Opinie Letnie dni - misje weekendowe

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 10 czerwca 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Do samego końca walka o wylotki :cry: uff udało się
    tylko nie wiem cieszyć się czy płakać :sleepy:


    o tyle łatwiej było uzbierać wymaganą ilość wypadajek
    eventówka była w komplecie
    łąka przygotowana na wypadajki na start
    tylko sianie roślin uszlachetnionych z alchemikiem na wylotki
    i taki problem :eek:
    może ja już nie umiem grać :oops:


    Następna to będzie hardkor -.-
    eventówkę da radę i sypnie mi tyle wylotek o_O no toż to będzie cud

    sama nie wiem czy odpuścić
    jak to ugryź
    hm
     
  2. MOD_Cookie

    MOD_Cookie Wszystkowiedząca wyrocznia

    wiola0275 Twój post z prośbą o wypadajki usunęłam.
     
  3. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    I kolejny raz sie przekonuje, ze bez "cudowniaczy" eventu sie nie zrobi.
    Stad tez nie zaczynalam i mam spokoj :)
    Powodzenia walczacym :)
     
    oset53 i magdalena lubią to.
  4. agatarolnik64

    agatarolnik64 Koneser forum

    Roślinka na plusie ale wypadajek niestety brakło i to dość dużo , tym razem niestety eventu nie ukończyłam , trudno jednego pnącza na pewno nie będę miała :cry:, ale jakoś to przeżyję xD .Miłej zabawy na przyszłość i trzymam kciuki za Was farmerzy ;)
     
    magdalena lubi to.
  5. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Eventówka wysiana w pierwszym tygodniu,
    a wylotki na start szarłat ,potem uszlachetniona dalia z pnaczem kwiatowym i alchemikiem na zmianę z malinami i pnaczem bawarskim i alchemikiem.
    Stan pozwala miec nadzieję ,że w kolejnym zajmę się tylko eventówką;)
     
    Anhedrea i olgs3 lubią to.
  6. michal01096

    michal01096 Wyjątkowy talent

    3 pnącza i fajne nagrody więc robię chociaż zużywam naprawdę duże ilości Super nawozu :inlove: pierwsza misja poszła na luzie ta druga ciężko... ledwo na styk mi się udała... :oops:
     
  7. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Te misje pokazały jak przydaje się praca w szklarni i rózne rośliny uszlachetnione pod kątem skrócenia dojrzewania. Maliny ,len,dalia to rośliny których korzystałam na wylotki słomkowe
     
  8. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Te misje pokazala raczej, ze ludzie bez bajerow ze szklarni ( nie kazdy ma i nie kazdy moze ) lub hektolitrow SN i dodatkowo SNZ ( nie kazdy ma ) nie sa w stanie zrobic eventu.
    Te rzeczy powinny byc jako rezerwa, gdy cos nam nie wyjdzie a nie jako podstawa wykonania eventu -.--.-

    Mnostwo ludzi wlasnie przez to nie robi juz eventow. Zapasy szybko sie kurcza a eventow jest zatrzesienie. Nikt nie zdola odrobic tych "cudownosci" w krotkim czasie.
     
  9. halina54

    halina54 Hrabia forum

    szklarnia na nic sie nie przydaje jak nie ma sie super nawozu,a tego nie jest latwo pozyskac bez wydawania realnej kasy i bp tylko na tym sie skupia,ciagle tylko najprzerozniejsze wyprzedaze i wtedy gra smiga bez zarzutu,a poza nimi gra tylko bledy bledami pogania i nic sie z tym nie robi....szkoda juz nawet zglaszac w rubryce przeznaczonej do tego..no bo ile mozna zglaszac ze nie wyswietlaja sie na polach rosliny do zebrania czy wkurzajacy smoczek ciagle na srodku planszy....
     
    jakleci.bozena21, kizi_mizi oraz oset53 lubią to.
  10. michal01096

    michal01096 Wyjątkowy talent

    Dokładnie. U mnie to jest goździk. Bo reszta roślin zrobiona ale na wypadajki z warsztatu gdy mi potrzeba ich do budowy wartszatów. Ale za 3 poziomy wpadnie krokus to wtedy znowu pobawię się w uszlachetnienia :D
     
