Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ostatnio miałem do czynienia z rożkami z ciasta francuskiego. Nie mam zdjęcia, ale wygląda to podobnie do tego:
    [​IMG]
    Ciasto francuskie (najłatwiej kupne, chyba że ktoś poświęci całą sobotę na maraton z serialem i w przewie między odcinkami będzie je składał i wałkował ;)) wałkuje się na cienki placek, tnie na wąskie paski i oblepia nimi foremki do rożków. Jak ktoś nie ma foremek, to może samemu się pobawić z folią aluminiową. Są dwie szkoły oblepiania. Jedna mówi, że paski powinny mieć ok. 1 cm szerokości i należy je na foremce ciasno nawijać jeden zwój obok drugiego. Druga, że paski powinny być trochę szersze i podczas nawijania kolejna warstwa powinna troszkę zachodzić na poprzednią. Pierwsza powoduje powstawanie czegoś, co kształtem przypomina lody "świderki". Z drugiej wychodzą lody "włoskie".

    Takie rożki można nafaszerować dowolnym nadzieniem. Może być z szynki, sera feta, szpinaku, pieczarek, mięsa, czy czego tam innego. Podobnie jak pierogi albo krokiety. Rożki trzeba dość luźno ułożyć na blasze (żeby się nie stykały ze sobą) i piec w ok. 200 stopniach przez jakieś 15-20 minut i podawać na ciepło.

    Można też upiec rożki bez nadzienia i po wystygnięciu załadować czymś słodkim - bitą śmietaną, kremem, nutellą, twarożkiem... Końcówki można umaczać w gorącej czekoladzie, można poprószyć cukrem pudrem, kakao, przybrać jakimś zielonym liściem mięty, albo jeszcze inaczej popuścić wodze fantazji.

    Zarówno w wersji słodkiej jak i w wytrawnej są równie pyszne :)

    Z folii aluminiowej należy wyciąć kwadrat ok. 30x30 cm, złożyć go na pół i jeszcze raz na pół (powstanie kwadrat ok. 15 x 15 cm z 4 warstw folii). Następnie ten kwadrat składa się jeszcze raz na pół. Tym razem po przekątnej, żeby powstał trójkąt. Taki trójkąt zawija się na palcu w stożek. Foremki można też zrobić z brystolu czy innego bloku technicznego i owinąć je wspomnianą folią lub papierem do pieczenia.
     
  2. jagódka133

    jagódka133 Fanatyk forum

    mam jeszcze jedno pytanko to co widzimy na zdjęciu to z jednej porcji wyszło czy z większej ilości?
    gęsta kwaśna śmietana - jakiej używasz?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  3. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Z jednej całej porcji wyjdzie tego dużo więcej. Ja poza tymi różami (nie chciało mi się więcej dłubać) miałam jeszcze michę faworków :)
    Moją ulubioną śmietaną jest Krasnystaw. Kwaśna i gęsta. Nawet 12% już jest bardzo gęsta :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  4. jagódka133

    jagódka133 Fanatyk forum

    akurat takiej też używam na codzień :) bo mieszkam 50 km od Krasnegostawu ;) a dwa mają dobre produkty :) dzięki za info będę w takim razie smażyć z jednej porcji.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  5. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    grakula16 lubi to.
  6. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nóż jak nóż. Polecam noże robione na zamówienie. Są dopasowywane do konkretnej ręki. Wymiar, ciężąr, doskonałe wyważenie. Kroi się samo :D. Wydatek spory, ale warto.
    Dużo ciasta panowie tutaj zmarnowali ;)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  7. -Borsty-

    -Borsty- Team Leader Team Farmerama PL

    Coś bym jednak wrzucił na ząb, od tego latania po forum zrobiłem się głodny. Co proponujecie? :D
     
    krasnoludek10 lubi to.
  8. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Mam dla ciebie przepis na pyszny koktajl, prosto z Piekielnej Kuchni

    Śledź, surowe ośmiorniczka oraz móżdżek, papryczki chili, a to wszystko z dodatkiem czekolady i bulionu - z tych składników sous szef przygotowuje koktajl uczestnikom "Hell's Kitchen".
    Można jeszcze dodać imbiru, pastę curry i co kto lubi...
    Smacznego.....

    Podlinkowanie do strony z reklamami usunęłam, niech Borsty sobie poszuka.

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 kwietnia 2019
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Tobie nicponiu za porwanie i przetrzymywanie w ciemnym lochu proponuję suchy chleb i wodę, przyda Ci się taka dieta bo już w portki się nie mieścisz (mam nadzieję, że przeczytasz) xD :p
     
  10. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    krasnoludek10 lubi to.
  11. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    niestety nie ma możliwości dodać soli lepsza by była papryczka chili :D albo palapeno :D polecam pizze z palapeno, tak ostra że jak masz kaca albo boli cię gardło to jest idealna :D

    ale uwaga bo nos mocno cieknie przy jedzeniu :D chusteczki w pogotowiu
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Znacie jakieś przepisy na wyśmienite sałatki śledziową i jarzynową oraz na ciasta świąteczne? Niestety strasznie szybko schodzą a jeszcze się ma ochotę.

    **********************
    11.10.2019 r.
    Haalo, jest tu kto?
     
  13. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Hallo krasnal
    tu spis treści

    wejdź, odszukaj zrób wypróbuj
    pochwal :p
     
    krasnoludek10 i grakula16 lubią to.