Opinie Makaroniki

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 10 stycznia 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy,

    Fenri naprawdę uwielbia makaroniki! Dołącz do tego złowieszczego wilka w niezwykle wciągającej piekarskiej mini grze i ciesz się mnóstwem nagród!

    news.png

    [​IMG]
    Czwartek, 11.01.2024, godz. 14:00

    [​IMG]
    Środa, 17.01.2024, godz. 22:00


    [​IMG]


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]
    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
  2. 22vader

    22vader Zaawansowany

    wszystko wydawało się idealne by nie robić eventu, po czym zobaczyłem pnącze... trzeba będzie pomyśleć
     
  3. Kloni17

    Kloni17 Komisarz forum

    hmmm mam mało czasu bo w niedzielę wyjeżdżam w góry i pewnie nie dam rady dojechać do pnącza a szkoda
    zobaczę pomyślę
     
  4. freska_kreska

    freska_kreska Nadzorca forum

    Trochę policzyłam.
    Aby zdobyć pnącze potrzeba 295 GT. Zakładając najbardziej optymistycznie (kończymy każdą grę za pierwszym razem), musimy rozegrać 15 gier. 2 ciastka dostajemy na start, więc uzbierać trzeba na 14 gier.
    Potrzeba będzie:
    9 520 papierowy kwiat
    560 bibułek

    Natomiast jeśli chcemy zrobić całość, czyli 40 gier, to potrzebujemy:
    26 520 papierowy kwiat
    1 560 bibułek

    Pnącze jest fajne. Warto robić event. Więc ja wstaję z hamaczka po długim lenistwie :p
     
    Ostatnie edytowanie: 10 stycznia 2024
  5. kudlaty147

    kudlaty147 Komandor forum

    na pnacze wystarczy 300 gt
     
  6. Yabolek

    Yabolek Moguł forum

    Zgadza się. Dokładnie 295GT, 1 item Boska kawa i pnącze.
     
  7. freska_kreska

    freska_kreska Nadzorca forum

    Dzięki, nie zwróciłam na to kompletnie uwagi. Już poprawiam :inlove:
     
  8. PitchforkOfDoom

    PitchforkOfDoom Wielki mistrz forum

    Pnączę jest bardzo warte uwagi zwłaszcza dla tych z premium, jest to w praktyce +1 do drzew na Bahamaramie, gdzie generalnie jest już +7 z pnącza do drzew. Jak ktoś ma pnączą z Top 500 to i +8 i +9 raz na dwa tygodnie. Jak dodać do tego ciastko ananasowe i lodowego jelenia, to wyjdzie sporo na 1 tygodiowy zbiór. Jak się doda przyspieszacze w postaci fiolki wzrostu, pirackich papug, pnączy, to drzewa będą rosnąć szybciutko.
    Oczywiście robię
     
  9. Yabolek

    Yabolek Moguł forum

    Pnącze ciekawe i skrzynka zacna, bez zbędnego badziewia.

    Skrzynia ognistej ścieżki I
    1 losowa pozycja spośród: 20 x Super nawóz, 8 x Super nawóz Zosi, 8 x Super pasza, 4 x Turbo nawóz Zosi, 8 x Farmarka, 1 x Imprezowa wejściówka
     
  10. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    O lala pnącze pierwsza klasa /bombowe / znakomite [​IMG]

    pewnie łatwo nie będzie :sleepy:
    ***
    tak bez związku
    i chmurki na 1 pole :p lubię :inlove:

    ***
    Ktoś może na dodatkowej farmie zgarnie item/y Boska kawa [​IMG]
     
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Pnącze bym wziął.
    Na pnącze z itemem Boska Kawa potrzeba 295 GT.
    15 gier zakończonych sukcesem (x20 GT).
    Albo 59 gier zakończonych porażką (x 5 GT).
    xD:cry:xD
    ---------------------------------------------------------------------------
    Zakładam zrobienie 15 gier - 30 pudełek z ciastkami na wejściówki.
    (28, bo dwa pudełka są na start)
    Bez pośpiechu, poczekam na rozpiski (jeśli układy będą jednakowe dla wszystkich).:p

    28 x 340 = 9.520 - jaskrawy papierowy kwiat, badyl na głównej i dzikiej - max 8 zbiorów
    28 x 20 = 560 - bibułka do pakowania, wylotka na głównej i dzikiej (rośliny i drzewa).
    Jeśli wylotki tylko z samego badyla ewentowego, bez przygotowania na start, to minimum 70 szt z każdego zbioru.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Wygląda na łatwiznę nawet dla 40 gier - 80 pudełek - 2 na start.
    78 x 340 = 26.520 - papierowy kwiat - ~23 zbiory
    78 x 20 = 1.560 - bibuła - ~260 na dobę
    -----------------------------------------------------------
    Radzę się nie spieszyć, nie tylko ze względu na błędy.
    Ja poczekam aż pojawią się schematy rozgrywane na bocznych farmach.

