Likwidacja losowości wypadających przedmiotów eventowych.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika rysio, 2 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jestes za zlikwidiwaniem losowosci wypadajek (przedmiotow eventowych) w eventach?

Ankieta zamknięta 9 maja 2016.
  1. tak

    29,3%
  2. nie mam zdania

    7,3%
  3. nie

    63,4%
  1. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    To ja kilka słów dołożę od siebie:
    Tak masz rację, ale ja uważam, że akurat tu nikt tak nie myśli. Nieznajomi ludzie pomagają sobie, sama tego doświadczyłam wielokrotnie i o "dziwo" daje to pozytywne efekty. Mimo, że raczej nie wydaję złotówek, nie mam kasztanka, nie mam nawozowych drzew, nie mam poziomu 90+, spokojnie kończę każdy event dużo przed czasem. I to właśnie tak jak piszesz sprawia mi radość i przyjemność. Dlaczego? Bo mam zadanie do wykonania, trudne czasem, ale lubię pomyśleć, pokombinować, przygotować się przed czasem i po prostu dać radę.
     
  2. rysio

    rysio Ambasador forum

    Nie lubie byc nazywany nawet przez kwiatek idiota.
    Zadam proste pytanie - co mozna wyglowkowac jesli z 492 pol 1x1 gozdzika wypada (-lo) srednio po 25 wypadajek?
    A mialem jut takie eventy ze ze nawet z mega drzew i mega zagrod dostawalem po jedenj wypadajce na 2 elementy!!!
    Gram i bede gral bez zywej kasy, czyli np. bez kasztankowego pnacza i kupowania tysiecy SP?
    Mowiac krotko taka sprawiedliwosc mam w nosie!
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Nikt tu nikogo idiotą nie nazywa - jeśli tak to odbierasz, to niniejszym przepraszam.

    Co można wygłówkować...?
    Ano można siać ten goździk na super polach sporo przed eventem, wtedy będzie 100% wypadajek. Z małych poletek nigdy tych stu procent nie wyciągniesz. A skoro masz mega drzewa, to masz i super nawóz... wtedy takich uszlachetnionych goździków na SP możesz sporo wysiać w krótkim czasie, nawet bez kasztanka.
    Poza tym jeśli wiesz, że z rozmaitych elementów gry dostajesz mało wypadajek - to po prostu szukaj innych.

    Nie bardzo rozumiem związek pomiędzy kasztankowym pnączem a realną kasą... pnącze było do zdobycia w evencie, który nawet ja bez trudu ukończyłam bez inwestycji. Że nie mam pnącza w ogóle, a itemy porozdawałam, to inna sprawa. Ale mimo to jakoś jednak robię eventy nie wydając na nie ani grosza.

    No i na koniec o tej sprawiedliwości: skąd pomysł, że gra ma być "sprawiedliwa"...?
    Gdyby miała być naprawdę sprawiedliwa, wszyscy powinni zacząć od zera, a rzeczy, które ludzie grający od lat zdobywali przez te lata, powinny zniknąć z gry. Wchodząc w zastany układ nie możesz oczekiwać, że wszyscy dostosują się akurat właśnie do ciebie.
     
    chrumcia91, alusia-milusia oraz kheme lubią to.
  4. rysio

    rysio Ambasador forum

    Jesli mozna to pozagluje liczbami: 492 pola 1x1 = 123 pola 2x2. Jesli ze 123 takich pol wypada 25 wypadajek to skutecznosc wynosi u mnie 20,3 %. Skoro u innych graczy skutecznosc wynosi bez mala 100% to chyba cos nie tak.
    Na obecna chwile = rozeniec gorski (820 pol 1x1 czyli 205 pol 2x2) wypadajek otrzymanych 68 = skutecznosc 33,1 % to i tak jak na moja farme rewelacja.
    Mozemy ten watek posnuc dalej - to oznacza 0,331 wypadajki/pole/8 h (obecny event Wikingowy)
    Przeliczajac na 1 godz i 1 pole (2x2) otrzymamy 0,041 wypadajki.
    I gdyby wlasnie ta liczba byla okreslona mozna by ze spokojem obliczyc event!
     
