Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech, jak ja mogłam przegapić taki post o fundamentalnym znaczeniu ;)
    Cieszę się, że ci dołożyłam tej roboty xD
    Ale przyznasz chyba, że aż tak dużo to tej roboty jednak nie było przy choineczce... bo przecież francuskie kupiłaś, mam nadzieję...?
    I dzięki za sprawdzenie, że mięsny farszyk pasuje - serowy też, u mnie była połówkowa choineczka z tartym serem i przyprawami.
    Gordon był zachwycony, ja zresztą też... ale zachwycony Gordon śpiewa, a ja siedzę cicho xD
     
  2. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Ostatnio zrobiłam szpinak z masłem,czosnkiem, dodałam jajko i przyprawy i bardzo dobry był.
    Dziwili się u mnie czemu szpinaku inni nie jedzą,jak smakuje wyśmieniciexD

    Więc pewnie leśne runo i u mnie będzie w kulinarnym teście na smaki:p

     
    Nutka lubi to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Wiesz, ten kolor i ta mazia :wuerg:
    A co do smaku, domyślam się, że bez czosnku byłoby tragicznie.
    Czosnek po prostu maskuje tę tragedię... a dodatkowo wyjątkowo wrednie pachnie.
    Więc szpinak nie dla mnie ;)
     
    Nutka i MOD_Zgredek* lubią to.
  4. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Mi najbardziej smakuje znienawidzony czosnek z brokułami jak babcia robi :) Mmm... Palce lizać:p
     
  5. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Moich razów ze szpinakiem było trochę (zostałem postawiony pod ścianą i nie szło nie spróbować :D) Nie licząc wspomnianego ciasta, w którym absolutnie go nie czuć, tylko raz mi naprawdę smakował i raz albo dwa był ledwie znośny. Pozostałe przypadki to porażka na całej linii. Kiedy inni się zachwycali, ja się rozglądałem za łazienką :wuerg::cry:

    A czosnek? Nie jestem zwolennikiem dawania go do wszystkiego, ale w niektórych potrawach jest niezastąpiony. Na przykład przy kiszeniu ogórków albo buraków. Nie wyobrażam też sobie żurku bez czosnku :inlove:
     
    Nutka, zzizzie oraz grakula16 lubią to.
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ogórki, żurek :inlove: - pełna zgoda, czosnek jest obowiązkowy.
    I do takiego schabu pieczonego w folii, natartego poza czosnkiem również majerankiem... no i jeszcze parę rozsądnych zastosowań. O, przy produkcji rozmaitych kiełbas na pewno.
    Natomiast czosnek pchany wszędzie albo dominujący w potrawie skądinąd wątpliwej - to zupełnie nie moja bajeczka. Już nawet nie chodzi o ten koszmarny fetor (tego, chciałam powiedzieć: aromat), który później unosi się nad konsumentem znacznie dłużej, niż się to konsumentowi wydaje - czosnek ma także i smak wyjątkowo intensywny i skutecznie likwiduje całą konkurencję... a przecież nie o to chodzi, żeby każde żarcie (chciałam powiedzieć: danie) smakowało jak ząbek czosnku starannie rozgnieciony, żeby mógł pokazać, co potrafi.
    Brr :wuerg:
     
    Nutka, MOD_Zgredek* oraz krasnoludek10 lubią to.
  7. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Wcale,że nie. Ja jadłam bez czosnku i bez jajka, tylko przyprawy: sól,pieprz i też mi smakowało. Nawet czysty sam listek szpinaku mi smakował,bo tak też można jeść.
    Każdy ma inne kubki smakowe i co innego mu smakuje.
     
