MadamButterfly

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika MadamButterfly, 5 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MadamButterfly

    MadamButterfly Mieszkaniec forum

    Yyy, ale to to tylko do góralskiej herbatki, a ja kawosz jestem :p :D Herbatki sporadycznie w czasie choróbsk tylko przechodzą ;) A % wcale ;) :p :D
     
    waderówek lubi to.
  2. MOD_Cookie*

    MOD_Cookie* Guest

    Ale na zastosowanie wzorów skróconego mnożenia w życiu codziennym chyba nikt nie znalazł zapotrzebowania... xD
     
    waderówek, MadamButterfly oraz artrix lubią to.
  3. MadamButterfly

    MadamButterfly Mieszkaniec forum

    Oj tam, czepiasz się szczegółów Cooki :p xD
     
    waderówek lubi to.
  4. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Co z tą reaktywacja motylku?
    Nie śpimy:D
    Bo Batmana na pomoc zawołam.
    Batman Reaktywacja mnie zachwycił swojego czasu, choć adaptacji komiksów nie lubię.
    Ten jednak i cała trylogia Nolana to wyjątek.:inlove:
    Nolan i Bale wykonali swoja robotę na 101%;)
     
    MadamButterfly lubi to.
  5. MadamButterfly

    MadamButterfly Mieszkaniec forum


    Toć nie śpię tylko spamuję rymująco :p :D
     
    Ostatnie edytowanie: 15 grudnia 2016
    waderówek lubi to.
  6. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Są niezastąpione do szybkiego oszacowania wyniku. Nie zawsze zależy mi na dokładnej liczbie. Często wystarczy wiedzieć z grubsza, czy wynik jest bliżej 100, czy 200. W takiej sytuacji wpisywanie liczb do kalkulatora trwa dłużej niż liczenie w pamięci :)
     
  7. MadamButterfly

    MadamButterfly Mieszkaniec forum


    No proszę, można jednak dać się pozytywnie zaskoczyć z ranka ;) :)

    Witam wszystkich cieplutko w zimny, ponury, berliński przedświt :)
     
    waderówek i artrix lubią to.
  8. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    I robisz to wzorami skróconego mnożenia? Szacun! Raczej wolę je zaokrąglić i tak mniej więcej policzyć.

    Panią Motyl przepraszam za wtargnięcie do mieszkania z rana:)
     
    waderówek i MadamButterfly lubią to.
  9. MadamButterfly

    MadamButterfly Mieszkaniec forum

    Ależ spokojnie, tu drzwi dla każdego są otwarte :) Rozsiądźcie się wygodnie ;) :)
     
    waderówek lubi to.
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    W jakich niby sytuacjach? Ceny masz podane a poza tym nie wiem w obliczaniu czego jest kilka zmiennych (w sytuacjach codziennych) :p
     
    waderówek lubi to.
  11. MadamButterfly

    MadamButterfly Mieszkaniec forum

    Oj ... biedny Zgredziu, no ... Weźcie, zejdźcie z chłopaka, bo mnie już nie odwiedzi i się popłakam :p

    Zmiana tematu byłaby mile widziana ;)

    Pochwalę się wam kilkoma moimi dziełami np. ;)

    [​IMG]

    Gwiazdkowy prezent, na specjalne życzenie kogoś, kiedyś bardzo mi bliskiego ...

    [​IMG]

    Tapelusz mojej kozy na właścicielce osobiście ;)

    [​IMG]

    Aniołek stróż, dla wymienionej już osoby ciut wyżej :)

    Jak was ciekawi co jeszcze dłubię po godzinach, wstawię kolejne fotki :)
     
    Ostatnie edytowanie: 15 grudnia 2016
    waderówek, MOD_Zgredek* oraz artrix lubią to.
  12. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Jak to Twoje hobby - jasne, wstawiaj;)
     
    waderówek, MadamButterfly oraz artrix lubią to.
  13. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Trudno mnie spłoszyć kilkoma pytaniami, zwłaszcza dotyczącymi liczenia, które wykorzystuję na co dzień. Ale uszanuję prośbę gospodyni i nie będę kontynuował tematu :)
     
    waderówek i MadamButterfly lubią to.
  14. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    No i szkoda, bo było by ciekawie. A człowiek dowiedział by się może czegoś nowego.
    Witak Motylku:) [​IMG]
     
  15. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Zgredka ogólnie chyba trudno spłoszyć :) Mimo mojej słoniowatej natury jeszcze mi się "nie udało" od tylu lat.
    A prace piękne, szczególnie ten kapelusz :)
     
  16. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Dzień dobry!