    Ostatnie edytowanie: 13 maja 2016
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pisałam o super polach, to jest jednak coś innego, niż zwykłe duże pola.
    Z niektórych roślin szklarniowych posianych na super polach dostaje się 100% wypadajek.
    Ale oczywiście chodzi tu też o czas - i dlatego super pola mają sens na parę dni przed eventem (do zbioru tuż po starcie eventu) oraz podczas eventu ze wspomaganiem: w braku kasztanka, który daje sekundowy czas wzrostu, można taką uszlachetnioną roślinę podlać super nawozem (zjadając kerststol i białą niewinność oczywiście) i zebrać po max 2-3 godzinach chyba (w przypadku goździków). Warunkiem jest rzecz jasna uszlachetnienie - nic o tym nie piszesz, masz coś szklarniowego?
    Z obecnego badyla eventowego wypadajki i tak lecą nieźle, bo badyl długo rośnie. Myślę, że twój wynik mieści się w średniej.
    Zamiast się oburzać i narzekać, poszukaj rozwiązań ;)
    No, możesz też poszukać autentycznie sprawiedliwej gry ;)
     
    cyfrzak i empatyczna lubią to.
  6. rysio

    rysio Ambasador forum

    Nie bo zwatpilem po niemal roslinnym bakructwie. Najczesciej (nie pamietam ile razy i to nieraz z rzedu) otrzymywalem zwrot roslin np. 1500 wsadu 250/300 powrot.
    Dziekuje za pocieszenie ze "mieszcze sie" w sredniej. Troche sie moze nie zgodze bo juz po 5 zbiorach mam znow nadwyzke badyla nad wypadajkami. A startowalem z bagazem wypdajek uzaskanych z 3 zbiorow: jeczmien, burak cukrowy i guarana.
    Szkoda ze nie komentujesz faktu ok 20% wypadalnosci. Gdy to niedawno (eventu nietety nie pamietam) opisalem zbior wypadajek z 5 super zagrod i 6 super drzew w ilosci 2 szt. to forum okrzyczalo mnie wrecz klamca.
    Moze nie chodzi nawet o sprawiedliwosc, ale o tranparentnosc gry.
     
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Niestety w tej szklarni to się trzeba umęczyć, fakt.
    Ja uszlachetniłam róże, zanim mi się odechciało (do goździków jeszcze wtedy nie miałam dostępu) - róże to marny pomysł, bo wypadalność mniejsza, ale jak dla mnie w sam raz.
    Mimo to radziłabym powrót do szklarni i trochę cierpliwości - wbrew temu, co wiele osób tutaj sądzi, ta gra jest (między innymi) strategią ekonomiczną i warto robić długofalowe plany.

    Te mega drzewa i mega zagrody to moim zdaniem dość marne źródło wypadajek - rośnie toto tak wolno, ze niewiele daje nawet przy stuprocentowej wypadalności.

    Nie komentuję 20% wypadalności, ponieważ mam za mało danych. Jeśli rośliny, nawet te długie, rosły sobie na zwykłych polach, to raczej nie liczyłabym na wyższy procent - poczytaj, co ludzie piszą na początku każdego eventu z wypadajkami.
    Natomiast w tej chwili to nic dziwnego, że masz tych wypadajek za mało - z eventowego badyla wprawdzie nieźle lecą te rogi czy co tam, ale on jednak za krótko rośnie. Wydaje mi się, że w pewnym momencie powinieneś zmienić taktykę i na chwilę zostawić w spokoju badyl (w każdym razie na farmie) i wystartować z goździkami, np na noc. Gdzieś pewnie można sprawdzić, ile rośnie taki goździk (nie szklarniowy) na super polu z SN, wodą, zwykłą kupą, kerststolem i białą... jeśli z jakichś powodów zależy ci akurat na obecnym evencie, to zaryzykuj choć trochę SN i przekonaj się, ile z tego będzie wypadajek.
    Co do tej transparentności, to masz ogromnie duże wymagania ;)
    A poza tym pełna transparentność to zero wyzwań, zero adrenaliny... pełna, totalna, obezwładniająca nuda. Lubisz tak...? 8)
     