    Dwie ważne rzeczy z FAQ, zwłaszcza ta druga:
    • Uwaga! Nagroda pocieszenia nie jest przyznawana jeśli zamiast zamknięcia minigry, zostanie ona odświeżona.

    • Wskazówka! Przed uruchomieniem minigry radzimy upewnić się, czy pionek znajduje się na właściwym polu, aby nie powtarzać bez potrzeby gier, w których zdobyto nagrody.
    https://board-pl.farmerama.com/threads/makaroniki.94224/

    Pojadę oklepanym schematem bezstratnego PD.
    Niestety nie wycisnę dwóch zbiorów.
    Rozsieję, na spokojnie pozbieram, i jak nic nie pierdyknie, to ostatniego dnia dopalę zbiory.:p
     
    Ostatnie edytowanie: 10 stycznia 2024
  12. suzi971976

    suzi971976 Mieszkaniec forum

    Kurczę zielone:) fajne pnącze a ja jutro do pracy , nie wiem co z tym moim telefonem nie odpala się farma na nim:wuerg:
    Więc posadzę długo rosnące na wlotki , mało nawozu po dinusiach ale gram:music:
     
  13. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    na komplet potrzeba tylko 295 GT

    item 135 GT
    pnącze 160 GT
     
    Ostatnie edytowanie: 10 stycznia 2024
  14. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tak?
    O masz!
    Zobaczyłem co w sklepiku i poleciałem na czuja.
    W takim razie jeszcze lepiej.
    Lecę poprawiać.:oops:
    Dzięki.
     
  15. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum



    pnącze +1 do drzew, to dla farmera-leśnika konieczność....
    :p:p
    trzeba będzie sprawdzić, czy da się skrócić 12-godz. drzewa poniżej 10h bez sypania TNZ....
    wtedy 2 zbiory na +1

    coś skromnie z piccolo....
    :wuerg:
     
  16. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Pierwsza edycja nie poszła mi najlepiej, teraz już raczej człowiek się oswoił do tej mechaniki, ale dalej nie lubię presji czasu i tego, że mogę czegoś nie ułożyć. Oczywiście na całość sporo. Leśnikiem na farmie nie jestem, ale machnę xD
     
  17. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    O ile bonusy się sumują:
    Pnącze makaronowe 10% + fiolka wzrostu 10%

    12:00 -> 9:36

    https://halny.free.nf/
     
  18. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum



    o ile pamięć mnie nie myli, to już było coś jeszcze na skrócenie czasu drzew - pnącze?, item?....

    a tabelki - rewelki
     
  19. ShaGGy778

    ShaGGy778 Stary wyjadacz

    Najbliżej mi chyba do leśnika, bardziej wolę zbierać owoce niż rośliny z pól i zawsze mam sporo drzew wystawione, więc jeżeli jest bonus drzewny to trzeba robić. :p
     
  20. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Owoce z drzew stale tracą na wartości na targu przez takie zabiegi, acz pewnie sama się skuszę, choć nie chce mi się burzyć farmy.
    Chyba przestawię się na event dopiero w weekend.. Postaram się pyknąć w 2 dni i wrócę do trybu itemowego.
    Jak zobaczyłam ochy i achy na temat pnącza (najpierw zajrzałam tu, a nie do poradnika :p) to myślałam, że %PD, no ale w sumie i tak złe nie jest.
    Piccolo oczywiście na końcu w nagrodach...
    Co do mechaniki, to na tych trudniejszych planszach, bardzo pomocne były podpowiedzi Farmerów :) bez tego na pewno nie poszłoby tak gładko. Pamiętam, że było to do zrobienia, ale w moim wypadku nie mieściłam się w określonym czasie bez tych ściąg :inlove:.

    hlnrys tabelki faaaaajne. Dziękujemy :).
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.