Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ja tylko przypominam, że to ty zaczynasz 8)
    A kto później ścierką przez kark zarobi, hę...? 8)
    No chyba nie ty 8)
    Więc ani słowa o Jasiu i Małgosi... może Hansel i Gretel by się nadali...? ;)
     
    MOD_Zgredek* lubi to.
  2. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Myślisz, że tak przewrotnie? Zwiali Babie Jadze jako dzieci, ale co się odwlecze, to nie uciecze?
     
    zzizzie lubi to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No pewnie, że nie uciecze, należy wierzyć w mądrości ludowe xD
    Swoją drogą bajeczka dla grzecznych dzieci o Babie Jadze i parze jej (niedoszłych) ofiar to przykład okrucieństwa owiniętego w błyszczący papierek pod szyldem "dobrze się kończy".
    To samo można powiedzieć o innych bajkach spisanych przez braci Grimm.
    Jakoś nigdy nie lubiłam ani tych braci, ani tych bajek.

    Co innego Domek Baby Jagi wg przepisu od vencji, spotkam się z generałem (Szembekiem), zakupię super serek i zrobię sobie taki domek.
    O, już wiem, kogo użyję zamiast Hansel i Gretel... mam na pieńku z takim jednym kolesiem, w sam raz się nada 8)
     
    krasnoludek10 i grakula16 lubią to.
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Podobno dzisiaj przypada Europejski Dzień Śniadania. Z tej okazji kilka słów dotyczących tego posiłku.
    Cytaty pochodzą z lat 30 z wydawnictwa:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Nutka, zzizzie, Sekme i dalsza osoba lubią to.
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ale popatrz jak to jest w sumie fajnie napisane.
    Owszem, lekko staroświecko... ale tak na moje oko uczciwym literackim językiem.
    Kim była W.M., wiadomo może...?
     
  6. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    W.M. to prawdopodobnie Wertensteinówna Maria, ilustratorka książek dla dzieci, autorka jednego z projektów w konkursie na ekslibris Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (1916 r.)
    [​IMG]
     
    zzizzie lubi to.
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Właśnie też trafiłam na pannę Marię W. ;)
    Ciekawe, jak się miała do Ludwika Wertensteina... ja w sumie też mam takie skłonności archiwistyczne jak ty, Zgredziu.
     
  8. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    proponuję jeszcze wiaderko twarogu z Piątnicy:) urzekł mnie skład , a właściwie jednoskład: ser zmielony;) w smaku i konsystencji to dobrze zmielony biały ser i serniczek wyszedł mi jak się patrzy:)

    gruczołków xDnie było :)
     
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dokładnie, teraz podobno ta Piątnica jest najlepsza :)
    No ale jeśli ktoś lubi gruczołki... 8)xD
     
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    To chyba był któryś z tu wymienianych a i tak nie wyszło8)
     
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Jeśli to była Piątnica, to mogła być na granicy terminu ważności, należało odcedzić serwatkę.
    Jeśli to było coś innego, to tym bardziej.
    A rzadka masa serowa się zestala podczas pieczenia dzięki zawartości żółtek i piany z białek.
    Więc nie wiem, dlaczego nie wyszło.
     
  12. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Sami z mamą bladego pojęcia nie mamy - możemy tylko przypuszczać.. A k kolejny pewnie dopiero na kolejne święta będziemy robić:(
     
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pewnie jak zwykle ci nie zależy, ale jakby co to podrzuć tutaj ten przepis, jest kilka osób otrzaskanych w temacie, może wspólnie się domyślimy, dlaczego nie wyszło.
    Ale pewnie prościej będzie za rok wypróbować inny przepis -.-
     
  14. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ni,mam pozwolenia od mamy, więc nie mogę niestety opublikować przepisu:( Ale jedno jest pewne - cioci wyszedł lepszy, więc zawsze m ożemy się nej spytać;)
     
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech, przez chwilę zapomniałam z kim rozmawiam xD
    Pozwolenie od mamy na publikację przepisu od cioci to pomysł tysiąclecia, fakt.
    Cóż, nie mój rzadki serek, nie mój problem 8)xD
     
    marmlada i Sekme lubią to.
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Otóż to:p A z kim rozmawiasz? Z nierozgarniętym nastolatkiemxD
     
  17. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Zuza, nie bądź taka. Nie wiesz, że niektórzy mistrzowie kuchni mają swoje autorskie przepisy owiane tajemnicą i głęboko ukrywane?
    Na pewno masz taki swój, którym się nigdy nie podzielisz. Na przykład na jajka na twardo ;)
     
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Z kim rozmawiam, to ja nie wiem.
    Nie wiem, która wersja aktualnie chodzi.
    Ale nie za bardzo mnie to interesuje, więc spoko.

    Autorski przepis na nieudany sernik to faktycznie ciekawy wygibas ;)
    Wszystkimi moimi przepisami mogę się podzielić i chętnie to czynię... choć chyba jednak wybiorę opisywanie katuszy pewnego Jasia i pewnej Małgosi w tych kajdanach.
    Ile można o ciasteczkach xD
     
    wolf031973 i MOD_Zgredek* lubią to.
  19. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ty się nie śmiej. Kiedyś wstawiłem jajka i wyszedłem na chwilę do pokoju. Usiadłem na moment w fotelu i po jakiejś godzinie obudził mnie huk. Jajka eksplodowały i rozbryzgły się na pół kuchni :eek:
     
  20. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Zrobię to dla Ciebie i podam przepis na jajka na twardo. Przepis studencki, ale podobno dobry. Osobiście nie próbowałam, ale według mojego bratanka działa rewelacyjnie.
    Bierzesz czajnik elektryczny. Nalewasz zimnej wody. Wkładasz dwa surowe jajka (więcej może się nie zmieścić). Włączasz czajnik i czekasz aż się woda zagotuje. Potem stoisz przy czajniku i trzymasz dzyndzel, żeby się gotował i nie wyłączył. PO 5 minutach masz ugotowane jajka i na pewno bez eksplozji.
    Chyba, że czajnik nie wytrzyma.

    Ps. Dzieci! Nie próbujcie tego w domu bez nadzoru dorosłych.
     
    Nutka, Sekme, marmlada i dalsza osoba lubią to.