  11. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Zgadzam się :)

    bez uszlachetnionej osławionej cebulki czy innych roślin sporo eventów nie mogłam zaliczyć
    runa żywa legenda + alchemik + uszlachetniona roślina = więcej w krótszym czasie wypadajki

    Po coś jednak te bajery ze szklarni w grze są

    a dlaczego nie każdy może
    nie rozumiem ?
    szklarnia przecież dostępna dla każdego
    ino chcieć
    w sumie podstawa początkującego farmera
    Właśnie dzięki bajerom ze szklarni
    nie muszę chlapać hektolitrami SN czy SNZ
    a nawet gdy trafi się trudny event

    dzięki szklarni zużycie SN jest znikome wręcz niezauważalne
    ( trudniej mogą mieć gracze którym realne obowiązki nie pozwalają na regularne wejście do gry )

    Zgadzam się ''te rzeczy '' czyli wszystko co za kasę SN czy SNZ powinny być używane jako rezerwa w razie '' w ''
    i dlatego szklarnia jest pomocą ważną i darmową w grze do tego żywa legenda + alchemik
     
  12. LaDy-DaGa

    LaDy-DaGa Aktywny autor

    Dziękuję za podpowiedzi .Do tej pory nie miałam okazji Ci podziękować. Jesteś super.
     
    hlnrys i grakula16 lubią to.
  13. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Aby uzywac szklarni trzeba miec mnstwo roslin. I to najlepiej z wysokiego poziomu, wiec nie sadze, ze jest to dla poczatkujacego gracza, ktory najczesciej nie ma nawet drzew potrzebnych do misji ( nie moze ich kupic za SG tylko za FL ), wiec co tu dooiero mowic o szklarni....
    I jak wspomnialas nie kazdy ma czas by je wysiac i zebrac iles tam razy. Na ogol sa tez zagrody i drzewa, wiec pole siewne jest ograniczone.
    Dlatego tez nadal uwazam, ze szklarnia jest dla ludzi majacych na nia czas a obecnie wiekszosc eventow dla ludzi majacych duzo w szklarni plus SN, SNZ, SP czy inne dobra.

    Ja nadal pamietam dawne eventy, ktore dalo sie zrobic bez "cudow" a swoje zasoby wykorzystywalo do skonczenia eventu, gdy realne zycie zablokowalo zwyczajna droge ukonczenia go.
    Teraz staje sie "norma", ze albo lejesz litrami SN, wrzucasz SNZ lub/i uszlachetnione rosliny czy inne "cuda" po to byc zakonczyc event.
    I to juz nie jest fajne, bo to powinna byc jedna z opcji a nie koniecznosc.

    btw aby uzywac alchemika tez musisz zrobic misje, podniesc jego poziomy itd aby moc w pelni korzystac, takze to tez nie jest dla poczatkujacych.
     
    jakleci.bozena21 lubi to.
  14. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Pod całym postem podpisuję się obiema rękami. Z wyjatkiem tego fragmentu:

    W życiu nie jest darmowa. Ile mnie kosztuje herbatka-meliska na uspokojenie, jak po raz "niewiemktóry" dostaję 180 szt. krokusa zamiast miłości do SN. Ile ja tam krokusa w tej żarłocznej szklarni przepuściłam, to pewnie juz z 5 misji bym zrobiła! Aż sie boję liczyć, bo herbatka na uspokojenie musiałaby byc potrójna! ;););)

    Dobrze, że mój kalafiorek chociaż jest uszlachetniony, to te parę wypadajek zawsze mi da, jak braknie. A ile młotów mam na zapasie! Żadne ulepszenie manufaktury czy innej menażerii mi już nie straszne :inlove:

