Menażerie, Manufaktury-(wszystkie, itp.)- Dostarczanie produktów

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika -gracja62-, 5 października 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy chcesz, aby dostarczać za jednym razem wiele produktów do Me-rii i Man-ry, a nie pojedynczo?

 1. Tak

  17 głos(ów)
  45,9%
 2. Nie

  6 głos(ów)
  16,2%
 3. Możliwość wyboru: po staremu+po nowemu

  16 głos(ów)
  43,2%
 4. Obojętnie

  3 głos(ów)
  8,1%
 5. Mnie to nie męczy

  3 głos(ów)
  8,1%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
 1. -gracja62-

  -gracja62- Czeladnik forum

  Zrealizowanie mojego pomysłu jestem pewna, że wszystkim się spodoba, bo on baaaaardzo usprawni naszą "pracę" :)
  W momencie dostarczania produktów do jakiejkolwiek menażerii lub manufaktury straaasznie się ciągnie, jest bardzo powolne długotrwałe, bo trzeba każdą rzecz kliknąć, że chcę ją dostarczyć, wybrać ile sztuk i pojawia się pasek, że zaliczona jest ta ilość i ile zostaje. A mój pomysł polega na tym, by po kliknięciu raz w przycisk "Dostarcz" przy każdym produkcie, zwierzęciu, czy to z hodowli, czy podstawowe, czy przy roślinach, po prostu wszędzie, pojawiał się kwadracik do odznaczania tzw. ptaszkiem, co daje mi możliwość za jednym razem dostarczenia większej ilości produktów, itp., a nie, że po kolei muszę kliknąć w każdą roślinkę, w każdą rzecz osobno. Pozostaje jeszcze, wiadomo, ilość danego produktu, ale to, jak spojrzałam teraz, to mogłoby pozostać, tak jak jest, czyli, kiedy się kliknie w jakieś zwierzątko, czy roślinę, teraz pojawia się pytanie: "Ile chciałbyś dostarczyć?" i wpisuje się tu ilość. I tak może pozostać, a potem jak już kliknę tę ilość, to, żeby były te kwadraciki do odhaczania ptaszkami, wtedy przechodzę do następnej rzeczy, itp, a potem klikam zielony ptaszek, który jest teraz i wszystko razem mi sie podsumowuje,a nie osobno, po każdym dostarczeniu widać ten postępujący pasek... Uważam, że to baaardzo by usprawniło tę czynność, bo to strasznie dużo czasu zajmuje i jest monotonne i wiele razy przerywam to, bo muszę już coś innego robić. Ciężko to dokończyć.
  Co Wy na to???????? :))))
   
 2. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  -gracja62- nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "kwadracik do odznaczenia tzw. ptaszkiem"? Teraz przecież w każdym zadaniu obojętnie z jakiej misji (magazynowe również) można wybrać jakie zwierzęta, owoce, rośliny czy narzędzia chcemy oddać. Jeśli mamy duży zapas jakichś zwierząt to wystarczy oddać z jednego rodzaju. Wtedy klikamy na wybrane zwierzęta, pojawi się okienko z już wyliczoną ilością i po kliknięciu w tzw. ptaszka zadanie zostaje zaliczone. Nie może być przecież opcji oddawania jednocześnie różnych ilości zwierząt z kilku gatunków, bo jakbyś wybrała wtedy te zwierzęta i ich ilości do oddania? Podobnie z roślinami, owocami i narzędziami - musi być wybór dla każdego przedmiotu oddzielnie.
  Ale może ja nie do końca zrozumiałam Twój pomysł. W każdym bądź razie dodaj proszę ankietę z opcjami do głosowania. Aby ją dodać kliknij nad swoim postem Narzędzia tematu i Dodaj głosowanie. Jak powinna wyglądać ankieta dowiesz się z poradnika: => Ankieta.

  Czas na dodanie ankiety pozostawiam do jutra, do godz.11:40.
   
