Opinie Mieć ciasto i zjeść ciasto II

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 4 lipca 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. dana7317

    dana7317 Mieszkaniec forum

    Z róży u mnie wychodzi ok.78 wylotek z pola z margerytki wyszło 70 ...na noc znów poszła róża .
    Jedno pudło zostało do ukręcenia by zdobyć drugie Piccolo reszta paska z powodu wyPADALCÓW chyba poza zasięgiem:sleepy:.
    Ze skrzynki neonków wpadły motyle :p
     
  2. bogusiania

    bogusiania Komisarz forum

    Wlokę się, jak ślimak. Druga skrzynka Piccolo zdobyta, 2050 pkt, może doczłapię się do pnącza, jeszcze 10 bezbłędnych ułożeń tortów. Kwiatowe ciasto uzbierane na 23 pudełka z ciastem, co z tego, jak pudełka koszmarnie lecą. Próbuję i długorosnące rośliny, i eventową - średnia na godzinę wypada mniej więcej taka sama, ok. 10 pudełek, choć z eventówki minimalnie wzrosła.Nic się nie można pospieszyć :(
     
  3. klonek68

    klonek68 Hrabia forum

    Człapu człap i z Piccolo wyskoczyło Święto świateł i Uczeń Ingrid ;)
     
  4. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    [​IMG] [​IMG]Z 2-iego Piccolo kwieciste dołączy do pozostałych.Do pieczenia zostało jeszcze tyle,może uda się skończyć dzisiaj.
     
    Ostatnie edytowanie: 9 lipca 2023
  5. SuperWioska

    SuperWioska Mieszkaniec forum

    Dobrnęłam do końca. Wypadajki szły bardzo cieniutko, choć w towarzystwie 15 Cytrynek. Nadrobiłam uszlachetnionym szarłatem i zapasem SN. Zastanawiam się jak taki event mają robić farmerzy na niższych poziomach, bez pnącz do jednosekundówek, uszlachetnień roślin długorosnących , zapasu SN i całej bandy Jaśków. Choćby nawet wysiali odpowiednią ilość roślin, to nie ma szans na zdobycie wypadajek. Smutne.
     
  6. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Może dla nich powinna być jeszcze uruchomiona plantacja na wypadajki,przy niskich poziomach nie mają długo rosnących.Szkoda ,żeby się zniechęcali.Trudno im jest Nas dogonić a naprawdę mają dużo do nadrobienia.Nie wiem czy teraz podjęłabym się rozpoczynania zabawy z Farmą.Nie mam nic przeciw temu aby do 100-120 poziomu gracze mieli dodatkowe "fory"
     
  7. AladdinSane

    AladdinSane Komandor forum

    pewnym rozwiązaniem "balansującym" byłoby uzależnić ilość potrzebnych roślin eventowych od poziomu
    im wyższy tym więcej do oddania żeby event zaliczyć
    bo tak "na piechotę" to niskie poziomy dużo nie zwojują

    przy użyciu odpowiednich "zaklinaczy" ten ostatni event można machnąć w kilka godzin i mieliśmy tego przykład na forum
    ale to tylko nieliczni
     
  8. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Właśnie skończyłam, a do końca ewentu jest jeszcze 58 godzin.

    [​IMG]
    Na wylotki przed ewentem zasiałam szarłat, a w czasie ewentu 2 razy na noc cebulę, skróconą alchemikiem, 2 razy wykorzystałam plus 1, raz od Franka, raz wypadło z koła. Pikolaki dały bajkowe źródło i parasolkę.
     
  9. ~*♥*~Natalia~*♥*~

    ~*♥*~Natalia~*♥*~ Forumowy żółtodziób

    Dokładnie, tak jak piszecie, gracze na niższych poziomach nie skończą tego eventu.
    Lipa. Pierwszy event jaki robię po ponad 9 latach przerwy i mam 1165 punktów. wydałam prawie 1500 SN i jestem zniechęcona. Pewnie mój błąd, bo na noc nie sieje dłuższych roślin tylko torty rosną, ale to i tak słabo. Używam CMJ. Jednak nie chodzi mi nawet o zbiory tortów, ale te pudełka to jakaś porażka. Próbuję teraz w wolnej chwili jak lecą z marchwi, sałaty, pszenicy:sleepy:
    Dodatkowo 15 sztuk pudełek wylatuje mi z magicznych drzewek, więc słabo z wylotkami.
    Masz rację Michał, oczywiście, że ilości powinny być dostosowane do poziomu graczy, tak, aby każdy kto ciężko pracuje w tym polu mógł skończyć event. Niektóre nagrody wówczas też mogłyby być o mniejszych wartościach, ale satysfakcja gracza byłaby większa. Tylko czy satysfakcja gracza ma znaczenie dla twórców gry? Trochę w to powątpiewam patrząc na postępy w tym evencie. Mnie osobiście to deprymuje, kiedy ten pasek postępu tak słabo się przesuwa ku końcowi...i końca nie widać:(

    P.S.
    Zapomniałam dodać, mam 101 poziom.
     