    Aby zrobić uszlachetnienie, trzeba wysiać sporo roślin, to prawda. Ale czy to muszą być rośliny wysokopoziomowe? Wystarczy uszlachetnić krąg kanciasty z poziomu 60, róże - 66, cebulę - 65. I są to wdzięczne rośliny, bo z wodą i nawozem da się zebrać 2 razy na dobę, bez stresu. A w dzisiejszej grze akurat poziom 60 zdobywa się bardzo szybko. Nie trzeba jednosekundowej roślinki. Wystarczy, że roślinę długorosnącą na danym poziomie zbierzesz 3-4 razy na dobę, zamiast 2 razy. I już wypadajek jest 2-3 razy więcej.
    Owszem, SN, SNZ, SP - tego trzeba dość dużo do eventów. Ale znów. To jest taki trochę samograj. Robisz eventy, zdobywasz pnącza, z nich skrzyneczki, ze skrzyneczek SN. Bezpośrednio albo pośrednio (przez koło). Dość sporo tego wpada.
    A produktów rzemieślniczych nie można kupić na targu, nawet jeśli nie ma się własnych? Sorry, ale nie pamiętam jak to jest.
    Nie mówię, że jest łatwo i wszystko jest ok. Ale nie jest też tak, że grać się nie da.
     
  15. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Moją pierwszą uszlachetnioną rośliną była jagoda ona na 53 poziomie potem orzech laskowy
    no i osławiona cebula 65 poziom
    jak widać wcale nie muszą to być rośliny wysoko poziomowe

    racja trzeba wysiać sporo by coś trafić w szklarni
    ale każdy gracz przez to przechodzi
    by móc spokojniej działać w evencie wolałam skupić się na sianu roślin do szklarni niż siać eventówkę
    a i tak nie mieć z tego żadnej frajdy bo co event to i tak nie zaliczony przez wypadajki

    nie powiem mordęga była zanim się udało trafić te ulepszenia które mnie interesowały
    ale jaka frajda potem gdy
    każdy następny event z sianiem rośliny uszlachetnionej kończył się sukcesem

    mam inne podejście do zagospodarowania pól
    by uporać się i zrobić zapas czegokolwiek wolałam siać monotonie na wszystkich 3 łąkach farmy
    tak samo drzewa

    działanie na jednej łące to takie niby coś trafia do stodoły a tego nie widać

    czas owszem ale event też pochłania czas
    więc początkujący gracz ma wybór
    albo denerwujące ciągle nie zaliczone eventy
    albo zdobycie ulepszeń jakie daje gra by się łatwiej i sprawniej grało
    Alchemik łatwo i obecnie bardzo tanio i w miarę szybko można podnieś poziom

    a niby kiedy jak nie dla początkujących wszelkie działania w dzielnicy rzemieślników robienia tańszych misji by wyłapać banany gwiazdki
    odblokowywać sukcesywnie runy na drzewie
    uczyć się swojej farmy
    to właśnie wszystko dla początkującego gracza
    Obecne eventy są trudne i dziwne
    bez zdobytych podstaw w grze jest i będzie zawsze trudno zaliczyć z sukcesem i to bez używania SN
    którego początkujący gracz właściwe w zapasie wcale nie ma

    xD

    Lepsza cebula :) królowa wypadajek ;)
     
  16. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    No wlasnie: roslinki 60 lvl... Jesli nie robisz sezonow to nie masz go zbyt szybko.
    Alchemik tez nie jest dostepny od razu... a na misjach spedza sie mnostwo czasu...jak wiec bawic sie w szklarni, gdy alchemika trzeba i cmj by sie przydalo robic, no i sezon jest czy event i inne rzeczy...

    To nie jest tak, ze ja mowie, ze nie da sie grac ( bo co bym tu wtedy robila?? ), mowie, ze od jakiegos czasu eventy sa tak skonstruowane, ze bez jakichs dobr ze stodoly nie da rady ich zrobic. Trzeba czegokolwiek zuzyc mnostwo, aby skonczyc event. I tu konczy sie zabawa...

