    Na pierwszy etap 35 pkt?

    Czyli licząc maksymalne punktowanie, to trzeba zrobić 3 razy po jednym cieście (45pkt)?
    [​IMG]

    Potem po dwa ciasta aż do łącznej liczby 165 pkt?
    45 pkt już mam, czyli muszę dorobić 120 pkt.
    Dalej licząc maksy, to minimum 4 gry (4x35pkt =140pkt)
    W tym momencie powinienem mieć 45 pkt za pojedyncze + 140 pkt za podwójne = 185 pkt.

    Z tymi punktami wchodzę w etap składania trzech ciast.
    Mam 185pkt, do końca brakuje 2775 - 185 = 2.590 pkt.
    Znowu liczę maksa: 2.590/60 = 44 gry

    Zakładam, że nadmiar punktów z poszczególnych etapów przechodzi na następne.
    Wiec mam liczbę gier (zakładając maksa):

    Jedno ciasto - 3 gry
    Dwa ciasta - 4 gry
    Trzy ciasta - 44 gry

    Razem 51 gier.
    (O ile mam maksa i punkty nadmiarowe przechodzą dalej)

    Jedna jest darmowa na start, czyli na 50 gier trzeba wysiać.

    [​IMG]

    50 x 380 = 19.000 kwiatowe ciasto (badyl)
    50 x 32 = 1.600 różowe pudełko (wylotka)

    Jak ktoś chce, to może sobie pomóc bonusem czasowym, zawsze to kilka sekund więcej na grę.
    [​IMG]

    Wylotki mają lecieć z tego:
    [​IMG]

    Gdybym miał robić (a raczej nie będę), to na start bym przygotował drzewa 20h (dla bonusów), szkoda super paszy na oazy.

    19.000 badyla, to 16 zbiorów z dwóch łąk.
    16 x 1.200 = 19.200
    [​IMG]

    Badyl na samej wodzie (4:48) da się zebrać x 4 na dobę.
    Czyli na spokojnie, na pieszo da się zrobić.

    Nawet jak się nie ułoży ciast za maksa, to zostaje sporo czasu na dosianie badyla.

    Także telefony lub klawisz print screen niech się grzeją.;)
    xD:cry:xD

    **************
    A ja tu się produkuję.:p
    Idę na urlop.;)
    xD:cry:xD
     
    Ostatnie edytowanie: 28 czerwca 2022
  6. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    o_Ooo to to! Myślę dokładnie tak samo ! :) Nie chce mi się rozkminiać tej mechaniki dla dwóch pikolaków z wątpliwą zawartością. Rozkladam leżaczek i idę się opalac na taras 8)
     
  7. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Chyba za duzo do myslenia... Pokrecone jak muszla Achatiny...

    Hamaczek czy tam bujaczek na tarasie jest lepszym wyborem :)

    Powodzenia tym, ktorym sie chce :)
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Grunt, że nam to samo wyszło, znaczy dobrze policzone :D
     
  9. incasent

    incasent Ambasador forum

    Robię, ale obawiam się, że tym razem może być problem z pudełkami :[
     
  10. IRENOWO

    IRENOWO Ambasador forum

    Dzięki za rospiskęBA_Marion i hlnrys ...pewnie że robię ...z telefonem oczywiście ...bo w taki upał pewnie nie spamiętam tych ciasteczek ...ale gdzie ten... klawisz print screen ...proszę o podpowiedz ..wylotki się jakoś podgoni ...mam nadzieję ...powodzenia ciasteczkowcom...szkoda że nie lodowcom...
     
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Obok F12.
    Jak robisz z telefonem, to print screen sobie odpuść, za dużo zabawy.
    Trzeba mieć odpalony "Paint".
    Robić prtsc, potem wklejać w paint.
    To opcja dla nie mających aparatu.:)
     
  12. incasent

    incasent Ambasador forum

    W większości komputerów, jeśli nie we wszystkich [ja się jeszcze nie spotkałem, żeby nie było] jest narzędzie "wycinanie".
    To jest najszybszy sposób uchwycenia dowolnej części ekranu :)
     
  13. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    IRENOWO (i wszyscy pozostali forumowicze):), ja nie będę nikogo tu czarować, że zdam się na swoją pamięć;) Najprozaiczniej w świecie skorzystam z aplikacji o nazwie Narzędzie Wycinanie, w jaką jest wyposażony każdy Windows. Zmniejszę okno gry tak, żeby zajmowało połowę ekranu, drugą połowę zajmie okno aplikacji, a później tylko kwestia szybkiego operowania mychą:)

    Edycja.
    Faktycznie, w te upały fajniej by było składać lody (rożek, baza i dekoracja) niż tortyxD
     
  14. incasent

    incasent Ambasador forum

    Jeszcze prościej przypiąć tą aplikację do paska narzędzi. Jedno kliknięcie i wycinamy pożądany fragment ekranu :)
     
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    W pasku mam na stałe, często z tego korzystam:) Tylko jak już zrobisz screen ciast, to dobrze mieć go cały czas "na widoku" na etapie wykonania zamówienia. Jeśli nie ustawisz równoległych okien, to trzeba przeskakiwać między nimi, a czasu nie ma dużo;)
     
  16. IRENOWO

    IRENOWO Ambasador forum

    nie robiłam nigdy tego ...dzięki za odpowiedz.... może tak krok po kroczku na pryw [QUOT]Jeszcze prościej przypiąć tą aplikację do paska narzędzi. Jedno kliknięcie i wycinamy pożądany fragment ekranu :)[/QUOTE] ...może się kiedyś nauczę tak robić...wyobraźcie sobie , że to torty lodowe ...
     
    Ostatnie edytowanie: 28 czerwca 2022
  17. Lunari78

    Lunari78 Wyjątkowy talent

    ja w taki upał nie robię gier pamięciowych -.-
     
  18. Dahag

    Dahag Zaawansowany

    Dobrze rozumuję, że jak komuś zależy na nagrodach za talary to powinien dostarczać same złe ciasta? Dostaje się wtedy 3x mniej punktów ale tylko 2x mniej talarów. Ostatecznie więc wychodzi, że trzeba rozegrać więcej gier ale za to zdobędziesz więcej talarów.
     
    Marzenakruczek i hlnrys lubią to.
  19. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Ciekawe spostrzeżenie, ale chyba nie.
    Na pierwszy etap na 30 pkt potrzeba:
    x3 maks x10 GT, czyli będzie 30 GT
    albo
    x 6 błędne x 5 GT, też 30 GT
    Raczej lepiej grać dalej po zapełnieniu paska.
    Wtedy też daje GT, tyle że podwójnie:
    [​IMG]
     
  20. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    ja od zawsze jak pamietam takie eventy korzystałam z telefonu nokia,własnie sie ładuje na jutro ;),bezcenny i nie wyobrażam sobie aby go nie użyć od jutra :D,zawsze mam sporo czasu na poprawne zrobienie tortów 8)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.