megapakiet

Discussion in 'Archiwum - pomoc' started by eurb, Dec 31, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. eurb

    eurb Naśladowca mistrzów

    Proszę o wyjaśnienie zanim zwrócę się do Technicznych.
    Megapakiet powinien dać dodatkowo 1500 %PD ze zbiorów - roślina ma przypisane 260 PD, dodatkowo mam wystawione na slotach 90% PD czyli z poletka powinno być ok 4000 PD a ja mam 1770.
    Jak działa tan mechanizm bo rano było mniej PD z pakietem 1500% niż z farmy na której jest pakiet 1000PD. A wysiane było to samo.
    Chyba powinno być odwrotnie.
     
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Bonusy naliczane są od podstawowego PD, jaką roślinę masz na myśli?
     
  3. eurb

    eurb Naśladowca mistrzów

    eventową posiałam na małych poletkach. Zawsze tak sieję.
    Rano odpalam chmury i zwierzaki domowe dopiero potem zbieram i zazwyczaj jest 25-28 mln z całości. Dzisiaj po kupieniu pakietu były32 mln.
    Na zaprzyjaźnionej farmie gdzie posiane było to samo ale pakiet kupiony niższy - były 43 mln więc coś mi nie pasuje. W końcu pakiety sporo się różnią i na mojej powinno być dużo więcej.
     
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Roślina eventowa ma 260 PD ale z dużego pola 2x2, czyli z najmniejszego jest to 65 PD (podstawowe). Musiałabyś podać konkretnie jakie bonusy zostały aktywowane, wtedy moglibyśmy dokładnie obliczyć ile PD powinno być za zbiór z bonusami.
     
  5. eurb

    eurb Naśladowca mistrzów

    no cóż to będzie trudne bowiem bonusów jest sporo:
    Pakiet 1500 %, na slotach placek ze szpinakiem 60%, dżem wielkanocny 50%, bonus 100% a do tego kilka dodatkowych bonusów z chmurek 100% za rośliny akcji specjalnej, bonus +200%, bonus 50% rośliny specjalne, 40% rośliny specjalne, bonus 75%, 10% rośliny specjalne, no i jeszcze te bonusy które z wybiegu wyskakują też jest to kilkadziesiąt %.
    W sumie z pakietem to powinno być naprawdę sporo PD więcej, a różnica z poprzednimi dniami jest niewielka.
    Codziennie spisuję licznik więc mam porównanie :)
     
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    eurb jeśli mamy obliczyć dokładną ilość PD to musimy wiedzieć jakie dokładnie były aktywne bonusy podczas zbiorów. Załóżmy, że obliczymy PD dla rośliny eventowej z małego pola z tego co podałaś (oprócz tych z wybiegu bo nie wiem ile % tam było), czyli:

    1500+30 (dżem wielkanocny)+100+100+200(nie wiem jednak z czego ten bonus)+50+40+75 (też nie wiem co to za bonus)+10 = 2105% co daje z małego pola dla rośliny specjalnej = 65 PD + 2105% = 65+1368,25 = 1433,25 PD.

    I tak to powinno wyglądać, pod warunkiem, że wszystkie wzięte pod uwagę bonusy działają na rośliny eventowe a nie np. tylko na itemy.

    Pasztecik ze szpinakiem daje bonus wyłącznie dla Szpinaku.

    Zwróć proszę uwagę jakie bonusy są aktywne i na co działają, bo być może działają tylko na warzywa, kwiaty czy itemy i na koniec zsumuj te, które działają na rośliny specjalne i oblicz dla podstawowego PD.

    Jeśli jednak nadal będziesz miała jakieś wątpliwości to zapraszam do PT, tam zostanie sprawdzone jakie bonusy masz obecnie aktywne i ile PD z rośliny eventowej powinno być.

    Czy tutaj masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  7. eurb

    eurb Naśladowca mistrzów

    pomyliłam placki - to jest jabłecznik z cukinią :)
    Nie ma sensu prowadzić dalej na forum tej dyskusji, wystarczyłoby zajrzeć na mój profil żeby wiedzieć co i skąd się bierze. Bonusy które nie wiadomo skąd są wg Ciebie wyleciały z chmurek i nie jestem w stanie powiedzieć z których bo jest tego tyle, że dawno przestałam się bawić w wybieranie. Po to mam pomocników żeby robili to zbiorowo.

    Faktem jest że chociaż obie farmy są wyposażone prawie tak samo i jedna ma pakiet 1500, a druga tylko 1000 to na tej biedniejszej rano było 10 mln więcej. Matematyka jest nauką ścisła i oszukać się nie da :)

    mówi się trudno - przez te prawie 10 lat było już tyle niespodzianek ze skryptami liczącymi, że nie powinnam się dziwić. Starsze serwery nie doliczają wszystkiego, podobnie zbiory kombajnem są uboższe w PD niż ręczne.

    Dzięki za pomoc. Idę orać poletka
    Wszystkiego dobrego życzę ekipie na ten Nowy Rok :)
     
  8. SMOD_Casino

    SMOD_Casino S-Moderator Team Farmerama PL

    Temat zatem zamykam i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
     
Thread Status:
Not open for further replies.