 3. -gracja62-

  -gracja62- Czeladnik forum

  Ale chodzi mi o to, że muszę pojedynczo klikać na każde zwierzątko, np papugę, mam 51 sztuk, daję wszystkie, okienko sie zamyka i wracam do paska, tak, i widzę, że zwiększyło się o ileś, mam do dostarczenia zwierząt na 1 000 000, nie wiem, czy to są sztuki, czy nie, załóżmy że sztuki, a papug mam 51 i widzę, że pasek się zwiększył o te 51, tak? i znowu muszę klikać na guzik Dostarcz, potem wybrać co chcę dać, np aksolotla. i znowu, od początku ilość, ok, zamyka się i widzę zwiększający się pasek o tę ilosć aksolotla. I tak bez końca, bo kiedy ja zapełnię ten milion? Ok, to jest cena razy ilość, tak, czyli to się zwiększa cena, ale jak mam dużo rzeczy tanich, to usze kilkanaście razy klikać, jak nie kilkadziesiąt, a gdyby był ten "ptaszek" do odkliknięcia, do zaznaczenia od razu, że daję papugi, aksolotla, koty, myszy, itd, itd. to czynność naliczania na pasek jest raz, może dwa, zalezy, ile czego mam, i czy daję z hodowli, czy z innych. a nie kilkadziesiąt razy klikać, strasznie to idzie wolno i pisałam już, że szkoda mi na to czasu i często przerywam, a potem kiedyś tam znowu w to wchodzę. Czy jaśniej to wytłumaczyłam? No nie wiem, wydaje mi się to proste, bo każdy, kto w to gra, musi to robić i to jest męczące i długotrwałe.Nie mówię o innych, gdzie jest tego mniej, ale najgorsze są te paski zielone na Menażeriach i Manufakturach.
  A tę ankietę, nie wiem, gdzie się robi. Gdzie to znaleźć? Muszę poszukać.
   
 4. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  -gracja62- misje z magazynami są wyjątkowo kosztowne i nie warto nawet ich zaczynać jak nie ma się odpowiednich zapasów zwierząt, itd... W zadaniach jest widoczna wartość na jaką trzeba oddać np. zwierząt i jeśli ta wartość to przykładowo 1 mln SG to wiadomo, że trochę tych zwierząt będzie trzeba oddać i zamiast zwykłych może warto oddać te kolorowe, wyhodowane w oazie miłości, wtedy może wystarczyć 1 sztuka z wyższego poziomu hodowli. Ale to już musisz ocenić sama czy masz wystarczający zapas zwierząt, czy nagrody są teraz Tobie potrzebne i akurat tę misję chcesz w tej chwili wykonać.
  A sposób dodania ankiety i link do poradnika wyżej podałam, na spokojnie się z nimi zapoznaj i myślę, że nie będzie problemu.
   
 5. -gracja62-

  -gracja62- Czeladnik forum

  Ankieta już jest. ja to wszystko wiem, jasne, ze jest np. pewna żaba za 3 000 000. ok, ale jest też milion innych drobnych, tanich produktów, które muszę dodawać po kolei, każdy z osobna. A warto wszystko zaczynać, dlaczego nie? Przecież mogę latami i miesiącami zbierać na coś, tak? Ale jak już mam dużo różnych rzeczy, to chcę je oddać, ale za jednym zamachem, a nie 300 razy klikać w Dostarcz, Dostarcz, Dostarcz, Dostarcz.... Nie rozumiem, że ktoś tego nie rozumie.

  A te tzw. "ptaszki", to nic innego jak właśnie taka ankieta. Ankieta dokładnie ma to, co ja chcę, by miało każde zwierzątko, każda rzecz przy sobie, koło siebie, obok, czyli dokładnie ten kwadracik, który zaznaczamy. Zaznaczamy, który chcemy.

  Twoje posty połączyłam. Jeśli chcesz coś dopisać, to korzystaj proszę z opcji "Edytuj"przy poprzednim swoim poście.
  Proszę zapoznać się z poradnikiem --->KLIK
  Tutaj można poćwiczyć --->Wątek do ćwiczeń

  SMOD_Atena
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 5 października 2019
 6. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Ja rozumiem, że chciałabyś oddać przy jednym naciśnięciu Dostarcz np. 100 żab, 100 kur, 500 królików, itd... tylko nie wiem jak Ty to widzisz? System miałby za Ciebie decydować jakie zwierzęta i ile chcesz oddać klikając ten przycisk Dostarcz tak aby została osiągnięta wymagana wartość SG? Czy jednak Ty zdecydujesz jakie zwierzęta i ile chcesz oddać? To w takiej sytuacji jak wybierzesz te zwierzęta i ilości żeby nie klikać za każdym razem? Albo kawa dziś na mnie w ogóle nie działa albo ja to widzę jakoś inaczej.

  A za ankietę dziękuję i dodaję wątek do alfabetycznego spisu treści.