  10. Kgysta

    Kgysta Stały bywalec

    Moim zdaniem to jakis zart ze eventu nie mozna zrobic na piechote. To po co on jest? W poradniku powinni pisac ze nie tylko 3 poziom jest wymagany ale masa wspomagaczy. Po co ten event trwa tydzien, niech zrobia 12 godzinny , kto ma zrobic to i tak zrobi ..
     
  11. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Problem wylotkowy jest i był i będzie :p
    i byle nie był zawyżony
    farmer da radę ujarzmić wylotki tym co daje gra za darmo
    spółdzielnia - alchemik - puchary
    no ale kto by się takimi pierdołkami przejmował ;)

    nowsi = młodsi stażem gracze mają trudniej ale kto powiedział że każdy musi skończyć całość
    też wiele eventów z dużo mniejszymi wymaganiami nie zaliczyłam

    Ano Twój błąd
    a zbierasz te torty w nocy ?
    nie
    to marnujesz potencjał łąki
    i nawet nie wiesz czy masz tak naprawdę problem z wylotkami

    masz uszlachetnioną cebulę różę ???
    dawaj to z alchemikiem na noc a w dzień eventówkę

    ***
    się tu mądrzę bo nie robię xD
     
  12. ~*♥*~Natalia~*♥*~

    ~*♥*~Natalia~*♥*~ Forumowy żółtodziób

    Tak, potencjał łąki się marnuje, masz rację. Dzięki za porady.:) Chciałam podejść na luzie i zobaczyć czy da się to pociągnąć, ale raczej nie.
    Niestety, po tylu latach przerwy wiele mi brakuje i dużo nie ogarniam. Uszlachetniaczy brak :oops:
    No spoko, kończyć nie trzeba, tylko można byłoby podzielić poziom eventu pod poziom farmy i możliwości byłby większe i tym samym satysfakcja...no może się mylę, to tylko moje skromne zdanie. ;)

    Mam ochotę zdobyć to drugie picollo i tyle :)
     
  13. Yabolek

    Yabolek Mistrz forum

    Przy obfitości PD jakie serwuje gra z czego się da, zdobycie długo-rosnących nie jest problemem.
    Problemem świeżaka będzie zdobycie uszlachetnień dla roślin i zdobycie wszystkich ulepszeń do pucharów.
     
  14. Matisiek200

    Matisiek200 Zaawansowany

    Nie powiem od dawna nie widziałem żeby event miał poziom trudności tylko średni więc myślałem że łatwiutki będzie, bo zawsze było jeszcze napisane łamane na trudny. Wychodzi na to, że ta informacja jest zbędna i tylko niepotrzebnie wprowadza w błąd.

    Plus taki że dzięki temu eventowi skończę uszlachetnianie krokusów i będę na przyszłość gotowy :inlove:.
     
    Ostatnie edytowanie: 9 lipca 2023
  15. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Raczej starać się zdobyć to co oferuje gra by łatwiej było kończyć eventy :)

    a dlaczego nie starasz się o uszlachetnienia
    na wylotki dobra cebula róża
    siać do oporu i uszlachetnić
    na noc będzie w sam raz ok 8 godzin z alchemikiem uszlachetniona cebulka , róża jeszcze krócej
    jak trafi się bonus siać do oporu tylko eventówkę
    by mieć z głowy
    łatwiej o wylotki niż jak braknie badyla

    tak to jest że trzeba opanować podstawy by cieszyła gra i dawała satysfakcję

    A czemu ?

    bierze się za łatwe dogodnie misje i gwiazdki wpadają
    zbiera przy tym to co tam trzeba do pucharów rośliny zwierzaki
    gromadzi zapas
    wiem drogo tam wołają
    przy tym uczy się własnej farmy

    bez podstaw to tak jak nieumiejący pływać rzuca się na głęboką wodę
    i co
    tonie

    wiesz jak ktoś nie wlazł na drzewo i nie ma zdeponowanych pucharów to kara powinna być sroga
    czyli niemożność kończyć żadnego eventu o ;)
     
