Kupony na pełnie księżyca.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika madzik00, 7 marca 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy chcecie kupony na Pełnie księżyca?

  1. Tak

    48,8%
  2. Nie

    47,7%
  3. Obojętne/ nie mam zdania

    3,5%
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Jedna godzina czy trzy - żadna różnica.
    Ale jak już tu jesteś, to mam pytanko: czy te kupony dla wybranych szczęściarzy miałyby zastępować regularną pełnię, czy tylko tak dodatkowo by się je zdobywało...?
    Niewiele to w sumie zmienia, ale nie wynika to wprost z twojego opisu, dlatego pytam.
     
  2. madzik00

    madzik00 Okazjonalny autor

    Nie rozumie pojęcia wybrany szczęściarz. Mam nadzieję że nie ma podziału na mniejszych czy większych szczęściarzy.! Każdy ma szanse jednakowe na zdobycie lub wylosowanie czegoś. Zaproponowałam dodatkową nagrodę ,która od czasu do czasu można zdobyć dla wszystkich jednakowo.Dodatkowe godzinki Pełni przydadzą się dla tych, którzy nie mogą być w czasie kiedy jest Pełnia.

    Tak samo jak z kombajnem Ci którzy kupują kombajn za kasę to mają cały czas, lub Ci którzy bez wydawania kasy zdobywają szczęściem na kole lub pracą na misjach lub eventach.
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Sama sobie przeczysz, ale nieważne.
    Dobra, więc nie "wybrany szczęściarz", tylko po prostu "szczęściarz"... albo inwestor, który kupi sobie duuuży zapasik imprezówek, prawda...?
    Jednakowe szanse, hmm. Cóż, oczywiście loteryjki teoretycznie stwarzają te jednakowe szanse, ale ten, kto kupi więcej losów, trochę sobie te szanse zwiększa.

    Jeśli ktoś nie może odpalić farmy podczas którejś tam pełni, zrobi to następnym razem. W czym problem?

    Tak rozumując należałoby wprowadzić kupony na eventy - może się przecież zdarzyć, że ktoś nie będzie mógł robić jakiegoś eventu w terminie, bo komp padł, net odcięli, trzeba się uczyć do klasówki, urlop się szykuje czy imieniny cioci będą trwały pięć dni zamiast zaplanowanych trzech.
    Wtedy zwykły (nie "wybrany") szczęściarz zdobywa kuponik ciężką pracą (albo z użyciem ciężko zdobytej realnej gotówki) i trzaska sobie evencik w innych dniach/godzinach. No i za dodatkowy kuponik wydłuża sobie ten evencik dowolnie, żeby zdobyć wszystkie nagrody. Kto bogatemu zabroni.
    Efekt jest taki, że każda farma żyje własnym życiem, na każdej trwa co innego zależnie od szczęścia i/lub zamożności graczy.
    Cudowna wizja, aż nie wiadomo, gdzie uciekać.

    Jedno jest pewne: wprowadzenie czegoś takiego wykończyłoby już na amen ten nieszczęsny dogorywający serwer przeciążony bardzo rozbudowaną grą.
    To się tak łatwo mówi, kupon na pełnię, zupełnie jak kupon na maszyny. Ale zapewniam cię, że odpalenia pełni na poszczególnych farmach według widzimisię poszczególnych graczy nie można porównywać z odpaleniem maszyn. To są naprawdę dwie zupełnie inne rzeczy... na szczęście zresztą.
     
    foczunia84 i -agax3- lubią to.
  4. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    Jestem na nie z dwóch powodów. Po pierwsze, tak jak jest teraz jest dobrze i tak teraz event jest cykliczny, a nie tak jak dawniej raz na kilka miesiecy. Po drugie, chyba autorka pomysłu nie zdaje sobie sprawy z tego ile pracy musieliby wykonać informatycy, żeby takie coś funkcjonowało i czy jest to możliwe do realizacji.Przecież kod gry to nie 2 linijki tekstu, każdy event, każda nowość to masa pracy informatyków. Widać to najlepiej przy startach eventu, na farmach testowych hula, bo jest ich kilka, a nagle włącza gre pare tysiecy osób i trafia wszytko, bo coś sie gdzieś wyklucza i robi psikus. Kupon na kombajn a kupon na pełnie to 2 rożne rzeczy i nie da sie tego porównać.Takie mam skojarzenie
    Jest na farmie taki pstryczek
    mały pstryczek farmopstryczek
    jak sie pstryczkiem zrobi pstryk
    to sie pełnia robi w mig

    Naprawde praca informatyków, nie na tym polega i nie siedzą i nie przełączają pstryczków.Czasem może warto sie też zastanowić czy jest techniczna szansa na wykonanie pomysłu.

    PS o losowości już nie wspominam, bo przedmówcy ten temat poruszyli
     
  5. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Ten pomysł nie ma racji bytu z bardzo prostej przyczyny. Z punktu widzenia technicznego, nie da się włączyć pełni u wybranych graczy w wybranym przez nich czasie.
    Więc wogóle nie rozumiem dyskusji w temacie, jest to strzępienie języka na próżno.
    Dziwi mnie też fakt, że ten pomysł został dodany do listy.

    Pomysłodawczyni proponuję zastanowić się następnym razem, czy jej zachciewajka ma sens, już nawet nie z punktu widzenia strategii w grze, ale przede wszystkim, czy da się ją wprowadzić.
     
  6. -wiercipiętka-56

    -wiercipiętka-56 Zaawansowany

    Jestem na nie, bo wiadomo jak to jest z tym losowym wykręcaniem na kole jakby nie kręcił to i tak w 95 % wyskakują :sól, i podobne składniki lub drzewa i zagrody których mamy po kilkadziesiąt