  Czy masz na myśli takie kwadraciki z "ptaszkami" do zaznaczania np. przy zwierzętach:

  kw.png zw.png

  I załóżmy, że chcesz oddać zwierzęta ze wszystkich pozycji, zaznaczasz "ptaszki" (to też kliknięcia jednak) a co z wyborem ilości w takiej sytuacji? Czy oddajesz wszystko co jest do momentu osiągnięcia wymaganej wartości?
   
  Ostatnie edytowanie: 5 października 2019
 7. -gracja62-

  -gracja62- Czeladnik forum

  No, jak za mnie miałby system decydować, które chcę oddać? Przecież po to byłyby te ptaszki, żebym sobie zaznaczyła, które chcę oddać. A ile? Nawet i wszystko, czyli nie musiałoby być w tej opcji decydowania, ile, tylko wszystko. Bo i tak jak już oddaję, to oddaję wszystko.
  Nie, nie nie, to też kliknięcia, taak, zgadzam się, ale... Ale chodzi mi tylko o to, że system wycofuje się za każdym razem do paska zielonego pokazując, ile już jest na pasku, a mnie chodzi o to, żeby to zrobił na sam koniec, jak już ja zdecyduję się z tego wyjść, czyli wtedy, gdy już nie mam nic do oddania, albo coś innego, np. chcę jednak coś zachować. Tylko o to mi chodzi, że za każdym razem wracam się do paska i znowu muszę kliknąć Dostarcz, by oddać coś innego, i znowu, i znowu.
  Tak, dokładnie takie ptaszki mogłyby być, wtedy np. oddaję nietoperza, owcę albo świnię w ilości, jaka tam jest. Ja tej gry przecież nie wymyśliłam, a osoby, które to wymyśliły, na pewno wiedziałyby, jak to zrobić. Ja tylko piszę o tym, co mnie przeszkadza.


   
 8. magdusia668

  magdusia668 Fanatyk forum

  niech zostanie po staremu , mnie nie męczy dodawanie zwierzaków itp. a sama chcę decydować czego i ile dostarczam .
   
 9. cyfrzakk

  cyfrzakk Cesarz forum

  pomysł całkiem fajny, zwłaszcza przy oddawaniu narzędzi by to dość mocno ułatwiło, ale tak jak Atena pisała takie misje najlepiej robić jak się ma spore ilości danego towaru potrzebnego do misji

  co do mniejszej ilości kliknięć jest na to też metoda, po kliknięciu w dostarcz i wybraniu danego zwierzaka, jak system pyta ile chciałbyś dostarczyć wystarczy nacisnąć Enter aby potwierdzić, :)

  osobiście mi obecny system oddawania nie męczy, a to powracanie do paska pozwala zobaczyć ile jeszcze zostało do oddania, oprócz tego przed wyborem danego zwierzaka roślinki czy czegokolwiek możesz ustawić sortowanie wg wartości :)
   
  magdusia668 lubi to.
 10. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Ja jednak wolę jak jest teraz, przeważnie oddaję np. zwierzęta różne czyli np. 100 kur i 200 królików, zawsze zostawiam sobie jakiś zapas i dla mnie musi być opcja wpisania ilości. Nie chciałabym żeby po zaznaczeniu "ptaszkiem" do misji "poszły" wszystkie kury. A misje z magazynami robię kiedy mam duże zapasy albo kolorowe zwierzę o dużej wartości, wtedy oddaję na wymaganą wartość od razu i zadanie zaliczone, dlatego też mnie nie przeszkadza, że system "wraca" bo u mnie nie ma do czego. A jeśli już oddaję do zadań "na raty" to też jakoś specjalnie mnie to nie męczy i nie chciałabym żeby coś w Spółdzielni się pozmieniało.
   
  magdusia668 lubi to.
 11. kizi_mizi

  kizi_mizi Okazjonalny autor

  A mnie męczy obecny system, zwłaszcza jeżeli ma się do wyboru kilka kategorii wyboru (np. rośliny, rośliny na Baha, owoce drzew i owoce drzew na Baha). Mam ich sporo ale nie muszę od razu pozbywać się całych zbiorów jednego gatunku i rozdzielam. Ciągłe wracanie do Dostarcz jest czasochłonne. Ze zwierzakami nie ma takiego problemu ale jak trzeba uzbierać roślin za kilka milionów nie idzie tak sprawnie.
   
 12. joanna_gaj

  joanna_gaj Czeladnik forum

  Witam mnie też to męczy i denerwuje ciągłe dostarcz to by była super zmiana gdyby można ją wprowadzić, super pomysł pozdrawiam