  16. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Myślę, że jak dobrze pokombinują to skończą, jeszcze 58 godzin do wykorzystania. Życzę powodzenia.:)
     
  17. AladdinSane

    AladdinSane Komandor forum

    mam wrażenie, że te 9 lat temu trochę gadaliśmy na forum - nick jak najbardziej znajomy i kojarzący się z konkretną osobą...
    :p:p
    tym bardziej, że znasz moje imię !!

    masz rację, że zaangażowanie czasowe powinno być nagradzane niezależnie od posiadanych fantów na szybkie skończenie eventów
    wystarczy ogarnąć jakieś przeliczniki czasowo+ilościowo dostosowane do lvl odpowiednio balansujące brak "zaklinaczy"
    i jestem pewien, że wysokie lvl nie będą się użalać że to niesprawiedliwe, że oni to wszystko osiągnęli ciężką orką, a nowi mają na talerzu
    sam tego na pewno nie zrobię, i wolę żeby to tak mogło funkcjonować, niż czytać zniechęcone wpisy userów przeplatane z screenami tych, którzy "mogą" - jak to mówiła P. Pelagia....
    :music::music:
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    A nie nie zgodzę się z tym
    to nowi nie powinni mieć możliwości skończenia eventu póki nie osiągną zaliczą podstaw gry

    na coś dali uszlachetnienia puchary dzielnicę
    po pierwsze opanować własną farmę
    potem sięgać po trudniejsze
     
  19. AladdinSane

    AladdinSane Komandor forum

    tylko to jest ucieczka do przodu - jak nowi zaliczą podstawy gry, to "nowsi" którzy rozpoczną przygodę z farmą będą mieli jeszcze bardziej "pod górkę", bo eventy raczej coraz bardziej wymagające
    nie mówię, tu żeby szastać cmj lub bonusami "do stodołu", ale żeby trochę ułatwić im orkę
    niech widzą że jak się ktoś stara to można osiągnąć cele
    w aktualnej sytuacji to zniechęcenie wynikające z obliczeń Rysia skutecznie i wręcz programowo odbiera chęć choćby zaczynania eventu, mając świadomość praktycznie zerowych szans na jego ukończenie....
     
    Ostatnie edytowanie: 9 lipca 2023
  20. ~*♥*~Natalia~*♥*~

    ~*♥*~Natalia~*♥*~ Forumowy żółtodziób

    Gram "na nowo" od kilku, czy kilkunastu dni, więc chwila minie zanim się ogarnę w grze na nowo. ;) Pewnie satysfakcja przyjdzie z czasem...chociaż podchodzę na luzie, więc cieszy i to co jest. No niestety trzeba nadrobić te 9 lat i przypomnieć sobie resztę.;)
    Puchary mam zdeponowane. Jaśki są, chociaż nie wiadomo ile one dają w rzeczywistości.
    Masz rację, wezmę się za ulepszenia na początek. Kiedy weszły do gry ulepszenia, ja przestałam grać, więc nic nie mam. :oops:No, ale czas nadrabiać. :)
    Również życzę powodzenia wszystkim, by zdobyli przede wszystkim to czego oczekują. :)

    Masz właściwe wrażenie...xD "Trochę" gadaliśmy, tu i tam...:p Nick na forum trochę się zmienił, ale dobrze kojarzysz.;)xD
    Oj...stare czasy...xD:p Trochę "zatonęłam" w innych grach, ale postanowiłam zobaczyć jak to będzie po latach tutaj z powrotem...;)
    Myślałam, że nikogo ze "starych" graczy nie spotkam na forum, a tu jednak sporo znajomych nicków. Nawet ekipa podobna.:p xD
    Chociaż sporo ludzi odeszło to widzę, że niektórzy są niezniszczalni i orzą te pola i tną te swoje XXL-ki...xD


    Co do eventu, to zdobyłam z pierwszej skrzynki parasolkę w kropki, nie wiem czy to dobra zdobycz czy nie, ale jest to przepiękny item, bardzo mi się podoba ta żabka chowająca się przed ciemną, burzową chmurą. :inlove:
    Jedno muszę przyznać grafikom w tej grze, że robią dobrą robotę, te itemy są zarąbiste. Ta skrzynia piccolo też ma graficzkę piękną i animacja super, chociaż długo się na nią nie napatrzyłam, bo z niecierpliwości otworzyłam z przyspieszeniem.xD Ciekawe, czy uda mi się zdobyć drugą i co z niej wyskoczy.:music:
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.