    chomcio40 i empatyczna lubią to.
  8. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Hym.....Losowość..nie powiem żebym za nią przepadała nie znaczy że ma być zaraz usuwana z gry..
    Wypadajki..nigdy u mnie nie leciały dobrze..i z tego powodu włosów z głowy nie rwie(może dlatego że łysa jestem..no bez przesady już jakiś puszek się pokazał..:oops:)
    Akurat wczoraj wszystko usunęłam..całkowita demolka i z pięciu polan przed paroma minutami wyleciało mi tylko 58 rogów oblicz sobie średnia(małe pola)A mimo to wiem że zrobię ten event...
    Nasieję terrorbadyla a na noc cebula mam ją uszlachetnioną posieję bez SN tylko guano i woda , kiedy uszlachetniałam goździki i cebule to(ręce opadały) też szło w tysiące nie miałam i nikt nie miał tego bez pracy i wkładu tyś sztuk roślin.. Okazało się że warto było..Nie mam drzew nawozowych ..niemalże nie wkładam realnej kasy w farmę( młyn bo SP ,siewnik i kombajn wszak 21 wiek xD) a gram i sprawia mi to przyjemność i będę grała tak długo jak długo czerpać będę z tego radość
    Wracając do wypadajek, niestety tak już jest gra musi na siebie zarobić (o pazerności nie będę wspominać)Musisz po kombinować z długo rosnącymi one dają najwięcej wypadajek..
    Co do transparentności ...zgadzam się z Zuzą....
     
  9. rysio

    rysio Ambasador forum

    Kazdy ma miec prawo do wlasnego zdania. Lubie niespodzianki, chyba tak jak kazdy, ale te mile. A wypadajki jak przez kwiatek przyznajecie do milych nie naleza. No coz pochwalilem sie ze poprzednio wypadaly mi dosc rogi, no i sie skonczylo. Przy niezmiennej ilosci pol poprzednio rogow 60+ a teraz zgroza 52 szt - skutecznosc 25,3% czyli wracam do normy.
    Nie wiem czy dobrze pamietam, ale zeby otrzymac uszlachetnienia jako piersze testowalem salate. Zurzylem ponad 30.000 szt aby otrzymac wolniej rosnace chwasty. Potem byla cebula i gozdziki stracone +/- 10.000 plus bez zadnego ulepszenia. I wiele innych roslin ((wiem ze probowalem kukurydze i pomidory, jeczmien i zyto). Efekty byly zawsze te same - wrzut 1000+ i powrot 200/300. Wiec przestalem uzywac "niszczarki" roslin
     
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Mnie osobiście wypadajki nie przeszkadzają... i nigdy nie przeszkadzały.
    Nie było jeszcze eventu, którego bym nie skończyła przez wypadajki (i w ogóle zresztą).
    Bez inwestycji w realnej kasie oczywiście.
    Może to dlatego, że zamiast przeliczać i rozpaczać, po prostu przestawiam się w odpowiednim momencie na produkcję wypadajek, porzucając na pewien czas eventowe badyle.
    Szklarnia - cóż, owszem, pożera sporo roślin.
    Ale zdecydowanie warto - a jeśli się pamięta o tym, żeby akceptować wszystkie pojawiające się ulepszenia, to w końcu do zdobycia zostaje już tylko to jedno najważniejsze.
    Ale to w sumie dość daleko odbiega od tematu wątku...
    ... więc napiszę tylko jeszcze raz: brak losowości w grze to nuda do entej potęgi. Wtedy nawet eventy stałyby się jeszcze nudniejsze, niż są w tej chwili 8)
     
  11. rysio

    rysio Ambasador forum

    Dziekuje zzizzie za zyczliwa dyskusje i przekazanie wlasnego zdania
     
    zzizzie lubi to.
  12. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    Co do szlarni, to trzeba też wymieniac rośliny, a nie na upór wsadzać cały czas te same. U mnie szklarnia chodzi na okrągło i z kazdego wsadu dostaję jakieś uszlachetnienie-a te oczywiscie jakie by nie było to biorę żeby pozniej bylo juz lzej ;)