    Nutka i zzizzie lubią to.
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ja nic nie mam przeciwko zieleninie i pewnie jadłam ten szpinak w postaci listków jako składnik jakichś tam gotowych mieszanek sałat.
    Odstrasza mnie kolorek i konsystencja szpinaku duszonego (bo to chyba jest duszone...?), no i jeszcze ten dodatek czosnku, że niby z czosnkiem takie mniam. Dziwaczka jestem, jak słyszę, że coś jest mniam właśnie z czosnkiem, to z góry wiem, że dla moich zwyrodniałych kubków smakowych będzie fuj xD
     
    Nutka i carlain21 lubią to.
  9. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Dla mnie czosnek to w spaghetti, żurku,barszczu czerwonym,sosie czosnkowym, ogólnie to i tak sam czosnek na kanapce lubię z masłem w okresie jesień-zimaxD.
    Tak szpinak się dusi.
     
    Nutka lubi to.
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No a później wsiadasz w autobus i namiętnie chuchasz na współpasażerów... w radosnym i totalnie błędnym przekonaniu, że wystarczy przeżuć gałązkę natki pietruszki.
    Jako taki właśnie współpasażer zapewniam, że niestety nie wystarczy 8)

    Co nie zmienia faktu, że do szpinakowej mazi jednak się już nie przekonam... jest tyle innych rzeczy, które można zjeść bez przykrości ;)
     
  11. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Co do szpinaku, to ostatnio testowałam z nim takie śniadaniowe muffinki.. no w sumie to taka jajecznica w foremkach ;P tyle, że zapiekana w piekarniku. Czosnku nie było, ale smakowało całkiem ok jak na (podobno) "fit" danie. I to był mój pierwszy raz z tą zieleniną. Kumpela się od zawsze zachwyca makaronem ze szpinakiem, także w najbliższym czasie w takiej formie spróbuję, na razie nie mam zdania, bo w jego smaku jakoś szczególnie nie wyczułam, ale jeśli o wygląd chodzi to akurat temu jajcu fajny kolor nadawał. Chociaż nie przeczę, może się to kojarzyć z takimi kłębkami pleśni xD:cry::cry:
     
  12. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Ziarenko kawy można też.

    Jak wiem,że gdzieś mam wyjść to czosnku nie zjadam. Przeważnie są to kanapki wieczorowexD lub jak jestem cały czas w domu.
     
    zzizzie lubi to.
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No i to jest szlachetne podejście do sprawy xD
    Duży szacun xD

    Czosnkowe szaleństwo mnie się zdarza właściwie tylko w przypadku mojego ukochanego taratora - choćby był nie wiem jaki upał, jadam to tylko w piątkowy wieczór xD
     
  14. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Wszystkiego najlepszego i najsmaczniejszego w Nowym Roku :)
    [​IMG]
     
    akinomrd, zzizzie oraz krasnoludek10 lubią to.
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    I ja też życzę dobrego 2017 - standardowo wszystkim gotującym i tym wylizującym miski też ;)

    Życzenia szczere, składane znad wielkiego gara z bigosem zamówionym przez moich zamorskich gości.
    Goście kochają polski bigos i przywieźli ze sobą całą walizkę leków na wątrobę.
    Nie mogę dopuścić, żeby im się te specyfiki przeterminowały... więc zgrzytając cichutko zębami mieszam we wspomnianym garze najbardziej dekadencki bigos, jaki potrafię przyrządzić.
    A niech im te wątroby wysadzi na amen 8)
     
    grakula16, Zła_Kobieta oraz akinomrd lubią to.
  16. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Oj coś dawno tutaj nikt nie zaglądał :oops:

    Niedługo mam urodziny (30-ste :cry:) i szukam jakiejś inspiracji na tort. Podrzucicie jakieś pomysły? Byle niezbyt słodkie i bez masy cukrowej :)
     
  17. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    może być tort orzechowy z masą czekoladową?
     
  18. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Każdy może być :D szukam inspiracji bo nie chcę ponowić ciacha z poprzednich okazji :)
     
  19. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ja od jakiegoś czasu robię tort tiramisu.
    Kawa z amaretto i naturalne kakao pięknie łamią słodycz kremu :)
     
  20. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Robiłam rok temu :)