    Tak, z pnacz wpadaja skrzyneczki a z nich roznosci, nie ze wszystkich SN czy SNZ...
    Wydasz kase czy pierdyliard roslin na wypadajaki, szklarnie czy inne cuda a potem: przychodzi kolejna wyprz i za 20 zyli mozesz kupic pnacze o wiele lepsze,
    ( a czasem jest ich 2 lub 3 w pakieciku za 25 zyli)

    Aby nie bylo: uwielbiam skrzyneczki, ale ostatnio zamiast robic eventy trwajace niemal bez przerwy ( kiedy uzupenic braki?? ) czekam na oferte zakupu pakietow chmur. Bywaja tez takie " dla wybranych farm". Wtedy to jest naprawde korzystne. I skrzyneczek jest wiecej i lepsze...

    Rzecz jasna, ze bede robila jakies eventy. Jednak juz tylko takie, ktore nie wymagaja uwagi 24/7 i maja w sobie cos, co mnie zmotywuje do dzialania ( niekoniecznie musza to byc nagrody ).
     
  17. Bilonge

    Bilonge Cesarz forum

    Witam
    Grając tyle lat w gierkę nie opowiadaj że się nie da uzbierać roslin do szklarni. Kupując codziennie czerwony koszyczek nazbierasz raz dwa. Resztę dosiejesz i masz na wkłady do szklarni. A dlaczego szklarnia? Więcej wypadajek za darmo bez używania sn. Znam to z własnego doświadzczenia
     
  18. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Oczywiscie, ze bede opowiadala. Nie kazdy ma miliardy SG na zakup nasion i nie kazdy wykupuje caly koszyczek.
    Niektorzy albo beda zajmowali sie farma albo rynkiem ( realne zycie ).

    I tak: nie da sie uzbierac tysiecy roslin do szklarni jezeli nie masz odpowiedniej ilosci czasu na to. Dlatego nie kazdy uzywa szklarni.

    I nadal uwazam, ze mozliwosc korzystania ze szklarni, SN, SNZ, slotowych rzeczy i innych dobroci powinna byc w eventach OPCJA a nie koniecznoscia. I tego, z mojej strony dotycza moje wpisy. Nie zas tego, kto, co i ile ma, badz ile moze miec, bo nie w tym rzecz.
     
  19. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Czyli cała rzecz sprowadza sie do tego kto jak gra. Ile czasu poświeca na grę, co chce w tej grze dla siebie zrobić. Bardzo nie lubię tego sformułowania (uważam je generalnie za dość aroganckie) ale w tej konkretnej sytuacji jest ono na miejscu: eventy nie są obowiązkowe, nie są głównym aspektem gry. Jeśli nie mam czasu na zdobycie tego, co gra daje za darmo, aby usprawnić sobie grę lub lepiej wykorzystać możliwości, wobec tego nie mogę oczekiwać , że eventy będą ukańczane w całości, jak leci.
    Są te łatwiejsze eventy, dla każdego i te trudniejsze, które ukończą ci, którzy inaczej podchodzą do gry (mogą to być możliwości zdobyte w trakcie systematycznego/intensywnego grania bądź realne kasa - nieistotne).
    Tak czy siak - to jednak ciągle tylko zabawa i ma być dla nas wszystkich chwilą relaksu :)
     
  20. halina54

    halina54 Hrabia forum

    Wszystko pieknie tu opisujecie tylko jeszcze powiedzcie tym mlodym farmerom skad maja brac te tony sn snz,jak nie kupuja za realna kase.Owszem ze skrzynek czasem wypada sn w ilosci 1 lub pare sztuk,ale nawet majac wszystkie rosliny uszlachetnione w szklarni,przy braku sn na nic sie to az tak nie przydaje,bo rosliny rosna dosc dlugo,
    Gra jest chyba po to zeby relaksowala ,sprawiala przyjemnosc a nie frustrowala i denerwowala .Kazdy gra jak umie i moze.To prawda ze my starzy gracze mamy te uszlachetnione rosliny zdobywane kiedys z wielkim trudem i czasem sie przydaja jak sie zachomikuje troche tej cennej paszy...ale to nie na tym wszak polega...
     
    pbkl lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.