    Śpieszmy się pisać w aktywnych wątkach, tak szybko cichną... więc pisze :D
    Z dawnych czasów się raczej nie znamy, ale widzę, że wątek zmierza w ciekawą stronę, więc chętnie tu troszkę pospamuje :) Co prawda od jakiegoś czasu próbuje odejść z gry, ale nie wiedząc czemu ciągle jednak się loguje :sleepy:

    Co do informacji szkolnych, to większość jeśli nawet nie bezpośrednio się przydaje, to jednak sprawia, że jakąś tam ogólną wiedzę o świecie mamy i jakiś punkt odniesienia, kiedy zajdzie potrzeba zgłębienia jakiegoś specjalistycznego tematu... Za to najbardziej w szkole zawsze wkurzał mnie klucz odpowiedzi. A nie, przepraszam... nauczyciele uważający się za strażników, samozwańczych cerberów tego klucza. Udało Ci się uzyskać prawidłowy wynik? Ojej! Ale użyłeś jakiejś swojej dziwnej metody, żeby do tego dojść.. Nie, nie, to tak nie będzie, trzeba liczyć jeszcze raz.. sposobem z podręcznika. Zinterpretowałeś wiersz/wątek z lektury... Ale po swojemu? Tobie się wydaje, że się możesz utożsamiać z podmiotem/postacią? Zrozumiałeś ten motyw inaczej niż twórcy klucza? Nie, nie... tego nie można tak zrozumieć, musiałeś nie czytać ze zrozumieniem. Zawsze się zastanawiałam, po co w takim razie czytać książkę, jeśli i tak mam o niej wiedzieć nie to co sama wyciągnę z treści, tylko to co koleś w opracowaniu napisał :cry:
     
  17. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    TrissMerigold. co wyciągniesz z treści, to Twoje ;) nie cierpię testów i klucza odpowiedzi, ale też nie przepadam za usprawiedliwianiem dowolnością interpretacji gadania od rzeczy, a i tacy się cwaniacy znajdują, wierz mi ;) jeśli ktoś przeczytał i ma swoją interpretację, to jest w stanie ją uzasadnić i obronić :) ale komu by się tam dziś chciało.. autentycznie znam sytuację, w której uczniowie wiedząc, jakie będą sprawdziany, nawet nie uczą się na pamięć, jakie słowo mają zaznaczyć, tylko 1a,2c itd. o_O
     
  18. marynia53

    marynia53 Fanatyk forum

    Dobre południe, ja kiedyś bardzo kochałam matematykę, (zostało mi do dzisiaj) i w szkole podstawowej rozwiązywałam zadania maturalne i na jakiś sprawdzianie z matmy mi nie poszło. A ci co sciągali z moich ściąg zaliczyli. Zachowałam się okropnie i poszłam do Matematycy i jej powiedziałam. Test pisaliśmy jeszcze raz i niewiele osób zaliczyło. To było w latach 1960-1968. Potem na studiach na zaliczeniu z matmy zostałam przyłapana i dostałam pytanie " z Panią pogadamy o teorii a nie zadania, zrobiła pani błąd ale docent go nie znalazł, więc bierzemy się za teorię. Na koniec była 4:):):)
     
  19. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Wiadomo, że i uczeń i nauczyciel może być "tym złym". Wiadomo, że też jakieś tam wytyczne są... mniej, lub bardziej mądre, ale w liceum często lekcje typowo maturalnych przedmiotów się sprowadzają do tego, żeby nauczyć młodzież... jak zdać maturę, zamiast zaszczepić zainteresowanie daną dziedziną :( Na pewno trafiają się i prawdziwi nauczyciele, z misją (którą pewnie durne wytyczne cały czas gaszą), ale u mnie w liceum wszystko się kręciło wokół zdania matury, a nauczyciele wprost mówili, że są rozliczani ze statystyk zdawalności, więc muszą się na tym skupiać... bo jak wyjdzie źle, to w następnym roku dostaną mniej klas. Dlatego konkretny zapis i forma tego zapisu była ważniejsza niż sposób myślenia danego delikwenta.
    Nie jest to powód do chwalenia się, ale w liceum prawie żadnej lektury nie przeczytałam, nie miałam pojęcia o czym jest książka, która mi się trafiła na maturze (według googla to była "Granica", nawet szczerze nie pamiętam), imiona bohaterów znałam tylko z fragmentu na arkuszu. Maturę zdałam, poszło mi zaskakująco dobrze, a plotłam tam totalne ogólniki, lawirowałam między pojęciami, bo nawet nie wiedziałam "czy tam w tej książce ktoś umarł, wynalazł coś, czy może na wojnę poszedł". No i pykło. Nie wiem czy o to w tym egzaminie chodzi, ale jak tak to spoko :sleepy:

    Żeby było śmieszniej w te kilka lat po maturze jednak się perłami literatury zainteresowałam i stwierdziłam, że warto co większe dzieła przeczytać :p I nawet mi się podobały..
     
  20. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Hej Motylku:) Gdzie fruwasz;) ??? Czyżby Zosia Cię ganiała:p ???
    [​IMG]
    [​IMG]
    Co do matury siostra pisała próbną maturę podstawową z polskiego z Operonem i "Gazetą Wyborczą" - 26/70 pkt. Przejrzałem go i ja bym nawet tylu punktów nie miał.. A ze sprawdzianu z geometrii dostałem lufę (co było winą stresu, bo jak dziś się okazało zadania były zadziwiająco proste - mógłbym dostać 5), bo zadania niektóre (co prawda ze zbioru, ale kto by tam zbiór rozwiązywał cały) były dziwnie (a wręcz koszmarnie) sformułowane pod względem zrobienia rysunku-.- W styczniu jest sprawdzian z całej geometrii a poprawa pierwszego działu (w zbiorze są dwa) nie wiem kiedy..
     
    Ostatnie edytowanie: 16 grudnia 2016